Si të shikoni Kayo Sports në Zelandën e Re

Botuar: FEB 2, 2020

Ju nuk mund të hyni në Kayo Sports në Zelandën e Re edhe me një pajtim. Për ta rregulluar këtë, mund të përdorni një VPN për të parë Kayo Sports nga kudo në Zelandën e Re. Përdorni PureVPN për vetëm 0,99 dollarë në pajisjet tuaja transmetuese dhe shikoni Kayo Sports gjatë mbylljes.

Kayo Sports është plot me përmbajtje fantastike që përfshin disa nga ligat më të njohura të futbollit në botë! Në Kayo Sports, ju mund të jetoni në La La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, si dhe A-League. Të gjitha këto janë ligat e mahnitshme të futbollit që paketojnë disa nga skuadrat më të mira të futbollit dhe futbollistë të mrekullueshëm të futbollit.

Kayo Sports është një kanal fantastik për transmetimin e sporteve. Sidoqoftë, kanali është i disponueshëm vetëm në Australi. Kjo do të thotë që nëse jetoni në Zelandën e Re, nuk do të keni mundësi të hyni në kanal nëse nuk keni PureVPN. Me PureVPN, ju vetëm duhet të lidheni me një server Australian dhe menjëherë do të merrni qasje në Kayo Sports.

Ju duhet të shijoni të gjitha këto dhe më shumë për 25 dollarë vetëm në muaj. Dhe pas kësaj, ju duhet të përdorni Kayo Sports në tre pajisje të ndryshme.

Ju mund të luani Kayo Sports në shumë pajisje të ndryshme, përfshirë Shfletuesin tuaj, Apple TV, App Store, Google Play dhe Chromecast. Shtohet gjithashtu mbështetje për PlayStation 4, Xbox One, Telstra TV dhe shumë platforma të tjera të Smart TV.

Udhëzues hap pas hapi për të hyrë në Sportet Kayo në Zelandën e Re

Merrni qasje në Kayo Sports në tre hapa dhe shijoni transmetimin më të mirë sportiv në Zelandën e Re.

  1. Vizitoni faqen e internetit PureVPN dhe merrni një pajtim PureVPN që i përshtatet nevojave tuaja.
  2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin, aplikacionin ose shfletuesin PureVPN, në varësi të konfigurimit tuaj të transmetimit.
  3. Nisni aplikacionin dhe regjistrohuni me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj të dërguar me email.
  4. Pasi të regjistroheni, klikoni në Country dhe zgjidhni Australinë si rajonin tuaj.
  5. Pasi të lidheni, adresa juaj e vërtetë IP do të maskohet nga një adresë IP Australiane.
  6. Konfiguroni Kayo Sports në pajisjen tuaj!
  7. Shijoni Streaming!

Si të merrni një numër australian?

Ekzistojnë 3 mundësi që mund të përdorni në këtë rast. Kayo Sports padyshim kërkon një numër aktual Australian për t’u regjistruar për shërbimin. Anydo nga hapat e përmendur më poshtë do të zgjidhë çështjen për ju.

Mundësia më e mirë është të pyesni mikun tuaj Australian i cili nuk ka ndërmend të përdorë Kayo Sports për t’ju dhënë numrin e tyre. Ajo që ju nevojitet vetëm është kodkalimi një herë që dërgohet me SMS. Pasi të futet kodi, do të keni mundësi të bëni regjistrimin tuaj.

Mundësia e dytë është të blini një SIM Australiane. Kjo mund të rregullohet lehtësisht nëse keni para për të shpenzuar. Për 60 dollarë (30 $ + 30 $ kredi), ju mund të merrni numrin tuaj Australian. Dorëzimi në Zelandën e Re mund të aranzhohet lehtësisht nga shërbimet në internet, dhe madje do të aktivizohej pa vizituar Australinë.

Mundësia e tretë është marrja me qira e një numri virtual Australian. Mund ta përdorni për të marrë SMS nga Kayo Sports, dhe më pas mund të ndaloni përdorimin e tij.

Si të shikoni Kayo Sports në TV?

Disa opsione ju lejojnë të transmetoni Kayo Sports në TV. Mund të hedhni ekranin nga pajisja juaj Android ose iOS mbi ekranin e TV-së tuaj. Ose, mund të përdorni Google Chromecast për të transmetuar Kayo Sports në televizorin tuaj.

Ekziston gjithashtu një prizë jozyrtare e Kayo Sports Kodi Plugin e disponueshme në kutitë Android. Ju gjithashtu mund të shkarkoni të njëjtën plugin nëse keni Kodi .

Nëse keni të instaluar PureVPN në ndonjërën nga këto pajisje, atëherë lehtë mund të përdorni dhe transmetoni Kayo Sports në Zelandën e Re.

Pyetjet e bëra më shpesh

Këtu janë disa nga pyetjet më të shpeshta në lidhje me Kayo Sports.

A është sporti Kayo i disponueshëm në NZ?

Sportet Kayo janë një shërbim i shkëlqyeshëm për streaming, por është i kufizuar vetëm për të hyrë brenda Australisë. Nëse jeni në Zelandën e Re, nuk do të keni mundësi të hyni në kayo Sports përveç nëse ndryshoni vendndodhjen tuaj me një VPN premium streaming siç është PureVPN.

Kur lidheni me PureVPN, ju mund të zgjidhni të ndryshoni vendndodhjen tuaj në Australi, ose ndonjë rajon tjetër të preferencës tuaj. Kur lidheni me sukses me një server Australian, të gjitha shërbimet siç është Kayo Sports, të cilat janë vetëm të arritshme brenda Australisë, do të bëhen të arritshme.

Cilat kanale janë në sportet Kayo?

Kanalet e disponueshme në Kayo Sports përfshijnë Fox Sports News, kanalet e Fox Sports 501 deri 507, ESPN 1/2, dhe BeIN Sports 1/2/3.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me