Si të shikoni 2020 NASCAR Live Online

Botuar: 12 dhjetor 2019

Dëshironi të shikoni serinë e ardhshme 2020 NASCAR Xfinity live dhe online në komoditetin e shtëpisë tuaj? Epo, ndiqni këto tre hapa të thjeshtë dhe fillo sot:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Lidhu me një vendndodhje të serverit amerikan
 3. Shkoni në NBC dhe merrni streaming

Seria e Xfinity 2020 NASCAR

Tifozët e Motorsport shpesh janë në mosmarrëveshje se cili është më i mirë: Seria e Formula Një ose seria NASCAR Xfinity. Thënë kjo, një tifoz i vërtetë do të pranojë gjithmonë që ka një ndjenjë të caktuar për garat e NASCAR që mund të përjetohen vetëm kur shikojnë këtë seri. Për më tepër, fakti që miliona njerëz shikojnë këtë seri dëshmon se me siguri ia vlen të shikohet.

Sezoni i vitit 2020
Speedway International Daytona
15 Shkurt, 14:30 ET / 17: 30 PT

Nëse jeni një tifoz i NASCAR, atëherë do të keni ardhur në vendin e duhur sepse sot, ne do t’ju tregojmë se si ta shikoni NASCAR Xfinity Series drejtpërdrejt në internet nga kudo!

Ku mund të shikoni NASCAR Xfinity Live Online

Meqenëse NASCAR Series Xfinity është një nga ngjarjet më të njohura të motorëve në botë, ajo transmetohet në kanale të shumta në të gjithë botën. Këtu është një listë e të gjitha atyre kanaleve transmetuese.

Country Channel
SHBAFS1, NBC
KanadëTSN, RDS
BrazilFS2, FS3
çekArena Sport
Britani e MadheLojtari kryesor
ViasatDanimarkë
Sporti Abu DhabiLindja e Mesme
D SportNën-Kontinenti Indian

Si të shikoni NASCAR Xfinity Live Online

Fatkeqësisht për shumicën e tifozëve të motorëve, këto kanale janë të disponueshme vetëm në disa vende të zgjedhura. Kjo do të thotë që jo të gjithë kanë qasje në shikimin e serialit NASCAR Xfinity live. Pra, çfarë mund të bëjnë ata tifozë? Epo, përgjigjja për këtë është mjaft e thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni në një shërbim premium VPN siç është PureVPN. Ndiqni hapat e përmendur më poshtë për më shumë informacion:

 1. Zgjidhni cilindo nga tre planet e mundshme të pajtimit PureVPN
 2. Shtoni detajet dhe adresën tuaj të postës elektronike
 3. Bleni planin dhe prisni emailin e konfirmimit
 4. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin në platformën tuaj të dëshiruar për transmetim
 5. Identifikohuni me detajet e llogarisë të përmendura në emailin e konfirmimit
 6. Zgjidhni një vendndodhje të serverit (referojuni listës së kanalit të përmendur më lart)
 7. Prisni që lidhja të vendoset
 8. Drejtohuni në kanal dhe filloni transmetimin

Programi i Serive Xfinity 2020 NASCAR

Këtu është orari i plotë për Seritë e Xfinity 2020 NASCAR:

Data e titullit të garës
1. NASCAR Racing Experience 300Speedway International Daytona,
Beach Daytona
15 shkurt
2. Boyd Gaming 300Speedway Motor Las Vegas,
Las Vegas
22 shkurt
3. TBASpeedway Auto Club,
Fontana
29 shkurt
4. TBAISM Raceway,
Avondale
7 Mars
5. Atlanta 250Shpejtësia e motorit Atlanta,
Hampton
14 Mars
6. TBAHomestead – Miami Speedway,
fermë-shtëpi
21 Mars
7. Zgjidhjet e mia Bariatrike 300Speedway Motor Texas,
Fort Worth
28 Mars
8. 300 të hededdaritSpeedway Motor Bristol,
Bristol
4 Prill
9. MoneyLion 300Talladega Superspeedway,
Lincoln
25 Prill
10. TBASpeedway International Dover,
Duvër
2 maj
11. Alsco 300Charlotte Speedway Motor,
përshtatje
23 maj
12. Mid-Ohio 170Kursi i Automjeteve Sportive Mid-Ohio,
Lexington
30 maj
13. Shtypja LTi 250Speedway International Michigan,
Brooklyn
6 qershor
14. TBAIowa Speedway,
njuton
13 qershor
15. TBASpeedway Chicagoland,
Joliet
20 qershor
16. Pocono Green 250Pocono Raceway,
Pellg i gjate
28 qershor
17. Indiana 250Speedway Motorapolis Indianapolis,
pistë garash shpejtësie me motoçikleta
4 korrik
18. Alsco 300Speedway Kentucky,
Sparta
10 korrik
19. TBASpeedway Motor New Hampshire,
Loudon
18 korrik
20. qelizë amerikane 250Iowa Speedway,
njuton
1 gusht
21. Henry 180Rruga e Amerikës,
Liqeni i Elkhartit
8 gusht
22. TBAWatkins Glen International,
Watkins Glen
15 gusht
23. TBASpeedway International Dover,
Duvër
22 gusht
24. Coca-Cola 250Speedway International Daytona,
Beach Daytona
28 gusht
25. Flokët e flokëve të klipeve sportivë VFW 200Darlington Raceway,
Darlington
5 shtator
26. Shkoni Bowling 250Richmond Raceway,
Richmond
11 shtator

Playoffs të serisë Xfinity të NASCAR: Raundi i 12

Data e garës
27. Qyteti i ushqimit 300Speedway Motor Bristol,
Bristol
18 shtator
28. Alsco 300Speedway Motor Las Vegas,
Las Vegas
26 shtator
29. Drejtoni për kurën 250 të paraqitur nga Blue Cross / Blue Shield e Karolinës së VeriutCharlotte Motor Speedway (Roval),
përshtatje
10 tetor

Raundi i 8

Data e garës
30. Lotaria 300 në KansasKansas Speedway,
Kansas City
17 tetor
31. Pjesët Auto O’Reilly 300Speedway Motor Texas,
Fort Worth
24 tetor
32. TBAMartinsville Speedway,
Ridgeway
31 tetor

Kampionati 4

Data e garës
33. Desert Diamond Casino West Valley 200ISM Raceway,
Avondale
7 nëntor

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me