Si të shikoni Serie A Live Streaming


Si të shikoni Serie A Live Streaming

Botuar: 21 korrik 2019


Shikoni streaming tuaj të preferuar të Serie A në internet në vetëm këto hapa të thjeshtë:

1. Merrni pajtimin PureVPN
2. Lidhuni me një LIV SONY nga opsionet e njohura të faqes në internet
3. Filloni transmetimin

golf-right-image

Si Premier League & La Liga të cilat janë ligat më të larta në Mbretërinë e Bashkuar dhe Spanjë, përkatësisht, Liga Serie A është ligat më të larta profesionale në Itali. Për më tepër, sipas UEFA-s, Seria A renditet në vendin e tretë në mesin e ligave evropiane, duke dalë përpara Bundesligës dhe ligës franceze, Ligue 1. Liga ndjek një format të ngjashëm me ligat e tjera, duke paraqitur gjithsej 20 ekipe që garojnë me secilën të tjera gjatë kohëzgjatjes së një viti.

Këtë sezon, Seria A do të jetë duke pritur mbrapa Brescia, Lecce dhe Hellas Verona. Sidoqoftë, për shkak të performancës së dobët të tyre gjatë sezonit të kaluar, ne do të bëjmë lamtumirën e Chievo, Frosinone dhe Empoli. Ata do të luajnë sezonin 2019-2020 në Liga Serie B.

Ku mund të shikoj ndeshjet në Serie A?

Meqenëse Seria A e Ligës renditet e treta në indeksin e popullaritetit, shumica e kanaleve ndërkombëtare preferojnë të transmetojnë ndeshje të cilat janë duke u luajtur në Premier League ose La Liga. Kjo i lë shumë tifozët e Serie A në kërkim të transmetimeve të mundshme live të cilat mund të bëhen mjaft frustruese. Kështu që, për t’i ndihmuar këta tifozë, këtu është një listë e listës zyrtare të transmetuesve ndërkombëtarë për Serinë A të Ligës.

Kanalet që transmetohen në dispozicion në
ESPN, ESPN+Vetëm në SHBA
Sportet KryeministriVetëm në Mbretërinë e Bashkuar
DAZN, Telelatino-Vetëm Kanada
beIN SportAustrali, MENA & Francë
Ndesh TVVetëm Rusia
Sony ESPNVetëm India
CCTV5Vetëm Kina

Si të shikoni ndeshjet në Serie A live online?

Nga lista e mësipërme, ju mund të shihni se edhe pse ka kanale të dedikuara që transmetojnë Liga Serie A në vende jashtë Italisë, ka ende disa vende ku ndeshjet në Serie A nuk transmetohen. Pra, çfarë duhet të bëjë një tifoz që jeton në një vend të tillë? Epo, përgjigjja është më e lehtë nga sa mendoni.

E tëra që ai duhet të bëjë është të regjistroheni në një VPN. Vetëm përmes një programi të tillë atij ose asaj do t’i lejohet të shikojë ndeshjet e Liga Serie A, edhe pse ata jetojnë në një vend ku askush nuk po transmeton ndeshjet. Pra, si bëhet kjo? Epo, është e thjeshtë.

Shikoni këto hapa më poshtë nëse dëshironi të përdorni VPN për nevojat tuaja të drejtpërdrejta të Liga Serie A:

 1. Shkoni te PureVPN
 2. Regjistrohu ose në planin mujor, 1 vjeçar ose 2-vjeçar.
 3. Shkarkoni dhe instaloni në pajisjen tuaj të preferuar të transmetimit
 4. Hyni me të dhënat e llogarisë suaj
 5. Lidhu me “Shtetet e Bashkuara” (referoju listës për kanalet e tjera)
 6. Identifikohuni në ESPN, shikoni për live në Liga Serie A & Filloni transmetimin

Si ta shikoni Serinë A në DAZN

Ju lehtë mund t’i shikoni të gjitha ndeshjet e Serie A live në DAZN. Ja se si:

 1. Shkarkoni një VPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar
 3. Shkoni në Premier Sports dhe filloni transmetimin

Si ta shikoni Serinë A në Sky

Tifozët e Serie A mund ta shikojnë Serinë A drejtpërdrejt në Sky Sports. Vetëm ndiqni këto hapa:

 1. Shkarkoni një VPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar
 3. Shkoni në Sky Sports dhe filloni transmetimin

Si ta shikoni Serinë A në Apple TV?

