Si të shikoni iPlayer BBC në Zelandën e Re

Dëshironi të shikoni iPlayer BBC në Zelandën e Re? Pastaj përdorni një VPN në pajisjen tuaj, IOS, Android ose TV Amazon Fire. Përdorni PureVPN për të kapërcyer blloqet iPlayer të BBC në Zelandën e Re dhe të shikoni shfaqje të mahnitshme TV nga kudo. PureVPN po jep një provë të re 7-ditore me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë për t’ju ndihmuar të përdorni iPlayer BBC në shtëpi dhe të parandaloni stresin e bllokimit.

Shikoni iPlayer BBC në Zelandën e Re

IPlayer BBC është ndër shërbimet më të mira të transmetimit përreth. Kanali tashmë është i popullarizuar në mesin e audiencës britanike. Por ndërsa britanikët vazhdojnë të shijojnë kanalin në vendin e tyre, ju nuk do të keni mundësi të hyni në kanalin në Zelandën e Re, nëse nuk keni PureVPN.

Kanali krenohet me disa përmbajtje shumë të mahnitshme në rrjetin e tij. Ai përfshin disa përmbajtje fantastike origjinale që nuk do të mund të shihni diku tjetër. Disa nga përmbajtjet e saj të jashtëzakonshme përfshijnë Vrasjen Eve dhe Girl tonë. Dhe nëse jeni adhurues i serive të komedisë “, atëherë do të dëshironit të shikonit serinë e nominuar Emmy Fleabag.

Shko te…

Mund ta Shikoj iPlayerin BBC në Zelandën e Re?

Fatkeqësisht, nuk mund të hyni direkt në Zelandën e Re. Kanali është i kufizuar në çdo vend, përveç Mbretërisë së Bashkuar. Shumë kanale ndjekin këtë politikë të kufizimit të përmbajtjes së tyre jashtë vendit, dhe iPlayer i BBC është një prej tyre.

Tani për tani, kanali është i disponueshëm vetëm në SH.B.A., Australi dhe MB. Kjo do të thotë se kushdo që jeton në Zelandën e Re nuk do të ketë mundësi të hyjë në kanalin në vendin e tyre.

Por për fat të mirë, ekziston një mënyrë që do t’ju ndihmojë të transmetoni atë në Zelandën e Re. Nëse përdorni PureVPN dhe ndryshoni vendndodhjen tuaj IP në cilindo nga vendet e përmendura më lart, do të keni mundësi të përdorni dhe të shijoni iPlayerin BBC në Zelandën e Re.

Si të shikoni iPlayer BBC në Zelandën e Re

Shumica e kanaleve në të gjithë botën kanë kufizime lokale në kanalet e tyre që nuk lejojnë njerëzit nga vendet e tjera të hyjnë në kanal. Shërbimi ndjek të njëjtën strategji për ta mbajtur kanalin e tij të kufizuar vetëm në disa vende.

Këto kufizime janë shumë të bezdisshme për çdo entuziast të rrjedhës. Dhe përkeqësohet kur e kuptoni se nuk do të mund të shihni përmbajtjen origjinale në kanalin që nuk do të gjeni diku tjetër.

Fatmirësisht, ekziston një mënyrë për të shmangur këto kufizime dhe për të shijuar përmbajtjen tuaj të preferuar nga kudo me PureVPN.

PureVPN ju lejon qasje në kanalet tuaja të preferuara nga kudo. Ju mund të përdorni dhe shikoni kanalin në Zelandën e Re me lehtësi nëse keni një pajtim PureVPN. Shërbimi lejon të lidhet me një server në Mbretërinë e Bashkuar. Vendndodhja juaj e re britanike IP do t’ju ofrojë lehtësi në të.

Si të merrni iPlayer BBC në NZ?

Ndjekja e këtyre hapave do t’ju ndihmojë të shikoni në Zelandën e Re:

 1. Shkoni në faqen e internetit PureVPN dhe regjistrohuni për një plan premium
 2. Merrni aplikacionin PureVPN për pajisjen tuaj streaming dhe instaloni atë
 3. Nisni aplikacionin dhe regjistrohuni me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj
 4. Zgjidhni Britaninë e Madhe nga lista e vendeve në dispozicion
 5. Prisni që PureVPN të lidhet me serverin më të mirë në Mbretërinë e Bashkuar
 6. Pasi të lidheni, vizitoni faqen e internetit të iPlayer të BBC-së ose hapni aplikacionin
 7. Tani mund të transmetoni të gjithë përmbajtjen në iPlayer të BBC-së

Whatfarë po mungon?

Nga një shfaqje fantastike aventureske (Doctor Who) e deri tek seritë qesharake qesharake (King Gary) dhe konkursi i vallëzimit me energji të lartë (Valltarja më e Madhe), ka shfaqje të pafundme televizive që mund të humbasin duke parë nëse nuk keni akses në iPlayer në BBC . Disa nga shfaqjet më të njohura në iPlayer të BBC përfshijnë:

 • Vdekja në Parajsë
 • Storyville
 • Ushqimi me ish-in tim
 • Top Gear
 • Graham Norton Show
 • Wisting
 • Gjyqi i Christine Keeler

Si të përdorni akseset televizive në iPlayer të BBC-së?

Tani mund të transmetosh BBC iPlayer dhe përmbajtje të tjera specifike për rajonin duke përdorur PureVPN. Nëse jetoni në Zelandën e Re ose jashtë MB, përdorni hapat e mëposhtëm për të shikuar shfaqjet tuaja të preferuara televizive në iPlayer të BBC-së.

