Si të shikoni Premier League Live Online

Botuar: 10 korrik 2019

Shikoni Premier League angleze drejtpërdrejt në internet në vetëm këto 4 hapa. Provoni PureVPN me 0,99 dollarë dhe filloni transmetimin nga kudo në çdo kohë.

1. Regjistrohuni në PureVPN dhe instaloni aplikacionin e saj në pajisjen tuaj.
2. Lidhu me serverin amerikan
3. Vizitoni Hulu, fuboTV, ose Sling TV.

golf-right-image

Tifozët anglezë të Premier League që kërkojnë një zgjidhje një-ndalesë për nevojat e tyre në internet të transmetimit në Futboll, ne kemi marrë disa lajme të mira për ju. Këtu, do t’ju tregojmë se si ta shikoni Premier League drejtpërdrejt në internet në HD me shpejtësi të lartë.

2019-20 Premier League League

Premier League (EPL) nuk është vetëm ligat më të larta profesionale në Angli, por edhe në të gjithë botën. Kjo ndodh kryesisht sepse përmban 20 nga klubet më të mira angleze, duke përfshirë skuadra si Manchester United, Arsenal, Manchester City dhe Liverpool. Pra, me një kampionat të mbushur me kaq shumë emra të mëdhenj, të gjithë duke e luftuar atë për titullin e lakmuar të kampionëve anglezë, ju e dini që do të jetë intensiv.

Merrni VPN & shikoni Premier League Live Online

Ku mund t’i shikoj Ndeshjet EPL?

Meqenëse EPL është një nga ligat më të njohura në botë, shumë shërbime transmetimi transmetojnë ndeshjet drejtpërdrejt. Sidoqoftë, pasi që çdo javë ndeshje e karakteristikave EPL ndërmjet 6-7 ndeshjeve, shumica e kanaleve preferojnë transmetimin e lojërave me emra më të mëdhenj. Kjo mund të bëhet vërtet zhgënjyese për disa shikues.

Për t’i dhënë fund këtij favorizmi, ne kemi përpiluar një listë të shërbimeve më të mira të transmetimit / kanaleve televizive që transmetojnë të gjitha ndeshjet që luhen në EPL. Pavarësisht se cilin skuadër e mbështesni, mund ta shihni me lehtësi ndeshjen e tyre pa asnjë problem. Shikoni listën e plotë më poshtë:

Kanalet TV (Gjuha) që transmetohen në dispozicion në
Rrjeti NBC (Anglisht),Vetëm në SHBA
Sky Sports (Anglisht), BT Sport (Anglisht)Vetëm në Mbretërinë e Bashkuar
TSN & SportsNet (Anglisht), RDS (Frëngjisht)Vetëm Kanada
OPTUS & SBS (anglisht)Vetëm Australi
SFR Sport (Frëngjisht)Vetëm Franca
okko Sport (Rusisht)Vetëm Rusia
ESPN (Anglisht / Portugeze)Vetëm Brazili
Sport BeIN (Anglisht / Arabisht / Frëngjisht)Vetëm MENA
SBS Sports (Koreane), SPOTV (Koreane)Vetëm Koreja e Jugut
Tani TV (Kantoneze)Vetëm Hong Kong
SingTel (Anglisht), Njëmbëdhjetë Sporte (Anglisht)Vetëm Singapori
Astro (Malajze)Vetëm Malajzia
MNC TV (Malajze)Vetëm Indonezi
HotStar (Anglisht)Vetëm India

Si të shikoni Ndeshjet Premier League Live Online?

Nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar, lehtë mund të gjeni një kanal që transmeton ndeshjen e ekipit tuaj të preferuar në TV tuaj kabllor. Sidoqoftë, nëse jetoni kudo tjetër, gjetja e një rryme mund të jetë mjaft e vështirë. Meqenëse çdo vend ka ligën e vet të futbollit, si transmetimi live ashtu edhe kanalet televizive i japin përparësi transmetimit ndeshjeve të tyre.

