Si të shikoni Cricket Live Online

Përditësuar: 7 korrik 2019

Pra, po kërkoni një zgjidhje për nevojat tuaja të drejtpërdrejta të transmetimit të kriketit? Atëherë keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si të shikoni ndeshjet e Cricket drejtpërdrejt në internet pa asnjë problem.

IMG

Cricket është bërë një nga sportet më të njohura për t’u parë, dhe njerëzit janë gjithmonë në kërkim të një ndeshje në vazhdim ose ligë që ata mund të shijojnë. Sidoqoftë, edhe pse ka mijëra faqe interneti dhe kanale atje që lejojnë transmetimin e kriketit, pengesa si kufizimet rajonale, kufizimet në rrjet, dhe pengesat gjuhësore parandalojnë përdoruesit të shijojnë ndeshjet e tyre të preferuara.

Bota e kriketit është tejkaluar me shumë platforma streaming që ju mund të përdorni për të kënaqur të gjitha nevojat tuaja të shikimit të kriketit. Sidoqoftë, pasi që shumica e këtyre janë ose në dispozicion vetëm në disa vende ose tregojnë shumë reklama, ato shkatërrojnë lojën për të gjithë. Pra, për t’ju ndihmuar dhe përvojën tuaj, ne kemi përpiluar për ju një listë të kanaleve më të mira për të kriket në internet.

 1. Australia -Fox Sports, Kanali 9
 2. Hong Kong- Cricket Star
 3. Lindja e Mesme -OSN
 4. Zelanda e Re -SKY Sport
 5. Singapori -Star Cricket, Qendra e Yjeve
 6. Indi- Sporte Yje, SonyLIV
 7. Angli -Sky Sport
 8. Shtetet e Bashkuara -Willow TV, Hotstar

Uebfaqet më të mira për strehimin e kriketit

Po kështu, disa faqe në internet gjithashtu lejojnë të shikojnë kriket në internet. Disa nga këto janë falas, ndërsa të tjerët mund t’ju kërkojnë të paguani një tarifë abonimi. Sidoqoftë, mbledhja e parave zakonisht nënkupton përmbajtje premium me reklama zero dhe shërbim HD. Shikoni listën më poshtë të faqeve të internetit më të mira në dispozicion për transmetimin e kriketit në internet.

SonyLiv:
SonyLiv është një shërbim premium Video on Demand (VOD) i cili siguron transmetim me shumë ekran dhe kriket për përdoruesit në të gjitha pajisjet. Sidoqoftë, ka më shumë SonyLiv sesa kriket pasi ofron një larmi të gjerë filmash, shfaqjes televizive dhe mbulim të sporteve të tjera gjithashtu. Kështu që, për ata që kërkojnë një vend të vetëm për t’u kujdesur për të gjitha nevojat e tyre argëtuese, plotësoni SonyLiv.

Hotstar
Hotstar është një platformë video streaming video që mbulon dhe transmeton live cricket. Sidoqoftë, nuk janë të gjitha ofertat e Hotstar-it. Së bashku me mbulimin sportiv, ajo vjen me mbi 50,000 orë përmbajtje TV dhe filma në tetë gjuhë.

Willow TV
Willow TV është një shërbim në internet i transmetimit që transmeton ndeshje të drejtpërdrejta të kriketit në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Ajo ofron 24 × 7 kanale televizive me definicion të lartë dhe video dixhitale që janë të dedikuara për kriket. Pra, nëse jeni në kërkim të një uebsajti të vetëm që i përshtatet të gjitha nevojave tuaja të transmetimit të kriketit, atëherë Willow TV është shërbimi për ju.

WatchESPN
WatchESPN është uebfaqja zyrtare e ESPN, dhe si kanali, ju lejon të shikoni dhe transmetoni çdo ndeshje të Cricket. Për më tepër, me karakteristikën jashtëzakonisht të shpejtë të ESPN, në kohë reale, mund të merrni azhurnime të vazhdueshme ndeshjes kudo që të jeni.

Cricbuzz
CricBuzz është një uebfaqe që i kushtohet gjithçkaje Cricket. Pavarësisht nëse dëshironi të shikoni një ndeshje specifike, ose jeni duke kërkuar lajme në lidhje me atë që po ndodh gjithçka në botën e kriketit, CricBuzz është vendi për të.

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN
 3. Identifikohu dhe lidhesh me vendin tënd të preferuar
 4. Zgjidhni kanalin / faqen tuaj të transmetimit të drejtpërdrejtë dhe filloni të shikoni!

Si të shikoni kriket në Hotstar

Ndiqni këto hapa më poshtë nëse dëshironi të bëni Hotstar opsionin tuaj të kryeministrit Cricket. Sidoqoftë, pasi Hotstar është i disponueshëm vetëm në disa vende, mund t’ju duhet PureVPN që t’ju lejojë qasje.

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN
 3. Identifikohuni dhe zgjidhni Indinë si vendin tuaj të preferuar
 4. Hyni në Hotstar dhe transmetoni në kënaqësinë e zemrës suaj!

Si të shikoni kriket në SonyLiv

Nëse po përballeni me probleme me shikimin e kriketit në mënyrë të drejtpërdrejtë, ne ju këshillojmë të provoni SonyLiv. Me shërbimin e tij aktiv VOD dhe mbulimin e drejtpërdrejtë të HD, është një nga opsionet më të mira në dispozicion në internet. Por për shkak të kufizimeve rajonale, ekziston një shans që mund të mos jetë në dispozicion për ju. Por mos e humb zemrën pasi ka një zgjidhje edhe për këtë. Thjesht merrni duart tuaja në PureVPN.

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN
 3. Identifikohu dhe lidhe me Indinë
 4. Shkoni në SonyLiv dhe shijoni transmetimin e drejtpërdrejtë të kriketit!

Shikoni Ndeshjet e Cricket në Sky Sports

Sky Sports është një tjetër vend ku ju lehtë transmetoni dhe shikoni ndeshje kriket live. Sidoqoftë, pasi që shërbimi është i disponueshëm në vende të kufizuara, mund të duhet të maskoni vendndodhjen tuaj virtuale me ndihmën e PureVPN.

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN
 3. Identifikohu dhe zgjidh vendin e dëshiruar
 4. Shkoni në Sky Sports dhe shikoni ndeshjet tuaja të preferuara të kriketit!

Fjalët përfundimtare
Pra, nëse po kërkoni një mënyrë përmes së cilës mund të shikoni Cricket live, shpresojmë se ky udhëzues i lartpërmendur do t’ju ndihmojë. Sidoqoftë, nëse akoma po përballeni me disa çështje në ndeshjet e drejtpërdrejta të kriketit, na njoftoni dhe ne do të kthehemi tek ju.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me