Si të shikoni lojërat NHL Live Online


Contents

Si të shikoni lojërat NHL Live Online

Botuar: 7 Tetor 2019


Të shqetësuar se si të shikojnë NHL Hockey live online? Epo, ne ju kemi mbuluar. Ndiqni këto hapa më poshtë dhe merrni streaming sot.

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit amerikan
 3. Drejtohuni tek NBC Sports dhe filloni të shikoni

NHL-hockey-live-linjë

Ju mund të mendoni se NHL është një sport që është i popullarizuar vetëm në Amerikën e Veriut. Me të drejtë, pasi ligë përmban 24 ekipe nga SH.B.A. dhe shtatë të tjera nga Kanadaja. Megjithatë, në realitet, kjo nuk është e vërtetë. Tifozët e NHL janë përhapur në të gjithë botën, përfshirë vende të tilla si Australia dhe Britania e Madhe. Pra, për të gjithë tifozët tanë ndërkombëtarë, këtu është një udhëzues se si ju lehtë mund të shijoni dhe shikoni lojërat NHL live dhe online.

Ku të shikoni NHL në internet?

Për shikuesit tanë në SH.B.A. dhe Kanada, gjetja e një linje jetësore në internet nuk është aq e vështirë pasi ato mund të drejtohen përkatësisht në NBC dhe Sportsnet. Sidoqoftë, pasi që këto kanale nuk janë të disponueshme askund tjetër, shikuesit ndërkombëtarë duhet të mbështeten në kanale të tjera. Pra, për t’i ndihmuar ata, këtu është lista zyrtare e transmetuesve NHL.

Transmetuesi i vendit
MENASportive OSN
KinëCCTV
Hong KongTVB Jade
Republika ÇekeNova Sport 1
FrancëKanali + Sport
GjermaniSportet 1
PortugaliSport TV
SpanjëTeledeporte
Mbretëria e BashkuarSportet Kryeministri
BrazilESPN Brazili
AustraliSport Fox

Si të shikoni NHL në internet

Për të parë NHL, mund të lidheni me kanalin që transmeton shërbimet e tij të drejtpërdrejta në vendin tuaj. Nëse, megjithatë, jetoni në një vend që nuk përmendet në listën e mësipërme, mos u shqetësoni. Thjesht ndiqni hapat e përmendur më poshtë dhe mund të shikoni lojërat tuaja të preferuara NHL në asnjë kohë.

 1. Merrni pajtimin e PureVPN
 2. Shkarkoni Aplikacionin dhe regjistrohuni
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar
 4. Shkoni në Premier Sports & filloni transmetimin

Si të Transmetoni Lojërat NHL në NBC

Për ata që janë të interesuar të transmetojnë lojëra NHL në NBC, këtu është se si mund ta bëni atë nga kudo në botë.

 1. Merrni PureVPN
 2. Identifikohuni dhe lidheni me një vendndodhje të serverit amerikan
 3. Shkoni në NBC dhe filloni të shikoni

Si mund të shikoj lojëra NHL pa kabllo?

Me botën duke ecur drejt epokës dixhitale, gjithnjë e më shumë përdorues po kërkojnë mënyra përmes të cilave ata mund të shikojnë lojëra NHL pa pasur nevojë për një shërbim TV kabllor. Nëse jeni një nga ata njerëz, këtu janë disa mënyra përmes të cilave mund të shikoni lojëra NHL pa kabllo.

Si të shikoni NHL në Hulu?

Për të parë NHL në Hulu, do t’ju duhet të merrni duart tuaja në një abonim në TV Hulu, i cili jo vetëm që do t’ju japë një mënyrë përmes së cilës mund të shikoni NHL por edhe një bibliotekë të tërë me filma dhe shfaqje televizive të ndryshme të cilat mund të shikoni. në çdo kohë. Për të parë NHL në Hulu, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me një server të Shteteve të Bashkuara
 3. Regjistrohuni në Hulu me TV Live
 4. Kërkoni për NHL
 5. Shikojeni

