Si të shikoni Golden Globes 2020 në internet?

 • Merrni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
 • Zgjidhni vendndodhjen e serverit amerikan
 • Hapni faqen në internet NBC
 • Kërkoni për Globat e Artë dhe filloni transmetimin

. Shikoni çmimet e Golden Globe

 • Glmimet e Globit të Artë
 • Si të Rrjedhin Globat e Artë Live Online?
 • Ku të transmetosh globet e arta në internet
 • Nominimet e Globit të Artë 2020
 • Glmimet e Globit të Artë

  77mimet e 77-të të Golden Globe do të mbahen më 6 janar 2020, në Beverly Hilton, në Los Angeles. Ricky Gervais do të presë Globat e Artë të këtij viti, që do të thotë se do të ketë shumë argëtim gjatë rrugës. Kjo do të jetë hera e tij e pestë që do të presë Globet. Ata që duan të shikojnë Golden Globes në internet mund ta bëjnë këtë lehtësisht pasi të kalojnë nëpër udhëzimet tona live streaming.

  77 çmimet e Globit të Artë
  data: 6 janar 2020
  vendtakim: Beverly Hilton në Los Angeles

  Si të Rrjedhin Globat e Artë Live Online?

  Me PureVPN, ju mund të shikoni Golden Globes Awards 2020 nga kudo. Vendosja e PureVPN është mjaft e lehtë. Thjesht duhet të ndiqni hapat e dhënë më poshtë për të parë 77-të çmimet e Golden Globe live online.

  1. Regjistrohu për PureVPN

  2. Thjesht vizitoni faqen e porosive dhe përfundoni procesin e regjistrimit. Shtë e shpejtë dhe e lehtë. Pasi të keni përfunduar procesin e regjistrimit, ju do të merrni një email që përmban emrin tuaj të përdorimit dhe fjalëkalimin tuaj PureVPN.

  3. Shkarkoni PureVPN

  4. Shkarkoni aplikacionin PureVPN për pajisjen tuaj. PureVPN mbështet më shumë se 20 pajisje, të tilla si iOS, Android, Mac, Windows, Android TV, Roku dhe Amazon FireTV. Pasi të keni shkarkuar dhe instaluar aplikacionin PureVPN, lansoni atë dhe regjistrohuni me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj.

  5. Lidhni PureVPN dhe shikoni Golden Globe Awards 2020 Online

  6. Thjesht duhet të ndiqni hapat e dhënë më poshtë për të parë 77-të çmimet e Golden Globe live online

   • Nisni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming.
   • Zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj dhe lidheni me serverin amerikan.
   • Vizitoni faqen e internetit të NBC dhe filloni transmetimin e Golden Globes Awards 2020 Live.

  Ku të transmetosh globet e arta në internet?

  NBC është transmetuesi zyrtar online i Golden Globe Awards 2020. Për të parë ceremoninë e shpërndarjes së çmimeve Golden Globes në internet, së pari duhet të regjistroheni për një llogari të TV NBC. Pasi të keni mbaruar, do të keni mundësi të përdorni të gjitha programet NBC, duke përfshirë edhe Golden Globe Awards 2020.

  Po sikur kanali NBC të kufizohet në rajonin tuaj? Për të parë ceremoninë me lehtësi absolute, duhet të keni një pajtim të TV kabllor. Kjo për shkak se NBC kërkon adresën e ofruesit të shërbimit kabllor.

  Qindra dhe mijëra njerëz do të shikojnë Golden Globe Awards 2020 në Beverly Hilton. Ata që nuk mund ta bëjnë atë në vend, po kërkojnë me padurim mënyra për ta shikuar atë në internet. Mos u shqetëso më! Ne ju kemi mbuluar me një zgjidhje të shpejtë, të shpejtë, të besueshme dhe gjithëpërfshirëse të përulur – PureVPN. Mund të shmangni kufizimet e rajonit dhe të shikoni ceremoninë në internet. Mund të transmetoni edhe Globet e Arta në Shërbimet e mëposhtme:

  Transmetoni Golden Globes në Hulu me një plan të TV Live

  • Merrni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
  • Zgjidhni Hulu SHBA Nga lista e faqeve të internetit të njohura
  • Hap Hulu dhe regjistrohu për planin televiziv Hulu Live
  • Kërkoni për Globat e Artë dhe filloni transmetimin

