Si të shikoni çmimet Emmy 2019 Online

Po mendoni se si të shikoni livemimet Emmy 2019 drejtpërdrejt? E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni këto hapa të thjeshtë më poshtë:

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN
 • Lidhu me serverin amerikan
 • Shkoni te Fox dhe kërkoni për Emmy
 • Filloni transmetimin dhe kënaquni

Shikoni çmimet E, mmy

 • Kur të shikoni 71-të Emmy Awards?
 • Ku mund të shikoni Emmy Awards 2019?
 • Si për të parë çmimet e 71-të Emmy?
 • Kush po pret Emmy Awards 2019?
 • Emmy Awards 2019 Emërtimet dhe parashikimet tona
 • Kur të shikoni 71-të Emmy Awards?

  Ka çmimet e Akademisë për kinema / film, Grammy Awards për muzikë dhe Tony Awards for Theatre. Në mënyrë të ngjashme, ka çmimet Emmy që njohin përsosmërinë artistike në industrinë e televizionit. Dhe këtë vit, ata do të presin me këstin e 71-të të Primetime Emmy Awards në Teatrin Microsoft në Downtown Los Angeles, California.

  71-të Emmy Awards 2019
  data: E Dielë, 22 Shtator 2019
  vendtakim: Microsoft Theater, Los Angeles

  Ku mund të shikoni Emmy Awards 2019?

  Për shkak të 71-tës Emmy Awards si një ngjarje globale, tifozët nga e gjithë bota janë të interesuar jo vetëm të shikojnë ceremoninë live, por edhe ngjarjen e tapeteve të kuqe. Dhe duke qenë se të drejtat e transmetimit për Emmy Awards kalojnë çdo vit midis katër të mëdhenjve, tifozët mund të akordohen në Fox këtë vit për të parë ngjarjen drejtpërdrejt. Ju gjithashtu mund të përdorni pajisje të tjera streaming për të parë 71-të Emmy Awards si ato të përmendura më poshtë:

  • dhelpër
  • FuboTV
  • Sling TV
  • Hulu me TV Live
  • PlayStation Vue
  • YouTube TV

  Ju mund të përballeni me disa probleme me shërbimin si Fox, FuboTV, Youtube TV dhe Hulu me TV Live, pasi që këto kanale kanë kufizuar qasjen. Sidoqoftë, mund të shikoni Emmys në Fox ose ndonjë shërbim tjetër të palës së tretë me një shërbim premium VPN siç është PureVPN.

  Si për të parë çmimet e 71-të Emmy?

  Për të parë mymimet Emmy në internet, ju lutemi ndiqni udhëzimet hap pas hapi të listuara më poshtë:

  • Merrni PureVPN
  • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
  • Nisni PureVPN dhe regjistrohuni me kredencialet tuaja
  • Lidhu me serverin amerikan
  • Shkoni te Fox dhe kërkoni për Emmy
  • Filloni transmetimin dhe kënaquni!

  Kush po pret Emmy Awards 2019?

  Sipas CEO të Fox, Charlie Collier, Emmy Awards 2019 nuk do të ketë një pritës, por prapë do të jetë një numër i hapjes. Ne kemi parë diçka të ngjashme të ndodhë me Oskarët e këtij viti, ku Kevin Hart u largua nga akti i pritjes, duke e lënë ngjarjen të shkonte një me një host. Pra, do të jetë emocionuese të shohësh se si do të vazhdojë Emmy ashtu si më parë Emmy ka pasur gjithmonë një host.

  Drejtori i Përgjithshëm deklaroi se “Ne kemi pasur shumë emra në bord, por përfundimi u arrit këtë vit që ne po nxjerrim në pah kaq shumë shfaqje saqë ishte një përdorim më i mirë i kohës. Do të ketë argëtim. Do të ketë një numër hapjeje. Nëse shikoni tregtimet në një shfaqje si Emmy, kështu që shpesh është një tregtim midis akteve të hapjes dhe përdorimit të kohës diku tjetër. Do të ketë shumë surpriza. Do të jetë argëtuese ”.

  Emmy Awards 2019 Emërtimet dhe parashikimet tona

  Shikoni Emmy Awards 2019

  Duke pasur parasysh përfundimin e saj të serive, Game of Thrones mbizotëron me një rekord rekord 32 nominimesh, 10 më shumë sesa ajo që seria pati vitin e kaluar. Shtatë nga 12 spote në kategoritë aktive mbështetëse shkuan te aktorët GoT ndërsa Amazon’s Marvelous Zonja Maisel shënoi në një sekondë të ngushtë me 20 nominime po aq mbresëlënëse.

