Si të shikoni sezonin MLB 2020 në internet


Si të shikoni sezonin MLB 2020 në internet

Botuar: 25 shkurt 2020


Dëshironi të shikoni sezonin MLB 2020 në internet? Ja se si mundeni në vetëm tre hapa të thjeshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Lidhu me SHBA
 3. Shkoni te Fox Sports dhe filloni transmetimin

IMG

Me mbi 15 milion tifozë MLB të shpërndarë në të gjithë planetin, MLB është një nga sportet më të shikuara në internet. Sidoqoftë, me zhvillimin e MLB në SHBA, shumica e tifozëve ndërkombëtarë përballen me disa çështje që lidhen me gjetjen e një rryme të përshtatshme në internet. Epo, mos u shqetëso! Këtu është një udhëzues i plotë se si ju lehtë mund të shikoni sezonin 2020 MLB live dhe online.

Ku mund të shikoni MLB Online

Këtu janë kanalet dhe disponueshmëria e tyre për ndeshjet MLB:

Kanalet e vendndodhjes
SHBASport Fox
KanadëNet Sport / SportA TVA / RDS
Amerika LatineDëbime FOX
Britani e MadheSporte BT
AziFox Sports Asia
AustraliESPN
KinëShenzen TV
JaponiNHK / J Sport

3 Mënyrat për të Shikuar Lojërat MLB Online

Ka shumë mënyra që mund të shikoni MLB në internet; sidoqoftë, secila nga teknikat mbështetet kryesisht në të njëjtin mekanizëm, që është të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale duke ju caktuar një adresë të re IP. Këtu janë disa mënyra të thjeshta për të cilat mund të zgjidhni nëse dëshironi të shikoni MLB nga jashtë SH.B.A..

Sidoqoftë, para se të shkoni më tej, mbani në mend se shumica e këtyre shërbimeve janë në dispozicion vetëm në disa rajone. Kjo do të thotë që ekziston mundësia që disa prej këtyre shërbimeve të mos jenë të disponueshme për ju. Por, ka një zgjidhje edhe për këtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me PureVPN para se të filloni transmetimin. Kjo ka të bëjë me të. Për më shumë informacion se si mund të bëhet kjo, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni në platformën tuaj të preferuar streaming
 3. Hyni me Emrin tuaj dhe Fjalëkalimin tuaj
 4. Zgjidhni një kanal transmetimi
 5. Lidhu me vendin ku shërbimi është i disponueshëm në (p.sh., SHBA për Fox Sports)
 6. Shkoni në kanalin e zgjedhur
 7. Shikoni për rrjedhën
 8. Shikojeni

Si të shikoni MLB pa kabllo ?

Nëse dëshironi të prerë litarët tuaj kabllor dhe të shikoni MLB live në internet pa një pajtim kabllor, mund të regjistroheni në një nga shërbimet e mëposhtme. Shumica e këtyre shërbimeve janë në dispozicion në të gjithë botën. Sidoqoftë, shërbimet të cilat janë të kufizuara vetëm në disa rajone, të tilla si Amazon, mund të arrihen duke u lidhur me një VPN me rrjedhë të mirë siç është PureVPN.

MLB On PlayStation Vue

Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim strehimi miqësor me buxhetin që mund t’ju japë mundësinë e shikimit të MLB live në internet, PlayStation Vue është një shërbim mjaft i përballueshëm. Me vetëm 45 dollarë në muaj, ajo siguron qasje në ESPN, TBS, Fox, Fox Sports 1 dhe Rrjetin MLB.

Shikoni MLB në Sling TV

Sling TV është një nga shërbimet më të njohura të transmetimit midis tifozëve të bejsbollit, kryesisht për shkak të personalizimit të tij. Shumica e kanaleve, të cilat transmetojnë live MLB, janë në dispozicion në Sling TV. Këto kanale përfshijnë ESPN, TBS, Fox dhe Fox Sports. Sling TV është në dispozicion në shumë pajisje dhe platforma të njohura si Amazon Fire TV, Apple TV, Chromecast, TV Android, Roku dhe shumë më tepër.

