Si të shikoni Australian të hapur live streaming

Botuar: 10 korrik 2019

Ndiqni këto 3 hapa të thjeshtë për të parë 2020 Australian Tenis Open Tennis Live Online:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit Australian
 3. Hyni në Kanalin Nine dhe merrni streaming

Viti 2020 është vetëm rreth e përqark, dhe me këtë vjen një sezon krejt i ri i Tenis Grand Slam Championship. Dhe ashtu si vitet e kaluara, Australia Open do të jetë kampionati i parë. Këtu është një udhëzues se si lehtë mund të shikoni dhe shijoni ardhjen e ardhshme 2020 Austral Open drejtpërdrejt dhe në internet.

Kampionati Australian i Tenisit i hapur 2020

Australia Open është një turne tenisi që zhvillohet çdo vit në Melburn, Australi. Veryshtë e para nga katër Grand Slams kryesore e tenisit dhe mbahet gjatë dy javëve të fundit të Janarit. Turneu është vendosur të fillojë në 20 janar të vitit 2020, me finalen që do të zhvillohet në 2 shkurt të vitit 2020.

Shiko gjithashtu : Fakte Australiane të Hapura

Ku të shikoni 2020 Kampionatin Australian të Tenisit të Hapur

Më parë, Shtatë Rrjeti zotëronte të drejtat ekskluzive për transmetimin e turneut. Sidoqoftë, këto të drejta u blenë më vonë nga Nine Network, e cila tani është transmetuesi i vetëm për kampionatin e tenisit Australian 2020, në Australi. Kanale të tjera ndërkombëtare kanë të drejta të kufizuara për të transmetuar turneun në vetëm disa vende.

Për më shumë detaje se ku mund të shihni Kampionatin Australian të Tenisit të Hapur në vitin 2020, shikoni listën më poshtë:

Kanalet që transmetohen në dispozicion në
Nëntë (Falas)Vetëm Australi
EuroSport | BBC (Falas)Vetëm në Mbretërinë e Bashkuar
ESPN | Tenisi ChannelVetëm në SHBA
TSN | RDSVetëm Kanada
EurosportVetëm Evropa
ARD (Falas) | ZDF (Falas) | qiellVetëm Gjermania
Tenis superVetëm Italia
SonyLIV (Falas)Vetëm India
NOSVetëm Hollandë
CCTV (Falas)Vetëm Kina
ESPNAmerika Latine & Vetëm Karaibe

Si të Shikoni Kampionatin Australian të Tenisit në vitin 2020

Askush nuk dëshiron të humbasë Tenisin mahnitës Australian Open. Nuk është e dëmshme të dini se disa kanale hidhen në rajone specifike nga ISP-të dhe autoritetet rregullatore. Kjo mund të prish përvojën tuaj për të transmetuar Australian Open.

Zgjidhja e thjeshtë është të merrni VPN më të mirë Sportive në treg. Asgjë nuk e godet PureVPN kur bëhet fjalë për transmetim të drejtpërdrejtë të sporteve. Ju duhet të ndiqni këto hapa të thjeshtë për të shijuar streaming online Australian Open në internet në çdo kanal!

 1. Regjistrohu për PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin në pajisjen tuaj zgjedhëse
 3. Zgjidhni një kanal nga lista e mësipërme
 4. Lidhu me vendndodhjen e serverit, d.m.th., Australi për Nine Network
 5. Hyni në kanal
 6. Kërkoni rrjedhën e jetesës dhe shikoni

Platformat në të cilat mund të transmetoni turneun Australian të Hapur

Me PureVPN, ju mund të jetoni në ajër Australian Open 2020 në pajisjen tuaj sipas dëshirës. Kapni të gjitha veprimet ashtu siç transmetohet në kanalet tuaja të preferuara nga kudo në botë.