Kjo është për shkak të kësaj, tifozët e EPL në të gjithë botën përballen me çështje që gjejnë kanale të përshtatshme për të shikuar ekipet e tyre të preferuar të luajnë drejtpërdrejt. Për më tepër, në listën e mësipërme, ju mund të shihni se të gjitha këto kanale janë në dispozicion vetëm në disa vende. Pra, nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar, nuk mund të hyni në Rrjetin NBC për të parë ndeshjet tuaja të preferuara të EPL.

Për fat të mirë, ekziston një mënyrë për të hyrë në cilindo nga këto kanale nga kudo në botë. Me ndihmën e një VPN, ju mund të shikoni të gjitha ndeshjet tuaja të preferuara drejtpërdrejt në internet, dhe gjithashtu në çdo shërbim streaming që dëshironi. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni këto disa hapa të thjeshtë:

 1. Shkarkoni dhe instaloni PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
 2. Hyni me kredencialet tuaja
 3. Lidhuni me rajonin / serverin tuaj të dëshiruar
 4. Hyni në kanalin që transmeton këtë pajisje.

Si të shikoni Premier League në Fubo TV

Fubo TV është një shërbim unik i streaming si Netflix i bërë posaçërisht për adhuruesit e sportit. Nëse jeni një nga ata njerëz që janë pajtuar tashmë në Fubo TV, mund të përdorni transmetimet live në dispozicion në Fubo TV për të parë ndeshjen e Premier League. Për ta bërë atë vetëm, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Merrni PureVPN për pajisjen tuaj
 2. Lidhu me një server amerikan
 3. Vizitoni faqen zyrtare të Fubo TV

Si të shikoni Premier League në Apple TV?

Ata që kërkojnë të transmetojnë Premier League në internet në Apple TV mund ta bëjnë këtë duke ndjekur këto hapa:

 1. Vendosni PureVPN në Apple TV
 2. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni Premier League
 3. Goditi butonin Lidhu
 4. Vizitoni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet

Shikoni Premier League në Xbox?

Ndiqni këto hapa dhe lehtë mund të shikoni Premier League në Xbox një:

 1. Vendosni PureVPN në Xbox One
 2. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni Premier League
 3. Hit Connect >>Vizitoni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet

Si ta shikoni sezonin Premier League 2019-20 Sezoni live në PS4?

Për të transmetuar Premier League live në internet në PS4, ndiqni hapat e përmendur më poshtë:

 1. Vendosni PureVPN në PS4
 2. Zgjidhni vendndodhjen e serverit
 3. Goditi butonin Lidhu
 4. Hit Connect >>Vizitoni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet
 5. Ju Mund të Lidhni Premier League në PS4

Si të shikoni Premier League Premier League në Roku?

Nëse dëshironi të shikoni Premier League në internet në Roku, ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Regjistrohu për PureVPN
 2. Vendosni PureVPN në Roku
 3. Përdorni mjetin Zgjedhja me qëllim të zgjuar për të zgjedhur protokollin e kriptimit
 4. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni Premier League
 5. Goditi butonin Lidhu
 6. Vizitoni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet

Si të shikoni EPL në Hotstar

Hotstar është një nga shërbimet më të njohura të transmetimit në Indi. Sidoqoftë, pasi nuk është askund tjetër në botë, jo shumë nga tifozët e EPL e dinë këtë shërbim. Për ta përdorur atë jashtë Indisë, thjesht ndiqni këto hapa më poshtë:

 1. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN
 2. Lidhuni me serverin India si rajoni juaj i preferuar
 3. Drejtohuni në faqen e internetit Hotstar dhe filloni transmetimin

Si ta shikoni Premier League në NBC Sports me SlingTV

NBC Sports është një shërbim transmetimi që transmeton Premier League dhe të gjitha ndeshjet e tij. Por duke pasur parasysh që shërbimi është i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara, do të duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm për ta përdorur atë kudo tjetër:

 1. Merrni VPN
 2. Shkarkoni dhe ekzekutoni aplikacionin
 3. Lidhu me rajonin e Shteteve të Bashkuara
 4. Regjistrohuni për planin e SlingTV’s SlingBlue
 5. Akordo në NBC Sports dhe fillo të shikosh

Shikoni Premier League në Star Sports

Për të parë Premier League në Star Sports, ndiqni hapat e përmendur më poshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
 3. Lidhuni me Rajonin Indian Server (Azia Jugore)
 4. Shkoni në Star Sports dhe filloni transmetimin

Si të shikoni Premier League në SH.B.A.

