Si të shikojmë Kupën e Botës për FIFA World Women 2019


Si të shikojmë Kupën e Botës për FIFA World Women 2019

Botuar: 30 Prill 2019


Dëshironi të transmetoni Kupën e Botës 2019 të FIFA-s për Gratë? Ja se si mund ta bëni në vetëm 3 hapa të thjeshtë:

1. Regjistrohuni dhe shkarkoni PureVPN në pajisjen tuaj
2. Nga Lista popullore e faqes në internet, lidheni me iPlayerin BBC
3. Navigoni për seksionin e transmetimit të drejtpërdrejtë dhe filloni të shikoni drejtpërdrejt

Shikoni FIFA WC 2019

Tabela e Përmbajtjes..

Kupa e Botës FIFA World Cup 2019

Kupa Botërore e Femrave FIFA 2019 është vendosur të fillojë më 7 qershor 2019 dhe më në fund do të përfundojë më 7 korrik 2019 me një Kampion të Gjithë Kampionatit Botëror të Gratë për Gratë. Kupa Botërore e Femrave FIFA 2019 do të vazhdojë më tej me trendin e përcaktuar nga Kupa Botërore e Jashtme e mëparshme duke paraqitur gjithsej 24 ekipe të cilat përfshijnë kampionët mbrojtës – Shtetet e Bashkuara. Për më tepër, ndeshjet do të përhapen në nëntë qytete në të gjithë Francën.

Sidoqoftë, do të ketë një ndryshim të madh si ndryshe nga ngjarjet e mëparshme, Kupa Botërore e grave FIFA 2019 do të jetë ngjarja e parë që do të shfaqë sistemin e ri-Asistent për Referenë të Videove (VAR). Tashmë kemi parë ndikimin e këtij sistemi të ri në ligat kryesore të futbollit dhe Kupën e Parë Botërore FIFA, kështu që zbatimi i tij në Kupën Botërore të FIFA-s për Gratë po shkon i bën gjërat shumë më interesante.

Transmetuesit zyrtarë të Kupës Botërore të Grave të FIFA 2019

Në vijim është lista e Transmetuesve zyrtarë të cilët do të telekastrojnë ndeshjet e FIFA në Kupën e Botës së grave

Kanalet televizive të vendeve
Indi SonyLIV
Shtetet e Bashkuara Fox Sports, Telemundo (Spanjisht)
Kanadë CTV, TSN, RDS
Francë TF1 (FALAS), Kanal+
Mbretëria e BashkuarBBC (FALAS)
GjermaniARD (FALAS)
DanimarkëDR (FALAS)
AustriORF (FALAS)
Lindja e MesmebeIN Sport

Si të Shikojmë Kupën Botërore të FIFA-s për Femrat 2019 Live me PureVPN

Për të shmangur këto kufizime dhe kufizime rajonalë, mund të përdorni një VPN ose një Rrjet Virtual Privat përmes të cilit ai / ajo mund të maskojë vendndodhjen e tij / saj në kudo në botë. Kjo jo vetëm që i jep përdoruesit një shtresë të dytë të sigurisë, por gjithashtu i jep përdoruesve qasje në përmbajtje të kufizuar. Kështu që, për të gjithë ata që po përballen me çështje të tilla dhe dëshirojnë të shikojnë Kupën Botërore të FIFA’s Women 2019, atëherë le të prezantojmë me ju – PureVPN.

Me mbi 2000 servera të shpërndarë mbi 140+ vende plus, PureVPN është një nga VPN-të më të mira për punën. Pra, për të gjithë ata që kërkojnë të sjellin lehtësi në jetën e tyre të shikimit në internet, ndiqni udhëzuesin hap pas hapi më poshtë dhe kurrë mos shikoni prapa.

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming
 3. Zgjidhni dhe zgjidhni vendin e kanalit të transmetimit, d.m.th. MB për iPlayer në BBC
 4. Drejtohuni në kanal dhe filloni transmetimin

Si të Shikojmë Kupën e Botës 2019 të FIFA-s për femra pa kabllo

Për ata nga ata që dëshironi të shikoni Kupën Botërore të FIFA’s Women 2019 pa kabllo, ka një numër shërbimesh të ndryshme në internet që mund të bëjnë hile për ju. Kjo përfshin Hulu me TV Live, FuboTV dhe më shumë, por këto dy janë më të mirat në biznes për shkak të kostove të tyre të nënshkrimit të nën-margjinës dhe pajtueshmërisë së tërthortë me pajisjet e tjera.

Hulu

Hulu me TV Live është një abonim prej 45 dollarësh në muaj i cili ju lejon të shihni jo vetëm ndeshjet drejtpërdrejt, por gjithashtu mund të merrni veshje që mund të keni humbur. Tani për 45 dollarë në muaj, mund të bësh diçka që kjo është shumë, por ka edhe më shumë pasi jo vetëm që ke qasje në Live TV por edhe bibliotekën masive të Hulu që përmban mijëra lëvizje të ndryshme dhe shfaqje televizive, plus mjaft ekskluzivë gjithashtu.
Pra, në të gjitha, Hulu me TV Live është mjaft marrëveshje. Duke u thënë kështu, do t’ju duhet PureVPN, nëse dëshironi të merrni këtë rrugë, pasi Hulu është i kufizuar vetëm në rajonin e SHBA.