Transmetoni MLB Në TV YouTube

Ky është, deri tani, shërbimi më i përballueshëm i transmetimit të drejtpërdrejtë të TV që ju lejon të përdorni çdo lojë televizive MLB që duhet të shikoni. Ajo ofron vetëm një shkallë paketash, me 40 dollarë në muaj, i cili përfshin ESPN, TBS, Fox Sports 1, Rrjetin MLB dhe bashkëpunëtorët lokalë të Fox.

Shikoni MLB On Hulu

Ndërsa pajtimi i Hulu kushton pothuajse i njëjtë me YouTube TV, tifozët MLB mund të mos e pëlqejnë atë sepse i mungon Rrjeti MLB. Përveç kësaj, ajo ka gjithçka që mund të kërkoni. Nëse mund të bëni kompromis në lojrat e Rrjetit MLB, atëherë Hulu është një mundësi e shkëlqyeshme për ju që të përdorni bashkëpunëtorët ESPN, TBS, Fox Sports 1 dhe Fox.

Shikoni Ndeshjet MLB live në MLB.TV

Ky është opsioni më i mirë nëse dëshironi të shikoni baseball gjatë gjithë kohës dhe dëshironi të qëndroni të azhurnuar me gjithçka, pasi shpaloset në kalendarin e bejsbollit. Me çmim vetëm 25 dollarë në muaj, ju mund të shikoni MLB.TV në një listë të gjatë të pajisjeve si Roku, Amazon Fire TV, Apple TV, Chromecast, Android TV, PlayStation 4 dhe tastierat e lojërave Xbox One dhe TV të zgjuar nga LG, Panasonic , dhe Samsung.

Stream MLB Live On Fubo TV App

Edhe pse ka shumë mangësi kur bëhet fjalë për atë që Fubo TV ka për të ofruar, ju prapë mund të shikoni lojëra MLB në Fox Sports 1 dhe bashkëpunëtorin tuaj lokal Fox nëse Fubo TV e bart atë. Sidoqoftë, nëse doni vetëm të shikoni basketboll, Fubo TV nuk është një opsion i shkëlqyeshëm.

Si të shikoni MLB Në Kodi

Nëse jeni pak të panjohur, Kodi është një lojtar i shkëlqyeshëm i mediave me burim të hapur dhe pret sasi të pafundme të përmbajtjes së transmetimit, siç janë shfaqjet televizive, filmat, karikaturat, muzika, dokumentarët, shfaqjet televizive live, ndeshjet sportive të drejtpërdrejta, lajmet dhe me shume.

Vetë Kodi nuk ka përmbajtje në të. Për të marrë përmbajtje, do t’ju duhet të merrni shtesat e duhura. Shumica e shtesave janë në dispozicion për t’u shkarkuar falas dhe ju japin mundësinë e hyrjes në një vend të ndryshëm të zhanreve. Këtu janë 8 shtesa të shkëlqyera që mund të instaloni për të parë MLB në Kodi live online.

8 Shtesat më të mira të Kodit për të parë Ndeshjet MLB Live

1. Sportet Tani

Kjo shtesë shumë e popullarizuar është e bazuar në Kanada dhe është në shënjestër kryesisht të përdoruesve kanadezë Kodi. Ndërsa nuk mund të jetë në gjendje t’ju ofrojë një përvojë të jashtëzakonshme të jashtëzakonshme të rrjedhës, ajo ka shumë përmbajtje të mirë dhe bën një punë të drejtë për t’ju dhënë mundësinë e hyrjes në ndeshjet MLB.

Kjo është një shtesë zyrtare Kodi dhe mund të shkarkohet nga menyja e shtesave.

2. FOX Sport SHKO

Siç e dini shumë nga ju, FOX ka të drejtat ekskluzive për një numër lojrash. Prandaj, ju mund të përdorni një gamë të gjerë të përmbajtjes sportive duke përdorur shërbimin Sportiv të kompanisë GO të kompanisë. Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të jeni përdorues i shërbimeve të tjera që kanë kanalin sportiv të FOX në ofertën e tyre. Prandaj, mund të përdorni FOX Sports GO për Kodi nëse keni një pajtim në PlayStation Vue, FuboTV, Sling TV dhe shumë të tjerë.

