Si të shikoni iPlayer BBC në Kodi


Contents

Si të shikoni iPlayer BBC në Kodi

Në këtë udhëzues, ju do të mësoni se si të shikoni iPlayer BBC në Kodi nga kudo tjetër në Mbretërinë e Bashkuar duke përdorur shtesa dhe një VPN. Merrni PureVPN për vetëm 0,99 dollarë për të transmetuar iPlayer në BBC në Kodi dhe shijoni shfaqje të mahnitshme gjatë këtij bllokimi të mërzitshëm.


** Update: Një version më i ri, më i mirë i aplikacionit tonë Kodi është jashtë! Ne kemi rregulluar disa gabime & prezantoi përmirësime të mëdha të performancës. Ju lutemi modernizoni aplikacionin ekzistues në versionin 1.5.0 (nëse nuk keni tashmë) nga këtu.**

BBC iPlayer është shërbimi më i popullarizuar në kërkesë dhe transmetim i drejtpërdrejtë në Mbretërinë e Bashkuar, ku mund të shikoni kanale televizive live, të dëgjoni transmetime radio të regjistruara dhe të drejtpërdrejta, të shkoni në shfaqjet TV dhe programet që keni humbur, si dhe të shihni përmbajtje të tjera ekskluzive.

Meqenëse iPlayer i BBC-së funksionon vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, nuk do të keni mundësi të përdorni dhe të shikoni nga jashtë. Në mënyrë të ngjashme, kur përpiqeni të shikoni një shfaqje televizive me iPlayer WWW – shtesa zyrtare e Kodi BBC e iPlayer-it – gabimi i mëposhtëm do të shfaqet.

BCC iPlayer TV Kodi

Mos u shqetëso! Në këtë udhëzues të thelluar, ne do t’ju tregojmë saktësisht se si të shikoni iPlayerin BBC në Kodi nga kudo në botë. Por para se të kalojmë në këtë, le të bëjmë një vështrim më të afërt se pse është kaq e rëndësishme të kesh një VPN për Kodi.

Pse të përdorni një VPN me Kodi?

Shtesa të shumta Kodi janë gjeo-kufizuara, që do të thotë se ato mund të arrihen vetëm nga rajone të caktuara. Për të marrë rreth këtyre pengesave dixhitale dhe për të parë përmbajtjen e çdo shtese Kodi, do të duhet të prishësh vendndodhjen tënde të vërtetë.

Kjo është ajo ku një Rrjet Virtual Privat (VPN) hyn në lojë dhe ju lejon të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në atë të çdo vendi të botës, në mënyrë që të mund të shijoni qasje të pandërprerë në të gjitha shtesat Kodi dhe përmbajtjen e tyre.

Merrni iPlayer BBC në Kodi

Kodi lulëzon me shtesa Kodi. Shtesat e saj janë ato që e mbajnë komunitetin të angazhuar në mënyrë aktive në aktivitete transmetuese. Ashtu si me kufizimet e tjera gjeografike në vend, shtesat Kodi gjithashtu i nënshtrohen gjeo-kufizimeve, që do të thotë që ju mund të përdorni vetëm ato nga rajone specifike. Për fat të mirë, ekziston një mënyrë e zgjuar për të kapërcyer këtë kufizim rajonal, dhe njihet si VPN.

Me një Rrjet Virtual Privat si PureVPN, mund të fitoni qasje të menjëhershme në çdo shtesë të Kodit dhe të prishni vendndodhjen tuaj të vërtetë në pothuajse çdo vend të globit. Shijoni një lidhje interneti të qetë dhe qasje në të gjitha shtesat Kodi dhe përmbajtjen e tyre me PureVPN.

Shikoni këtë video për të instaluar dhe konfiguruar Kodi VPN në pajisjen tuaj:

Si të instaloni iPlayer BBC në Kodi?

IPlayer BBC ofron një gamë të gjerë shfaqjesh TV, filma, dokumentarë, lajme dhe sporte për kënaqësinë tuaj në transmetim. Sidoqoftë, para se të përdorni shtesën zyrtare për të parë përmbajtjen tuaj të preferuar britanike, së pari duhet të instaloni:

1. Hapni Kodi V17 dhe zgjidhni Shtesa nga menuja e ekranit fillestar.

BCC iPlayer TV Kodi Hapi 1

2. Klikoni në simbolin e Paketës në këndin e sipërm të majtë.

BCC iPlayer TV Kodi Hapi 2

3. Zgjidhni Install nga Repository.

BCC iPlayer TV Kodi Hapi 3

4. Nga lista, zgjidhni depon e Shtesës Kodi.

BCC iPlayer TV Kodi Hapi 4

5. Tani, zgjidhni shtesat Video.

TV iPlayer BCC KodiStep 5

6. Zgjidhni iPlayer WWW nga lista.

TV iPlayer BCC KodiStep 6

7. Zgjidhni Install në fund të djathtë.

TV BCl iPlayer KodiStep 7

8. Prisni njoftimin e instaluar shtesë.

TV iPlayer BCC KodiStep 8

9. Voila! Ju keni instaluar me sukses shtesën iPlayer në pajisjen tuaj Kodi.

TV iPlayer BCC KodiStep 9

Si të anashkaloni kufizimin iPlayer të BBC-së?

