Si të shikoni iPlayerin BBC në Chromecast

Përdorni këtë udhëzues për të parë iPlayerin BBC në Chromecast. Por ju duhet të përdorni një VPN për të marrë iPlayer të BBC nëse jetoni jashtë MB. Merrni PureVPN dhe hyrni iPlayerin BBC në Chromecast nga kudo. PureVPN po ofron një gjyq të ri 7-ditor me vetëm 0,99 dollarë për t’ju ndihmuar të zhbllokoni shfaqjet e iPlayer të BBC dhe të parandaloni mërzitjen në shtëpi.

IMG

Whatfarë është e mirë në iPlayer në BBC?

Ka gjithçka të mirë në shërbimin e transmetimit. Në fund të fundit, shërbimi vjen drejtpërdrejt nga termocentrali i vetë BBC-së. Pra, mund të presësh një numër të madh të shfaqjeve televizive, serive të dokuve, si dhe filmave. Merrni, për shembull, serinë TV Killing Eve, ku ju mund të dëshmoni përplasjen me lëvizje të ngadaltë midis një atentatori të bukur dhe një agjent të nivelit të ulët MI5. Ose, ju gjithashtu mund të dëshironi të kontrolloni Fleabag që vjen nga mendja krijuese e Phoebe Waller-Bridge. Këtu janë disa shfaqje të tjera që ju patjetër do të dëshironit të shikonit në iPlayer BBC:

 • Cili doktor
 • Gjyqi i Christine Keeler
 • Thirrni maminë
 • Dracula
 • Mbreti Gary
 • Luftë dhe paqe
 • Vrasja e Evës

Për më shumë sugjerime për shfaqje, shikoni në këtë blog të Shfaqjet më të mira në iPlayer të BBC

A është i disponueshëm iPlayer i BBC-së jashtë MB?

Pasi të keni dëgjuar për shfaqjet më të mira, duhet të entuziazmoni të vendosni iPlayer të BBC-së në Chromecast-in tuaj dhe të filloni sot. Nuk je ti? Na vjen keq që shpërtheu ngazëllimi juaj, por fakti mbetet se ju nuk mund të hyni në shërbim nëse jetoni jashtë Mbretërisë së Bashkuar. Mbani në mend se iPlayer BBC është një shërbim britanik vetëm për transmetimin. Do të thotë se ka të drejtë të ndjekë disa ligje ligjore në lidhje me transmetimin e shfaqjeve jashtë territorit. Meqenëse ka vetëm licencat e emisioneve kombëtare të transmetimit, nuk mund të shtrihet shërbimet e saj në vendet e tjera. Bummer, e drejtë?

Mund ta Shikoj iPlayerin BBC falas??

Nuk ka dyshim për këtë. Shërbimi i transmetimit vjen absolutisht pa kosto. Do të thotë që nuk do të duhet të paguani as edhe një paund për çdo shfaqje që transmetohet në shërbim. Por, pasi të largoheni nga toka britanike për ndonjë arsye siç është pushimi ose takimi i biznesit, do të duhet të thoni lamtumirë për të gjitha shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar për iPlayer në BBC.

Si të instaloni dhe hyrni iPlayerin BBC në Chromecast?

Do të jeni të kënaqur të dini që iPlayer i BBC shkon pa probleme në Chromecast. Ju mund ta vendosni lehtësisht luajtësin në Chromecast tuaj dhe të hedhin shfaqjet direkt në pajisjen tuaj Android për një përvojë më të mirë në transmetim.

