Si të shikoni Kampionatin Botëror të Rally Live


Si të shikoni Kampionatin Botëror të Rally Live

Botuar: 18 Dhjetor 2019


Ju mund të transmetoni Kampionatin Botëror të Rallyve nga kudo në botë. Thjesht merrni PureVPN dhe ndryshoni vendndodhjen tuaj. Provoni VPN më të mirë transmetuese me vetëm 0,99 dollarë.

Këtë vit, ne do të shohim ndryshime të rënda në ngjarjen e përgjithshme në lidhje me kalendarin, ekuipazhin, ekipin dhe rrugën. Për shembull, ndryshe nga viti i kaluar, kampionati tani do të përfshijë 14 raunde ngjarjesh garuese emocionuese në 14 vende. Ndeshja fillestare do të zhvillohet në sipërfaqen “Të përziera” të Alpeve Monte-Carlo, ndërsa finalja do të zhvillohet në një sipërfaqe “Gravel” në Coffs Harbour, New South Wales, Australi.

Sezoni i Rally 2020: Rallye Automobile Monte Carlo 23-26 Janar

Stream Championship Rally World 2020 Live Online

1. Regjistrohu për PureVPN

Hapi i parë është të merrni PureVPN. Ju mund të përfitoni zbritje të mëdha në planet më të mëdha për të shijuar sezonin e plotë të WRC pa ndonjë sherr. PureVPN ka garanci për kthimin e parave 31-ditore dhe ofron serverë në 140+ vende me rritje të vazhdueshme dhe optimizim në performancën e serverit.

2. Shkarkoni PureVPN

Pasi të regjistroheni në PureVPN, shkarkoni aplikacionin ose konfigurimin e tij në pajisjen tuaj në të cilën dëshironi të WRC 2020 Live Online. PureVPN mbështet pajisje 20+ që përfshijnë PC, Celularë, Tableta, Router, TV Smart, KODI, ROKU, PS / XBox etj. Ne kemi të gjithë udhëzuesit e konfigurimit dhe materialin ndihmës në Qendrën e Mbështetjes.

3. Shikoni WRC falas

Ju mund t’i transmetoni të gjitha garat falas ose në kanale të njohura si France TV ose RTBF. Thjesht lidhni PureVPN me serverin francez për ta parë atë në TV TV France ose në Belgjikë për ta transmetuar atë në RTBF.

Ekzistojnë edhe disa kanale që transmetojnë Kampionatin Botëror të Mitingut në rajone të ndryshme. Ju mund të përsërisni të njëjtat hapa të saktë si më lart, thjesht duke zëvendësuar serverin e vendit për t’u lidhur për çdo kanal përkatës në listën më poshtë.

Ku mund të shikoni WRC 2020 Online

Lista zyrtare e transmetuesve të WRC

Kjo është lista zyrtare e transmetuesit për vendet më të mira me Rally pasuese. Ato janë në dispozicion në rajonet përkatëse vetëm në gjuhët e tyre lokale. Disa nga kanalet janë falas ndërsa disa kërkojnë abonim me pagesë.

PureVPN ndihmon në përmirësimin e përvojës së transmetimit sportiv dhe hyrjen në këto kanale jashtë rajoneve të tyre të disponueshme. Nëse udhëtoni jashtë vendit dhe doni të përdorni kanalin tuaj të shtëpisë, ose nëse nuk ka një transmetim të drejtpërdrejtë në dispozicion në vendin tuaj, atëherë mund të përdorni PureVPN për të parë Kampionatin Botëror të Rally drejtpërdrejt nga interneti nga kudo tjetër.

Rrjeti TV Vendor
AustriORF (Falas)
BelgjikëRTBF (Falas)
EstoniETV (Falas)
FrancëFrance TV (Falas) – Rekomandohet
FinlandëYLE (Falas)
GjermaniSport1 (paguar)
ItaliSportitalia (Paguar)
NorvegjiTV2 (paguar)
PoloniSport TV (me pagesë)
RTP (Falas)
SpanjëRTVE (Falas)
TV3 (Falas)
SuediSVT (Falas)
Shtetet e BashkuaraESPN 3 (paguar)
Amerika LatineSport Fox (paguar)
MeksikëTV4 (Falas)
Mbretëria e BashkuarBT Sport (paguar)
Kanali 5-dritat e dritave (Falas)
UellsS4C (Falas)
BotërorWRC + (paguar)
Red Bull TV (Falas)