  Seritë e tjera të nominuara në shifra dyshifrore përfshijnë Chernobyl (19), Saturday Night Live (18), Barry (17), Fosse / Verdon (17) dhe Kur Ata na shohin (16). Gjithashtu, duke tërhequr disa nyje ishin Pose, Vrasja Eve, Succession, dhe This Is Us.

  Pasi Netflix kapërceu HBO në 2018 me 112 nominime në HBO’s 108, rrjeti premium rimarri titullin e tij këtë vit me gjithsej 137 nominime në krahasim me 117 të Netflix. Një pjesë e madhe e nyjeve të HBO shkuan në GoT, seri të tjera, përfshirë Barry, Veep, etj. dhe hernernobili, u nderuan gjithashtu. Nyjet e Netflix, ndërkohë, janë përhapur në mesin e serive të tilla si Kur Ata na shohin, Doll Doll, Ozark dhe GLOW, ndër të tjera. Missinguditërisht e humbur nga disa nga kategoritë më të mëdha të çmimeve është Tale The Handmaid’s Hulu, pasi seriali nuk ishte i pranueshëm pasi sezoni i ri nuk filloi deri në qershor.

  Të nominuarit për Emmy këtë vit u njoftuan këtë korrik. Këtu është lista e kandidatëve për Emmy Awards të ardhshme 2019.

  Seritë e dramave

  • Thirrni më mirë Saul (AMC)
  • Truprojë (Netflix)
  • Game of Thrones (HBO) (Winner)
  • Vrasja e Evës (AMC / BBC America)
  • Ozark (Netflix)
  • Paraqesin (FX)
  • Suksese (HBO)
  • Kjo është Ne (NBC)

  Parashikim: Me shfaqje si Ozark, Better Call Saul dhe This Is Us, konkurrenca është mjaft e ashpër. Sidoqoftë, edhe pse sezoni i fundit u pasua nga disa polemika, ka ende të ngjarë që Game of Thrones do të marrë në shtëpi titullin e Serialit më të Mirë të Dramës së 2019.

  Seritë e komedisë

  • Barry (HBO)
  • Fleabag (Amazon Prime) (Winner)
  • Vendi i Mirë (NBC)
  • Zonja e mrekullueshme Maisel (Kryeministri Amazon)
  • Kukull Rus (Netflix)
  • Creek (Pop) e Schitt
  • Veep (HBO)

  Parashikim: Në 2018/2019, ne disa shfaqje dhe seriale të pazgjidhura të komedisë si Barry, The Vendi i mirë, dhe Zonja Maisel e mrekullueshme. Edhe Veep i HBO-së filloi të fitonte mjaft tërheqje gjatë vitit. Sidoqoftë, besojmë se, në fund të fundit, Zonja Maudel e mrekullueshme do të fitojë titullin për seritë më të mira të komedisë.

  Seritë e kufizuar

  • Hernernobili (HBO) (Winner)
  • Ikje në Dannemora (Koha e shfaqjes)
  • Fosse / Verdon (FX)
  • Objektet e mprehta (HBO)
  • Kur na shohin (Netflix)

  Parashikim: Këtë vit, kemi disa seri dhe filma mjaft mbresëlënës të kufizuar. Sidoqoftë, niveli i eksitimit dhe tronditjes që erdhi me shikimin e hernernobilit të HBO-së është i barabartë me askush tjetër. Prandaj, ne parashikojmë, Chernobyl do të marrë në shtëpi titullin për Serinë më të Kufizuar të vitit.

  Filmi Televiziv

  • Pasqyra e zezë: Bandersnatch (Netflix) (Winner)
  • Brexit (HBO)
  • Deadwood: Filmi (HBO)
  • King Lear (Amazon Prime)
  • Darka ime me Herve (HBO)

  Parashikim: Me dhënien e shikuesve për fuqinë për të marrë vendimet e tyre për personazhin kryesor, Bandersnatch është një film interaktiv që ne parashikojmë, do të fitojë titullin për filmin më të mirë televiziv të këtij viti.

  Aktori kryesor në një seri dramash

  • Jason Bateman (Ozark)
  • Sterling K. Brown (Ky është Ne)
  • Kit Harington (Game of Thrones)
  • Bob Odenkirk (Më mirë Thirrni Saul)
  • Billy Porter (Pose) (Winner)
  • Milo Ventimiglia (Ky është Ne)

  Parashikim: Me Game of Thrones parashikuar të fitojë serialin më të mirë të dramës për vitin, ne besojmë se nuk është çmimi i vetëm që shfaqja do të marrë në shtëpi gjatë 71 Emmy. Me një performancë të shkëlqyer jo vetëm në sezonin e fundit, por në të gjithë serialin, Kit Harington nga seriali Game of Thrones do të fitojë çmimin e tij të parë për herë të parë Emmy këtë vit.