Stream NHL Live On FuboTV Falas

FuboTV është një medium tjetër përmes të cilit mund të shikoni lojëra NHL në internet. Shërbimi është në dispozicion me 55 dollarë në muaj, por meqenëse shërbimi ofron një provë falas 7-ditore, mund të shikoni lojëra NHL në FuboTV falas. Për ta bërë këtë, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Merrni PureVPN
 2. Lidhu me serverin amerikan
 3. Regjistrohuni provës 7-ditore falas të FuboTV
 4. Filloni të shikoni

Lojëra të drejtpërdrejta NHL në TV YouTube

Ju mund të mos e dini këtë, por gjithashtu mund të shikoni lojëra NHL në YouTube TV. Për ta bërë këtë, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Instaloni PureVPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit amerikan
 3. Shkoni në YouTube TV
 4. Kërkoni për rrjedhën NHL
 5. Shikojeni

Shikoni lojrat live të NHL në Kodi

Përdoruesit e Kodi gjithashtu mund të shikojnë lojëra të drejtpërdrejta NHL, por ata do të duhet të shkarkojnë një shtesë shtesë. Për ta bërë këtë, thjesht ndiqni hapat e përmendur më poshtë:

 1. Merrni APP-në e Kodit
 2. Shkarkoni Shtesën NHL Live Streaming
 3. Filloni transmetimin

Si të Transmetoni NHL TV me një VPN

NHL TV është shërbim i shkathët nëse kërkoni një përvojë të plotë NHL në internet. Sidoqoftë, pasi që është në dispozicion vetëm në një grup të caktuar vendesh, jo të gjithë mund ta shijojnë këtë shërbim fantastik. Deri sot kjo do të thotë, pasi këtu do t’ju tregojmë se si mund të shikoni lojëra në TV NHL nga kudo në botë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit në SHBA ose Kanada
 3. Shkoni në NHL.TV
 4. Filloni të shikoni

Shmangni kufizimet e ndërprerjes NHL

Kufizimet e ndërprerjes NHL janë kufizime të detyruara në disa kanale, gjë që i ndalon ata të transmetojnë lojëra NHL në lokacione specifike. Sidoqoftë, lehtë mund ta shmangni këtë nëse regjistroheni në një shërbim premium VPN siç është PureVPN. Përmes shumë serverëve të tij aktivë, ju lehtë mund të kaloni vendndodhjen tuaj në internet në një vend ku këto kufizime nuk janë aktive, dhe atje ku shkoni. Problemi u zgjidh.

Fituesit e Playoff-it të Kupës NHL Stanley

Fituesi i Kupës NHL Stanley 2019 është St. Louis Blues nga Konferenca Perëndimore, e cila mposhti Boston Bruins në finalen e madhe me rezultatin 4-3.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Këtu janë disa përgjigje për pyetjet më të zakonshme të NHL.

Si të derdhet NHL nga jashtë?

Ju mund të përdorni shumë shërbime të ndryshme të transmetimit në internet si YouTube TV, Kodi, NHL.TV dhe madje edhe Hulu, për të parë NHL nga jashtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me serverët e SH.B.A. të PureVPN dhe kjo ka të bëjë me të.

Ku të shikoni NHL në MB?

Premier Sports është opsioni i duhur për ju nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar. Sidoqoftë, nëse dëshironi të lidheni me kanale të tjera si NBC ose NHL.TV, gjithmonë mund të zgjidhni VPN.

Si të transmetohet NHL në SH.B.A.?

Në SH.B.A., transmetimi i NHL është mjaft i thjeshtë. Mund të shkoni në NHL.TV, NBC, Hulu dhe FuboTV për nevojat tuaja për shikimin në NHL.

Shikoni NHL Live Online në Australi?

Fox Sports ka të drejtat e transmetimit për transmetimin e lojërave NHL në Australi. Sidoqoftë, me VPN në lojë, mund të lidheni me cilindo kanal që dëshironi, duke përfshirë Hulu dhe NHL.TV.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Liga e Kampioneve
 • Formula 1
 • Kupa e Botës së Kriketave
 • Moto GP
 • Playoffs NHL
 • Premier League
 • UFC 236
 • Lojtarë të NBA-së
 • La Liga
 • WRC
 • Sezoni MLB
 • Europa League
 • French Open
 • Formula E
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • Lidhja e Kombeve
 • Seria A

VPN më e mirë për Streaming Sport!

