Si të shikoni Disney Plus në Spanjë

Botuar: 16 janar 2020

Spanja është nën një bllokim të rëndë. Qëndro në shtëpi dhe shiko Disney + në Spanjë për të vrarë kohën në një mënyrë të këndshme. Provoni PureVPN me vetëm 0,99 dollarë për 7 ditë dhe transmetoni pa asnjë kufi. Ja se si.

  1. Regjistrohuni në PureVPN dhe Hyni në pajisjen tuaj të preferuar.
  2. Klikoni në serverin SHBA / CA dhe pastaj klikoni lidh.
  3. Vizitoni Disney Plus dhe filloni transmetimin.

Shikoni Disney Plus në Spanjë

Disney gjithmonë ka fituar zemrën e shikuesve të saj me disa përmbajtje të mahnitshme nga studiot e ndryshme. Në lansimin e shërbimit të transmetimit Disney +, ai përsëri befasoi përdoruesit e tij me një shërbim që mund të jetë në gjendje të mposhtë gjigantët aktualë të industrisë së streaming. E thënë të gjitha, problemi i vetëm me shërbimin më të fundit të transmetimit është që ju nuk mund ta përdorni atë jashtë rajoneve ku është në dispozicion, dhe që përfshin Spanjën.

Kur do të nisë Disney Plus në Spanjë?

Beta u lëshua për herë të parë në Hollandë, dhe prej andej, shërbimi bëri hyrjen e saj zyrtare në Shtetet e Bashkuara dhe disa vende të tjera. Fatkeqësisht, shërbimi po e shtrinë mbulimin e rrjetit të tij disa rajone në të njëjtën kohë. Në fakt, u njoftua përmes llogarisë zyrtare në Twitter që Disney Plus do të niste në Spanjë, Itali dhe Francë deri në Mars të vitit 2020. Në mënyrë të ngjashme, Evropa Perëndimore do të jetë në gjendje të marrë qasje në shërbim deri në tremujorin e tretë dhe të katërt të të njëjtit vit. Por mos humb zemrën sepse ka akoma shpresë dhe mund të kesh qasje në Disney Plus në Spanjë dhe rajone të tjera të Evropës Lindore dhe Perëndimore me lehtësi të madhe.

Si të shikoni Disney Plus në Spanjë?

Kufizimet rajonale të përmbajtjes praktikohen zakonisht nga shumë shërbime. Kufizimet vendosen në përmbajtje që nuk kanë licencë transmetimi për rajonet në fjalë. Prandaj, transmetimi dhe shërbimet e tjera në internet monitorojnë IP adresat e përdoruesve të internetit për të gjetur vendndodhjen e tyre aktuale dhe të vendosin nëse do të kufizojnë hyrjen e tyre në shërbim apo jo. Gjëja e mirë është që gjithmonë mund të mashtroni mekanizmin e përcjelljes duke prishur adresat tuaja IP dhe, duke u treguar kështu si një përdorues të lidhur nga një rajon i ndryshëm, ku shërbimi është i disponueshëm. Ju duhet të merrni parasysh disa hapa për të arritur në të:

  • Regjistrohu në dëshirën tuaj të planit PureVPN
  • Merrni klientin VPN për pajisjen tuaj sipas dëshirës
  • Nisni VPN dhe regjistrohuni
  • Shkoni në Listën e Vendeve dhe kërkoni serverin amerikan
  • Hit Connect për t’u bashkuar me serverin
  • Sapo të vendoset lidhja, hyrni Disney + dhe kënaquni

Disney +: Si të regjistroheni tani?

Një VPN do ta bënte mjaft të përshtatshëm për ju që të hyni në Disney + nga kudo ose brenda Spanjës. Sidoqoftë, mund të gjeni disa pengesa gjatë pajtimit në shërbim për shkak të mungesës së metodave të pagesës. Për shembull, ju nuk mund të jeni në gjendje të pajtoheni në shërbim me metodën tradicionale PayPal përveç nëse llogaria është e regjistruar në vendin ku Disney + është në dispozicion. Për fat të mirë, ekziston një alternative që mund të konsideroni të regjistroheni në shërbim. Nëse jeni duke përdorur një Android, mund të zgjidhni kartën e dhuratave të Google për pagesa. Në mënyrë të ngjashme, nëse jeni përdorues i iOS, gjithmonë mund të zgjidhni metodën e pagesës së kartave të dhuratave iTunes për të marrë pajtimin Disney +.

Farë është në Disney+?

Disa besojnë se Disney Plus mund të jetë në gjendje të marrë kurorën nga gjigantët aktualë të industrisë së transmetimit në disa vjet. Arsyeja që qëndron pas një besimi të tillë është se shërbimi i transmetimit paketon një bibliotekë me përmbajtje të fuqishme, e cila nuk është vetëm më e mira, por edhe më e vështira për tu gjetur nën një çati. Pavarësisht, pasi të keni qasje të plotë në shërbimin e transmetimit Disney +, do të keni mundësi të merrni akses ekskluziv në filmat Marvel si dhe shfaqjet më të fundit televizive si Loki dhe Znj. Marvel, seritë dhe filmat televizivë të plotë, Star Wars, përmbajtjet Hulu në SHBA si dhe ESPN.

Për më tepër, ju gjithashtu mund të shikoni shfaqjet aktuale të hitit siç është Mandalorian, e cila po bën valë në të gjithë internetin me komplotin e saj të mahnitshëm dhe një Yoda të lezetshme për fëmijë.

Fjalët përfundimtare

Nëse dëshironi të shikoni Disney + në Spanjë sot dhe të shijoni pa përmbajtje përmbajtjen, duhet të shkarkoni dhe instaloni PureVPN. Ne kemi serverë në 140 vende, përfshirë SHBA dhe Kanada, dhe sistemet tona janë optimizuar për performancën optimale. Do të thotë që ju jeni të siguruar që të merrni shpejtësinë maksimale të transmetimit, shfletimit dhe shkarkimit në çdo kohë. Për më tepër, ju mund të përdorni PureVPN për të fshehur IP tuaj, si dhe vendndodhjen tuaj dhe aktivitetet tuaja në internet. Në përgjithësi, me PureVPN, ju mund të shijoni një përvojë më të mirë transmetuese dhe intimitet.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me