Si të shikoni BT Sports në Kodi

Botuar: 02 korrik 2019

BT Sports është një nga platformat më të njohura të transmetimit sportiv që Britanikët e duan. Nëse jetoni jashtë MB, akoma mund të shikoni veprimin BT Sports live në pajisjen tuaj Kodi Streaming. Merrni PureVPN sot dhe transmetoni me intimitet dhe siguri totale në internet.

Nëse e doni sportin, shanset janë që tashmë të dini për BT Sports, për atë që është kanali i shkëlqyeshëm i transmetimit sportiv. Edhe pse shërbimi është kryesisht për shtetasit në Mbretërinë e Bashkuar, ai është jashtëzakonisht i popullarizuar për tifozët e sporteve në të gjithë globin, për shkak të shumëllojshmërisë dhe shërbimit cilësor që ofron.

Fatkeqësisht, BT Sports është në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Jashtë MB, do t’ju duhet të merrni një VPN të mirë transmetuese siç është PureVPN, për të hyrë në mënyrë të sigurtë në të. Nëse nuk keni një VPN, gjërat mund të përfundojnë në situata të vështira, të tilla si të mos jeni në gjendje për të hyrë në rrjedhën tuaj të dëshiruar BT Sports, ose më keq, duke u bërë hakmarrje.

Rreth Kodi

Kodi është një nga lojtarët më të njohur të transmetimit këto ditë. Popullariteti i saj mund t’i atribuohet faktit që është falas dhe pret përmbajtje të pafundme. E vetmja gjë që mund të kufizojë atë përmbajtje që mund të merrni në Kodi, është imagjinata juaj. Ashtu si ka aplikacione në smartphone dhe ka një aplikacion për gjithçka, ka shtesa në Kodi, dhe po, ka një për gjithçka.

Ndërsa ekzistojnë disa shtesa që paguhen, shumica e tyre janë falas. Ato mund të shkarkohen nga depot e tyre përkatëse dhe instalohen me lehtësi.

Si të instaloni BT Sports në Kodi

Instalimi i shtesës BT Sports në pajisjen tuaj të mediave streaming Kodi është i lehtë. Meqenëse shtesa BT Sports është një shtesë zyrtare e Kodit, mund ta gjesh në dispozicion në depo zyrtare të Kodi. Nëse keni instaluar ndonjëherë një shtesë zyrtare më parë në Kodi, ju e dini se si ta bëni këtë tashmë. Nëse jo, ndiqni udhëzimet më poshtë.

 • Lëshoni Kodi.
 • Shko tek Add-ons.
 • Klikoni në ikonën e instalimit shtesë në pjesën e sipërme të majtë.
 • zgjedh Instaloni nga depoja.
 • Shko tek Depo e shtesave Kodi > Shtesa të videos.
 • Kliko Video BT Sport > instaloj.
 • Prisni për njoftimin e aktivizuar Addon.
 • Nga ekrani fillestar klikoni mbi addons > video addons.
 • zgjedh Video BT Sport.

Shtesa alternative për të marrë BT Sports në Kodi

Mund të ketë një numër arsyesh pse zyrtari i BT Sports Kodi shtesë nuk po funksionon mirë për ju. Mos u shqetësoni nëse ndodh kështu, pasi akoma mund të merrni qasje në përmbajtjen në sportet BT, me një shtesë tjetër. Thjesht që alternativat nuk janë shtesa zyrtare të Kodi, kështu që procesi i instalimit të tyre është pak teknik. Mos u fikni nga kjo, nëse ndiqni udhëzimet hap pas hapi, do të jeni në gjendje të konfiguroni shtesën tuaj jozyrtare Kodi në asnjë kohë.

Shko tek Ekrani fillestar Cilësimet e sistemit
Kliko Add-ons dhe mundësoj Burime të panjohura
Shko tek Ekrani fillestar Cilësimet Menaxheri i Skedarit Shto Burimin
Vendosni URL-në për depon e shtesës së palës së tretë
Shko tek shtëpi ekran Add-ons instaloj nga zinxhir skedar
Shkoni dhe klikoni në Addon që dëshironi të instaloni
Pasi të jetë instaluar shtesa, klikoni mbi instaloni nga depoja dhe zgjidhni shtesën tuaj
Shko tek ekran në shtëpi Shtesa të videos Zgjidhni Addon tuaj

 • Shko Sporte Shko
 • WWW iPlayer
 • televizor
 • televizor
 • USTVNow
 • NFL GamePass
 • Kalimi i Ligës NBA
 • YouTube

Përdorni gjithmonë PureVPN Me Kodi

Kodi është një media player me burim të hapur. Ka mijëra burime të ndryshme të hapura dhe shtesa falas në internet që çdokush mund t’i shkarkojë falas. Por kjo është e rrezikshme, pasi kurrë nuk mund të jeni plotësisht të sigurt në lidhje me autoritetin e njerëzve prapa shtesës, dhe nëse shtesa është me qëllim të keq apo jo.

Për ata përdorues fatkeq që përfundojnë të shkarkojnë shtesa me qëllim të keq Kodi, jeta në të vërtetë bëhet e vështirë. Të dhënat tuaja kapen nga individë me qëllim të keq siç janë hakerat dhe krimet në internet. Kjo u lejon atyre të marrin kontrollin e të gjitha pajisjeve tuaja inteligjente, të mbajnë skedat mbi ju dhe të regjistrojnë aktivitetin tuaj për t’ju shantazhuar më vonë për zhvatje.

Si të merrni PureVPN në Kodi

Marrja e PureVPN në Kodi është e thjeshtë. Nëse keni instaluar ndonjëherë një shtesë shtesë Kodi nga një depo jozyrtare, tashmë e dini se si shkon kjo. Nëse jo, shihni udhëzimet e përmendura më lart se si të instaloni shtesa Kodi nga burime të palëve të treta.

 • Vizitoni depo PureVPN për Kodi Addon
 • Shkarkoni dhe instaloni shtesën
 • Nga ekrani fillestar, shkoni te shtesat e programit dhe zgjidhni PureVPN.

Fjala e fundit

Mbikëqyrja digjitale dhe kufizimet rajonale janë në nivelin më të lartë. Almostshtë pothuajse e pamundur të hysh në përmbajtje të kufizuar nga rajoni, i cili është gjithmonë një pengesë kryesore për transmetuesit. Për më tepër, pa marrë masat e duhura, aktiviteti juaj në internet është i ekspozuar dhe rrezikon shumë të hakoheni nga kriminelët në internet.

PureVPN është mjeti përfundimtar i sigurisë në internet i cili është shumë i optimizuar për transmetim. Ka mënyra dhe veçori që janë krijuar me porosi, duke mbajtur në vëmendje nevojat e transmetuesve.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me