Si të shikojmë La Liga Online

Përditësuar: 17 Dhjetor 2019

Për ata që janë të interesuar për transmetimin live të La Liga për sezonin 2019-20, ju keni ardhur në vendin e duhur. Vetëm në këto tre hapa të thjeshtë, ju mund të mësoni se si të shikoni La Liga në internet.

1. Merrni VPN
2. Lidhuni me çdo server të Azisë Jugore
3. Shkoni në faqen zyrtare të La Liga në Facebook golf-right-image

Me miliona tifozë të përhapur në të gjithë planetin, Futbolli tani është sporti më i popullarizuar në botë tani. Sidoqoftë, ekzistojnë vetëm disa ligë të zgjedhura atje që mbajnë peshën e këtyre miliona tifozëve, dhe ligat spanjolle të nivelit 1, La Liga është një prej tyre. Pra, nëse jeni tifoz i kësaj ligë dhe jeni të interesuar të shikoni sezonin live dhe online, atëherë ky është vendi ku do të jetë. Këtu do t’ju drejtojmë se si mund të jetoni me lehtësi La Liga në shumë platforma të ndryshme të disponueshme.

2019-20 La Liga

Sezoni 2019-20 La Liga do të jetë sezoni i 89-të i tij që nga themelimi. Do të marrin pjesë 17 ekipe nga sezoni i kaluar dhe 3 tre të cilat janë promovuar nga Divizioni Segunda 2018-19, niveli 2 i ligës së futbollit Spanjoll. Këto tre ekipe janë Osasuna, Granada dhe Mallorca. Ata do të zëvendësojnë tre ekipet e shkarkuara të sezonit të La Liga 2018-19, Rayo Vallecano, Huesca dhe Girona.

Ku mund t’i shikoj Ndeshjet në La Liga?

Me emra kaq të mëdhenj që luajnë në La Liga, kjo ligë është një nga më të shikuarit në botë. Sidoqoftë, pasi që pothuajse çdo vend në botë ka ligën e vet të futbollit, tifozët e La Liga përballen me vështirësi në gjetjen e prurjeve për ndeshjet e ekipit të tyre të preferuar.

Për më tepër, me 7-8 ndeshje futbolli që luhen çdo javë, transmetimi i ndeshjes së ekipit tuaj të preferuar mund të bëhet mjaft i vështirë. Për shembull, le të themi që ju mbështesin Getafe dhe po kërkojnë të shikojnë ndeshjen e tyre. Sidoqoftë, në të njëjtën kohë, ndeshja mes Barcelona dhe Real Madrid është në përfundim. Pra, natyrshëm, çdo shërbim i vetëm i transmetimit atje do të transmetojë El Clasico .

Kështu që, në raste si këto, njeriu kërkon të shikojmë ndeshje në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe në internet, por meqenëse kjo mund të bëhet detyra marramendëse, ne jemi këtu për të ndihmuar. Lista e mëposhtme është lista e plotë e vendit ku mund të shikoni ndeshjet e La Liga live dhe online.

Transmetuesi në dispozicion në
RTVE (Falas)Spanjë
BeIN SportSHBA, Kanada, Francë, Australi, MENA
Sport SkyMB / Amerika Qendrore
Njëmbëdhjetë Sporte, ITVU.K
Facebook (Falas)Azia e Jugut
PPTV (Falas)Kinë
WOWOWJaponi
Ndesh TVRusi
ESPNAmerika Latine

Si ta shikoni La Liga Live Online?

Nëse jetoni në Spanjë, gjetja e një kanali që transmeton ndeshjen që dëshironi të shikoni nuk do të jetë problem pasi pothuajse çdo kanal sportiv tjetër në TV tuaj kabllor do të transmetojë ndeshjen. Sidoqoftë, kjo nuk është e njëjta gjë për njerëzit që jetojnë diku tjetër. Për ta, gjetja e një rryme që tregon atë ndeshje të njëjtë është një gjë tjetër.

Pra, për të ndihmuar tifozët tanë të La Ligës, ne jemi këtu me një udhëzues se si ju lehtë mund të shikoni ndeshjet e La Liga live dhe online. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni këto disa hapa të thjeshtë të listuar më poshtë, dhe kjo ka të bëjë me të. Do të jeni në rrugën tuaj për të parë ndeshjen e ekipit tuaj të preferuar të La Liga.