  Aktorja kryesore në një seri dramash

  • Emilia Clarke (Game of Thrones)
  • Jodie Comer (Vrasja e Evës) (Winner)
  • Viola Davis (Si të shpëtoni me vrasje)
  • Laura Linney (Ozark)
  • Mandy Moore (Ky është Ne)
  • Sandra Oh (Vrasja e Evës)
  • Robin Wright (Shtëpia e Kartave)

  Parashikim: Daenerys of House Targaryen, The First of Emri saj, The Unburnt, Queen of Andals, Rhoynar and the First Men, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, Mbrojtësi i Realm, Lady Regent of the Seven Kingdoms, Breaker of Zinxhirët, Nëna e Dragons dhe tani Aktorja kryesore në një seri Drama. Nuk ka dyshim se Emily Clarke do të fitojë titullin këtë vit.

  Aktori kryesor në një seri Komedish

  • Anthony Anderson (Black-ish)
  • Don Cheadle (E Hënë e Zezë)
  • Ted Danson (Vendi i mirë)
  • Michael Douglas (Metoda Kominsky)
  • Bill Hader (Barry) (Winner)
  • Eugene Levy (Creek e Schitt)

  Parashikim: Pasi të fitojmë të njëjtin titull vitin e kaluar, besojmë se këtë vit, Bill Hader nga seriali komedi, Barry, do të marrë përsëri në shtëpi titullin për Aktorin kryesor në një serial Komedish.

  Aktorja kryesore në një seri Komedish

  • Christina Applegate (vdekur për mua)
  • Rachel Brosnahan (Zonja e mrekullueshme Maisel)
  • Julia Louis-Dreyfus (Veep)
  • Natasha Lyonne (Kukull Ruse)
  • Catherine O’Hara (Creek’s Creek)
  • Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) (Winner)

  Parashikim: Me Zonjën e mrekullueshme Maisel që pritet të çmojë për serialin më të mirë të komedisë së vitit, ne parashikojmë që aktorja që e bëri atë të ndodhë, Rachel Brosnahan do të fitojë titullin për aktoren më të mirë udhëheqëse në një seri komedi.

  Aktori kryesor në një seri ose film të kufizuar

  • Mahershala Ali (Detektiv i Vërtetë)
  • Benicio Del Toro (Arratisja te Dannemora)
  • Hugh Grant (Një Skandal Shumë Anglez)
  • Jared Harris (hernernobil)
  • Jharrel Jerome (Kur Ata na shohin) (Winner)
  • Sam Rockwell (Fosse / Verdon)

  Parashikim: Këtë vit, me shfaqje si Chernobyl, True Detective dhe Fosse / Verdon, konkursi mjaft i ashpër kur bëhet fjalë për aktorin kryesor më të mirë si të tre, Jared Harris (Chernobyl), Sam Rockwell (Fosse / Verdon) dhe Mahershala Ali (True Detective ) dha një nga shfaqjet më të mira që kemi parë në TV. Sidoqoftë, besojmë, këtë vit, Jared Harris do të fitojë titullin.

  Aktorja kryesore në një seri ose film të kufizuar

  • Amy Adams (objekte të mprehta)
  • Patricia Arquette (Arratisja në Dannemora)
  • Aunjanue Ellis (Kur Ata na shohin)
  • Joey King (Akti)
  • Niecy Nash (Kur na shohin)
  • Michelle Williams (Fosse / Verdon) (Winner)

  Parashikim: Ne besojmë, ky është viti, Amy Adams më në fund do të fitojë çmimin e saj Emmy pasi performanca e saj në Sharp Objects ishte thjesht shumë e mirë. E thënë kështu, Michelle Williams nga seriali, Fosse / Verdon thjesht mund të vijë në mënyrë pasi performanca e saj ishte mjaft e jashtëzakonshme gjithashtu.

  Aktorja Mbështetëse në një seri Drama

  • Gwendoline Christie (Game of Thrones)
  • Julia Garner (Ozark) (Winner)
  • Lena Headey (Lojë e Fronve)
  • Fiona Shaw (Vrasja e Evës)
  • Sophie Turner (Game of Thrones)
  • Maisie Williams (Game of Thrones)

  Parashikim: Me katër aktore mbështetëse të nominuara nga seriali Game of Thrones, nuk ka dyshim se njëra prej tyre do të fitojë çmimin. Megjithatë, nga katër, pas performancës së saj të jashtëzakonshme gjatë sezonit përfundimtar të serialit, besojmë, statuja do t’i jepet Maisie Williams (Arya Stark).

