Si të shikoni MTV Video Music Awards 2019 live?

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Instaloni dhe lansoni aplikacionin VPN në pajisjen tuaj
 • Zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj dhe lidheni me serverin amerikan.
 • Vizitoni faqen e internetit të MTV dhe filloni të transmetoni MTV Music Video Awards 2019 drejtpërdrejt në internet

Shikoni Musicmimet e Muzikës Video MTV

Shko te…

MTmimet e Muzikës Video MTV (VMA)

MTV Music Awards 2019, më shpesh i referuar si VMA, më në fund është planifikuar. Shfaqja e çmimeve do të zhvillohet në 27 gusht 2019, në New York. Vitin e kaluar, VMA 2018 shfaqi disa nga shfaqjet më të jashtëzakonshme nga Ariana Grande, Nicki Minaj, Taylor Swift, Maroon 5, Lady Gaga, Justin Timberlake, Bruno Mars, e shumë të tjera. Këtë vit, ne presim që ajo të jetë edhe më e madhe dhe më e mirë!

MTmimet e Muzikës Video MTV
vendtakim: Qendra Prudential në Newark, New Jersey
data: 27 gusht 2019

Si të shikoni MTV Video Music Awards 2019 nga kudo në botë?

Me PureVPN, ju mund të shihni MTV Video Music Awards 2019 – pa marrë parasysh se ku jeni vendosur. Pas lidhjes, adresa juaj origjinale e IP maskohet nga një e re nga serveri VPN që keni zgjedhur. Kjo ju lejon të supozoni një vendndodhje të re virtuale, siç është SH.B.A., dhe të përdorni të gjitha shfaqjet TV dhe përmbajtje të tjera të padisponueshme në rajonin tuaj.

 1. Regjistrohu për PureVPN

 2. Thjesht vizitoni faqen e porosive dhe përfundoni procesin e regjistrimit. ’Shtë e shpejtë, e lehtë dhe pa telashe fare. Pasi të keni përfunduar procesin e regjistrimit, ju do të merrni një email që përmban emrin tuaj të përdorimit dhe fjalëkalimin tuaj PureVPN.

 3. Shkarkoni PureVPN

 4. Shkarkoni aplikacionin PureVPN për pajisjen tuaj. PureVPN mbështet më shumë se 20 pajisje dhe platforma të tilla si iOS, Android, Mac, Windows, Android TV, Roku, Amazon FireTV dhe shumë të tjerë. Pasi të keni shkarkuar dhe instaluar aplikacionin PureVPN, lëshojeni atë dhe regjistrohuni duke përdorur emrin dhe fjalëkalimin tuaj.

 5. Lidhni PureVPN dhe Watch MTV Video Music Awards 2019

 6. Tani, ndiqni hapat e mëposhtëm për të hyrë dhe shikoni transmetimet live për MTV Video Music Awards 2019:

  • Nisni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming.
  • Zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj dhe lidheni me serverin amerikan.
  • Vizitoni faqen e internetit të MTV dhe filloni të transmetoni MTV Music Video Awards 2019 drejtpërdrejt në internet.

Ku mund të shikoni MTV Video Music Awards 2019?

Kanali MTV është transmetuesi zyrtar për çmimet MTV Video Music. Për fat të mirë, ka disa platforma dhe kanale të tjera transmetimi ku tifozët mund të akordohen për të parë ngjarjen drejtpërdrejt edhe në internet. Për fillestarët, të gjitha kanalet muzikore në pronësi të MTV Network, të cilat përfshijnë MTV2, MTV Classic, MTV Tres, MTVU, dhe MTV Live (HD) do të transmetojë live MTV Video Music Awards 2019. Platformat streaming të palëve të treta si Sling TV gjithashtu do t’u ofrojnë përdoruesve të tyre transmetime të drejtpërdrejta për këtë shfaqje çmimesh shumë të pritura.

Për shkak të kufizimeve rajonale, MTV dhe kanalet e saj motra janë në dispozicion vetëm në disa vende të tilla si SH.B.A., MB dhe Kanada. Nëse jetoni në njërën nga këto tre vende, ju keni qasje të lehtë në MTV Music Video Awards 2019 në TV, si dhe në internet. Sidoqoftë, nëse jeni të vendosur jashtë këtyre rajoneve, nuk mund të keni akses në asnjë transmetim të drejtpërdrejtë nëse nuk keni lidhur me një shërbim premium VPN, siç është PureVPN.