Tani që e dini se si të merrni iPlayer BBC në Kodi, le të diskutojmë se si të anashkaloni kufizimet e tij me PureVPN. Siç u përmend më herët, nëse përpiqeni të transmetoni një film ose shfaqje televizive në iPlayer WWW nga jashtë, do të merrni një mesazh gabimi duke thënë se iPlayer BBC mund të shikohet vetëm në Mbretërinë e Bashkuar.

Epo, ja si ta kapni këtë gabim një herë e përgjithmonë:

1. Nga menyja e ekranit fillestar, zgjidhni Shtesa.

BCC iPlayer TV KodiStep 10

2. Shkoni poshtë dhe zgjidhni Shtesat e Programit.

TV iPlayer BCC KodiStep 11

3. Shkoni te shtesa PureVPN, mbajeni butonin enter për poshtë për disa sekonda dhe më pas zgjidhni Cilësimet.

TV iPlayer BCC KodiStep 12

4. Pasi të keni futur Emrin dhe Fjalëkalimin e siguruar nga PureVPN, zgjidhni Ok dhe filloni shtesën.

TV iPlayer BCC KodiStep 13

5. Zgjidhni Ndryshimin ose shkëputjen e lidhjes VPN.

TV iPlayer BCC KodiStep 14

6. Shkoni poshtë dhe zgjidhni Mbretërinë e Bashkuar (UDP).

BCC iPlayer TV KodiStep 15

7. Prisni disa sekonda që lidhja VPN të vendoset.

BCC iPlayer TV KodiStep 16

8. Pasi të keni vendosur lidhjen, mund të shkoni përpara dhe të shijoni përmbajtjen që dëshironi në iPlayer WWW.

BCC iPlayer TV KodiStep 17

9. Lundroni në iPlayer WWW, mbajeni butonin enter poshtë për disa sekonda dhe më pas zgjidhni Cilësimet.

TV BCl iPlayer KodiStep 18

10. Rrëshqitni aktivizimin e aktivit të ID-së së BBC-së, futni Emrin dhe Fjalëkalimin tuaj dhe zgjidhni Ok.

TV iPlayer BCC KodiStep 19

11. Pasi të keni mbaruar, lansoni shtesën iPlayer WWW dhe kënaquni të transmetoni përmbajtjen që dëshironi pa ndonjë pengesë!

BCC iPlayer TV KodiStep 20

Transmetoni iPlayer-in e BBC-së në Kodi me Shtesën iPlayer të BBC (Shqyrtim i shkurtër)

BBC është një kanal i njohur globalisht, dhe iPlayer-i i tij BBC nuk është më ndryshe. Luajtësi i mediave transmetuese është i disponueshëm në një gamë të gjerë pajisjesh, duke përfshirë telefonat mobil dhe tabletët, kompjuterët personalë dhe televizorët e mençur.

Me qindra kanale, iPlayer BBC prodhon disa nga komeditë më të mira, dramat, dokumentarët dhe programe të tjera që janë të pëlqyera nga audienca. Pjesa më e mirë është se ajo nuk ka reklama në mes të cilat mund të prishin përvojën tuaj të transmetimit.

Kur lidheni me PureVPN, mund të përdorni qasje në iPlayer të BBC-së dhe të transmetoni me lehtësi të gjithë transmetimin live të BBC-së dhe përmbajtjen sipas kërkesës në Kodi. Shtesa dihet se funksionon mirë shumicën e kohës, pa kompromentuar në transmetimin HD.

Paraqitja e shtesës është bërë bukur, ku ju mund të gjeni lehtësisht përmbajtjen, ju po kërkoni. Mund të jetë një shfaqje televizive, film, program ose një dokumentar, iPlayer i BBC-së pret shumë përmbajtje.

Nëse jeni të interesuar të dini llojet e përmbajtjes të ofruara nga iPlayer BBC para se të drejtoheni dhe të regjistroheni, këtu është zhanri i përmbajtjes që ata ofrojnë:

 1. Tregon realitetin
 2. Lifestyle
 3. kinema
 4. Lajmet dhe çështjet aktuale
 5. dramë
 6. komedi

Për të gjithë tifozët e IPTV atje, do të jeni të lumtur të dini se kanalet e BBC mund të transmetohen drejtpërdrejt nga transmetimi falas me shtesën iPlayer WWW. Meqenëse është një shtesë zyrtare e Kodit, do të gjeni që përvoja e përdoruesit dhe cilësia e përmbajtjes të jetë e shkëlqyeshme, me transmetime me cilësi të lartë, përshkrime të hollësishme për çdo shfaqje / episod, si dhe menutë vetë-shpjeguese.

Fjala e fundit

Kjo është e gjitha që duhet për të konfiguruar shtesën iPlayer të BBC-së në Kodi. Pleiftojeni atë me PureVPN, ju jeni në një përvojë fantastike të transmetimit si kurrë më parë.

Shikoni rreth kufizimeve rajonale dhe transmetoni iPlayer të BBC-së, pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar lokale apo ndërkombëtare. Thjesht ndiqni udhëzimet e përmendura më lart, dhe ju jeni mirë të shkoni.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map