Si të rregulloni kodin e gabimit Netflix U7353 në Windows 10

Botuar: 03 Mars 2020

Netflix ka qeverisur industrinë e transmetimit digjital të mediave për më shumë se një dekadë. Përveç që ofroni një dyqan me një ndalesë për filmat tuaj të preferuar (të dy të vjetër & i ri) me cilësi HD, Netflix rriti lojën me fillimin e shfaqjeve të saj origjinale televizive, duke grumbulluar të gjithë rivalët një hap prapa.

Kodi i Gabimit Netflix U7353 në Windows 10

Netflix ofron një përvojë të pashembullt të transmetimit, por është gjithashtu i njohur për një numër gabimesh ose gabimesh që një përdorues mund të përjetojë në pajisje të ndryshme ose sisteme operative. Një gabim i tillë është Kodi i Gabimit Netflix U7353 raportuar gjerësisht nga Windows përdoruesit e kompjuterit. Sshtë një gabim i hasur zakonisht me aplikacionin Netflix kur shkarkohet nga Microsoft dyqan.

Whatfarë po shkakton Kodin e gabimit Netflix U7353

Ky gabim është thjesht sepse kompjuteri juaj Windows ka disa informacione të korruptuar ose të pasaktë të pranishëm dhe duhet të rifreskohet në mënyrë që klienti Netflix të mund të vërtetojë llogarinë.

Disa arsye të mundshme që mund të shkaktojnë gabim janë përmendur më poshtë.

Netflix Microsoft Bug: Një gabim i zakonshëm në versionin e dyqanit Microsoft të aplikacionit Netflix ka qenë shqetësues për përdoruesit për ca kohë, dhe Netflix tashmë ka nisur një udhëzues të thjeshtë për të.

Aplikacioni i korruptuar i Netflix Windows: Ju gjithashtu mund të përballeni me këtë gabim nëse jeni duke ekzekutuar një version të korruptuar të aplikacionit Netflix. Nëse ky skenar vlen për ju, mund ta zgjidhni duke rivendosur aplikacionin Netflix ose duke instaluar përsëri aplikacionin UWP.

Adresat e gabuara të DNS: Netflix nuk përputhet me disa adresa specifike DNS si parazgjedhje, dhe ju duhet të ndryshoni adresat DNS para se të filloni të shikoni Netflix.

Si të rregulloni Kodin e Gabimit Netflix U7353

Nëse po përballeni me të njëjtin problem me aplikacionin tuaj Netflix në Windows, ju lutemi ndiqni udhëzimin për zgjidhjen e problemeve më poshtë. Ne ju kemi paraqitur disa rregullime me sigurinë se njëra prej tyre do t’ju heqë nga mjerimi juaj.

Zgjidhja 1: Rinisja e Aplikacionit Netflix

Ndonjëherë një rregullim i shpejtë është gjithçka që ju nevojitet. Si përpjekje e parë, përdoruesit këshillohen të rindizin aplikacionin e tyre duke ndjekur hapat e mëposhtëm.

 • Shtypni “.Elësi Windows + R“Së bashku dhe hapni një”run” kuti dialogu. Pastaj shtypni “MS-settings: appsfeatures“, Shtypni tastin Enter dhe ai do të hapet”Aplikacionet dhe Karakteristikat“Menuja”Cilësimet
 • Brenda “App & karakteristika“Skedar, kliko në”Netflix“Aplikacionin, pastaj kliko në”Opsione te avancuara
 • Shkoni te “pushim“Skedar, dhe kliko në”Reset
 • Pasi të bëhet rivendosja, aplikacioni do të riinstalohet dhe kthehet përsëri në cilësimet e tij të paracaktuar dhe kodi i gabimit U7353 duhet të ishte zgjidhur

Në rast se akoma merrni gabim, mund të provoni rregullimin tjetër.

Zgjidhja 2: Përditësoni Windows në Versionin e fundit

Në disa raste, ky gabim mund të lindë për shkak të një gabimi të përsëritur me versionin e aplikacionit Windows UWP, kryesisht në mesin e përdoruesve që shkarkojnë përmbajtje për përdorim offline. Netflix tashmë kishte filluar një rregullim të shpejtë për këtë çështje përmes azhurnimit automatik të aplikacionit të dyqanit Microsoft. Nëse azhurnimet automatike janë të çaktivizuara në pajisjen tuaj, atëherë mund ta përditësoni manualisht duke përdorur hapat e përmendur më poshtë.

 • Shtypni “.Elësi Windows + R“Së bashku dhe hapni një”run” kuti dialogu. Pastaj shtypni “MS-windows-dyqan: home //”, Dhe shtypni tastin Enter dhe hapni faqen kryesore të dyqanit Microsoft
 • Tjetra, klikoni në “veprim“Nga e djathta e sipërme e ekranit dhe zgjidh”Shkarkime dhe azhurnime
 • Tani, klikoni në “Merrni azhurnime“Dhe prisni që aplikacioni Netflix të azhurnohet
 • Pasi të keni aktualizuar, rinisni pajisjen tuaj dhe shihni nëse gabimi është zgjidhur apo jo

Nëse ende nuk ka, mos i kafshoni thonjtë tuaj dhe provoni zgjidhjen tjetër poshtë.

Zgjidhja 3: Pastroni shfletuesin e të gjitha cookies të Netflix

 • Ndiqni URL-në: http://www.netflix.com/clearcookies dhe pastroni të gjitha cookie-et e Netflix
 • Pasi të keni mbaruar, do të regjistroheni nga llogaria juaj Netflix dhe do të ridrejtoheni përsëri në ekranin fillestar
 • Lidhu me Netflix VPN-në
 • Hyni duke përdorur letrat kredenciale tuaj Netflix dhe shihni nëse gabimi është akoma atje

Nëse akoma e provoni gabimin, provoni një zgjidhje të fundit përpara se të shtypni tastierën tuaj në tokë. Vetëm shaka! Ju nuk do të duhet sepse ky sigurisht do të funksionojë.

Zgjidhja 4: Flush ose ndrysho DNS-in tënd të tanishëm në DNS të Google

 • Shtypni “Windows + R“Çelësat së bashku për të hapur”run” kuti dialogu
 • Shkruani “ncpa.cpl”Dhe shtypni enter
 • Tjetra, klikoni me të djathtën në “Lidhje rrjeti“Dhe zgjidhni”Vetitë
 • Pastaj, klikoni dy herë në “Versioni 4 i Protokollit të Internetit (TCP / IPv4)"
 • Ndryshoni DNS-në tuaj në secilën prej adresave të serverit
 • Serveri i preferuar: 8.8.8.8
 • Serveri alternative: 8.8.4.4
 • Tani, skuq DNS
 • Shijoni të shikoni Netflix

Shpresojmë që njëra prej këtyre zgjidhjeve do të ju ndihmojë të heqni qafe kodin e bezdisshëm të gabimit të Netflix U7353. Nëse ende nuk funksionon për ju, na lini një koment më poshtë dhe ne do të përpiqemi të arrijmë më shumë zgjidhje.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me