Si të shikoni Major League Soccer (MLS) Online


Si të shikoni Major League Soccer (MLS) Online

Botuar: 30 Prill 2019


Për të dëshmuar veprimin live, thjesht ndiqni këto hapa:

1. Shkarkoni dhe instaloni PureVPN në pajisjen tuaj
2. Nisni aplikacionin, zgjidhni një server në SH.B.A. dhe lidheni
3. Qasja në çdo kanal që po transmeton MLS dhe transmeton larg

Shikojnë-Mls-live-stream

Soccer League e Madhe

Major League Soccer ose MLS është liga më e madhe e futbollit profesional që gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që përbëhet nga talenti më i mirë që vendi ka për të ofruar. Ajo ka gjithsej 24 ekipe, me 21 ekipe nga Shtetet e Bashkuara dhe 3 të tjerat nga Kanada. Këto 24 ekipe më pas ndahen më tej në dy konferenca – Konferenca Lindore dhe Konferenca Perëndimore.

MLS fillon në Mars dhe përmban gjithsej 24 ndeshje në konferencë me secilën skuadër që luan një lojë në shtëpi dhe një larg. Në tetor, sezoni përfundon, dhe ekipi me pikët më të larta i jepet Mburoja e Mbështetësit. Sidoqoftë, MLS nuk mbaron këtu, pasi skuadrat më të mira të këtij sezoni do ta luftojnë atë për Playoffs MLS Cup dhe më në fund Kupën MLS.

Si të shikoni MLS Live Online?

Me legjendat e futbollit ndërkombëtar si David Beckham, Thierry Henry dhe Zlatan Ibrahimović që po zhvendosin në MLS, kjo ligë relativisht e re e futbollit po e bën emrin e tij në mbarë botën. Si rezultat, tifozët e etur të futbollit po tregojnë interesin e tyre për MLS dhe dëshirojnë t’i shikojnë ndeshjet e tyre live.

Sidoqoftë, për shkak të kufizimeve rajonale, shikimi i ndeshjeve MLS live në internet nga një vend tjetër mund të jetë mjaft i ndërlikuar. Kjo është pikërisht ajo ku PureVPN mund të ndihmojë. Me një rrjet global me 2,000+ server VPN dhe 300,000+ IP anonime në 141+ vende, PureVPN është partneri i përsosur për të gjitha nevojat tuaja në internet për transmetim.

Pavarësisht se ku jetoni, tani mund të shikoni ndeshjet tuaja të preferuara MLS drejtpërdrejt me PureVPN. Ja si:

1. Regjistrohu në PureVPN
2. Shkarkoni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
3. Zgjidhni një vend ku kanali / shërbimi juaj i preferuar është i disponueshëm dhe lidheni (Shihni listën më poshtë)
4. Pasi të lidheni, vizitoni kanalin tuaj të preferuar dhe hyrni në transmetimet e tij të drejtpërdrejta

Ku të shikoni MLS Live?

Me MLS duke u bërë gjithnjë e më popullore në të gjithë botën, shumë kanale transmetuese tani janë në dispozicion përmes të cilave ju mund të shikoni ndeshjet tuaja të preferuara në MLS. Sidoqoftë, gjëja është, shumica e këtyre janë të arritshme vetëm nga vendet e zgjedhura.

Duke përdorur PureVPN, ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në çdo vend ku këto kanale janë në dispozicion dhe të shikoni MLS të jetojë në internet me lehtësi! Thjesht zgjidhni vendin tuaj të dëshiruar dhe PureVPN do të trajtojë gjithçka për ju. Prej andej, rrëmbejeni pijen tuaj të preferuar dhe rrjedhin MLS pa ndonjë shqetësim të vetëm në jetën tuaj.

Kanali i vendit / rajonit
Shtetet e BashkuaraDhelpra, ESPN
AustraliESPN, beIN Sports
BrazilESPN
KinëPPTV
Republika ÇekeNova Sport
FrancëbeIN Sport
Hong KongbeIN Sport
Zelanda e RebeIN Sports, ESPN
SingaporebeIN Sport
TajlandëbeIN Sport
IrlandëSport Sky
Mbretëria e BashkuarSky Sports, FreeSports, Premier Sport
Amerika LatineESPN
Suedipërpiqem

Shënim: PureVPN mund t’ju ndihmojë të keni akses në këto kanale nga kudo në botë. Sidoqoftë, duhet të pajtoheni në këto kanale nëse dëshironi të shikoni përmbajtjen e tyre.

Shikoni Ndeshjet MLS Live në ESPN

ESPN është një nga kanalet më të shikuara në të gjithë planetin për shikimin e ndeshjeve MLS. Këtu është një udhëzues hap pas hapi se si mund të shikoni ndeshjet tuaja të preferuara drejtpërdrejt në ESPN:

1. Regjistrohu për PureVPN
2. Shkarkoni dhe instaloni PureVPN
3. Zgjidhni “Shtetet e Bashkuara” ose çdo vend tjetër ku ESPN është i arritshëm
4. Vizitoni ESPN
5. Transmetoni MSL live!

Shikoni lojërat MLS në TSN

TSN është gjithashtu një nga vendet e shkuara për transmetimin e ndeshjeve MLS drejtpërdrejt. Nëse kjo është rruga që dëshironi të merrni, ndiqni hapat më poshtë për të filluar:

1. Regjistrohu në PureVPN
2. Shkarkoni dhe instaloni PureVPN
3. Zgjidhni “Kanada” si vendi juaj i dëshiruar
4. Shkoni në TV TSN
5. Shikoni ndeshjet tuaja të preferuara MLS drejtpërdrejt!

Qëndroni Azhurnuar me MLS On-The-GO

Meqenëse do të ketë disa ditë ku do të luajnë më shumë se dy ekipe, kapja e çdo ndeshje të vetme mund të bëhet e vështirë. Plus, ndonjëherë ju mund të mos keni kohë për të parë ndeshjen tuaj të preferuar MLS. Në raste të tilla, aplikacioni zyrtar i MLS vjen i dobishëm.

Pavarësisht nëse dëshironi të vazhdoni me klubet tuaja të preferuara, shikoni rezultatet e ndeshjeve ose tabelën e ligës, ose shikoni pikat kryesore të ndeshjeve që keni humbur, futuni në aplikacionin MLS dhe shkoni në të.

Fjalët përfundimtare

Nëse jeni një tifoz i MLS i cili jeton jashtë Shteteve të Bashkuara ose Kanadasë, atëherë PureVPN është gjithçka që ju nevojitet për të qëndruar të azhurnuar me të gjithë veprimet e jashtëzakonshme të futbollit. Thjesht ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale me ndihmën e aplikacioneve tona, dhe transmetoni MLS live në internet me shpejtësi të lartë!

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map