Si të shikoni Amazon Prime në Zelandën e Re

Botuar: 26 Tetor 2019

Nuk mund ta shikoni Amazon Prime në Zelandën e Re? Provoni PureVPN sot me vetëm 0,99 dollarë dhe filloni të tregoni shfaqjet tuaja të preferuara në Amazon Prime.

Shikoni Amazon Prime në Zelandën e Re

Me të drejtat e mbulimit për Premier League, Tour De France, Tenis Grand Slams dhe disa ngjarje të mëdha basketbolli, Eurosport është një nga emrat më të mëdhenj në kanalet e transmetimit sportiv. Oneshtë një e pëlqyer nga shumë, por është në dispozicion vetëm për njerëzit në Evropë, gjë që është mjaft zhgënjyese për një tifoz që jeton diku tjetër.

Zelanda e Re, një vend i njohur për sportet e mëdha në vijim, është gjithmonë në kërkim të kanaleve streaming që kujdesen për nevojat e adhuruesve të saj të sportit. Dhe meqenëse ato ofrojnë vetëm disa kanale të zgjedhura, jo çdo tifoz dhe sport është i kujdesshëm. Për shembull, Eurosport është një kanal mjaft i popullarizuar, por për shkak të politikave të tij rajonale, ai nuk është i disponueshëm për banorët që jetojnë në Zelandën e Re.

Por Amazon Prime është e mbushur me përmbajtje të mahnitshme. Kanali është vetëm i dyti për Netflix për sa i përket cilësisë që ofron për përdoruesit e tij. Jo vetëm që kanali ofron një përmbajtje të mahnitshme të palëve të treta, por gjithashtu prodhon disa origjinale të mahnitshme që nuk do t’i gjeni askund tjetër.

Disa nga origjinalet më të njohur të Amazon Prime përfshijnë The Boys, The Romanoff dhe Jack Ryan të Tom Clancy. Ata që e donin Top Gear do të ishin të lumtur të mësojnë se hostet origjinal të shfaqjes tani shfaqen së bashku në Grand Tour të Amazon Prime..

Kjo nuk është e gjitha. Ka shfaqje më të mahnitshme që do të shtohen në Amazon Prime, përfshirë serinë e re Jack Reacher. Në përgjithësi, ju mund të shihni shumë përmbajtje në çdo kohë që dëshironi të jetoni në Amazon Prime.

A mund ta shikoj videon e Amazon Prime në Zelandën e Re?

Jo, nuk mund ta shikoni Amazon Prime në Zelandën e Re. Pavarësisht se është një nga kanalet më të njohura në botë dhe ka një bibliotekë kaq përmbajtje fantastike, Amazon Prime mban shërbimet e saj të kufizuara vetëm për disa vende.

Tani për tani, Amazon Prime është i disponueshëm vetëm në SH.B.A., Australi dhe MB. Kjo do të thotë se kushdo që jeton në Zelandën e Re nuk do të ketë mundësi të hyjë në kanalin në vendin e tyre.

Por për fat të mirë, ekziston një mënyrë që do t’ju ndihmojë të transmetoni Amazon Prime në Zelandën e Re. Nëse përdorni PureVPN dhe ndryshoni vendndodhjen tuaj IP në cilindo nga vendet e përmendura më lart, do të keni mundësi të përdorni dhe të shijoni Amazon Prime në Zelandën e Re.

Si të shikoni Amazon Prime në Zelandën e Re

Shumica e kanaleve në të gjithë botën kanë kufizime lokale në kanalet e tyre që nuk lejojnë njerëzit nga vendet e tjera të hyjnë në kanal. Amazon Prime ndjek të njëjtën strategji për ta mbajtur kanalin e saj të kufizuar vetëm në disa vende.

Ndërsa kufizimet si këto janë irrituese, prapëseprapë mund t’i kaloni ato nëse keni në dispozicion mjetet e duhura. Mjeti më i mirë, në këtë rast, është PureVPN.

