Si të shikoni MLB World Series Live Online


Si të shikoni MLB World Series Live Online

Përditësuar: 2 Tetor 2019


Shikoni seritë e ardhshme MLB Botërore nga kudo në botë me këto tre hapa të thjeshtë:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit amerikan
 3. Hyni në Fox Sports dhe filloni të shikoni

Seria botërore MLB

Me Sezonin e Rregullt 2019/2020 MLB gati të përfundojë, tani është koha për seritë e shumëpritura 2019/2020 MLB Division. Nga këtu, ne do të marrim fituesit tanë të Serisë së Kampionatit Amerikan në Ligën Amerikane (ALCS) dhe Serinë e Kampionatit të Ligës Kombëtare (NLCS), të cilët më vonë do të vazhdojnë të luajnë Seritë MLB World. Pra, për të gjithë ata që janë të interesuar të shohin se çfarë ndodh gjatë play off-it, këtu është një udhëzues se si mund të shikoni serinë MLB Division live dhe online.

Ku të shikoni Seritë e Divizionit MLB 2019/2020 Online

Këtu është një listë e të gjitha kanaleve që do të transmetojnë live play-in e MLB:

Kanalet televizive të vendndodhjes
SHBASport Fox
KanadëNet Sport / SportA TVA / RDS
Amerika LatineDëbime FOX
Britani e MadheSporte BT
Amerika LatineSky Mexico, DirecTV
AziFox Sports Asia
AustraliESPN
KinëShenzen TV
JaponiNHK / J Sport

Si ta shikoni 2019/2020 Seritë e Divizionit MLB live online

Për ata prej jush që jetojnë në vende si SH.B.A. ose Kanada, shikimi i pasardhjes MLB është mjaft i lehtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kaloni në kanale të ndryshme sportive të disponueshme në TV tuaj kabllor, dhe së shpejti do të gjeni një kanal që transmeton ndeshjet. Sidoqoftë, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për tifozët që jetojnë jashtë SH.B.A..

Për ta, gjërat janë pak më të komplikuara pasi duhet të mbështeten në platformat online për dozën e tyre të MLB. Dhe duke qenë se shumica e këtyre platformave vijnë me kufizime rajonale, shumica e tifozëve shkojnë pa shikuar lojrat e ekipeve të tyre të preferuar. Epo, kjo do të ndryshojë sot, sepse ne do t’ju paraqesim një udhëzues sesi mund të shikoni play-offet e ardhshme të MLB nga kudo në botë.

 • Shkoni te PureVPN
 • Regjistrohu për shërbimin
 • Shkarkoni dhe instaloni PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar për transmetim
 • Hyni me të dhënat e llogarisë suaj
 • Lidhu me një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar (referoju listës më lart për kanale të tjera)
 • Shkoni në BT Sport
 • Kërkoni për rrjedhën e drejtpërdrejtë
 • Merr transmetim

MLB Postseason 2019/2020

MLB Postseason është një turne eliminimi që zhvillohet pas sezonit të rregullt të MLB. Ai përbëhet nga play-off për të dy, Amerikën dhe Ligën Kombëtare të Klubeve Baseball Profesionale. Fituesit nga këto ligë, vazhdojnë të luajnë në më të mirët e shtatë Serive Botërore, pas së cilës një ekip i vetëm kurorëzohet Kampion Botëror i bejsbollit për atë vit.

Programi i Pasurisë MLB 2019/2020

Sipas postimit zyrtar, Postseason 2019 është vendosur të hapet me lojën e National League Wild Card të martën, 1 tetor. Shikoni orarin e plotë për sezonin e ardhshëm të vitit 2019 poshtë:

Programi i Playoff MLB
Kartelë e egër
E Martë, 1 Tetor: MIL në WSH, 8:08 p.m. ET, TBS
E Mërkurë, 2 Tetor: TB në OAK, 8:09 p.m. ET, ESPN
Seritë e Divizionit
E enjte, 3 tetor: NLWC në LAD, Lojë 1, TBS
E enjte, 3 tetor: STL në ATL, Lojë 1, TBS
E Premte, 4 Tetor: ALWC në HOU, Lojë 1, FS1 ose MLBN
E Premte, 4 Tetor: MIN në NYY, Lojë 1, FS1 ose MLBN
E Premte, 4 Tetor: NLWC në LAD, Lojë 2, TBS
E Premte, 4 Tetor: STL në ATL, Lojë 2, TBS
E Shtunë, 5 Tetor: ALWC në HOU, Lojë 2, FS1
E Shtunë, 5 Tetor: MIN në NYY, Lojë 2, FS1
E Dielë, 6 Tetor: LAD në NLWC, Lojë 3, TBS
E Dielë, 6 Tetor: ATL në STL, Lojë 3, TBS
E Hënë, 7 Tetor: HOU në ALWC, Lojë 3, FS1 ose MLBN
E hënë, 7 Tetor: NYY në MIN, Lojë 3, FS1 ose MLBN
E hënë, 7 Tetor: LAD në NLWC, G4 (nëse është e nevojshme), TBS
E hënë, 7 Tetor: ATL në STL, G4 (nëse është e nevojshme), TBS
E Martë, 8 Tetor: HOU në ALWC, G4 (nëse është e nevojshme), FS1
E Martë, 8 Tetor: NYY në MIN, G4 (nëse është e nevojshme), FS1
E Mërkurë, 9 Tetor: NLWC në LAD, G5 (nëse është e nevojshme), TBS
E Mërkurë, 9 Tetor: STL në ATL, G5 (nëse është e nevojshme), TBS
E enjte, 10 tetor: ALWC në HOU, G5 (nëse është e nevojshme), FS1
E enjte, 10 tetor: MIN në NYY, G5 (nëse është e nevojshme), FS1
Seria e Kampionatit të Ligës
E Premte, 11 Tetor: Lojë NLCS 1, TBS
E Shtunë, 12 Tetor: Lojë ALCS 1, Fox ose FS1
E Shtunë, 12 Tetor: Lojë NLCS 2, TBS
E Dielë, 13 Tetor: Lojë ALCS 2, Fox ose FS1
E Hënë, 14 Tetor: Lojë NLCS 3, TBS
E Martë, 15 Tetor: Lojë ALCS 3, Fox ose FS1
E Martë, 15 Tetor: Lojë 4 e NLCS, TBS
E Mërkurë, 16 Tetor: Lojë ALCS 4, Fox ose FS1
E Mërkurë, 16 Tetor: Lojë 5 e NLCS (nëse është e nevojshme), TBS
E enjte, 17 tetor: Lojë ALCS 5 (nëse është e nevojshme), Fox ose FS1
E Premte, 18 Tetor: Lojë NLCS 6 (nëse është e nevojshme), TBS
E Shtunë, 19 Tetor: Lojë ALCS 6 (nëse është e nevojshme), Fox ose FS1
E Shtunë, 19 Tetor: Lojë NLCS 7 (nëse është e nevojshme), TBS
E Dielë, 20 Tetor: Lojë ALCS 7 (nëse është e nevojshme), Fox ose FS1

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map