Vendosja e iPlayer e BBC në Chromecast dhe hyrja në numrin e pakufizuar të shfaqjeve është e lehtë. Këtu është ajo që ju duhet të bëni:

 • Keni nevojë për aplikacionin iPlayer të BBC në pajisjen tuaj iOS ose Android
 • Ju do të duhet programi BBC Media Player për Android-in tuaj
 • Do të kërkonit një zgjatje të aktivizuar nga Chromecast nëse doni të përdorni shfletuesin e PC-së tuaj

Pajisjet e tjera në të cilat mund të vendosni iPlayer të BBC-së

IPlayer BBC ka një bazë masive tifozësh. Megjithëse është një shërbim i vetëm britanik, baza e tij e tifozëve shtrihet edhe në territore të huaja. Shtë për shkak të popullaritetit të madh të shërbimit që tani mund të gjeni aplikacione iPlayer të BBC-së nëpër pajisje të ndryshme. Pra, nëse po kërkoni udhëzues për konfigurimin e iPlayer të BBC për pajisje të tjera nga Chromecast, mund të kontrolloni lidhjet e mëposhtme:

 • Kodi
 • roku
 • Apple TV
 • Android TV
 • PlayStation 4
 • Xbox nje
 • Windows

Ju duhet një VPN për të hyrë në iPlayer në BBC jashtë MB

IPlayer i BBC mban gjurmët e IP-së të çdo përdoruesi që viziton shërbimin. Duke ndjekur IP, shërbimi është në gjendje të tregojë vendndodhjen e përdoruesit. Kështu, për shembull, nëse jeni duke hyrë në shërbim nga SH.B.A., IP juaj i SHBA do të ngrejë një flamur të kuq në sistemin iPlayer të BBC, i cili në fund të fundit do të bllokojë IP nga hyrja në shërbim. Ju mund ta mashtroni atë sistem dhe të merrni rreth mekanizmit të monitorimit dhe bllokimit të IP të iPlayer BBC dhe shumë shërbime të ngjashme të transmetimit duke spoof IP tuaj. Dhe mënyra më e mirë për të arritur atë është duke përdorur një rrjet virtual privat.

Si për të parë iPlayer BBC jashtë MB?

Ju mund të merrni lehtësisht rreth kufizimeve të përmbajtjes iPlayer të BBC-së duke vendosur një VPN në pajisjen tuaj të preferuar. Pasi të jeni pas një adrese IP anonime në Mbretërinë e Bashkuar të siguruar nga VPN, ju mund të shijoni të gjitha shfaqjet në iPlayer të BBC nga kudo.

Meqenëse Chromecast nuk ka ndonjë funksionalitet VPN, duhet të vendosni PureVPN në një ruter për të filluar.

 • Regjistrimi për PureVPN
 • Instaloni aplikacionin në një ruter të aktivizuar VPN
 • Bëni konfigurimin e nevojshëm dhe zgjidhni serverin në Mbretërinë e Bashkuar
 • Launch iPlayer BBC
 • Hidhni shfaqjen tuaj të preferuar dhe kënaquni

PureVPN është VPN më e mirë e transmetimit. Heres Pse.

Uptime më të mira : Si do të ndiheni kur lidhja juaj bie papritur ndërsa jeni duke shijuar një shfaqje të preferuar nga fansat? Zhgënjimi juaj do të gjuante nëpër çati. A nuk do? Me PureVPN, ju garantoheni kohën më të mirë në kohë.

Streaming seamless : Do të ishte mjaft zhgënjyese sa herë që shihni një ikonë buffering ndërsa shikoni lëvizjen tuaj të preferuar. Epo, më në fund mund të lini lamtumirën për buffering të pafund sepse serverët VPN ofrojnë shpejtësi të lartë në çdo kohë.

Mbrojtja nga lartësia e linjës : Me PureVPN, nuk është vetëm përvoja më e mirë e transmetimit që do të merrni në Chromecast tuaj, por gjithashtu ju sigurohet mbrojtje optimale për shkak të kriptimit të nivelit më të lartë.

Aksesueshmëri e shkëlqyeshme : IPlayer BBC nuk është i vetmi shërbim më i lartë që mund të përdorni, ndërsa përdorni PureVPN. Aplikacioni ynë hap derën e dhjetëra shërbimeve të tjera më të kërkuara të transmetimit, si Netflix, Hulu dhe më shumë.

Fjala e fundit

Tani, ju keni të gjitha mjetet e duhura për të shijuar iPlayer BBC në TV tuaj ose ndonjë pajisje tjetër. Pra, pse të presim më gjatë. Kapni planin tuaj të dëshiruar, instaloni shërbimin e transmetimit në Chromecast tuaj dhe luani.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me