  Aktori mbështetës në një seri dramash

  • Alfie Allen (Lojë e Fronve)
  • Jonathan Bankat (Më mirë Thirrni Saul)
  • Nikolaj Coster-Waldeau (Lojë e froneve)
  • Peter Dinklage (Lojë e Fronve) (Winner)
  • Giancarlo Esposito (Më mirë Thirrni Saul)
  • Michael Kelly (Shtëpia e Kartave)
  • Chris Sullivan (Ky është Ne)

  Parashikim: Kushdo që ka shikuar serialin Game of Thrones i cili pothuajse çdo person i vetëm në këtë planet, ju e dini që kjo shfaqje nuk është asgjë pa xhuxh e mençur, Tyrion Lannister. Për shkak të kësaj, ne jemi të sigurt se këtë vit, Peter Dinklage do të marrë në shtëpi statujën për Aktorin Mbështetës më të Mirë në një seri Drama.

  Aktorja Mbështetëse në një seri Komedish

  • Alex Borstein (Zonja e mrekullueshme Maisel) (Winner)
  • Anna Chlumsky (Veep)
  • Sian Clifford (Fleabag)
  • Olivia Colman (Fleabag)
  • Betty Gilpin (GLOW)
  • Sarah Goldberg (Barry)
  • Marin Hinkle (Zonja e mrekullueshme Maisel)
  • Kate McKinnon (Saturday Night Live)

  Parashikim: Me Zonjën e mrekullueshme Maisel për të fituar çmimin për serialin më të mirë të komedisë dhe Rachel Brosnahan për të fituar Aktorin kryesor në një çmim Serie Komedi për të njëjtën seri, të dyja nuk do të ishin të mundshme pa aktrimin e jashtëzakonshëm të Alex Borstein. Për shkak të kësaj, ne mendojmë, ajo do të marrë në shtëpi çmimin për aktoren më të mirë në një seri Komedi.

  Aktori mbështetës në një seri Komedish

  • Alan Arkin (Metoda Kominsky)
  • Anthony Carrigan (Barry)
  • Tony Hale (Veep)
  • Stephen Root (Barry)
  • Tony Shalhoub (Zonja e mrekullueshme Maisel) (Winner)
  • Henry Winkler (Barry)

  Parashikim: Vitin e kaluar, ne pamë Henry Winkler nga shfaqja, Barry, të merrte statujën për aktorin më të mirë mbështetës në një seri Komedish. Dhe mirë, pas kësaj shfaqjeje të patëmetë kohët e fundit, besojmë, historia do të përsëritet vetë këtë vit.

  Aktorja Mbështetëse në një seri ose film të kufizuar

  • Patricia Arquette (Akti) (Winner)
  • Marsha Stephanie Blake (Kur na shohin)
  • Patricia Clarkson (objektet e mprehta)
  • Vera Farmiga (Kur na shohin)
  • Margaret Qualley (Fosse / Verdon)
  • Emily Watson (hernernobil)

  Parashikim: Kur “Objektet e mprehta” premierën në HBO verën e kaluar, ajo dukej e destinuar për të gjitha llojet e çmimeve, veçanërisht për yllin e saj të lavdëruar, Amy Adams. Roli i Clarkson si një perandorake e vrapimit të derrit ishte vërtet e mahnitshme dhe e merituar për të fituar këtë çmim

  Aktori mbështetës në një seri ose film të kufizuar

  • Asante Zi (Kur Ata na shohin)
  • Paul Dano (Arratisja te Dannemora)
  • John Leguizamo (Kur Ata na shohin)
  • Stellan Skarsgård (hernernobil)
  • Ben Whishaw (Një Skandal Shumë Anglez) (Winner)
  • Michael K. Williams (Kur Ata na shohin)

  Parashikim: Skarsgård i ka dhënë një moment të mrekullueshëm si një burokrat sovjetik në “Chernobyl”, humorin e tij të zymtë që mbante shikuesit nëpër lumin e shfaqjes së tmerrit dhe tmerrit. Ndërsa një njeri i detyruar të pajtohej me një jetë të kaluar duke mbrojtur një sistem të thyer, Skarsgård i dha serialit një dinjitet të bukur, frymëzues dhe meriton të fitojë.

  Programi i Konkurrencës

  • Gara e Mrekullueshme (CBS)
  • Amerikan Ninja Warrior (NBC)
  • Thonjsh atë (Netflix)
  • Gara Drag RuPaul (VH1) (Winner)
  • Chef Top (Bravo)
  • Zëri (NBC)

  Seritë e bisedave

  • Shfaqja ditore me Trevor Noah (Komedia Qendrore)
  • Front i plotë me Bletën Samantha (TBS)
  • Jimmy Kimmel Live (ABC)
  • Javën e kaluar sonte me John Oliver (HBO) (Winner)
  • Shfaqja e vonë me James Corden (CBS)
  • Shfaqja e vonë me Stephen Colbert (CBS)
  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me