Si të shikojmë streaming amerikane të hapur të Golfit me PureVPN

Botuar: 10 Qershor 2019

Shikoni Kampionatin e Golfit të Hapur në SHBA 2019, pa ndonjë sherr me PureVPN. Ndiqni këto tre hapa të thjeshtë dhe për të marrë transmetim.

1. Regjistrohuni në PureVPN dhe instaloni aplikacionin e saj në pajisjen tuaj.
2. Hapni aplikacionin dhe lidheni me Fox Sports nga lista e faqeve të njohura të internetit.
3. Uebfaqja e Fox Sports do të hapet në skedën e re, do të shkojë në seksionin live dhe do të fillojë transmetimi.

golf-right-image

Kursi është i gjelbër edhe një herë. Bëhuni gati të bëni rrënjët për lojtarin tuaj të preferuar të golfit, ndërsa ata luftojnë për epërsi në US Open Golf Championship 2019. Kjo do të jetë 119. Kampionati i Golfit të Hapur në Sh.B.A. dhe do të luhet në 18 vrima, duke filluar nga gjithsej 7,075 jardë.

Kur është 2019 Open Open?

Kampionati i ardhshëm i Golfit të Hapur në SHBA 2019 është vendosur të fillojë të enjten, më 13 qershor 2019. Ai do të zgjasë tre ditët e ardhshme, me të cilin më në fund do të mbyllet të Dielën, 16 Qershor 2019. Ndeshjet e Warmup janë planifikuar të zhvillohen tre ditë para ngjarjes zyrtare që do të thotë, duke filluar nga e hëna, 10 qershor 2019, ju mund të filloni të shihni lojtarët tuaj të preferuar të Golfit në kurs.

Ku është Vendi i Hapjes së Hapur në SHBA 2019?

Kampionati amerikan i hapur 2019 do të luhet në Pebble Beach Golf Links në Pebble Beach, California. Kjo nuk është hera e parë që po shkojmë në Pebble Beach për US Open pasi që i njëjti kurs i saktë ka organizuar gjithsej 11 kampionate USGA. Kjo përfshin Kampionatin Amerikan të Golfit të hapur në 1972, 1982, 1992, 2000 dhe 2010.

Marrëdhëniet e USGA me Pebble Beach kthehen gati një shekull. Kjo për faktin se, vetëm 10 vjet pas hapjes, u zgjodh për të pritur kampionatin e saj të parë USGA, Amatorin Amerikan në vitin 1929. Thuhet se është “një vend magjik” për golfin. Pra, duke parë që të rikthehet në vitin 2019, do të jetë mjaft emocionuese.

Si të shikoni në internet Live Golf Golf Open në 2019

Sipas faqes zyrtare të SHBA Open 2019, Fox Sports, në ndërthurje me FS1, Fox Deportes dhe transmetimin live në Fox Sports Go, do të sigurojë transmetimin direkt për këtë ngjarje. Raundi i parë dhe i dytë i 119-të të Sh.B.A të Hapura në 13-14 Qershor do të transmetohet në FS1 nga 4: 30-11: 30 p.m. UTC.

Fox do të mbulojë raundin e tretë të Shtunën, 15 Qershor, nga ora 4 e pasdites-2 të mëngjesit UTC dhe raundi i katërt duke përfshirë edhe play-in, nëse është e nevojshme, të Dielën, 16 Qershor, nga ora 4 e mëngjesit.-2 të mëngjesit UTC. Sidoqoftë, nëse jo për Fox Sports, USGA do të sigurojë transmetimin e saj live në platformat e veta.

Për më shumë detaje në kanalet e transmetimit, shikoni tabelën më poshtë:

Vendi i kanalit
Fox Sports, Uebfaqja Zyrtare e Hapur e Sh.B.A.Shtetet e Bashkuara
Sport SkyMbretëria e Bashkuar

Si të shikojmë Kampionatin US Open 2019 jashtë MB dhe SH.B.A.

Sidoqoftë, pasi që US Open është një nga ngjarjet më të njohura të Golfit në histori, ai ka tifozë të përhapur në të gjithë planetin. Pra, me ngjarjen që transmetohet vetëm në SH.B.A. dhe në Mbretërinë e Bashkuar, si mund të ndjekë ngjarjen nëse ai / ajo nuk jeton atje? Epo, me ndihmën e PureVPN.