Si të shikoni 2020 Australian Open në PS4

 1. Konfiguroni PureVPN në PS4 ose PS3.
 2. Lidhu me serverin e Rusisë PureVPN.
 3. Shkoni në Shfletuesin e Internetit në PlayStation dhe vizitoni faqen e internetit të kanalit.
 4. Stream AO 2020 live në PS4 falas.

Si të shikoni 2020 Australian Open në Apple TV

 1. Vendosni PureVPN në Apple TV tuaj
 2. Lidhu me serverin e kërkuar nga kanali.
 3. Rrjedha e drejtpërdrejtë AO për përmbajtjen e zemrës suaj.

Si të shikoni 2020 Australian Open On Xbox

 1. Konfiguroni PureVPN në Xbox.
 2. Lidhu me serverin tonë Australian.
 3. Hapni shfletuesin e internetit Xbox dhe vizitoni faqen nëntë Kanalit.
 4. Livestream AO 2020 në Xbox dhe kapni të gjitha veprimet drejtpërdrejt.

Shikoni 2020 Australian Open në Aplikime Android

 1. Shkarkoni dhe Instaloni aplikacionin PureVPN Android.
 2. Lidhu me serverin amerikan të PureVPN.
 3. Vizitoni Tenis Channel dhe filloni të shikoni Australian Open drejtpërdrejtë në internet.

Programi i Turneut Australian të Hapur 2020

Këtu është një planifikim i plotë dita-ditës në Australinë, 2020 duke filluar nga 20 janari deri në 2 shkurt të vitit 2020.

Ndeshja e datës
E hënë, 20 JanarRaundi i parë i meshkujve dhe femrave
E martë, 21 JanarRaundi i parë i meshkujve dhe femrave
22 janarRaundi i 2-të për burra dhe gra / td>
Thu, 23 JanarRaundi i 2-të për burra dhe gra
E Premte, 24 JanarRaundi i 3-të për burra dhe gra
Sat, 25 JanarRaundi i 3-të për burra dhe gra
Diell, 26 JanarRaundi i 4-të për burra dhe gra
Mon, 27 JanRaundi i 4-të për burra dhe gra
E martë, 28 JanarQuerekfinalet e meshkujve dhe të femrave
Datë 29 Jan / td>

Querekfinalet e meshkujve dhe të femrave
Thu, 30 JanarGjysmëfinalet e grave 1 & 2, gjysmëfinalja e burrave 1
E Premte, 31 JanarPërfundimi gjysmëfinal i dyfishtë i dysheve / dysheve të grave, gjysmëfinalja e meshkujve 2
Sat, 1 ShkurtGirl-së & Finalja e Singleve të Djemve, Finalja e Finalit të Grave / Dyshimet për meshkuj
Diell, 2 ShkurtPërfundimi i dyfishtë i përzier, finalja për meshkuj

Lojtarët më të mirë të farave Australian Open 2020

Fara e Topit për Meshkuj

Vendi i farave
Novak GjokoviçSerbia
Rafael NadalSpanjë
Roger FedererSwitzerland
Aleksandër ZverevGjermani
Kevin AndersonAfrika e Jugut
Marin CililiKroacia
Dominik ThiemAustri
Kei NishikoriJaponi
John IsnerSHBA
Karen ԽաչanovRusi
Borna CoricKroacia
Fabio FogniniItali
Kyle EdmundBritani e Madhe
Stefanos TsitsipasGreqi
Daniil MedvedevRusi

Fara më e lartë e grave

Vendi i farave
Simona HalepRumani
Angelique KerberGjermani
Caroline WozniackiDanimarkë
Naomi OsakaJaponi
Sloane StephensSHBA
Elina SvitolinaUkrainë
Karolina PliskovaRepublika Çeke
Petra KvitovaRepublika Çeke
Kiki BertensHolandë
Daria KasatkinaRusi
Aryna SabalenkaBjellorusi
Elise MertensBelgjikë
Julia GoergesGjermani
Ashleigh BartyAustrali
Serena WilliamsSHBA

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me