Si të rregulloni Kodin e Gabimit Netflix UI-113


Si të rregulloni Kodin e Gabimit Netflix UI-113

Botuar: 03 Mars 2020


Ndërsa Netflix ofron një ndërfaqe të thjeshtë për përdoruesit që të shijojnë përmbajtja e preferuar, është gjithashtu famëkeq për një numër të gabime teknike që mund të shfaqen herë pas here gjatë përdorimit të shërbimit.

A gabim i zakonshëm kohët e fundit është raportuar gjerësisht nëpër forume të ndryshme dhe komunitete Gabim Netflix UI-113. Më poshtë, ne kemi përshkruar probabilitetin arsye duke shkaktuar këtë gabim dhe disa rregullime të shpejtavendosmëria ato.

Kodi i Gabimit Netflix UI-113

Netflix ka zbuluar një përvojë krejt të re kinematike për adhuruesit e streaming në të gjithë rreth. Jo vetëm që shërbimi ofron një bollëk të filmave dhe shfaqjeve televizive të fituara nga të gjitha zhanret me një çmim të përballueshëm, por edhe ajo e ka rritur lojën me fillimin e shtëpisë së saj të prodhimit të mediave.

Në fakt, një raport tregon që Netflix lëshoi ​​më shumë origjinalë sesa përmbajtje të fituar në vitin 2018. Duke u kthyer në prapa prapa prapa programeve të mahnitshme të TV-së si Portokalli është New Black and Stranger Things, shërbimi i transmetimit duket se po mbretëron në industrinë e transmetimit me një pjesë të madhe nga 148+ milion përdorues që paguajnë që nga prilli 2019.

Me numrin e përdoruesve të Netflix që rritet çdo ditë, shërbimi duket se po lufton me të meta ose gabime me të cilat përdoruesit e tij hasin tani e më pas. Një gabim i kohëve të fundit që ka agonizuar përdoruesit kohët e fundit është Kodi i Gabimit Netflix UI-113, i cili ndodh kur aplikacioni Netflix në pajisjen tuaj është në pamundësi për të lidhur shërbimin.

Arsyet e zakonshme prapa kodit të gabimit netflix UI-113

Kodi i Gabimit Netflix UI-113 zakonisht shkaktohet për shkak të disa konfigurimeve të gabuara si:

Të dhënat e cache të korruptuara

Nëse pajisja në përdorim ka disa të dhëna të fshehura të fshehura, mund të shkaktojë gabim duke ndërprerë lidhjen ose ngritur disa shkelje të sigurisë.

Lidhja e paqëndrueshme

Gabimi mund të ndodhë gjithashtu nëse lidhja në përdorim është e paqëndrueshme ose ndërpritet për ndonjë arsye.

Fiksime të shpejta për Kodin e Gabimit Netflix UI-113

Ne e dimë se sa zhgënjyese mund të jetë ky gabim i bezdisshëm, kjo është arsyeja pse ne kemi dalë me zgjidhje të shumta që mund të përpiqeni ta rregulloni.

Zgjidhja 1: Kontrolloni për ndërprerjen e shërbimit Netflix

Meqenëse ky gabim është shkaktuar për shkak të çështjeve të lidhjes, instinkti juaj i parë duhet të jetë të shkoni në faqen e internetit dhe të kontrolloni nëse shërbimi aktualisht ka ndonjë problem teknik. Nëse faqja në internet po funksionon mirë, provoni zgjidhjen më poshtë.

Zgjidhja 2: Rinisni pajisjen tuaj

Ndonjëherë pajisja rrjedhëse mund të hasë disa probleme me gabimet ose ngarkesat, duke shkaktuar shkëputje me internetin. Mund ta rindizni aplikacionin duke ndjekur këto hapa dhe të shihni nëse ndodh kështu me ju.

 • Mbyllni pajisjen nëse është në gatishmëri, në gjumë ose në gjendje të ulët energjie.
 • Shkulni pajisjen tuaj nga priza e rrymës.
 • Prisni për disa minuta.
 • Rinisni pajisjen streaming që të rifreskoni si aplikacionin Netflix ashtu edhe lidhjen e internetit.

Nëse kjo nuk e zgjidh problemin tuaj, kaloni në zgjidhjen më poshtë.