PureVPN është një aplikacion VPN i cili lejon përdoruesit të ndryshojnë adresën e tyre IP në çdo vend ku dëshironi. Pra, pavarësisht se ku jetoni, thjesht mund të lidheni me PureVPN dhe të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar nga kudo në botë. Për të përdorur PureVPN, thjesht ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Drejtohuni tek PureVPN dhe regjistrohuni në cilindo nga paketat në dispozicion
 2. Shkarkoni dhe aplikacionin në pajisjen tuaj dhe kyçuni
 3. Zgjidhni ose Shtetet e Bashkuara ose Mbretërinë e Bashkuar si vendin tuaj të preferuar
 4. Hyni në Fox Sports ose Sky përkatësisht
 5. Shikoni Kampionatin e Golfit të Hapur në SHBA 2019 pa asnjë shqetësim

Programi i plotë i Kampionatit US Open 2019

Përmendur më poshtë është orari i plotë për Kampionatin e ardhshëm të Hapur të SHBA 2019. Për të mësuar më shumë rreth ngjarjes, drejtohuni në faqen zyrtare të internetit për më shumë detaje.

Mbulimi i datës / orës (UTC)
3 qershor / e hënë, 3-4 pasnesër.Kualifikimi i Seksionit të Hapur të Sh.B.A-së
6 qershor / e enjte, 4-7 pasnesër.Njoftim për Grupime të Sh.B.A.
9 qershor / e dielë, 8: 30-9: 30 p.m.Epika: Tiger Woods 2000 SH.B.A. Hapur
12 qershor / e Mërkurë, 4: 30-7 p.m.E Mërkurë në Sh.B.A.
12 qershor / e Mërkurë, 11 p.m.-12 a.m.Epika: Tiger Woods 2000 SH.B.A. Hapur
13 qershor / e enjte, 4: 30-11: 30 p.m.Raundi i pare
13 qershor / e enjte11: 30 p.m.-2: 30 a.m.Raundi i pare
13 qershor / e enjte, 2 p.m.-1: 30 a.m.Raundi i parë: Grupet e preferuara 1
Raundi i parë: Grupet e zgjedhura 2
Raundi i parë: Vrimat e veçanta
14 Qershor / E Premte, 12: 30-7: 30 p.m.Raundi i dyte
14 Qershor / E Premte, 7: 30-10: 30 p.m.Raundi i dyte
14 qershor / e Premte, 10 e mëngjesit.-9: 30 p.m.Raundi i dytë: Grupet e zgjedhura 1
Raundi i dytë: Grupet e zgjedhura 2
Raundi i dytë: Vrimat e veçanta
15 qershor / e shtunë, 4 p.m.-2 a.m.Raundi i tretë
15 qershor / e shtunë, 1 p.m.-2 a.m.Raundi i tretë
15 qershor / e shtunë, 4 p.m.-1 a.m.Raundi i tretë: Grupet e preferuara 1
Raundi i tretë: Grupet e zgjedhura 2
Raundi i tretë: Vrimat e veçanta
16 qershor / e dielë, 4 p.m.-12 a.mRaundi i katërt
16 qershor / e dielë, 11 p.m.-2 a.m.Raundi i katërt
16 qershor / e dielë, 6 p.m.-1 a.m.Raundi i katërt: Grupet e zgjedhura 1
Raundi i katërt: Grupet e zgjedhura 2
Raundi i katërt: Vrimat e veçanta

Paraprakisht Kampionati i Hapur i SHBA 2019

Pas fitores së pabesueshme të Tiger Woods gjatë Turneut Mjeshtëror në Prill, të gjithë janë mjaft të entuziazmuar kur shohin tre herë kampionin e US Open në rikthim në skenë. Sidoqoftë, me Brooks Koepka në vëzhgim për të kryesuar statusin e tij kampion mbrojtës, kësti i vitit 2019 i këtij eventi do të jetë goxha emocionues.

Plus, Dustin Johnson i cili aktualisht është numër një në botë, gjithashtu do të jetë konkurrues për të regjistruar titullin e dytë të madh në karrierën e tij. Pra, me kaq shumë lojtarë të yjeve të gatshëm për të shtuar në koleksionin e tyre, kushdo që është një tifoz golfi duhet të jetë i ngazëllyer për ngjarjen e ardhshme.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me