Shikoni të gjitha Lojërat NHL Live

Merrni PureVPN 1 muaj JO R SASIMET $ 10.95 P MONR MUAJ Merrni PureVPN

Garancia e kthimit të parave 31-ditore

Save 0% 1 muaj $ 10.95 / m $ 10.95 $ 10,95 faturuar çdo 1 muaj Vemendje ju lutem!Ju do të humbisni 82% zbritje në Planin tonë 3 Vjet. Nëntori Special Merrni PureVPN 2 vjet Ruajeni 70% $ 10,95 $ 3.33 PER MUAJ Merrni PureVPN Tani

Garancia e kthimit të parave 31-ditore

Merrni PureVPN Ruaj 70% 2 vjet Marrëveshja e vitit 10,95 $ $ 3.33 / m 262.8 $ 79,92 $ Faturuar Everydo 2 vjet Merrni PureVPN 1 vit Kurseni 47% $ 5.81 P MONR MUAJ Merrni PureVPN

Garancia e kthimit të parave 31-ditore

Save 47% 1 vit $ 5.81 / m $ 131,4 69,72 dollarë të faturuar çdo 1 vit Vemendje ju lutem!Ju do të humbisni 82% zbritje në Planin tonë 3 Vjet. Merrni PureVPN Shitur Fundit 1 vit Kurseni 82% $ 1.99 P MONR MUAJ Merrni PureVPN

Garancia e kthimit të parave 31-ditore

Save 82% 1 vit $ 1.99 / m 69,95 $ 23,88 $ Faturuar Herën e Parë
Përsëritja do të Ngarkohet me 64,95 $ Nëntori Special Merrni PureVPN Shitjen e Fundit, Plani 3 VJET Ruajeni 77% $ 10,95 $ 2.47 PAS MUAJ

Garancia e kthimit të parave 31-ditore

Merrni PureVPN Ruaj 77% Plan 3 vjet Marrëveshja e vitit 10,95 $ $ 2.47 / m 394.2 dollarë 89 faturuar në planin e çdo 3 vjet

Zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës që Ne Kujdesemi për Intimitetin tuaj Online. Ne përdorim certifikatën e Validimit të McAfee Secure për sigurinë tuaj. 1 Krijoni llogarinë tuaj (Ne do t’ju dërgojmë informacione mbi llogarinë PureVPN në detajet e dhëna më poshtë) Emri juaj Ju lutemi shkruani emrin tuaj Ju lutemi shkruani emrin tuaj. Adresa e postës elektronike     Adresa e pavlefshme e emailit Konfirmoni adresën e postës elektronike Ju lutemi ri-shkruani adresën tuaj të emailit. 2 Vendosni Detajet e Kartës tuaj të Kreditit Emri i Mbajtësit të Kartës Keni harruar të shkruani emrin e mbajtësit të kartelës ** Vetëm alfabetet ** Numrin e kartelës (16 shifrat në pjesën e përparme të CC tuaj)

2 Shqyrtim & Konfirmoni porosinë tuaj Plan 2 vjet (Pricemimi origjinal 262,8 dollarë, ju kurseni 182,88 dollarë) $ 79,92 182.88 Shtesa (Opsionale) Port Forwarding – 0.99 $ / muaj Shtojeni këtë shtesë në karrocën tuaj   $ 23,76 Dedikuar IP – 0,99 $ / muaj Zgjidhni një shtojcë AU të dedikuar AU të dedikuar për IP HK të dedikuar IP DE të dedikuar IP MT të dedikuar IP MT të dedikuar për Mbretërinë e Bashkuar IP të përkushtuar në Mbretërinë e Bashkuar   $ 23,76 IP e përkushtuar (me Mbrojtje DDoS) – 0.99 $ / muaj Zgjidhni një shtesë Mbrojtje DDoS – Mbrojtje CA DDoS – Mbrojtje FR DDoS – Mbrojtje e DDoS e SHBA – Mbrojtje e DL DS – Mbrojtja e DL DS – Mbrojtja e DDoS në Mbretërinë e Bashkuar – Mbrojtja e NZ DDoS – Mbrojtja e AU DDoS – DE Shtoni këtë shtesë në karrocën tuaj   $ 23,76

Shënim: Deri tani, Ndërmarrja e Sigurimit të klasës & Shtesa e intimitetit nuk funksionon njëkohësisht me shtesën e dedikuar IP. Ju lutemi përdorni chat live për të mësuar më shumë.