Zgjidhja 3: Rinisni rrjetin tuaj në shtëpi

Ky gabim mund të lindë edhe për shkak të problemeve të konfigurimit me modemin e internetit që po përdorni. Ndiqni këto hapa për të rifilluar ruterin tuaj në shtëpi.

 • Shkulni modemin dhe ruterin nga burimi i energjisë.
 • Prisni për disa minuta.
 • Vendosni përsëri modemin dhe ruterin dhe prisni që lidhja të vendoset.

Zgjidhja 4: Dal nga Netflix

Identifikimi nga Netflix në pajisjet tuaja mund të pastrojë të dhëna të korruptuara ose skedarë të fshehtë kur regjistroheni përsëri. Shumë pajisje kanë një mundësi të thjeshtë që ju lejon të regjistroheni pa shqetësuar asnjë pajisje tjetër të lidhur me llogarinë Netflix.

Nëse pajisja juaj nuk e ka atë opsion, thjesht mund të dilni nga Netflix në të gjitha pajisjet duke ndjekur këto hapa.

 • Shkoni në faqen e internetit të Netflix.
 • Nga këndi i sipërm i djathtë i ekranit, kliko në ikona e përdoruesit.
 • Tani, shkoni te llogaritë.
 • Shkoni poshtë për në Cilësimet.
 • Klikoni mbi Dil nga të gjitha pajisjet

Tani regjistrohu përsëri dhe shiko nëse gabimi është zgjidhur akoma, Nëse jo, provo zgjidhjen tjetër.

Zgjidhja 5: Kontrolloni VPN-në tuaj

Ndonjëherë VPN juaj gjithashtu mund të jetë arsyeja për problemet e lidhjes. Nëse jeni duke përdorur një shërbim të besueshëm ose falas VPN, ai mund të shkaktojë çështje të tilla si rrëzimi i ISP, monitorimi në internet ose rrjedhjet e të dhënave, duke çuar në një lidhje të ndërprerë në internet.

Edhe pse Netflix përçmon VPN dhe ka ndaluar një numër të madh shërbimesh deri më tani, disa prej tyre ende lejojnë përdoruesit të marrin rreth kufizime të bezdisshme rajonale dhe të kenë qasje në biblioteka të caktuara të mediave. Nëse edhe ju kërkoni një transmetim të pakufishëm, përdorni një shërbim të paguar dhe të besueshëm VPN si PureVPN.

Zgjidhja 6: Pastroje memorien e përkohshme

Disa nga pajisjet e mbështetur Netflix pastrojnë cache nga parazgjedhur mbi ciklin e energjisë. Sidoqoftë, nëse keni një pajisje që kërkon që ta bëni atë me dorë, ju lutem vini re se procesi është i ndryshëm për disa pajisje specifike. Ndiqni hapat e mëposhtëm për të pastruar cache në Amazon Fire dhe Roku.

Amazon Fire TV dhe Fire TV Stick

 • Takoni butoni i shtëpisë në telekomandën e pajisjes dhe zgjidh Cilësimet.
 • zgjedh Menaxhoni aplikacionet e instaluara.
 • Zgjidhni Netflix app.
 • zgjedh Të dhëna të qarta.
 • zgjedh Të dhëna të qarta përsëri.
 • zgjedh Pastroje memorien e përkohshme.
 • Shkëputni pajisjen tuaj për disa minuta.
 • Futni pajisjen përsëri brenda.

roku

 • Takoni butoni i shtëpisë në pesë herë të njëpasnjëshme.
 • Shtypni shigjeta lart dikur.
 • Shtypni zmbrapset shpejt butonin dy herë.
 • Shtypni shpejt përpara butonin dy herë.
 • Pajisja do të rindizet.

Zgjidhja 7: Rinstaloni Aplikacionin Netflix

Në rast se të gjitha zgjidhjet e mësipërme dështojnë, provoni të instaloni përsëri aplikacionin Netflix duke përdorur këto hapa.

 • Hape Menu në pajisjen tuaj
 • Shko tek instaluar dhe zgjedh Netflix
 • Klikoni mbi uninstall
 • Pasi të çinstaloni, instaloni përsëri aplikacionin Netflix dhe filloni transmetimin

Mos ngurroni të provoni të gjitha zgjidhjet e mësipërme dhe na tregoni se cila ka punuar për ju në pjesën e komenteve më poshtë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map