Shikoni WRC në BT Sport

Që nga janari i vitit 2020, BT Sport ka fituar të drejtat zyrtare të transmetimit për të transmetuar Kampionatin Botëror të Rallyve të mbushura me veprim. Kjo do të thotë që edhe pse WRC është një ngjarje globale, ku vrapues nga e gjithë fjala vijnë për të sprintuar kundër njëri-tjetrit, vetëm njerëzit e vendosur në Mbretërinë e Bashkuar do të kishin mundësi të hynin në transmetime të drejtpërdrejta për tubimin. Përdoruesit në të gjitha vendet e tjera nuk do të jenë në gjendje të hyjnë në ndonjë transmetim të drejtpërdrejtë, për shkak të kufizimeve rajonale në vendin e tyre.

Për të hyrë në BT Sport dhe për të parë WRC, ju duhet PureVPN. Kur lidheni me PureVPN, ju mund të zgjidhni të ndryshoni vendndodhjen tuaj në Uk, duke u lidhur me një server që është me vend në Mbretërinë e Bashkuar. Pasi të jeni lidhur, vizitoni faqen e internetit të BT Sports dhe përdorni abonimin tuaj ekzistues për të parë WRC nga kudo në botë.

Si të shikoni Champions League në Rally World në Sh.B.A.

Fox Sports dhe ESPN transmetojnë WRC në SHBA. Kështu që nëse keni pajtimet e tyre mund të shikoni me lehtësi. Sidoqoftë, nëse jeni një prestar kordoni dhe nuk preferoni kabllo dhe pajtime, atëherë mund të shikoni WRC falas në Amerikë. Me PureVPN, mund të hyni në cilindo nga kanalet e listuara më lart falas duke u lidhur me vendin e kërkuar. Për shembull, mund të lidheni me serverin në Mbretërinë e Bashkuar dhe të përdorni kanalin 5 për të parë WRC live. Përmes PureVPN, vendndodhja juaj virtuale ndryshon menjëherë nga SH.B.A. në Mbretërinë e Bashkuar. Në këtë mënyrë, menjëherë mund të qaseni në të gjitha faqet e internetit dhe shërbimet që nuk janë të disponueshme në SH.B.A., por të arritshme në Mbretërinë e Bashkuar.

Paraprakisht: Championship Rally World 2020

Kampionati botëror i Rally 2020 FIA do të përfshijë katërmbëdhjetë ngjarje garash që do të përfshijnë një sërë rrugësh, d.m.th., nga zhavorri dhe terma deri tek dëbora dhe sipërfaqja e përzier. Fituesit nga gjashtë ngjarjet e fundit radhazi të WRC, Sébastien Ogier dhe Julien Ingrassia, do të fillojnë këtë ngjarje si shofer mbrojtës dhe kampionët e bashkëdrejtuesit. Sidoqoftë, Ogier dhe Ingrassia do të humbasin M-Sport Ford WRT për Citroën Total WRT.

Për më tepër, ka pasur ndryshime domethënëse në kalendar, skuadra, ekipe, dhe rrugët garuese. Siç u përmend më lart, tani do të ketë katërmbëdhjetë ngjarje garimi, ku Rally Kili është shtesa më e fundit në kalendar.

Kalendari WRC 2020

Kampionati Botëror i Rally 2020 fillon më 23 janar 2020 dhe përfundon në 22 nëntor 2020.

Fillimi-Mbarimi i sipërfaqes së tubimit të datës
23-26 JanarRallye Automobile Monte Carloi përzier
13-16 shkurtRally Suediborë
12-15 MarsRally Guanajuato Méxicozhavorr
16-19 MarsRally Kilizhavorr
30 Prill – 3 majRally Argjentinazhavorr
21-24 majRally de Portugalzhavorr
4-7 qershorRally Italia Sardegnazhavorr
16-19 korrikSafari Rally Kenyazhavorr
6-9 gusht Rally Finlandazhavorr
3-6 Shtator Rally Zelanda e Rezhavorr
24-27 Shtator Takimi i Turqisëzhavorr
15-18 TetorADAC Rallye Deutschlandpistë
29 Tetor – 21 NëntorRally GB në Uellszhavorr
19-22 nëntorRally Japonipistë

Tani që ju e dini kalendarin e plotë të garave dhe gjithçka rreth garuesve, shoferëve dhe prodhuesve të makinave, nuk do të duroni të humbisni veprimin live të World Rally Championship 2020.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map