Si të shikoni ESPN në Kodi

Botuar: 02 korrik 2019

Dëshironi të shikoni ESPN në Kodi? Pastaj përdorni këtë udhëzues. Por transmetimi i ESPN ose shtesë të tjera në Kodi mund të jetë i rrezikshëm. Përdorni PureVPN në pajisjen tuaj për të parandaluar goditjen në ISP dhe rrjedhën e sigurt. PureVPN po ofron një provë 7-ditore me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë për të ndihmuar abonentët Kodi të kalojnë nëpër këtë bllokim stresues dhe të shijojnë ESPN në shtëpi.

Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim streaming që është absolutisht falas, atëherë Kodi është opsioni më i mirë i mundshëm atje. Kjo ju jep mundësi të pafundme për të hyrë në përmbajtjen që ju doni. Ashtu si ka aplikacione për smartphone, ka shtesa për Kodi.

Ka mijëra shtesa për të zgjedhur, shumica e të cilave janë falas. Disa shtesa janë zyrtare, kështu që ato mund të shkarkohen nga Magazina zyrtare Kodi. Sidoqoftë, shumat e shtesave do të duhet të shkarkohen nga depoja e tyre përkatëse (jozyrtare).

Shtesë ESPN Kodi?

ESPN është një rrjet sportiv që ka shumë kanale të ndryshme. Ka dhjetëra sporte të ndryshme që mund t’i shikoni në ESPN. Disa nga sportet e njohura që transmetohen në rrjetin ESPN përfshijnë futbollin, futbollin, bejsbollin, basketbollin, kriketin, hokej mbi akull dhe tenis.

Për të parë përmbajtjen ESPN, ju duhet shtesa e duhur. Ka shumë shtesa që ofrojnë përmbajtje sportive ESPN, por ajo që bie në sy është shtesa ESPN 3 Player. Shtë interesante që kjo shtesë është një shtesë zyrtare Kodi, dhe kështu mund të instalohet direkt nga depoja zyrtare që gjendet në Shtesa të videos opsion në Ekran në shtëpi.

Si të shikoni ESPN në Kodi v.18 ose më të Lartë

Nëse keni v.18 ose më të lartë, ja si mundeni shikoni ESPN në Kodi tuaj duke instaluar shtesën e duhur.

 1. Nisni aplikacionin Kodi, shkoni te Shtesat dhe klikoni instaluesin e paketave në pjesën e sipërme të majtë
 2. zgjedh Instaloni nga depoja > Depo e shtesave Kodi > Shtesa të videos > ESPN 3 > ESPN 3 > instaloj
 3. Prisni derisa të shihni njoftimin e aktivizuar Shtesë ESPN 3
 4. Nga ekrani fillestar zgjidhni Add-ons
 5. Klikoni mbi ESPN 3

Autentifikoni / Instaloni ESPN në Kodi

Pasi të keni instaluar shtesën, do të duhet ta vërtetoni atë. Autentifikimi për këtë shtesë është e nevojshme që ajo të funksionojë. Për të vërtetuar shtesën tuaj Kodi dhe për të parë ESPN, thjesht ndiqni hapat e dhënë më poshtë.

 1. Shko tek Add-ons dhe nisjen ESPN 3
 2. zgjedh Autentifikoni me një ofrues
 3. Shënoni kodin e dhënë të aktivizimit dhe vazhdoni të regjistroheni me llogarinë tuaj ESPN
 4. zgjedh Apple TV lidhje (edhe nëse keni një pajisje të ndryshme streaming)
 5. Zgjidhni ofruesin tuaj dhe shkruani kodin e aktivizimit
 6. zgjedh Spektri i Kartës si ofruesin tuaj të paracaktuar dhe hit Ne rregull
 7. Rinisni Kodi

Me këtë, shtesa juaj ESPN për Kodi është e gatshme për t’u përdorur!

Transmetimi i drejtpërdrejtë i ESPN në Kodi

Pasi të keni instaluar shtesën e duhur, mund të qaseni menjëherë në përmbajtje nga ESPN. ESPN pret shumë programe sportive të ndryshme, shumica prej tyre janë live. Thjesht lundroni në shtesën e videos ESPN nga ekrani fillestar i Kodi dhe qasni direkt në transmetimet ESPN Kodi.

Shtë e rëndësishme të kuptoni që disa shtesa mund të mos ju japin një përvojë të mirë në transmetim. Ju mund të përballeni me çështje të rrjedhës dhe disponueshmërinë e rrjedhave të drejtpërdrejta në rajonin tuaj. Për të zgjidhur të gjitha çështjet e lidhura me transmetimin të cilat mund të prishin përvojën tuaj në Kodi, duhet të merrni një VPN me transmetim të mirë siç është PureVPN.

PureVPN ju bën plotësisht anonim në internet, duke ju lejuar të shmangni të gjitha kufizimet dhe kufizimet që mund t’ju bëjnë të mos keni përvojën perfekte të transmetimit, të cilën ju e meritoni me të vërtetë. Nuk është sekret që liria e aksesit në informacion është një e drejtë e njohur njerëzore që prej gati një dekade tani, por ka shumë rrallë zbatim në të.

Pse të merrni VPN për Kodi

Kodi është një media player me burim të hapur, që do të thotë se çdokush mund të krijojë një shtesë për të dhe ta bëjë atë publikisht të disponueshëm. Kjo e bën Kodin një platformë shumë të rrezikshme dhe i bën përdoruesit e Kodi të prekshëm nga rreziqet dhe kërcënimet në internet që paraqiten nga njësi të tilla si kriminelët në internet, ISP-të, dhe autoritetet e mbikëqyrjes së qeverisë.

Për më tepër, jo gjithçka në Kodi është e arritshme kudo. Ka qindra shtesa në Kodi që janë të kufizuara gjeografikisht. Kjo do të thotë që disa shtesa mund të mos jenë të disponueshme në rajonin tuaj, pa marrë parasysh sa keq i dëshironi ato.

Një Kodi VPN është një VPN në transmetim që ju lejon të shtoni përvojën tuaj të transmetimit, pa marrë parasysh se çfarë mjeti ose shërbimi që përdorni. Një VPN me transmetim të mirë është ai që ju lejon të bëheni plotësisht anonim në internet, të keni akses në përmbajtje të kufizuar dhe të qëndroni të sigurt nga të gjitha ligësitë në internet.

PureVPN është VPN më e mirë që ju mund të merrni duart tuaja. Sshtë e shpejtë, e sigurt dhe menjëherë ju lejon të përdorni çdo përmbajtje që është e kufizuar në rajonin tuaj. PureVPN ka më shumë se 2,000 servera të vendosur në 180 lokacione të ndryshme globalisht.

Ja se si mund të merrni PureVPN për Kodi:

 1. Shkoni në faqen e depo të Kodit PureVPN dhe shkarkoni skedarin zip.
 2. Nisni Kodin dhe shkoni te Add-ons.
 3. Klikoni ikonën e kutisë së hapur në krye.
 4. Instaloni nga skedari zip.
 5. Instaloni depon
 6. Nisni PureVPN nga Add-ons > Shtesa të programit
 7. Shko tek settings dhe shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj.
 8. Vendosni VPN që të lidhet automatikisht në çdo nisje.
 9. Kliko Ne rregull.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me