Përdoruesit manualë të konfigurimit: Ju lutemi vini re se konfigurimi manual i PureVPN nuk mbështet konfigurimin e Sigurisë së Ndërmarrjeve tonë të Ndërmarrjeve & Shtesa e privatësisë aktualisht. Me mirësi përdorni aplikacionet tona me një klikim VPN për ta mundësuar atë.

Ju kurseni: $ 182,88 Kodi i Kuponit të Zbatuar: $ Ju paguani: $ 79,92 Nga faqja Tjetër (Bluesnap) zgjidhni Vendin dhe monedhën, sipas metodës së pagesës të përmendur Këtu Ju lutemi lejoni që popup të verifikojë transaksionin tuaj dhe të përfundojë blerjen. Me paraqitjen e kësaj forme, ju pranoni Kushtet tona të Shërbimit dhe Politikën e Privatësisë
Ju duhet të pajtoheni me termat dhe kushtet përpara se të paraqisni. Unë kam kartë krediti të lidhur me llogarinë time PayPal

Prisni! Ju keni zhbllokuar Ofertën tonë Sekrete Shtoni 1-vjet më shumë për Vetëm 69,99 $ 9.08 $

Ofertë me kohë të kufizuar! Merrni këtë Ofertë Tani Vazhdoni me Planin 2 Vjet Me Pagesë Paypal

Arka e sigurt Ju jeni mbështetur 100% nga Garancia jonë për 31-Kthim Parash.

Vendosni kodin e kuponit Kodi i pavlefshëm i kuponit. aplikoni | anuloj

Paguajeni me kartën tuaj të kreditit dhe Merrni një EXTRA 10% Zbritje!

Unë do të paguaj me Kartë krediti Vazhdoni me Alipay

Një gabim i zbuluar

Po Jo

Kam nevojë për ndihmë? Bisedoni me mbështetjen tonë live 24/7

Pagesa juaj është refuzuar

Ju lutemi provoni të paguani përmes Bluesnap.

Zgjidhni mënyrën e pagesës × VPN e përkushtuar IP

Me IP VPN Dedikuar të PureVPN, ju mund të bëni shumë më tepër sesa mund të imagjinoni. Kjo shtesë shërben si një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata individë dhe biznese që dëshirojnë të kufizojnë qasjen në rrjetet e tyre.

Pse më duhen IP VPN e Dedikuar?

Qasja në serverë nga distanca me Kriptim

Pavarësisht se me cilin server me akses të largët ju lidheni, ju lehtë mund ta bëni këtë pa pasur nevojë të shqetësoheni për komprometimin, veçanërisht pasi ju mbështeteni nga kriptimi i shkallës ushtarake.

E përkryer për bizneset

Individët dhe bizneset mund të lidhen me rrjete dhe serverë të kufizuar. Në vend se vetëm për këdo që ka një IP të përbashkët që ka qasje në një rrjet, vetëm ata me një adresë specifike IP mund ta bëjnë këtë, duke forcuar kështu sigurinë me hapa të mëdhenj.

Mundësitë janë të Pafundme

Pavarësisht nëse dëshironi të përdorni kamerat CCTV, llogaritë bankare ose dëshironi të shihni informacione konfidenciale të vendosura në një rrjet të sigurt spitalor, mundësitë janë të pakufizuara.

Shtoni Shtesa Dedicated IP VPN për Tashmë keni zgjedhur këtë shtesë. × VPN e mbrojtur nga DDoS

Me IP VPN Dedikuar të PureVPN, ju mund të bëni shumë më tepër sesa mund të imagjinoni. Kjo shtesë shërben si një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata individë dhe biznese që dëshirojnë të kufizojnë qasjen në rrjetet e tyre.

Pse më duhet VPN e Mbrojtur nga DDoS?