  Shikoni Golden Globes në PlayStation Vue

  • Merrni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit në SH.B.A.
  • Hapni PlayStation Vue dhe kërkoni për Golden Globes
  • Filloni transmetimin

  Stream Golden Globes Awards në Sling TV

  • Merrni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit në SH.B.A.
  • Hapni TV Sling dhe kërkoni për Golden Globes
  • Kërkoni për Globat e Artë dhe filloni transmetimin

  Rrjedhin Globat e Artë në Fubo TV

  • Merrni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit në SH.B.A.
  • Hapni TV Fubo dhe kërkoni për Golden Globes
  • Filloni transmetimin

  Shikoni Globat e Artë në Kodi .

  • Shkoni në ekranin kryesor të Kodi. Zgjidhni “SISTEMIN”.
  • Shkoni te opsioni “Parametrat” ​​nën menunë “SISTEMI”.
  • Klikoni “Shtesa” nga menuja në anën e majtë.
  • Zgjidhni opsionin rep Depo Shtese Kodi ’
  • Zgjidhni opsionin add Shtesa të videos ’.
  • Zgjidhni opsionin “Programet WNBC”.
  • Klikoni në opsionin ‘Instaloni’.

  Shikoni Golden Globes në Apple TV

  • Regjistrohu për PureVPN
  • Vendosni PureVPN në Apple TV.
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit amerikan
  • Zgjidhni kanalin NBC.
  • Goditi butonin Lidhu.

  Shikoni Globat e Artë në Xbox One

  • Regjistrohu për PureVPN.
  • Vendosni PureVPN në Xbox One.
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit amerikan
  • Zgjidhni kanalin NBC.
  • Klikoni në butonin Lidhu.

  Transmetoni globet e arta në pajisjen Roku

  • Regjistrohu për PureVPN..
  • Vendosni PureVPN në Roku..
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit amerikan
  • Zgjidhni kanalin NBC.
  • Goditi butonin Lidhu.

  Rrjedhin Globat e Artë në YouTube TV

  • Merrni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit në SH.B.A.
  • Hapni TV YouTube dhe kërkoni për Golden Globes
  • Filloni transmetimin

  Nominimet e Globit të Artë 2020

  Të nominuarit e 77-të të Award të Globit u njoftuan në 9 dhjetor 2019 nga Tim Allen, Dakota Fanning dhe Susan Kelechi Watson. Drejtimi i paketës së nominimeve është Martesa Story, e nominuar 6 herë, e ndjekur nga The Irishman, dhe Once Upon a Time në Hollywood
  Në anën televizive të rreshtit, Pabesueshmëria, Kurora dhe hernernobili, morën 4 nominime secila. Mes të gjitha, Netflix qëndron si shpërndarësi kryesor i përmbajtjes me 17 nominime për kategori të ndryshme. Më poshtë do të gjeni gjithçka që duhet të dini në lidhje me kandidatët për Golden Globes 2020.

  Fotografia më e mirë e lëvizjes – Drama
  “1917”fitues
  “Irlandezi”
  “Joker”
  “Historia e martesës”
  “Dy popët”
  Parashikim :“Irlandezi”

  Aktorja më e mirë në një foto me lëvizje – Drama
  Cynthia Erivo, Harriet
  Scarlett Johansson, Story Martesa
  Saoirse Ronan, Women Little
  Charlize Theron, Bombshell
  Renée Zellweger, Judy fitues
  Parashikim :“Renée Zellweger, Judy”

  Aktori më i mirë në një foto me lëvizje – Drama
  Christian Bale, "Ford v Ferrari"
  Shofer Adamit, "Historia e martesës,"
  Joaquin Phoenix, "shakaxhi" fitues
  Jonathan Pryce, "Dy Papat"
  Parashikim :“Joaquin Phoenix, "shakaxhi"”

  Fotografia më e mirë e lëvizjes – Muzikore ose Komedi
  “Dolemite është emri im”
  “Jojo Rabbit”
  “Thikat Jashtë”
  “Një herë në Hollivud” fitues
  “Rocketman”
  Parashikim :“Rocketman”

