Si të shikoni filma pa Wi-Fi falas

Shërbimet e transmetimit si Netflix dhe videoja e kryeministrit Amazon na kanë mundësuar të kapemi me shfaqjet tona të preferuara dhe më të nxehta televizive. Sidoqoftë, transmetimi akoma ka një disavantazh të madh që është se ata duhet të kenë akses në internet në çdo kohë.

Kjo do të thotë se ato nuk janë aspak të dobishme kur udhëtojnë jashtë vendit. Por për të mos u shqetësuar, shërbimet më të mira të transmetimit tani lejojnë njerëzit të shikojnë filma jashtë linje. Për më tepër, është gjithçka falas si pjesë e llogarisë standarde. Për më tepër, në këtë udhëzues, ne do t’ju japim një përshkrim të plotë se si të shikoni filma pa Wi-Fi falas. Pjesa më e mirë është falas dhe plotësisht e ligjshme.

Netflix

Ju mund të shkarkoni filma falas për të parë offline në android dhe platforma të tjera që janë të integruara në pajtimin tuaj të rregullt. Shkarkimi i përmbajtjes nuk llogarit numrin e ekraneve në të cilat ju lejohet t’i shikoni ato.

Sidoqoftë, jo të gjithë përmbajtja mund të shkarkohet, por kërkoni një shigjetë në rënie brenda pajisjeve tuaja të pajtueshme që sigurojnë përmbajtjen, siç mund të shihni një film pa Wi-Fi. Netflix e ka provuar veten në mbarë botën si një nga mënyrat më të mira për të shkarkuar filma ose ndonjë përmbajtje tjetër.

Nëse doni të dini se si të shikoni filma pa Wi-Fi falas duke përdorur Netflix, është shumë thelbësore: duhet të shkarkoni aplikacionin Netflix direkt në PC tuaj në vend që të përdorni shfletuesin tuaj.

Ekziston një aplikacion Netflix i disponueshëm në dyqanin Google play dhe dyqanin Microsoft që mund ta shkarkoni për të hyrë në këto shërbime streaming. Fatkeqësisht, Linux ose mac nuk kanë një aplikacion Netflix në dispozicion, kështu që nuk ka mundësinë për të parë filma jashtë linje.

Netflix e bën mjaft të lehtë kërkimin e filmave që mund të shkarkohen duke futur një emër zhanri ose ndonjë fjalë kyçe specifike në lidhje me zgjedhjen tuaj. Për më tepër, ajo gjithashtu ka fituar reputacionin e saj për shkak të shpejtësive të larta të transferimit, por kjo do të ndryshonte në bazë të llojit tuaj të lidhjes dhe shpejtësisë. Sidoqoftë, shumica e njerëzve mund të shikojnë filma falas pa shkarkim ose offline gjithashtu.

Video kryeministri Amazon

Shtë e thjeshtë për të shkarkuar filma për të parë jashtë linje nga videoja kryesore e Amazon. Kur kërkoni nëpër të gjitha opsionet, zgjidhni opsionin “Falas meje” në krye të ekranit brenda aplikacionit. Gjithçka në Amazon Prime është e shkarkueshme dhe e shikuar jashtë linje pa Wi-Fi.

Si të shkarkoni filma në një laptop është shumë e thjeshtë. Thjesht zgjidhni butonin e shkarkimit nën përshkrimin e filmit të zgjedhur, pastaj drejtohuni tek gjërat e mia për të hyrë në të gjithë filmat tuaj offline.

Një nga avantazhet konkrete të Amazon Prime është mbledhja e gjerë e shkarkimeve të filmave që ajo ofron, duke pasur asortimente në të gjitha llojet e zhanreve, duke përfshirë zgjedhjet miqësore për fëmijët.

Për më tepër, Amazon Prime ofron shumë më tepër në paketën e tij me qasje në seri të dëgjueshme, këngë muzikore, eBooks, dhe shumë përfitime të tjera premtuese për anëtarësim. Video kryeministri Amazon është në dispozicion në shumë platforma të tilla si Android ose IOS, duke qenë një nga mënyrat më të mira për të shkarkuar filma ose për t’i transmetuar ato në internet.

STREMIO

A po prisni të mbledhni një pasqyrë dhe motivim gjatë kohës së udhëtimit? STREMIO siguron që hendeku të plotësohet. Ju mund ta shkarkoni me lehtësi përmbajtjen për ta parë atë më vonë offline në laptop dhe sigurohuni që ta merrni gjatë gjithë udhëtimit tuaj.

STREMIO mund të dëshmojë se është një shoqërues i besueshëm i udhëtimit gjatë gjithë udhëtimit tuaj, prandaj sigurohuni që ta instaloni në pajisjen tuaj para nisjes. STREMIO ofron më shumë se 2000 përmbajtje për t’u shkarkuar dhe përfshin titra për gjuhë të shumta.

Pasi të kërkoni për bisedime STREMIO që duken të vlefshme, takoni shigjetën për të shkarkuar filma për të parë jashtë linje. STREMIO gjithashtu ofron një veçori krijuese për ndërtimin e listave të listave të personalizuara për të përcaktuar zgjedhjen tuaj të temave që ju pëlqen, në mënyrë që t’i shikoni ato gjatë kohës tuaj të lirë pa konsumuar kohën tuaj të çmuar..

Për dallim nga shumë aplikacione të tjera të përmendura më lart, kjo aplikacion siguron përmbajtje falas, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer të jesh më e lehtë në xhepat e tua.

Google luajnë filma dhe TV

Ju mund të shkarkoni filma të luajnë në Google jashtë linje, duke ju lejuar të shkarkoni filma dhe shfaqje TV në pesë pajisje. Nëse zotëroni një pajisje IOS, nuk mund të bëni blerje brenda aplikacionit. Sidoqoftë, kjo nuk qëndron për përdoruesit e Android.

Gjetja e përmbajtjes në lojën Google është e lehtë falë paraqitjes së saj të thjeshtë. Shtë mjaft e ngjashme me Amazon Prime, kështu që shpejt mund të gjeni se cilat filma duhet të shikoni në çdo kohë dhe vend. Të jesh në gjendje të shkarkoni filmat dhe shfaqjet tuaja televizive në pajisjet tuaja portative, veçanërisht kur udhëtoni me fëmijë, ju jep paqe mendjeje dhe udhëtimi pa lavdi gjatë gjithë udhëtimit tuaj të kohës së lirë.

Premium në YouTube

Ju mund të shkarkoni filma për të parë jashtë linje në një laptop duke përdorur YouTube nëse mund t’i gjeni. Ekziston një buton i shkarkimit i lidhur me secilin përshkrim të videos, por kërkon një shërbim të pajtimit premium për ta bërë atë të funksionojë. Shërbimi i primit në YouTube ka aftësitë e tij duke u dhënë mundësinë e përdorimit të miliona videos pa reklama dhe gjithashtu përfshin muzikë në YouTube. Për më tepër, ai lejon kontrolle prindërore për kontrollimin e veprimtarisë së shikimit për fëmijët.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me