PureVPN ju lejon qasje në çdo kanal në të gjithë botën, i cili përfshin Amazon Prime. Me PureVPN, ju mund ta ndryshoni vendndodhjen tuaj IP lehtësisht në kudo që dëshironi. Duke u lidhur me një server në SH.B.A., Australi, ose në Mbretërinë e Bashkuar, do të jeni në gjendje të shijoni me lehtësi të gjitha përmbajtjet në dispozicion në Amazon Prime.!

Këtu është ajo që duhet të bëni për të parë Amazon Prime në Zelandën e Re:

 1. Regjistrohuni në PureVPN duke zgjedhur planin tuaj të preferuar nga faqja e internetit e PureVPN
 2. Shkarkoni aplikacionin PureVPN ose shtesën e shfletuesit në pajisjen tuaj transmetuese
 3. Hyni në aplikacionin PureVPN me emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin që ju është dërguar me email
 4. Shkoni në listën e vendeve dhe zgjidhni SH.B.A. si vendndodhjen tuaj të preferuar
 5. Prisni që PureVPN të lidhet me sukses me serverin më të mirë amerikan për Amazon Prime
 6. Pasi të jeni lidhur, vizitoni platformën e transmetimit dhe filloni të transmetoni Amazon Prime në Zelandën e Re

Pse të përdorni PureVPN?

PureVPN është një nga shërbimet më të besueshme VPN ku mund të merrni duart tuaja. Ne kemi qenë në biznes për mbi 10 vjet. Ne jemi një nga shërbimet e pakta VPN që nuk janë të çertifikuar, d.m.th., ne nuk mbajmë asnjë regjistër.

PureVPN ofron veçori të shumta të sigurisë dhe anonimitetit. Kriptimi i saj i shkallës ushtarake 256-bit është një nga karakteristikat e tij më të mira që garanton siguri të plotë në internet.

Ndërsa këto karakteristika shtojnë shumë vlerë për konsumatorin, tiparet për të cilat do të interesonit më shumë janë rrymat-centrike. Në këtë skenar, ju do të gjeni që PureVPN të jetë me përdorim më të madh.

PureVPN ofron 2,000+ server në 140 vende. Kjo gjurmë e gjerë e rrjetit garanton liri të plotë në internet. Ju mund të lidheni me çdo vend që dëshironi dhe të përdorni akses në uebfaqe që ndryshe kufizohen në vendndodhjen tuaj.

Këto 2,000+ server janë mbajtur të optimizuar në çdo kohë, në mënyrë që të shijoni shpejtësinë më të shpejtë të VPN. Ndërsa transmetoni, nuk do të përballeni as me një minutë buffering dhe mund të shijoni përvojën më të mirë.

Atëherë, çfarë po pret? Merrni PureVPN tani dhe hyrni në Amazon Prime në Zelandën e Re.

Pyetjet e bëra më shpesh

A mund të hyj në Amazon Prime në Zelandën e Re?

Po ti mundesh. Dhe, nuk do të keni nevojë për ndonjë VPN nëse dëshironi të qaseni në përmbajtjen rajonale të Zelandës së Re në Amazon Prime. Sidoqoftë, ju mund të keni nevojë për një rrjet privat virtual nëse dëshironi të përdorni përmbajtjen ndërkombëtare që nuk është e disponueshme në bibliotekën rajonale.

A ka ndonjë mënyrë për të hyrë në kryeministër në krom?

Sigurisht, mund të hyni në Amazon Prime në shfletuesin tuaj Chrome. Për t’i bërë gjërat më të përshtatshme, PureVPN ofron një zgjatje proxy të Chrome VPN. Ju mund të shkarkoni dhe instaloni shtesën për të hyrë në shërbim në NZ jashtë NZ me një klik.

A ka ndonjë tituj të mirë në Amazon Prime?

Nuk janë disa por shumë tituj që ia vlen të shikojnë. Këtu janë zgjedhjet kryesore:

 • Grand Tour
 • Zonja e mrekullueshme Maisel
 • Mirë Omens
 • Ishulli Guava
 • Dhe me shume.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me