FuboTV

FuboTV është një tjetër shërbim transmetues mbi-the-top i cili lejon shikuesit të qasen dhe të shikojnë ngjarje live si Kupa Botërore e FIFA’s Women 2019. Dhe e gjithë kjo për një abonim mujor prej 45 $. Tani, krahasuar me shërbimet e tjera të transmetimit në internet, është më e shtrenjta. Sidoqoftë, nëse jeni të interesuar të shikoni Kupën e Botës 2019 të FIFA-s për Gratë, atëherë ekziston një shteg që mund ta shfrytëzoni.
FuboTV ka një gjurmë prej një muaji e cila kushton 20 dollarë dhe meqenëse Kupa Botërore do të zgjasë vetëm një muaj, kjo është gjëja perfekte për të. Por si shërbimet e tjera të transmetimit, FuboTV është i kufizuar vetëm në shikuesit e Shteteve të Bashkuara por PureVPN mund t’ju ndihmojë atje.

Programi FIFA i Kupës Botërore të Grave 2019

7 qershor: Franca vs Koreja e Jugut
8 qershor: Gjermania vs Kina, Spanja vs Afrika e Jugut, Norvegjia vs Nigeria
9 qershor: Australia vs Italia, Brazili vs Xhamajka, Anglia vs Skocia
10 qershor: Argjentina vs Japonia, Kanada vs Kameruni
11 qershor: Zelanda e Re vs Hollanda, Kili vs Suedia, Shtetet e Bashkuara vs Tajlandë
12 qershor: Nigeria vs Republika Koreane, Gjermania vs Spanja, Franca vs Norvegjia
13 qershor: Australia vs Brazili, Afrika e Jugut vs Kina
14 qershor: Japonia vs Skocia, Xhamajka vs Italia, Anglia kundër Argjentinës
15 qershor: Holanda vs Kameruni, Kanada kundër Zelanda e Re
16 qershor: Suedia v Thailand, Shtetet e Bashkuara vs Kili
17 qershor: Kina kundër Spanjës, Afrika e Jugut kundër Gjermanisë, Republika Koreane kundër Norvegjisë, Nigeria kundër Francës
18 qershor: Italia vs Brazili, Xhamajka kundër Australia
19 qershor: Skocia kundër Argjentinës, Japonia kundër Anglisë
20 qershor: Hollandë kundër Kanadasë, Kamerun vs Zelanda e Re, Suedia kundër Shteteve të Bashkuara, Tajlanda kundër Kilit

Lista e grupeve

Lista e Grupeve të FIFA-s për Kupën Botërore të Grave

Si të Shikojmë Kupën Botërore të Grave nga Kudo në botë

Kupa Botërore e FIFA-s për Kupën e Botës 2019, do të transmetohet në kanale të mëdha si BBC, TF1, FOX dhe shumë më tepër. Sidoqoftë, për shkak të kufizimeve dhe kufizimeve të shumta rajonale, ka disa vende që mund të mos kenë qasje në kanale të tilla. Si rezultat, shikuesit nga vendet e tilla mund të përballen me disa çështje nëse dëshirojnë të shikojnë Kupën Botërore të FIFA’s Women 2019 drejtpërdrejt dhe në internet.

Si rezultat, këta shikues duhet të kërkojnë metoda alternative përmes të cilave ata mund të shikojnë ngjarjen. Por në shumicën e rasteve, ose transmetimi është i një cilësie shumë të ulët ose vuan nga buffering. Dhe kjo siç e dimë të gjithë, në një ngjarje si Kupa e Botës, mund të jetë mjaft zhgënjyese. Epo, po sikur t’ju thoshim, ka mënyrë që të mund të shikoni Kupën Botërore të FIFA’s Women 2019 pa çështje të tilla.

Fjalët përfundimtare

Kupa e Botës 2019 e FIFA-s për femrat është pak a shumë në qoshe. Kështu që, për të gjithë ata që janë të interesuar të shikojnë ngjarjen drejtpërdrejt, ju rekomandojmë shumë, që të përgatiteni për të nga më parë, në mënyrë që të mos humbni asgjë. Merrni pajtimet tuaja në linjë dhe përgatituni të shihni disa qëllime të mahnitshme.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Kupa e Botës së Kriketave
 • Formula 1
 • Copa America
 • Moto GP
 • AFCON
 • Wimbledon
 • UFC 239
 • Tour de France
 • La Liga
 • WRC
 • Sezoni MLB
 • Europa League
 • Premier League
 • Formula E
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • Lidhja e Kombeve
 • Seria A
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map