Si të shikoni Kupën e Botës Rugby 2019

Përditësuar: 18 Shtator 2019

Tifozët rugby nga e gjithë bota, po kërkoni për një mënyrë përmes së cilës mund të transmetoni Kupën e Botës Rugby 2019? Nëse, po, ja si mundeni:

1. Regjistrohuni dhe Shkarkoni PureVPN
2. Lidhuni me ITV Player nga Lista e faqeve të internetit të njohura
3. Shkoni në seksionin Rugby në ITV dhe filloni transmetimin

golf-right-image

Kupa Botërore e Rugby hyri në fazën gjysmëfinale duke përfshirë Anglinë, Zelandën e Re, Uellsin & Afrika e Jugut.
Pra, për të ndihmuar tifozët tanë të Rugby jashtë, ne jemi sot këtu me një udhëzues se si ju lehtë mund të shikoni Kupën e Botës Rugby 2019.

Ku të shikojmë gjysmëfinalen e Kupës së Botës Rugby 2019

Meqenëse Kupa Botërore e Rugby është një ngjarje ndërkombëtare, me tifozët të akorduar për të parë kampionatin drejtpërdrejt nga çdo cep i botës, një numër kanalesh të ndryshme u jepen të drejtat e mbulimit. Sidoqoftë, për shkak të kufizimeve rajonale, shumica e këtyre kanaleve janë të kufizuara në disa vende dhe vende të zgjedhura.

Kjo është për shkak të kësaj, shumë tifozë përballen me çështje kur kërkojnë një rrymë të përshtatshme, por siç thamë edhe më parë. Ne jemi këtu për të ndihmuar. Këtu është lista e plotë e të gjithë transmetuesve për Kupën e Botës Rugby 2019 2019.

Vendi i transmetuesve
Britani e MadheITV (Falas)
SHBANBC Sports
AustraliTenPlay (Falas), Foxtel, Kayo Sports
FrancëTF1 (Falas)
IndiSonyLiv (Falas me serverin PureVPN të Azisë Jugore)
Amerika JugoreESPN
RusiNdesh TV (Falas)

Nëse jetoni në një vend të përmendur në listën e mësipërme, gjithçka që duhet të bëni është të shkoni drejt këtij shërbimi dhe të filloni rrjedhën e jetesës. Sidoqoftë, siç kemi thënë më parë pasi shumica e këtyre kanaleve janë të disponueshme vetëm në disa vende, jo të gjithë kanë qasje. Epo, nëse jeni një nga ata tifozët që nuk mund të hyni në asnjë prej kanaleve të përmendura më lart, atëherë mos u shqetësoni. Ne kemi një zgjidhje për ju, e cila kërkon vetëm një shërbim aktiv VPN si PureVPN. Vetëm përmes një aplikacioni të tillë mund të fitoni qasje në këto kanale, përveç nëse planifikoni të emigroni.

Si të shikoni Kupën e Botës Rugby 2019

Ndiqni këto hapa më poshtë nëse dëshironi të shihni Kupën e Botës Rugby 2019 nga kudo në botë:

 1. Merrni pajtimin PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni në pajisjen tuaj të preferuar
 3. Hyni me të dhënat e llogarisë suaj
 4. Shkoni te Lista e faqeve të internetit të njohura në modalitetin e transmetimit
 5. Lidhu me ITV Player
 6. Uebfaqja e ITV Player do të hapet në skedën e re të re
 7. Shkoni në seksionin e drejtpërdrejtë dhe filloni transmetimin

Shikoni Kupën e Botës Rugby 2019 2019 falas me VPN

Ju mund të shikoni Kupën Botërore të Rugby live online falas pa ndonjë nevojë për pajtim ose kabllo. Më poshtë janë disa kanale transmetimi me cilësi të lartë që janë transmetues zyrtarë të Kupës së Botës Rugby. Shërbimi nuk është i disponueshëm kudo, kështu që ju duhet të përdorni PureVPN për t’u lidhur me ndonjë nga kanalet më poshtë dhe për të shijuar transmetim falas.

 1. ITV
 2. Dhjetë luaj
 3. TF1
 4. SonyLiv
 5. Ndesh TV

Ju mund të përdorni këto kanale falas me PureVPN. Vetëm duke zgjedhur kanalin nga lista e faqeve të njohura të faqeve në aplikacione ose duke u lidhur me serverin e kërkuar të vendit.

Kupa e Botës Rugby 2019 – Ekipet & Pools

Pas procesit të kualifikimit, 20 ekipe ndërkombëtare siguruan pikat e tyre për Kupën e Botës së ardhshme në Rugby 2019. Kjo përfshin të gjithë 12 fituesit e mëparshëm të pishinës së turneut 2015 dhe 8 kualifikuesit rajonalë.

Duke filluar turneun, këto 20 ekipe do të ndahen në 4 pishina me nga 5 ekipe secila. Do pishinë do të ndjekë formatin e vetëm të rrumbullakët, që do të thotë se çdo skuadër do të luajë një ndeshje kundër secilit prej skuadrave të tjera në pishinë.

4 pikë do të shpërblehen për një fitore, 2 për një barazim dhe zero për humbjen. Sidoqoftë, ekzistojnë dy kushte të veçanta. Nëse skuadra humbet me më pak se tetë pikë, atëherë ai ekip merr një pikë. Kushti tjetër është, nëse një ekip shënon katër goma në një lojë, ata do të marrin një pikë gjithashtu. Dy skuadrat më të mira në secilën sondazh do të përparojnë në fazën tjetër të turneut.

Këtu janë pishinat për Kupën e Botës Rugby 2019:

Pishina të Kupës së Botës Rugby

Gjysmëfinale

Ndeshja 45: Anglia vs Zelanda e Re, e Shtunë 26 Tetor (9:00 BST)
Ndeshja 46: Uells vs Afrika e Jugut, e Dielë 27 Tetor (10:00 BST)

Vendi i tretë

Ndeshja 47: Humbës gjysmëfinal 1 kundër humbës gjysmëfinal 2, e premte 1 nëntor (10 e mëngjesit BST)

përfundimtar

Ndeshja 48: Fituesi Semi-Final 1 vs Semi-final i Fituesit 2, E Shtunë 2 Nëntor (10:00 BST)

Paraprakë e Kupës së Botës Rugby 2019

Këtë vit, ne do të jemi dëshmitarë të edicionit të nëntë të Kupës së Botës Rugby, një që do të zhvillohet në Azi për herë të parë në histori. Pasi u zgjodh në 2009, Japonia u emërua nikoqire për Kupën e Botës Rugby të ardhshëm 2019. Në konkurs, si zakonisht, do të marrin pjesë gjithsej 20 ekipe ndërkombëtare, të cilët do të shihen duke garuar për shpërblimin më të çmuar në botën e Rugby , Webb Ellis Cup.

Pyetja më e shpeshtë

Kur Rugby World Cup 2019 do të fillojë dhe mbaron?

Kupa e Botës Rugby 2019 fillon nga 20-2 (Shtator-Nëntor)

Kush është vendi pritës i RWC 2019?

JAPAN

Sa ekipe marrin pjesë në RWC 2019?

20 ekipe po marrin pjesë në Kupën e Botës

Ku do të Kupa Botërore Rugby Televizion falas?

ITV e Mbretërisë së Bashkuar mban të drejtën zyrtare të transmetimit të ngjarjes

Kur është ceremonia e hapjes së ngjarjes?

Ceremonia e Hapjes së Kupës së Botës Rugby 2018 do të zhvillohet në 20 Shtator 2019.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me