Për ata prej jush që dëshirojnë të shikojnë Serinë A në Apple TV, thjesht ndiqni hapat e listuar më poshtë:

 1. Instaloni një VPN në TV tuaj Apple
 2. Përdorni “Veglën Zgjedhëse për Qëllime të Zgjuar” për të zgjedhur protokollin e kriptimit.
 3. Shkarkoni dhe instaloni në pajisjen tuaj të preferuar të transmetimit
 4. Zgjidhni kanalin tuaj të transmetimit në internet Serie A
 5. Klikoni në “Lidhu” dhe për të marrë transmetim
 6. Identifikohuni në ESPN, shikoni për live në Liga Serie A & Filloni transmetimin

Si të shikoni Serie A në Xbox One?

Ata që dëshirojnë të shijojnë Serinë A në Xbox Ones, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Drejtohuni tek një VPN, pajtohuni në një nga planet e saj të shumta
 2. Vendosni një VPN në Xbox One tuaj
 3. Zgjidhni mjetin Zgjedhja me qëllim të zgjuar për të filluar protokollin e kriptimit
 4. Zgjidhni serverin që dëshironi të zgjidhni
 5. Shko te kanali i transmetimit
 6. Goditni butonin “Lidhu” dhe për të marrë transmetim

Si ta shikoni Serie A live në PS4?

Nëse dëshironi të jetoni ndeshjet në serinë A në PlayStation 4, ndiqni këto disa hapa të përmendur më poshtë:

 1. Regjistrohu për një VPN
 2. Vendosni një VPN në PS4
 3. Zgjidhni mjetin Zgjedhja me qëllim të zgjuar për të filluar protokollin e kriptimit
 4. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku doni të shikoni Serie A
 5. Zgjidhni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet
 6. Klikoni në butonin LidhuKy butonin “Lidhu”

Si të shikoni Serie A Live streaming në USA

Për tifozët tanë të Serie A në SH.B.A., të cilët dëshirojnë të ndjekin lojën e duhur të ndeshjes së ekipit të tyre të preferuar, ne u kthyem mbrapa. Ju ose mund të lidheni me ESPN ose ESPN + për të parë ndeshjet në Serie A ose ndiqni këto hapa të thjeshtë të renditur më poshtë nëse dëshironi të përdorni një VPN.

 1. Regjistrohu në një VPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni në pajisjen tuaj të preferuar të transmetimit
 3. Hyni me kredencialet tuaja
 4. Lidhu me MB
 5. Hyni në Premier Sports dhe merrni streaming

Si ta shikoni Serie A Live në Indi

  Indianët që ndjekin me padurim Serinë A mund të akordojnë në Sony ESPN për ndeshjet javore. Sidoqoftë, ata që janë të interesuar për më shumë se sa ndeshjet, për shembull, shfaqjet e bisedave dhe analizat pas ndeshjes, mund të shikojnë Premier Sports. Për ta bërë këtë, thjesht ndiqni hapat e përmendur më poshtë:

 1. Shkarkoni një VPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar
 3. Shkoni në Premier Sports dhe filloni transmetimin

Serie A Preview

Me rivalitetin mes Inter Milan dhe AC Milan, Serie A ishte gjithmonë një nga ligat e preferuara të futbollit për tu parë. Sidoqoftë, në dy vitet e kaluara, me Cristiano Ronaldo dhe yje të tjerë të mëdhenj që bëjnë lëvizjen e tyre në ligën italiane, dashuria për Serinë A është rritur shumë.

Tani, me ekipe si Juventus, Inter Milan, Lazio, Roma, dhe madje Cagliari vazhdimisht duke e luftuar atë në Sezonin 2019/2020, konkurrenca është më e lartë se kurrë më parë. Weekdo javë, ne shohim një shqetësim të madh, i cili ndryshon plotësisht gjithçka.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map