3. Bazat MLBLoaded

Një kanal transmetimi Redzone për përmbajtjen e postuar në MLB.TV, që përfshin intervista me cilësi të lartë, pikat kryesore, transmetime të drejtpërdrejta dhe përmbledhje. Ju do të duhet një llogari aktive e MLB.TV për të përdorur këtë shtesë.

4. USTVNow Plus – Shtesa e palëve të treta

Edhe pse USTVNow Plus është një shërbim më i vlerësuar i transmetimit të mediave, ai nuk ka një shtesë shtesë zyrtare të Kodi. Sidoqoftë, zhvilluesit e palëve të treta mund të kërcejnë për të ndihmuar. Pra, nëse keni një abonim të vlefshëm USTV, mund ta instaloni këtë shtesë dhe ta përdorni për të parë kanale televizive live me qendër në SH.B.A..

Me fjalë të thjeshta, USTV ju lejon të keni akses në një gamë të gjerë të kanaleve televizive amerikane. Për më tepër, këto janë transmetime live, kështu që ju të mund të shikoni kanale TV live. Këto përfshijnë rrjete si ABC, NBC, CBS, CW, FOX, PBS, dhe shumë të tjerë. Eshtë e panevojshme të thuhet, do të mbuloheni kur të vini re të shikoni MLB në Kodi.

5. Listat playlists në Mbretërinë e Bashkuar – Shtesa e palës së tretë

Pas hapjes së kësaj shtese, ju do të përshëndeteni nga një rrjet i madh ikonash (kategoritë e përmbajtjes). Përveç sporteve, këtu mund të shikoni filmat më të fundit dhe shfaqjet televizive, të dëgjoni radio, të shikoni dokumentarë dhe gjithçka në mes. Sidoqoftë, do të befasoheni kur të klikoni në seksionin Sport. Brenda, ka rreth njëqind kanale televizive të drejtpërdrejta. Varet nga ju që të dini se cilat nga këto të shikojnë për të kapur lojën e fundit të bejsbollit. Kjo shtesë mund të ndihmojë edhe me këtë. Brenda seksionit të Sporteve, do të shihni orarin e sotëm.

6. Pro Sport – Shtesa e palës së tretë

Pro Sport është një pretendent i fuqishëm në betejën për shtesat më profesionale përfshirëse të transmetimit sportiv. Zgjatja ndan videot dhe rrymat e saj midis përmbajtjes NBA, NFL, NHL dhe MLB, e ndjekur nga lojërat dhe lojërat e përfunduara së fundmi ende në proces. Rrjedhat nuk janë gjithmonë të arkivuara, por nëse po kërkoni një ngjarje live MLB, Pro Sport duhet të jetë padyshim ndalesa juaj e parë.

7. Made in Canada – Shtesa e palës së tretë

Për transmetimin e kanaleve IPTV kanadeze, Made in Canada është një shtesë e shkëlqyeshme Kodi. Ajo ka tre seksione kryesore, përkatësisht, Ngjarje Speciale, Kanale Franceze dhe Kanale Angleze. Thjesht shkoni te seksioni i Ngjarjeve Speciale për të gjetur të gjitha transmetimet më të fundit të drejtpërdrejta MLB.

8. SportsAccess – Shtesa e palës së tretë

Kjo është një shtesë shumë e besueshme në mesin e fanatikëve sportivë që pëlqejnë të kalojnë nëpër shumë kanale të ndryshme sportive përpara se të ngjiten me diçka që u pëlqen. Ai u jep mundësi qasjes në transmetime të drejtpërdrejta nga shumë kanale sportive të ndryshme si ESPN, Sky Sports, NBC Golf, NFL dhe MLB Network.

Nëse jeni duke kërkuar vetëm një shtesë që mund të ju ndihmojë të merrni gjithçka që ka në lojërat MLB, kjo është shtesa që ju duhet për të marrë duart menjëherë..

Shikoni MLB nga jashtë SH.B.A.