Tifozët e futbollit në Shtetet e Bashkuara që dëshirojnë të shikojnë EPL, ju mund të drejtoheni në NBC Sports për të parë ndeshjet tuaja të preferuara. Sidoqoftë, nëse dëshironi të transmetoni ndonjë kanal tjetër, për shembull Sky Sports, atëherë do t’ju duhet një VPN. Në këtë rast, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe ekzekutoni aplikacionin
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar (në varësi të tabelës së përmendur më lart)
 4. Shkoni në Sky Sports dhe filloni të transmetoni

Si të shikoni EPL Live në Malajzi

Nëse jeni tifoz i Premier League dhe aktualisht jetoni në Malajzi, mund të pajtoheni te Astro për mbulimin e drejtpërdrejtë të EPL. Sidoqoftë, nëse kërkoni komente në anglisht, do t’ju duhet të drejtoheni në kanale të tjera streaming, për të cilat do t’ju duhet një lidhje VPN. Për të mësuar më shumë rreth asaj se si mund të merrni rreth kësaj, ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Hyni me të dhënat e llogarisë suaj
 3. Lidhu me një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar
 4. Shkoni në BT Sport dhe filloni të transmetoni

Si të shikoni EPL Live në Singapor

SingTel dhe Eleven Sports u ofron njerëzve mbulimin e drejtpërdrejtë të Premier League angleze në Singapor. Thënë kjo, nëse jeni duke kërkuar komentin shumë më të mirë, së bashku me analizat pas ndeshjes dhe shfaqjeve të bisedave, BT Sport është alternativa më e mirë për të. Për t’u lidhur me BT Sport në Singapor, ndiqni hapat më poshtë:

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Shkarkoni aplikacionin
 • Lidhu me një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar
 • Shkoni në BT Sport dhe filloni transmetimin

Si ta shikojmë sezonin Premier League 2019-20 në Kodi?

Për të parë Premier League në Kodi, duhet të instaloni shtesën DC Sports. Për ta bërë atë vetëm, ndiqni këto hapa më poshtë:

 1. Hap Kodin > Zgjidhni SISTEMIN > Shkoni te MANGERI FILE
 2. Klikoni në SHUMURN BURIM > Zgjidhni asnjë
 3. Shtypni URL-në vijuese: http://ares-repo.eu >Zgjidhni Bërë
 4. Nën “Vendosni një emër për këtë burim media”, shkruajni MAGIC
 5. Zgjidhni OK > Kthehu tek ekrani SHTPI > Zgjidhni SISTEMIN
 6. Zgjidhni Shtesat > Zgjidhni INSTALL NGA FILE ZIP
 7. Zgjidhni MAGIC >Zgjidhni “depo.aresprojekt” > Zgjidhni “depo.aresproject.zip”
 8. Klikoni tek “Instaloni nga depoja” > Zgjidhni “Ares Project” >Zgjidhni “Shtesat e videos” > Zgjidhni “DC Sports” > Zgjidhni “Instaloni”
 9. Prisni njoftimin “Shtesa e aktivizuar”

Rishikimi i Premier League 2019-2020

Sezoni i Premier League 2019-2020 aktualisht është duke u zhvilluar, me Liverpoolin që dominon tabelën me gjithsej 34 pikë. Leicester City dhe Chelsea janë pak mbrapa, me nga 26 pikë secila. Këtë javë, ne do të jemi dëshmitarë të Matchday 13, ku shohim disa ndeshje mjaft tërheqëse, përfshirë atë mes Chelsea dhe Manchester City. Fituesi do të vazhdojë të pretendojë vendin e 2/3-të në tabelën e ligës.

E gjithë kjo e bën 2019/2020 një ferr të një sezoni pasi kampionët mbrojtës, Manchester City, duhet të kapin rrugën e tij deri në Top 3, ndërsa skuadrat e tjera të mëdha, duke përfshirë edhe Arsenalin dhe Manchester United, janë duke luftuar për kllapën Top 5.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me