Si të shikoni Disney Plus në Indi


Si të shikoni Disney Plus në Indi

Botuar: 10 janar 2020


Pavarësisht nëse janë Marvel Movies apo Star Wars, Disney Plus ka gjithçka. Por ju nuk mund të shikoni Disney Plus në Indi dhe keni nevojë për një VPN për të shkuar rreth geoblocks. Për ta bërë atë, përdorni PureVPN dhe zhbllokoni Disney Plus në Indi për të argëtuar fëmijët tuaj në shtëpi. PureVPN po ofron një provë 7-ditore me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë për t’ju ndihmuar të transmetoni Disney Plus.

Shikoni Disney + në Indi

Disney ka qenë prej kohësh një e dashur e filmave dhe fansave të shfaqjeve televizive në të gjithë globin. Sidoqoftë, ajo fitoi më shumë zemra se kurrë kur zbuloi shërbimin e saj të transmetimit, Disney Plus, pak kohë mbrapa. Shërbimi u lançua me një zhurmë dhe, edhe pse u rrëzua në mënyrë të mjerueshme në javën e parë për shkak të ngjyrave teknike, ai nuk i ndaloi pajtimtarët të bashkoheshin në rrjet. Sidoqoftë, aspekti për fat të keq i shërbimit është se nuk i mbulon të gjitha vendet në botë. Megjithëse ka plane për shtrirjen e rrjetit, ai aktualisht operon në disa vende të zgjedhura.

A është Disney Plus i disponueshëm në Indi?

Hollanda ishte një nga vendet e para që përjetoi pamjen e shërbimit të transmetimit Disney +. Më vonë, shërbimi u nis zyrtarisht në Shtetet e Bashkuara dhe më pas në Kanada. Pas ca kohësh, ajo e zgjeroi rrjetin e saj edhe në disa vende të tjera. Meqenëse India është në rajonin e Azisë-Paqësorit, ajo do të përqafojë shërbimet fantastike të Disney + në çdo kohë në vitin 2020 ose 2021. Deri atëherë, do të duhet të uleni dhe të varni. Por nëse nuk dëshiron të presësh më, gjithmonë mund të zgjedhësh një VPN dhe të hysh në Disney + në Indi sa herë që dëshiron.

Si të shikoni Disney Plus në Indi?

Mungesa e mbulimit të rrjetit dhe disponueshmëria e një pjese të përmbajtjes në internet janë ndër problemet e zakonshme me të cilat përballen transmetuesit. Sidoqoftë, është një praktikë e zakonshme dhe asgjë nuk mund të bëhet në lidhje me të, përveçse përdorni një VPN. Meqenëse është adresa IP e një përdoruesi që monitorohet dhe bllokohet më pas nga ISP ose ofruesi i shërbimit streaming, një VPN i ndihmon përdoruesit të marrin rreth problemit duke prishur IP-në. Pasi IP është shkatërruar ose ndryshuar, përdoruesi nuk mund të hyjë vetëm në Disney Plus në Indi, por gjithashtu të shikojë çdo shfaqje TV ose filma të disponueshëm në shërbim me lehtësi.

 • Regjistrohu në dëshirën tuaj të planit PureVPN
 • Merrni klientin VPN për pajisjen tuaj sipas dëshirës
 • Nisni VPN dhe regjistrohuni
 • Shkoni në Listën e Vendeve dhe kërkoni serverin amerikan
 • Hit Connect për t’u bashkuar me serverin
 • Sapo të vendoset lidhja, hyrni Disney + dhe kënaquni

Disney +: Si të regjistroheni tani?

Pasi të keni kapërcyer pengesën e IP-së me lehtësi duke përdorur një VPN, pengesa tjetër që mund të hasni është pajtimi. Shërbimi i transmetimit nuk ofron shumë mundësi pagese për përdoruesit. Për më tepër, cilindo mundësi të jetë e mundur, ato duhet të regjistrohen në të njëjtat rajone ku shërbimi ka siguruar mbulimin. Pra, ka disa alternativa të tjera që mund t’i konsideroni nëse dëshironi të regjistroheni dhe të hyni në Disney + në Indi. Për fillestarët, ju mund të zgjidhni kartën e dhuratave iTunes nëse jeni përdorues i iOS ose Mac. Për përdoruesit Android, karta e dhuratave Google mund të jetë zgjidhja optimale.

Tani për tani, ju mund të përfitoni nga asnjë prej alternativave siç u diskutua më lart. Shpresojmë, shërbimi mund të nisë edhe disa mundësi më shumë pagese për lehtësinë dhe lehtësinë e shikuesve të tij global.

Farë është në Disney+?

Siç u përmend më herët, Disney është një emër shtëpiak jo vetëm në SH.B.A., ose Kanada, por në të gjithë globin. Në fund të fundit, ajo ka funksionuar dhe prodhuar një mori katalogësh përmbajtjesh argëtuese për më shumë se një shekull. Lessshtë e panevojshme të përmendet, ajo madje ka zgjeruar shërbimet e saj duke eksploruar sipërmarrje të reja ose partneritet me shërbime të njohura. Në fund të ditës, ju keni për të hyrë në një thesar argëtimi kur keni abonim Disney +. Për shembull, ju mund të hyni në katalogun e Marvel Studios, Star Wars, Pixar’s, dhe madje edhe Hulu US.

Aktualisht, ka një numër masiv të shfaqjeve në dispozicion në Disney Plus por emrat kryesorë përfshijnë Star Wars, Avengers dhe madje edhe hitin më të fundit, Mandalorian.

Fjalët përfundimtare

Nëse jetoni në Indi dhe dëshironi të hyrni në Disney Plus në Indi, gjithmonë mund të jeni në gjendje ta bëni atë me PureVPN. Ju gjithmonë mund të trokitni në shpejtësi maksimale të rrjedhës dhe përvojë pa buffer sepse serverët tanë VPN janë krijuar për performanca më të larta dhe shpejtësi. Për më tepër, ju do të keni mundësi të përdorni shërbime të ngjashme që bllokohen ose nga ISP ose vetë shërbimi streaming. Së dyti, ju mund të bëni punën tuaj në internet ose të bëni siguri transaksione në internet duke përdorur PureVPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map