Fatkeqësisht, MLB mund të transmetohet drejtpërdrejt nga disa rajone në SH.B.A. Jashtë këtyre rajoneve, MLB është ose rajoni i kufizuar ose përballet me një ndërprerje. Si pasojë, njerëzit që duan të shikojnë MLB live në internet, janë lënë jashtë pasi përballen me bllokada të shërbimit.

Kur hyni në internet, ju sigurohet përmbajtja bazuar në vendndodhjen tuaj, e cila përcaktohet nga adresa juaj e IP. Nëse adresa juaj e IP është e vendosur në një vend jashtë SH.B.A.-së, nuk do të mund të keni qasje në përmbajtje që është e kufizuar vetëm në rajonin e SH.B.A.-së, siç është MLB.

Për të hyrë në MLB nga jashtë SH.B.A.-së, ose nga një rajon ku ai përballet me ndërprerje, do të duhet të ndryshoni adresën tuaj IP duke përdorur një VPN me rrjedhë të mirë.

Programi i rregullt i sezonit MLB

Sezoni i rregullt i MLB ka gjithsej 162 ndeshje mes 30 skuadrave me një mesatare prej 10-12 ndeshjesh çdo ditë. Ju mund të shihni orarin e plotë të ditës këtu.

PureVPN – Zgjedhja më e mirë e transmetuesve

PureVPN është një VPN e shkëlqyeshme që mund të ju lejojë qasje në gjithçka që është e kyçur në rajonin tuaj. E bën këtë duke maskuar menjëherë adresën tuaj IP origjinale me një të re me bazë në SH.B.A. Pasi të lidheni me PureVPN, mund të shikoni me lehtësi MLB live online, pa shqetësime në lidhje me sigurinë tuaj në internet.

PureVPN ka më shumë se 2,000 serverë të optimizuar për transmetim. Përdorimi i funksioneve të teknologjisë së lartë të teknologjisë së lartë të tilla si tunelimi i ndarë dhe anonimiteti, PureVPN siguron që përdoruesit të vazhdojnë të marrin shpejtësitë më të mira të mundshme për një përvojë të rrjedhës pa tampon dhe më pak..

Pyetjet e bëra më shpesh

Pse keni nevojë për një VPN për TV MLB në Kodi?

Ju duhet një VPN sepse shikimi i MLB nuk është i disponueshëm në rajonin tuaj. Për më tepër, kur përpiqeni të hyni në transmetime falas për të parë MLB drejtpërdrejt në internet, jeni të prirur ndaj kërcënimeve në internet. Një VPN me transmetim të mirë për MLB, siç është PureVPN mund të ndryshojë vendndodhjen tuaj virtuale dhe t’ju mbajë të sigurt nga të gjitha kërcënimet në internet, siç janë malware dhe lista e zezë e IP.

Mund të Stream MLB falas?

Fatkeqësisht, kjo nuk është e mundur. Për të transmetuar MLB, do t’ju duhet një pajtim aktiv i një prej kanaleve të përmendura në fillim të këtij artikulli. Pas kësaj, do të duhet të regjistroheni në PureVPN për të hyrë në përmbajtje të bllokuar nga lokacioni dhe të shikoni MLB nga jashtë SH.B.A..

Mund të tingëllojë si shumë para, por nuk është kështu. Dhe pasi të keni marrë parasysh avantazhet e mëdha të shumta që ju ofron PureVPN së bashku me aftësinë për të hyrë në gjithçka që dëshironi nga kudo në botë, ia vlen të gjitha.

Whatfarë është një ndërprerje MLB?

Ndërprerja e MLB ndodh në të gjithë SHBA. Anshtë një gjë për të ardhur keq për adhuruesit e bejsbollit dhe ndodh kur kanali i transmetimit i jep përparësi një ngjarje tjetër sportive dhe zgjedh të mos transmetojë MLB drejtpërdrejt në internet.

Në rast të ndërprerjes MLB, ju mund të humbisni kapjen e veprimit të drejtpërdrejtë nëse nuk keni PureVPN. Nëse po kërkoni një rrugëdalje të shkëlqyeshme për MLB, thjesht lidheni me PureVPN dhe filloni të shikoni MLB live online pa kufizime.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map