Me PureVPN, ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në një vend ku transmetimet e drejtpërdrejta të MTV nuk janë të kufizuara. Në këtë rast, ju do të zgjidhni një server të vendosur në SH.B.A. dhe do të lidheni. Tani mund të vizitoni uebfaqen zyrtare të MTV dhe të keni qasje në rrjedhën live të ngjarjes me lehtësi.

Shikoni MTV Music Awards 2019 në Smartphone-in tuaj

MTV ka një aplikacion të dedikuar për iOS dhe Android, i cili mund të shkarkohet falas nga dyqanet e aplikacioneve të tyre përkatëse. Shtë e rëndësishme të dini se ndërsa aplikacioni mund të funksionojë mirë kudo tjetër, transmetimet live për MTV Music Video Awards 2019 do të jenë të arritshme vetëm nga SH.B.A., Britania e Madhe dhe Kanada. Nëse jetoni jashtë këtyre rajoneve, ju duhet PureVPN.

Pasi të keni shkarkuar dhe instaluar aplikacionin MTV, kthehuni në ekranin fillestar dhe filloni aplikacionin PureVPN. Zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj dhe goditni butonin e lidhjes. Pasi të jetë bërë lidhja, lansoni aplikacionin MTV të cilin sapo keni instaluar dhe hyrni në transmetimin drejtpërdrejt për MTV Music Awards 2019.

Lista e Performancave dhe Emërimeve në MTV Video Music 2019

Beenshtë shpallur nominimet për MTV Video Music Awards 2019. Përveç disa emrave të njohur si Justin Bieber, Ariana Grande, Shawn Mendes, Taylor Swift dhe Lady Gaga, ishte e habitshme të vishnim emra të rinj si Billie Eilish duke u futur në listën e kandidatëve për kategori të shumta. Duke marrë parasysh të gjitha nominimet për secilën kategori, Taylor Swift dhe Ariana Grande janë duke udhëhequr deri më tani shfaqjen me 10 nominime secila.

Video e vitit
21 Savage: «shumë» [ft. J. Cole]
Billie Eilish: “djalë i keq”
Ariana Grande: faleminderit, tjetër ”
Jonas Brothers: “Sucker”
Lil Nas X: “Rruga e qytetit të vjetër (Remix)” [ft. Billy Ray Cyrus]
Taylor Swift: “Duhet të qetësoheni”

Artist i Vitit
Cardi B
Billie Eilish
Ariana Grande
Halsey
Jonas Brothers
Shawn Mendes

Kënga e Vitit
Drake: “Në ndjenjat e mia”
Ariana Grande: “faleminderit, tjetër”
Jonas Brothers: “Sucker”
Lady Gaga / Bradley Cooper: “Shallow”
Lil Nas X: “Rruga e qytetit të vjetër (Remix)” [ft. Billy Ray Cyrus]
Taylor Swift: “Duhet të qetësoheni”

Artisti më i mirë i ri i prezantuar nga Taco Bell
Ava Max
Billie Eilish
H.E.R.
Lil Nas X
Lizzo
Rosalia

Bashkëpunimi më i mirë
Lil Nas X: “Rruga e qytetit të vjetër (Remix)” [ft. Billy Ray Cyrus]
Lady Gaga / Bradley Cooper: “Shallow”
Shawn Mendes / Camila Cabello: “Señorita”
Taylor Swift: “Unë!” [Ft. ft. Brendon Urie]
Ed Sheeran / Justin Bieber: “Nuk më intereson”
BTS: “Djali me Luv” [ft. Halsey]

Push Artist i Vitit
Bazzi
CNCO
Billie Eilish
H.E.R.
Lauv
Lizzo

Pop më i mirë
5 sekondat e verës: “Më e lehtë”
Cardi B / Bruno Mars: “Ju lutem Mua”
Billie Eilish: “djalë i keq”
Khalid: “Flasim”
Ariana Grande: “faleminderit, tjetër”
Jonas Brothers: “Sucker”
Taylor Swift: “Duhet të qetësoheni”