  Aktorja më e mirë në një foto me lëvizje – muzikore ose komedi
  Beanie Feldstein, "Booksmart"
  Emma Thompson, "Natën vonë"
  Ana de Armas, "Thika Jashtë"
  Awkwafina, "Lamtumirë" fitues
  Cate Blanchett, "Ku do të shkonit, Bernadette"
  Parashikim :“Awkwafina, "Lamtumirë"”

  Aktori më i mirë në një foto me lëvizje – muzikore ose komedi
  Taron Egerton, "Rocketman" fitues
  Eddie Murphy, "Dolemite është Emri im"
  Daniel Craig, "Thika Jashtë"
  Roman Griffin Davis, "Lepuri Jojo"
  Leonardo DiCaprio, "Një herë në një kohë … në Hollywood"Parashikim :“Eddie Murphy, "Dolemite është emri im"

  Aktorja më e mirë në një rol mbështetës në çdo figurë lëvizjeje
  Margot Robbie, "gjyle"
  Kathy Bates, "Richard Jewell"
  Annette Bening, "Raporti"
  Laura Dern, "Historia e martesës" fitues
  Jennifer Lopez, "Hustlers"
  Parashikim :” Jennifer Lopez, "Hustlers"

  Aktori më i mirë në një rol mbështetës në çdo figurë lëvizjeje
  Tom Hanks, "Një ditë e bukur në lagje"
  Anthony Hopkins, "Dy Papat"
  Al Pacino, "Irlandezi"
  Joe Pesci, "Irlandezi"
  Brad Pitt, Një herë një herë … në Hollywood"fitues
  Parashikim :“Al Pacino, "Irlandezi"

  Fotografia më e mirë e lëvizjes – e animuar
  “Ngrira 2”
  “Si të Trajnoni Dragon tuaj: Bota e fshehur”
  “Mbreti Luan”
  “Lidhja që mungon” fitues
  “Historia e Lodrave 4”
  Parashikim :“Historia e Lodrave 4 "

  Fotografia më e mirë e lëvizjes – Gjuha e huaj
  “Lamtumirë”
  “Të Mjerët”
  “Dhimbje dhe Lavdi”
  “Parasite” fitues
  “Portreti i një Zonje në Zjarr”
  Parashikim :“Paraziti "

  Regjisori më i mirë – Fotografia e lëvizjes
  Bong Joon-Ho, "parazit"
  Sam Mendes, "1917" fitues
  Todd Phillips, "shakaxhi"
  Martin Scorsese, "Irlandezi"
  Quentin Tarantino, "Një herë në një kohë … në Hollywood"
  Parashikim :“Martin Scorsese, "Irlandezi"

  Skenari më i mirë – Fotografia e lëvizjes
  Noah Baumbach, Historia e martesës
  Bong Joon Ho dhe Jin Won Han, Parazit
  Anthony McCarten, The Two Popes
  Quentin Tarantino, Një herë një herë në Hollywood fitues
  Steven Zaillian, Irlandez
  Parashikim :“Anthony McCarten, The Two Popes "

  Nota më e mirë Origjinale – Fotografia e Lëvizjes
  Alexandre Desplat, Gratë e Vogla
  Hildur Gudnadóttir, Xhoker fitues
  Randy Newman, Story Martesa
  Thomas Newman, 1917
  Daniel Pemberton, Brooklyn Motherless
  Parashikim :“Alexandre Desplat, Gratë e Vogla "

  Kënga më e mirë origjinale – Fotografia e lëvizjes
  "Fantazmat e bukur" (Macet) – Taylor Swift & Andrew Lloyd Webber
  "Unë do të më dua përsëri" (Rocketman) – Elton John & Bernie Taupin fitues
  "Në të panjohurën" (Ngrira 2) – Robert Lopez & Kristen Anderson-Lopez
  "shpirt" (Mbreti i Luanit) – Beyoncé Knowles-Carter, Timothy McKenzie & Ilya Salmanzadeh
  "Ngrihu" (Harriet) – Joshuah Brian Campbell & Cynthia Erivo
  Parashikim :” "Fantazmat e bukur" (Macet) – Taylor Swift & Andrew Lloyd Webber "

