Si të rregulloni gabimin e zbuluar të Hotstar VPN

Botuar: Novemeber 2, 2019

Nëse ju kërkohet të fikni shërbimin e përfaqësuesit, do të thotë që duhet të ndizni VPN-në tuaj. Jepni PureVPN një lëvizje në vetëm 0,99 $ dhe merrni rreth gabimit të zbuluar Hotstar VPN lehtësisht.

IMG

Userdo përdorues indian i internetit e di për shërbimin lokal të popullarizuar të transmetimit, Hotstar. Ai lejon përdoruesit të arrijnë deri tek sapunët e tyre të preferuar, shfaqjet e realitetit, madje edhe filmat Hindi dhe të tjerë në një platformë.

Në përgjithësi, Hotstar eliminon nevojën për të kërkuar përmbajtje në internet në platforma të ndryshme, që është mjaft lehtësi. Dobësia e vetme e shërbimit është disponueshmëria e saj jashtë Indisë.

Sidoqoftë, një VPN Hotstar mund t’ju ndihmojë të merrni rreth “problemit të padisponueshmërisë”. Sidoqoftë, jo çdo VPN është në gjendje të bëjë punën pa u kapur nga sytë e këqij të shërbimit streaming.

Pse Aplikacioni Hotstar jep Gabim të Detektuar me Proxy ose VPN?

Nëse jeni duke përdorur një VPN dhe po merrni gabimin e mëposhtëm,

“Duket se po përdorni një proxy të zhbllokuar ose të bllokuar. Ju lutemi fikni këto shërbime dhe provoni përsëri. Nëse vazhdoni ta shihni këtë pasi të fikni përfaqësuesin, ju lutemi… ”

Do të thotë që ju nuk jeni duke përdorur shërbimin e duhur fare. Në fund të fundit, Hotstar është në gjendje të bllokojë lehtësisht shërbimin dhe, kështu, po bllokon hyrjen tuaj në shfaqjet tuaja të preferuara edhe nëse jeni një pajtimtar..

Gabimi i hotstar “VPN zbuluar” nuk është i kufizuar në shërbime falas VPN. Në fakt, mund të hasni në gabim edhe nëse përdorni një shërbim të paguar.

Kjo do të thuhet, nuk është kostoja e shërbimit që ka rëndësi, por tipari dhe funksionaliteti. Për shembull, nëse shërbimit i mungon një pishinë e mirë IP, nuk do të jetë në gjendje të kapërceni gabimin.

Prandaj, për të rregulluar gabimin e zbuluar të Hotstar VPN, do t’ju duhet një VPN që ofron

  • Funksionalitet i mirë kur bëhet fjalë për të bërë rreth bllokadave të tilla.
  • Vëllimi i lartë i serverëve dhe IP-ve në mënyrë që lista e zezë e IP të mos dëmtojë shërbimet e VPN.
  • Bandwidth i pakufizuar në mënyrë që të mund të transmetoni gjatë gjithë ditës.

Si Hotstar zbulon një VPN?

Këto ditë, zbulimi i ndonjë shërbimi që lidhet me një rrjet ose ndonjë shërbim tjetër nuk është aq i vështirë. Në fund të fundit, mënyra më e shpejtë për të ndjekur shërbimin është përmes adresës së saj IP.

Praktikat e zbulimit të IP po bëhen një normë në mesin e shërbimeve online, veçanërisht shërbimet transmetuese që janë të detyruara nga politikat rajonale të kufizimit të transmetimit si Hulu, Amazon Prime, BBC iPlayer, etj..

Hotstar përdor gjithashtu të njëjtën praktikë për të zbuluar shërbimet VPN ose IP-të VPN për ta renditur atë në listën e zezë dhe për t’i ndaluar përdoruesit e padëshiruar të përdorin përmbajtjen.

Pra, edhe nëse përdorni një shërbim përfaqësues për të marrë rreth mekanizmit të zbulimit IP të Hotstar, nuk do të jeni në gjendje ta bëni atë nëse shërbimi nuk ka funksionalitet më të mirë vjedhurazi.

Fiksoni gabimin e zbuluar të Hotstar VPN me PureVPN

Ju nuk do të duhet të shqetësoheni në lidhje me gabimin e zbuluar të Hotstar VPN kur keni PureVPN në pajisjen tuaj.

PureVPN ju jep mundësinë e fundit për të marrë rreth kufizimeve të përmbajtjes të vendosura nga Hotstar dhe madje edhe mekanizmin e tij të zbulimit IP me lehtësi të madhe.

Lajmi i mirë për ju është se nuk është vetëm Hotstar, por dhjetëra shërbime të tjera të njohura janë gjithashtu të arritshme me PureVPN.

Ju merrni akses në 300,000+ adresa IP, që do të thotë se nuk duhet të shqetësoheni më për listën e zezë të IP ose ndalimin e VPN.

Për më tepër, me dhjetëra servera VPN në Indi, ju keni siguruar lidhje pa probleme, si dhe shpejtësi gjatë gjithë ditës.

Pra, nëse doni të rregulloni gabimin e zbuluar të Hotstar VPN dhe qasje të shpejtë në shërbim dhe bibliotekë të përmbajtjes së tij të jashtëzakonshme, duhet të merrni parasysh hapat e mëposhtëm:

  • Merrni një lidhje VPN: Shkoni në faqen e porosive dhe pajtohuni në planin tuaj të dëshiruar PureVPN.
  • Shkarkoni dhe Instaloni: Pasi të keni përfunduar pajtimin, shkoni te faqja e shkarkimit dhe shkarkoni dhe instaloni aplikacionin.
  • Lidhuni me një vendndodhje të serverit: Shkoni në modalitetin e transmetimit dhe lidheni me serverin Indian VPN.
  • Regjistroni në shërbim: Shkoni në faqen e internetit ose aplikacionin Hotstar në pajisjen tuaj të preferuar dhe shijojeni nga jashtë Indisë.

Fiksoni gabimin e zbuluar të Hotstar VPN & Shijoni përmbajtjen e pakufizuar indiane

Nëse jeni adhurues i shërbimit të transmetimit, do të jeni të kënaqur që të keni PureVPN në pajisjen tuaj. Pasi të keni qasje në shërbim, ju mund të shijoni jo vetëm përmbajtjen indiane, por edhe të gjitha shfaqjet dhe filmat e tjerë në të gjithë globin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me