Si të shikoni Sky Sports On Kodi

Botuar: 02 korrik 2019

Sky Sports është plot me ndeshje Live Sport dhe PPV. Por si mund ta zhbllokoni? Përdorni PureVPN për të parë Sky Sports në Kodi nga kudo që dëshironi. PureVPN po ofron një provë të ulur 7-ditore me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë. Tani merrni PureVPN të shikoni Sky Sports dhe de-stresoni trurin tuaj gjatë mbylljes.

Kanë kaluar ditët kur njerëzit varen nga operatorët Cable TV për t’i furnizuar me kanale të mira në TV e tyre. Me transmetim, përdoruesit mund të përdorin gjithçka që dëshirojnë, dhe opsionet janë thjesht të pakufizuara. Në dekadën e fundit, qindra shërbime të transmetimit kanë mbirë në të gjithë botën.

Rreth Sky Sports

Sky Sports është një abonim transmetues që ofron më shumë se 10 kanale. Shërbimi është shumë i popullarizuar në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë, ndërsa ka një bazë modele tifozësh edhe në vendet e tjera të Evropës. Rrjeti njihet për transmetimin e sporteve si p.sh. transmetim i drejtpërdrejtë i futbollit, kriketa, rugby, motorsports, boks, basketboll, dhe më shumë.
Shumica e njerëzve që shikojnë Sky Sports morën pajtimin në paketën e tyre televizive. Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar të regjistroheni vetëm në Sky Sports, do t’ju kushtojë 20 £ / muaj përveç një pakete televizive Sky Entertainment. Përndryshe, ju mund të merrni dy kanale Sky Sports për 22 / / muaj, tre për 26 £ / muaj, ose të gjitha shtatë kanalet, plus kanalin përmbledhës të Sky Sports Main Event, për 28 £ / muaj.

Rreth Kodi

Kodi është një media player me burim të hapur i cili ka miliona përdorues në të gjithë botën. Lëshuar vetëm disa vjet më parë, Kodi u ngrit në popullaritet global për shkak të faktit se përmbajtja në të është e pafund dhe absolutisht falas. Mund të instalohet praktikisht në çdo pajisje që ka një ekran, lidhet me internetin dhe mund të përdoret për transmetim.
Ashtu si ka aplikacione në smartphone, Kodi ka shtesa. Për gjithçka që dëshironi të shikoni në Kodi, duhet të instaloni një shtesë shtesë, e cila mund t’ju japë mundësinë e përdorimit të përmbajtjes që kërkoni. Instalimi i shtesave Kodi është gjithashtu një detyrë e thjeshtë. Nëse nuk jeni të njohur me procesin e instalimit të shtesave, shikoni këtë udhëzues këtu.

Shtesa më e mirë për Sky Sports në Kodi

Fusion është një nga shtesa më të mira Kodi për sportet dashnorët që duan të shikojnë sportet e tyre të preferuara në Sky Sports. Shtesa vështirë se humbet kurrë ndonjë gjë që transmeton kanali. Gjëja e mirë për shtesën është se ajo siguron një cilësi të jashtëzakonshme transmetimi dhe është pothuajse pa gabime.
Ja se si mund ta instaloni Kodin e shtesës Kodi në lojtarin tuaj streaming streaming.

 1. Nga ekrani kryesor i Kodi shkoni te Shtesat > Cilësimet
 2. Zgjidhni opsionin e shtesave dhe klikoni në opsionin Unknown Sources për të mundësuar burime të panjohura
 3. Nga ekrani fillestar, shkoni te Cilësimet > Menaxher i Dosjeve > Shto burimin dhe kliko Asnjë
 4. Shtypni http://fusion.tvaddons.co dhe klikoni Done
 5. Klikoni në kutinë e tekstit nën “Shkruani një emër për këtë Burim Media”, shkruani Fusion dhe klikoni OK
 6. Nga ekrani fillestar klikoni Shtesa, dhe pastaj kliko Shtesën e Shfletuesit Browser në këndin e sipërm të majtë të ekranit
 7. Instaloni nga Zip File > bashkim > Kodi-Repos > anglisht > repository.leopold.x.x.x.zip
 8. Tani klikoni Install nga depo dhe më pas klikoni shtesat Leopolds
 9. Shkoni te Shtesat e Video dhe klikoni në Sky Sports Video
 10. Klikoni Instalo dhe prisni për njoftimin e aktivizuar shtesë