Pra, pa ado më tej, le të vazhdojmë me hapat:

 1. Merrni VPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni një VPN në pajisjen tuaj të preferuar për transmetim
 3. Hyni me të dhënat tuaja
 4. Lidhuni me rajonin / serverin tuaj të dëshiruar (referojuni tabelës më lart për më shumë informacion)
 5. Hyni në kanalin tuaj të zgjedhjes

Ndeshjet live në La Liga në FuboTV (SH.B.A.)

Me vitet e fundit, FuboTV është bërë një vend i duhur për të transmetuar përmbajtje në internet. Ky i kombinuar me mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë të La Liga, FuboTV është një nga opsionet më të mira të transmetimit në dispozicion tani në internet. Sidoqoftë, është në dispozicion vetëm në SH.B.A. Epo, kjo është ajo që keni menduar. Shikoni këto hapa më poshtë nëse dëshironi të transmetoni FuboTV kudo tjetër në botë.

 1. Regjistrohu në një VPN
 2. Shkarkoni aplikacionin në pajisjen tuaj
 3. Identifikohu
 4. Lidhu me serverin amerikan
 5. Shkoni në FuboTV dhe filloni transmetimin

Shikoni La Liga në Facebook

Për shkak të të drejtave të kufizuara, faqja zyrtare e La Liga në Facebook transmeton ndeshjet e saj sa herë që janë në. Sidoqoftë, për të hyrë në to, duhet të jesh në vende si India, Bhutan, Nepal dhe Sri Lanka. Epo, jo nëse përdorni një VPN. Ndiqni këto hapa më poshtë nëse dëshironi të shikoni La Liga në Facebook.

 1. Regjistrohu në një VPN
 2. Lidhu me serverin India
 3. Identifikohu në Facebook
 4. Kërkoni në faqen zyrtare të La Liga
 5. Shikoni për transmetimin e drejtpërdrejtë dhe merrni streaming

Si ta shikoni Laligën në MB

Tifozët e Laliga në Mbretërinë e Bashkuar mund të shijojnë të gjitha ndeshjet e Laliga duke ndjekur këto hapa të thjeshtë:

 • Regjistrohu dhe shkarkoni një VPN
 • Lidhu me serverin Indian
 • Shkoni në faqen zyrtare të Laliga në Facebook dhe shijoni transmetimin e Laliga

Si të shikojmë Laligën në Kanada

Nëse jeni në Kanada mund të transmetoni drejtpërdrejt të gjitha ndeshjet e Laliga duke ndjekur këto hapa:

 • Regjistrohu dhe shkarkoni një VPN
 • Lidhu me serverin Indian
 • Shkoni në faqen zyrtare të Laliga në Facebook dhe shijoni transmetimin e Laliga

Si të shikoni La Liga në Apple TV?

Për ata që janë të interesuar të transmetojnë ndeshjet e tyre të preferuara të La Liga në Apple TV, ndiqni hapat e listuar më poshtë:

 1. Regjistrohu për një VPN
 2. Vendosni një VPN në Apple TV
 3. Përdorni mjetin Zgjedhja me qëllim të zgjuar për të zgjedhur protokollin e kriptimit
 4. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni La Liga
 5. Zgjidhni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet
 6. Goditi butonin Lidhu

Si të shikoni La Liga Live Në PlayStation

Përdoruesit mund të shikojnë La Liga drejtpërdrejt në internet në PS4 duke ndjekur këto katër hapa të thjeshtë:

 1. Vendosni VPN në PS4
 2. Përdorni mjetin Zgjedhja me qëllim të zgjuar për të zgjedhur protokollin e kriptimit
 3. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni La Liga
 4. Klikoni në butonin Lidhu

Paraparje La Liga 2019-20

Kthehu në sezonin 2018-19 La Liga, dukej sikur niveli i konkurrencës së ligës kishte rënë. Jo sepse skuadrat nuk po performonin, ata ishin por ishte ky ekip që u pa duke shkatërruar ekipe të tjera majtas, djathtas dhe qendër. Po flasim për FC Barcelona. Ata fituan ligën me 87 pikë, me Atletico Madrid që renditet e dyta me 76, kjo është 11 pikë më pak.

Plus, kjo ishte ligë e dytë me radhë për Barcelona pasi ata më parë fituan sezonin 2017-18. Kështu që, duke shkuar drejt sezonit të ardhshëm, Barcelona do të dalë jashtë të gjitha për të siguruar trukin e saj të kapelave në La Liga. Por me thashethemet e firmave të reja që po dëgjojmë si nga Real Madrid ashtu edhe nga Atletico Madrid, gjërat nuk do të jenë të lehta për kampionët mbrojtës.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me