Si të shikojmë NBA në Kodi – Stream Live Me shtesat më të mira

Botuar: 02 korrik 2019

Nëse po udhëtoni diku jashtë SH.B.A. ose Kanada dhe nuk doni të humbisni momentet elektrizuese, ne kemi një lajm të mirë për ju. Ju mund të shikoni udhëzuesin e mëposhtëm se si të shikoni NBA në Kodi përmes shtesave më të mira të NBA dhe të kapni të gjitha sezonet live nga kudo në botë.

Ne do të diskutojmë më tej disa nga shtesat më të larta zyrtare dhe të palëve të treta NBA Kodi dhe si t’i instaloni ato. Pra, pa ado më tej, le të fillojmë.

Si të shikojmë NBA në Kodi duke përdorur PureVPN

PureVPN është ndërtuar për të lehtësuar të gjitha problemet tuaja të lidhura me transmetimin, edhe kur bëhet fjalë për transmetimin në Kodi. 2,000+ serverat tanë VPN dhe 300,000+ IP janë në dispozicion për ju gjatë gjithë orës, kështu që ju duhet të shikoni sportet dhe argëtimet tuaja të preferuara me shpejtësi të çmendur dhe të shpejtë duke mbajtur identitetin tuaj anonim.
Vendosni VPN-në tonë të besueshëm për të prishur vendndodhjen tuaj, ta bëni trafikun tuaj të internetit anonim dhe, kështu, të përdorni të gjitha shtesat e njohura të Kodi pa u shqetësuar për kufizimet e vendit. Përveç anashkalimit të kufizimeve të përmbajtjes, ju mund të lehtësoni ISP duke shkelur për të shijuar një transmetim pa tampon.
E vetmja gjë që duhet të bësh është:

 1. Regjistrohu në PureVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e dëshiruar për pajisjen tuaj
 3. Lidhu me serverin amerikan për përvojën më të mirë të transmetimit.
 4. Shikoni NBA në Kodi drejtpërdrejt në çdo pajisje dhe nga kudo.

Shtesa më të mira NBA Kodi [Zyrtare & Shtesa të palës së tretë]

Kodi ka një gamë të gjerë të depove dhe shtesave të disponueshme për përdoruesit. Shtesat zakonisht kategorizohen në palë zyrtare dhe të tretë. Shtesat zyrtare ofrojnë mundësi zyrtare të transmetimit. Sidoqoftë, shumica e shtesave zyrtare kanë nevojë për abonim për të parë përmbajtjen live siç janë sportet NBA. Shtesat e palëve të treta, nga ana tjetër, kryesisht ofrojnë mundësi falas për streaming.
Ne kemi pastruar galerinë e shtesave zyrtare dhe jo-zyrtare të Kodi për të renditur shtesat më të njohura. Le t’i hedhim një vështrim të shpejtë në to.

Shtesa Pass NBA League (Zyrtare)

Nëse keni abonimin për kalimin në ligë, lehtë mund të kapni shumicën e sezoneve të rregullta NBA përmes kësaj shtese. Meqenëse është një shtesë zyrtare, mund ta gjesh në depon e paracaktuar të Kodi dhe ta instalosh me disa klikime (më shumë mbi të më vonë).
Problemi me kalimin në ligën NBA është se mund të pësojë një ndërprerje nëse ngjarja po transmetohet në një kanal lokal. Për më tepër, njerëzit që jetojnë jashtë SHBA mund të mos jenë në gjendje të lidhen me të për shkak të kufizimeve të vendndodhjes.

Shtesa Sportsnet Tani (Zyrtare)

Një tjetër shtesë zyrtare, Sportsnet kërkon një abonim të primit i cili fillon me 24,99 dollarë në muaj. Shtesa shoqërohet me një rrjet kanadez dhe, kështu, ajo ka licencën e transmetimit për deri në 40 sezone të rregullta NBA. Për fanatikët sportivë, Sportsnet Tani mund të vijë si një grumbull i shenjtë sepse ofron një numër të mirë të ndeshjeve NHL, MLB si dhe lojëra Premier League. Pasi të instaloni shtesën, duhet të shtoni vetëm letrat kredenciale të Sporteve Tani për të filluar.