  Seriali më i mirë televiziv – Drama
  "Gënjeshtra të Mëdha të Vogla"
  "Kurora"
  "Vrasja e Evës"
  "Shfaqja e mëngjesit"
  "varg" fitues
  Parashikim :” " Olivia Colman, "Kurora”

  Performanca më e mirë nga një aktore në një seri televizive – Drama
  Jennifer Aniston, "Shfaqja e mëngjesit"
  Olivia Colman, "Turma" fitues
  Jodie Comer, "Vrasja e Evës"
  Nicole Kidman, "Gënjeshtra të Mëdha të Vogla"
  Reese Witherspoon, "Shfaqja e mëngjesit"
  Parashikim : Olivia Colman

  Performanca më e mirë nga një aktor në një seri televizive – Drama
  Brian Cox, "varg" fitues
  Kit Harington, "Loja e froneve"
  Rami Malek, "Z. Robot"
  Tobias Menzies, "Kurora"
  Billy Porter, "paraqesin"
  Parashikim : " Brian Cox, "varg"

  Seriali më i mirë televiziv – muzikor ose komedi
  “Barry”
  “Fleabag” fitues
  "Politikani"
  “Metoda Kominsky”
  “Zonja e mrekullueshme Maisel”
  Parashikim : " Fleabag "

  Performanca më e mirë nga një aktore në një seri televizive – muzikore ose komedi
  Christina Applegate, "I vdekur për mua"
  Rachel Brosnahan, "Zonja e mrekullueshme Maisel"
  Kirsten Dunst, "Duke u bërë një Zot në Florida Qendrore"
  Natasha Lyonne, "Kukull Rus"
  Phoebe Waller-Bridge, "Fleabag" fitues
  Parashikim : Phoebe Waller-Bridge, "Fleabag"

  Performanca më e mirë nga një Aktor në një seri Televizive – Muzikore ose Komedi
  Michael Douglas, "Metoda Kominsky"
  Bill Hader, "Barry"
  Ben Platt, "Politikani"
  Paul Rudd, "Të jetosh me veten tënde"
  Ramy Youssef, "Ramy" fitues
  Parashikim : Paul Rudd, "Të jetosh me veten tënde"

  Seria më e mirë e kufizuar e televizionit ose Foto lëvizje e bërë për televizionin
  “Catch-22”
  “Çernobilit” fitues
  “Fosse / Verdon”
  “Zëri më i Lartë”
  “E pabesueshme”
  Parashikim : "Çernobilit"

  Performanca më e mirë nga një aktore në një seri të kufizuar ose Foto lëvizje e bërë për televizionin
  Kaitlyn Dever, "i pabesueshëm"
  Joey King, "Akti"
  Helen Mirren, "Katerina e Madhe"
  Merritt Wever, "i pabesueshëm"
  Michelle Williams, "Fosse / Verdon" fitues
  Parashikim : "Michelle Williams"

  Performanca më e mirë nga një Aktor në një seri të kufizuar ose Foto lëvizje e bërë për televizionin
  Christopher Abbott, "Kapur-22"
  Sacha Baron Cohen, "Spiun"
  Russell Crowe, "Zëri më i zhurmshëm" fitues
  Jared Harris, "Çernobilit"
  Sam Rockwell, "Fosse / Verdon"
  Parashikim : Russell Crowe, "Zëri më i zhurmshëm"

  Performanca më e mirë nga një aktore në një rol mbështetës në një seri, seri të kufizuar ose figura lëvizjeje të bëra për televizionin
  Patricia Arquette, "Akti" fitues
  Helena Bonham Carter, "Kurora"
  Toni Collette, "i pabesueshëm"
  Meryl Streep, "Gënjeshtra të Mëdha të Vogla"
  Emily Watson, "Çernobilit"
  Parashikim : Helena Bonham Carter, "Kurora"

  Performanca më e mirë nga një Aktor në një rol mbështetës në një seri, seri të kufizuar ose figura lëvizjeje të bëra për televizionin
  Alan Arkin (“Metoda e Kominsky”)
  Kieran Culkin (“Suksion”)
  Andrew Scott, "Fleabag"
  Stellan Skarsgard, "Çernobilit" fitues
  Henry Winkler, "Barry"
  Parashikim : Stellan Skarsgard, "Çernobilit"

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me