Bllokon Trafikun e Pajustifikuar

Me një trafik të paarsyeshëm, pritet një rënie në shpejtësinë e internetit dhe vonesat. Por kjo nuk do të ndodhë më me VPN-në tonë të mbrojtur nga DDoS.

Vshtë Vigjilent në çdo kohë

Në vend që të aktivizoni manualisht VPN-në tonë të mbrojtur me DDoS, çdo herë, ai do të jetë aktiv në çdo kohë. Sapo të zbulohet një sulm, VPN-ja jonë e mbrojtur nga DDoS do ta neutralizojë atë menjëherë.

E përkryer edhe për gamerët

VPN jonë e mbrojtur nga DDoS shërben si një shtresë shtesë e mbrojtjes për lojtarë, të cilët shënjestrohen rregullisht nga kriminelët në internet dhe lojtarë konkurrues. Jetë i sigurt; ju do të keni një përvojë të lojrave konkurruese dhe të sigurt.

Shtoni Shtesa DDoS Protected VPN për Tashmë keni zgjedhur këtë shtesë. × Forwarding Port

Karakteristika e Port Forwarding vjen e dobishme kur të keni nevojë për të hyrë në një pajisje / shërbim të lidhur me internet nga kudo në botë.

Si më sjell përfitimi nga Port Forwarding?

Le të themi se dëshironi të përdorni kompjuterin tuaj, laptopin ose serverin nga kudo në botë. Shtesa jonë Port Forwarding do t’ju lejojë të bëni vetëm atë.

Nëse doni të ndani qasje në faqen tuaj të internetit / FTP ose ndonjë shërbim tjetër, atëherë do t’ju duhet shtesa Port Forwarding.

Nëse doni të luani një lojë në internet me miqtë tuaj, atëherë do t’ju duhet shtesa jonë Port Forwarding për të lejuar miqtë tuaj të bashkohen me serverin tuaj të lojrave.

Nëse jeni duke përdorur PureVPN në ruterin tuaj, atëherë do t’ju duhet shtesa Port Forwarding për të lejuar ndonjë port specifik në PureVPN IP.

Shtoni Shtesën Port Forwarding për Tani ju keni zgjedhur këtë shtesë. . Siguria e klasës së ndërmarrjeve & intimitet

Gjeneratat e ardhshme Karakteristikat e avancuara ofrojnë siguri të fortë në shkëmb & privacy. Më parë teknologjia ishte e disponueshme vetëm për bizneset & Ndërmarrjet. Kjo ju jep Anti-Malware / Anti-Virus, Ad-bllokues, Filterim të Aplikimeve, Mekanizëm Parandalimi i Ndërhyrjes dhe Filterim URL / Kategorie. Mendoni si "superfuqitë" për VPN tuaj të rregullt.

Shënimi 1:

Deri tani, Siguria e Ndërmarrjeve-Shkallë & Shtesa e intimitetit nuk funksionon njëkohësisht me shtesën tonë të dedikuar për IP. Megjithatë, mund të përdorni çdo mënyrë tjetër në aplikacionet tona VPN për të mundësuar Sigurinë e Ndërmarrjeve & Shtesa private.

Shënimi 2:

Ju lutemi vini re se aktualisht, konfigurimi manual i PureVPN nuk mbështet konfigurimin e Sigurisë së Ndërmarrjeve të Ndërmarrjeve & Shtesa private. Përdorni aplikacionet tona VPN për ta mundësuar atë.

Shtoni Sigurinë e klasës së ndërmarrjeve & Shtesë privatësie për Tashmë keni zgjedhur këtë shtesë. Protection Mbrojtja P2P

Shtesa e Mbrojtjes P2P siguron që edhe konfigurimi i dekave më të zgjuara nga hakerët ose agjensitë qeveritare nuk e bëjnë atë në pajisjen ose kompjuterin tuaj. Mbrojtja jonë proaktive do të bllokojë automatikisht skedarët shkatërrues si viruset, malware, ransomware, Trojans, etj., Të maskuar si torrentë nga shkarkimi dhe do ta mbani pajisjen tuaj të sigurt dhe të sigurt.

Shtoni Shtesën e Mbrojtjes P2P për Tashmë ju keni zgjedhur këtë shtesë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map