Shtesa ESPN Player (Zyrtare)

Lojtari ESPN është gjithashtu një pretendent i mundshëm në listën e shtesave, pasi ofron edhe karakteristikë të kërkesës dhe transmetim të drejtpërdrejtë. Abonimi fillon me 10 dollarë në muaj. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për një kalim vetëm një ditor, mund ta merrni atë me 7 dollarë.

USTV Tani (Zyrtare)

USTV Tani ka disa nga bibliotekat më të mëdha të sporteve kur bëhet fjalë për shtesat sportive. Shtesa ofron deri në 7 kanale sportive falas. Sidoqoftë, nëse jeni të interesuar për më shumë kanale, mund të zhbllokoni 29 kanale të tjera për 19,99 dollarë. Në shtesën USTV Tani, mund të kapni të gjitha sportet e transmetuara në ESPN, si dhe rrjetin ABC.

Shtesa TV Popcorn (Palë e tretë)

Popcorn TV është një shtesë e popullarizuar gjerësisht që u siguron përdoruesve një thesar të përmbajtjes në internet, siç janë filmat sipas kërkesës, shfaqjet televizive, sportet, kanalet live dhe më shumë. Për fat të mirë, ju gjithashtu mund të kapni streaming live NBA sportive në shtesa falas.

Shtesa për Playlist në Mbretërinë e Bashkuar (Palë e tretë)

Shtesa krenohet me një vëllim të madh përmbajtjesh nga vende të ndryshme, veçanërisht SH.B.A. dhe MB. Ajo ofron mundësi falas plotësisht të transmetimit, përfshirë transmetimin sportiv. Shtesa shpesh ndërron depozitat për të shmangur sytë dyshues të trolls së të drejtave të autorit.

Si të instaloni Pass Pass zyrtare të NBA League në Kodi

Tani që kemi renditur disa prej shtesave më të njohura zyrtare dhe të palëve të treta Kodi për NBA, le të zbresim te udhëzuesi i instalimit. Ne jemi duke përdorur shtesën e kalimit të ligës NBA për shembull:

 1. Nisni aplikacionin Kodi
 2. Shkoni në Add-ons alternativë
 3. Shkoni në Instaluesi i paketave në këndin e sipërm të majtë
 4. Tani, klikoni Instaloni nga depoja
 5. Shko tek Depo e shtesave Kodi dhe pastaj Shtesa të videos
 6. Klikoni dy herë në NBA League Pass dhe Instaloni
 7. Prisni që shtesa të ndizet enabled
 8. Kthehu mbrapa në shtëpi ekran
 9. Shko tek Add-ons dhe pastaj Shtesa të videos
 10. Shkoni për të gjetur Kalimi i Ligës NBA shtoni në
 11. Hyni në shtesën duke përdorur abonimin tuaj në League Pass
 12. Shijoni NBA live në Kodi nga kudo

**Shënim: Mund të instaloni vetëm shtesat zyrtare me udhëzimet e lartpërmendura. Për shtesat e palëve të treta, së pari duhet të shkarkoni dhe instaloni depon e shtesës përkatëse.

Pse duhet VPN për të parë NBA në Kodi?

Kodi është një qendër argëtuese për përdoruesit. Ajo u siguron përdoruesve një zgjidhje me një ndalesë për të transmetuar një gamë të gjerë të përmbajtjes, qoftë sportive, filma, dokumentarë dhe madje edhe kanale live..
Aplikacioni mundësohet nga shtesa, të cilat janë në dispozicion brenda depove. Dobësitë janë se jo çdo shtesë është në dispozicion në çdo rajon. Së dyti, disa shtesa të njohura, të tilla si për sport, përjetojnë ndërprerje e cila i lë përdoruesit të zemëruar dhe të paaftë për të transmetuar përmbajtjen.
Këtu, një rrjet privat virtual vjen si mjeti i vetëm që mund të zgjidhë këtë problem të frikshëm. Me një gamë dinamike të veçorive të sigurisë dhe anonimitetit, siç janë kriptimi dhe adresat IP anonime, VPN ndihmon përdoruesit të prishin vendndodhjen e tyre dhe të anashkalojnë të gjitha kufizimet.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me