Si të merrni një VPN në Kodi

Instalimi i një VPN në pajisjen tuaj është jashtëzakonisht e lehtë. Një VPN ka një shtesë shtesë për Kodi të cilën mund ta instaloni duke ndjekur hapat:

Hapi 1 – Shkarkoni Kodi në pajisjen tuaj OpenELEC (byrek me mjedër)

 • Drejtohuni në faqen e internetit të Kodi.
 • Shkarkoni skedarin.
 • Instaloni skedarin e shkarkuar.

Pasi të keni mbaruar, ndiqni metodën:

Hapi 2: Shkarkoni dhe instaloni një Shtesë VPN Kodi.

Ndiqni hapat e dhënë më poshtë për të instaluar një Shtesë VPN Kodi në pajisjen tuaj.

 1. Hapni shfletuesin tuaj dhe vizitoni “https://s3.amazonaws.com/purevpn-dialer-assets/kodi/app/service.purevpn.monitor-1.8.0.zip”
 2. Skeda do të shkarkohet automatikisht
 3. Pasi të keni shkarkuar, lokalizoni skedarin e instalimit në dosjen e tij.

Hapi 3: Vendosni skedarin e shkarkuar në USB drive.

Vendosni skedarin e shkarkuar “service.purevpn.monitor-1.3.0.zip” në një USB drive dhe futeni atë në OpenElec Kodi Box.

Hapi 4: Nisni KODI dhe instaloni një Shtesë VPN për KODI.

 1. Shkoni tek Faqja kryesore dhe klikoni “Shtesat”.
 2. Klikoni në ikonën “Skedarët”.
 3. Pastaj klikoni “Instaloni nga skedari zip.”
 4. Shkoni te pajisja USB ku keni vendosur skedarin e instalimit.
 5. Klikoni në “service.purevpn.monitor-1.3.0.zip” për të filluar instalimin e shtesave.

Hapi 5: Vendosja e një shtese VPN Kodi

 1. Shfletoni në skedën e Shtesave dhe Klikoni në një VPN Monitor OpenVPN.
 2. Kur zgjidhni “PureVPN Monitor OpenVPN, do të shfaqet një dritare e re; klikoni Shtesa Cilësimet.
 3. Vendosni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj PureVPN.
 4. Zgjidhni vendin ose rajonin nga ku doni të përdorni përmbajtjen e zgjedhjes suaj. Klikoni Afisho Status VPN Status për t’ju kontrolluar IP dhe vendndodhjen aktuale.
 5. Klikoni Ndrysho ose Shkëputni Lidhjen VPN për të shfaqur listën e serverëve. Lidhu me vendin që ke zgjedhur.

Fjala e fundit

Gjeo-blloqet janë një problem në të gjithë botën që parandalojnë që streamers të fitojnë qasje dhe të shikojnë ndeshjet e tyre të preferuara sportive. Për më tepër, ISP-të në të gjithë botën po rrëzojnë gjerësinë e bandës së përdoruesve, duke ngadalësuar shpejtësinë e transmetimit dhe prishin përvojën e tyre.
Nëse jeni të lodhur nga të gjitha çështjet e tilla që lidhen me transmetimin, dhe po kërkoni diçka që në të vërtetë mund t’i shtojë vlerë përvojës suaj të transmetimit, një VPN mund ta bëjë atë të ndodhë për ju. Kjo mund t’ju japë qasje të menjëhershme në gjithçka që dëshironi të shikoni dhe t’ju mbajë të sigurt nga të gjitha kërcënimet në internet.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me