Hip-Hop më i mirë
2 Chainz: «Sundoni botën» [ft. Ariana Grande]
21 Savage: «shumë» [ft. J. Cole]
Cardi B: “Paraja”
DJ Khaled: “Lartë” [ft. Nipsey Hussle dhe John Legend]
Lil Nas X: “Rruga e qytetit të vjetër (Remix)” [ft. Billy Ray Cyrus]
Travis Scott: “MODE SICKO” [ft. Drake]

R më e mirë&B
Anderson .Paak: “Bëni më mirë” [ft. Smokey Robinson]
Gambino fëminore: “Ndjehet si verë”
H.E.R .: “Nuk mund të ketë qenë” [ft. Bryson Tiller]
Alicia Keys: “Rrit një burrë”
Ella Mai: “Udhëtim”
Normani: “Valët” [ft. 6LACK]

K-Pop më i mirë
BTS: “Djali me Luv” [ft. Halsey]
BLACKPINK: “Vritni këtë Dashuri”
Monsta X: “Kush e doni” [ft. Montana Franceze]
TOMORROW X TOGETHER: “Cat & Dog “
NCT 127: “e rregullt”
EXO: “Tempo”

Latinishtja më e mirë
Anuel AA / Karol G: “Secreto”
Bad Bunny: “MIA” [ft. Drake]
benny blanco / Tainy / Selena Gomez / J Balvin: “Nuk mund të Mësoj Mjaft”
Babi Yankee: “Con Calma” [ft. Snow]
Maluma: “Mala Mía”
ROSALÍA / J Balvin: “Con Altura” [ft. El Guincho]

Vallja më e mirë
Shokëtarët e zinxhirëve: “Ju Thërras Mine” [ft. Bebe Rexha]
Banditi i pastër: “Solo” [ft. Demi Lovato]
DJ Snake: “Taki Taki” [ft. Selena Gomez, Ozuna dhe Cardi B]
David Guetta / Bebe Rexha / J Balvin: “Thuaj emrin tim”
Marshmello / Bastille: “Lumtur”
Qyteti i Mëndafshit / Dua Lipa: “Energjia Elektrike”

Shkëmbi më i mirë
1975: “Ta duam nëse do ta bëjmë”
Bie djalë: “Trupi i thikë peshkopëve”
Imagjinoni Dragons: “Natyrore”
Lenny Kravitz: “E Ulët”
Panik! Në Disco: “Shpresa të mëdha”
njëzet e një pilot: “Gjaku im”

Video për mirë
Halsey: “Nightmare”
Vrasësit: “Toka e Lirë”
Jamie N Commons / Skylar Grey: “Treni i arratisur” [ft. Gallant]
John Legend: “Predikoni”
Lil Dicky: “Tokë”
Taylor Swift: “Duhet të qetësoheni”

Udhëzimi më i mirë
Billie Eilish: “Bad Guy” (dir. Dave Meyers)
Twigs FKA: “Celofani” (dir. Andrew Thomas Huang)
Ariana Grande: “faleminderit, tjetër” (dir. Hannah Lux Davis)
Lil Nas X: “Rruga e qytetit të vjetër (Remix)” [ft. Billy Ray Cyrus] (dir. Calmatic) LSD: “Jo miq të rinj” (dir. Dano Cerny)
Taylor Swift: “Duhet të qetësohesh” (dir. Drew Kirsch dhe Taylor Swift)

Efektet më të mira vizuale
Billie Eilish: “kur festa mbaron” (efektet vizuale: Ryan Ross, Andres Jaramillo)
Twigs FKA: “Cellophane” (efektet vizuale: Matt Chandler, Fabio Zaveti për Analog)
Ariana Grande: “Zoti është një grua” (efektet vizuale: Fabrice Lagayette, Kristina Prilukova & Rebecca Rajs për Matematik)
DJ Khaled: “Vetëm Ne” [ft. SZA] (efektet vizuale: Sergii Mashevskyi)
LSD: “Jo miq të rinj” (efektet vizuale: Kancer Etan)
Taylor Swift: “Unë!” [Ft. Brendon Urie] (efektet vizuale: Loris Paillier & Lucas Salton për BUF VFX)