 • Nisni aplikacionin PureVPN
 • Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar
 • Regjistrohu për iPlayer në BBC
 • Vendosni një kod 8-shifror
 • Shfletoni një gamë të gjerë të shfaqjeve televizive

Si të shikoni iPlayer BBC në TV tuaj Smart?

Pasi të keni marrë PureVPN, mund të përdorni falas iPlayer në BBC dhe të gjitha shfaqjet emocionuese të TV-ve në dispozicion falas. Sidoqoftë, nëse doni të përdorni BBC iPlayer në TV tuaj sesa të shfaqni transmetime në telefonin ose laptopin tuaj, ne kemi një zgjidhje efektive të qetë për ju. Më poshtë janë disa hapa thelbësorë që duhet të ndërmerrni për të parë Top Gear ose Fleabag në TV tuaj të zgjuar:

 • Krijoni një llogari në BBC
 • Instaloni aplikacionin PureVPN dhe iPlayer të BBC në TV tuaj Smart
 • Përdorni PureVPN për t’u lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar
 • Hyni në llogarinë tuaj iPlayer të BBC-së
 • Regjistroni llogarinë tuaj në BBC duke përdorur një kod 8-shifror të sigurt
 • Vendosni kodin dhe shtypni butonin konfirmues
 • Shijoni përmbajtjen e bllokuar nga rajoni me lehtësi

Pse të përdorni PureVPN?

PureVPN është padyshim ndër shërbimet më të mira të transmetimit në botë. Alsoshtë gjithashtu VPN më e besueshme, duke qenë në biznes për më shumë se dhjetë vjet. PureVPN është një nga shërbimet e pakta të VPN që ka vërtetimin e të qenit VPN-të pa log, që do të thotë se ruan zero shkrime të përdoruesit.

Ndër një mori karakteristikash që ofron shërbimi VPN përfshin enkriptim të shkallës ushtarake. Shërbimi ofron shumë protokolle të ndryshme, midis të cilave më i sigurti siguron kriptimin më të fortë nga fundi në fund. Kjo është bërë për t’ju mbajtur të sigurt dhe anonimë në internet dhe për të siguruar që asnjë entitet të mos mund të gjurmojë ato që jeni duke bërë.

Këto karakteristika i shtojnë shumë vlera konsumatorit. Por kjo nuk është e gjitha. PureVPN është edhe më i mirë kur bëhet fjalë për ofrimin e veçorive të transmetimit për përdoruesit e tij.

Me PureVPN, ju mund të lidheni me një rrjet të gjerë serverash prej 2,000+ serverësh në 140 vende. Ky rrjet i madh i serverëve siguron që të merrni lirinë e plotë në internet. Mund të keni akses në ngarkesat e kanaleve nga Zelanda e Re, edhe nëse ato nuk janë fillimisht të disponueshme në vend. Për më tepër, shërbimi ofron shpejtësinë më të shpejtë të VPN, në mënyrë që të mund të shijoni një përvojë të plotë pa tampon.

Karakteristikat mahnitëse të PureVPN

Përmbajtja Përmbajtja specifike e vendndodhjes

PureVPN parandalon dhimbjen e kokës për të kuptuar se si të përdorni çdo përmbajtje të bllokuar nga rajoni. Ky është përfitimi më i madh i përdorimit të PureVPN për vëzhguesit e zjarrtë që duan të transmetojnë sezone të tëra gjatë fundjavës.

Sigurt Wi-Fi

Ju mund të mos keni asnjë të dhënë, por po ekspozoni identitetin tuaj dixhital në shumë sulme në internet edhe nëse jeni duke përdorur Wi-Fi tuaj në shtëpi. Sidoqoftë, PureVPN mbron adresën tuaj të IP dhe historinë e shfletimit ndërsa jeni duke shijuar Dublin Murders ose Blinders Peaky në iPlayer të BBC.

Internet pa buffer

Interneti i ngadaltë mund të jetë një vrasës i humorit posaçërisht kur jeni i shoqëruar me shfaqjen tuaj të preferuar televizive dhe tërësisht larg. Sidoqoftë, PureVPN mund të ju ndihmojë të transmetoni shfaqje televizive pa një fiksim të vetëm ose një reklamë të bezdisshme.

Përvojë e qetë

PureVPN është përqendruar vetëm në ofrimin e përvojave të jashtëzakonshme për konsumatorët që janë në kërkim të një mjeti për të transmetuar përmbajtje në internet pa ndonjë kufi rajonal. Kjo ju ndihmon të keni akses në një listë të pafundme të shfaqjeve dhe filmave televizivë specifikë për rajonin në iPlayer të BBC-së.

Arritjet përfundimtare

Me ndihmën e PureVPN, tani mund të keni qasje në një grup të gjerë shfaqjesh televizive që janë në dispozicion në iPlayer të BBC-së. PureVPN mund të ju ndihmojë të rritni shpejtësinë e internetit, të prishni përmbajtjen specifike për rajonin (iPlayer BBC) dhe disa faqe të tjera të transmetimit të kufizuar gjeografikisht, të cilat përfshijnë Netflix, Hulu, ose Disney Plus. Nëse jeni një udhëtar i shpeshtë dhe po kërkoni një zgjidhje afatgjatë për të hyrë në faqet e internetit të shumta të transmetimit në të gjithë botën, merrni PureVPN, një zgjidhje e besueshme VPN për të gjithë.

Atëherë, çfarë po pret? Merrni PureVPN tani për të hyrë në iPlayer të BBC në Zelandën e Re.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me