Redaktimi më i mirë
Anderson .Paak: “Tints” [ft. Kendrick Lamar] (redaktimi: Elias Talbot)
Lil Nas X ft Billy Ray Cyrus – “Old Town Road (Remix)” (redaktimi: Calmatic)
Billie Eilish: “djalë i keq” (redaktimi: Billie Eilish)
Ariana Grande: “7 unaza” (redaktimi: Hannah Lux Davis & Taylor Walsh)
Solange: “Almeda” (redaktimi: Solange Knowles, Vinnie Hobbs, Jonathon Proctor)
Taylor Swift: “Duhet të qetësoheni” (redaktimi: Jarrett Fijal)

Drejtimi më i mirë i Artit
BTS: “Djali me Luv” [ft. Halsey] (drejtimi artit: JinSil Park, BoNa Kim (MU: E))
Ariana Grande: “7 unaza” (drejtimi artistik: John Richoux)
Lil Nas X: “Rruga e qytetit të vjetër (Remix)” [ft. Billy Ray Cyrus] (drejtimi artistik: Itaru Dela Vegas)
Shawn Mendes / Camila Cabello: “Señorita” (drejtimi artistik: Tatiana Van Sauter)
Taylor Swift: “Duhet të qetësohesh” (drejtimi art: Brittany Porter)
Kanye West / Lil Pump: “I Love It” [ft. Adele Givens] (drejtimi artistik: Tino Schaedler)

Koreografia më e mirë
Twigs FKA: “Cellophane” (koreografia: Kelly Yvonne)
ROSALÍA / J Balvin: “Con Altura” [ft. El Guincho] (koreografia: Charm La’Donna)
LSD: “Jo miq të rinj” (koreografia: Ryan Heffington)
Shawn Mendes / Camila Cabello: “Señorita” (koreografi: Calvit Hodge, Sara Biv)
Solange: “Almeda” (koreografi: Maya Taylor, Solange Knowles)
BTS: “Djali me Luv” [ft. Halsey] (koreografia: Rie Hata)

Kinematografia më e mirë
Anderson .Paak: “Tints” [ft. Kendrick Lamar] (kinematografia: Elias Talbot)
Billie Eilish: “peng” (kinematografi: Pau Castejon)
Ariana Grande: “faleminderit, tjetër” (kinematografia: Christopher Probst)
Shawn Mendes / Camila Cabello: “Señorita” (kinematografia: Scott Cunningham)
Solange: “Almeda” (kinematografi: Chayse Irvin, Ryan Marie Helfant, Justin Hamilton)
Taylor Swift: “Unë!” [Ft. Brendon Urie] (kinematografia: Starr Whitesides)

MTV Video Music Awards 2019 Pritës

Sebastian Maniscalco, komediani legjendar që është plotësisht në një mendje me të gjitha ndodhitë aktuale dhe ka mënyrën e tij të mahnitshme për ta kthyer realitetin në humor. Djaloshi ka marrë shumë përvojë dhe e ka bazuar gjithë karrierën e tij në talentin dhe meritat e tij të lindura.

Ai është shfaqur në shumë shfaqje televizive realiste siç janë: The Late Late Show me Craig Ferguson, The Tonight Show me Jay Leno, The Jay Leno Show, The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, Conan, dhe The Late Show me Stephen Colbert. Sa herë, ai e linte audiencën në lot të qeshur.

Kjo duke u thënë, kemi shpresë të mëdha prej tij – ne mendojmë se ai do të bëjë një punë të shkëlqyeshme dhe ta bëjë çmimet e MT Music Video MTV 2019 një ngjarje të paharrueshme.

Fjala e fundit

Në vetëm disa vjet, PureVPN është bërë zgjedhja më e mirë për transmetuesit për shkak të komoditetit që ofron dhe vlerës që i shton përvojës së një transmetuesi. Jo vetëm që PureVPN hap një botë të re të përmbajtjes për transmetim, por gjithashtu ju bën plotësisht të sigurt në internet, duke i mbajtur të dhënat tuaja dhe identitetin dixhital të mbrojtur nga të gjitha llojet e kërcënimeve në internet.

Me PureVPN, është jashtëzakonisht e lehtë dhe e sigurt për të hyrë në MTV Music Video Awards live në internet nga kudo në botë. Jo vetëm kaq, lidhja me PureVPN lejon përdoruesit të hyjnë në rrjete të tjera transmetimi gjithashtu të cilat janë në dispozicion vetëm në disa rajone të tilla si Netflix SHBA, Hulu, Amazon Prime, BBC iPlayer dhe Spotify, për të përmendur disa.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me