Si të qaseni në KuGou Music jashtë Kinës

Botuar: 17 shkurt 2019

KuGou është një aplikacion i popullarizuar kinez i transmetimit dhe shkarkimit të muzikës me bibliotekën më të plotë të përmbajtjes audio. Sidoqoftë, për të hyrë në të nga jashtë Kinës, do të duhet të ndiqni këto katër hapa të thjeshtë më poshtë:

 1. Merrni një llogari PureVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN për pajisjen tuaj.
 3. Zgjidhni Kinën si vendndodhjen tuaj të preferuar të serverit.
 4. Shkoni në KuGou dhe filloni të transmetoni meloditë tuaja të preferuara!

Me më shumë se 450 milion përdorues aktivë mujorë, KuGou është një nga shërbimet më të mëdha të transmetimit muzikor në botë. Zotëruar nga muzika Tencent, është gjithashtu platforma më e lartë muzikore në internet e Kinës, duke mbajtur një pjesë të tregut prej 28 përqind.

KuGou ofron një bibliotekë të gjerë muzikore, të cilën mund ta transmetoni ose ta shkarkoni falas FALAS. Ajo përmban një motor kërkimi për të lehtësuar zbulimin e muzikës dhe lejon përdoruesit të komentojnë, të ndjekin artistët, të fitojnë monedha kënge dhe të krijojnë listat për luajtje.

Për fat të keq, KuGou është i arritshëm vetëm për ata që jetojnë në territorin e Kinës. Ju nuk do të mund ta përdorni nga askund, përveç nëse jeni duke u lidhur nga një adresë IP kineze – dhe këtu mund të ju ndihmojë një rrjet virtual virtual.!

Por para se të arrijmë në atë, le të diskutojmë pse KuGou nuk është i disponueshëm jashtë Kinës:

Pse nuk po punon KuGou në SH.B.A.?

Ju nuk do të hasni ndonjë problem kur të hyni në faqen e internetit KuGou, pavarësisht se ku jeni. Sidoqoftë, në momentin që përpiqeni të luani një udhë, do të merrni një gabim duke thënë se shërbimi nuk është i disponueshëm në vendin tuaj.

Pse ndodh kjo, pse? Për shkak të marrëveshjeve për të drejtat e autorit, KuGou përdor teknologjinë gjeo-bllokuese për të kufizuar përmbajtjen e saj te dëgjuesit në Kinë. Kjo do të thotë që ju nuk do të jeni në gjendje të transmetoni muzikë në KuGou nëse jeni nga SH.B.A. ose nga ndonjë vend tjetër.

Si të hyni në KuGou jashtë Kinës?

Prandaj, mund të pyesni veten, “Si e bëni KuGou të punojë jashtë Kinës?” Epo, nuk është shkencë raketash.

Për të hyrë në të nga kudo, do t’ju duhet një VPN për të marrë një adresë IP kineze dhe t’i anashkaloni këto bllokada.

Duke mashtruar KuGou të besoni se jeni në Kinë, ju merrni të drejtë të transmetoni përmbajtjen audio në të.

Një VPN është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mbrojtur të dhënat tuaja personale, por gjithashtu dëshmon e dobishme për shfletimin e internetit pa kufizime!

Thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë për të zhbllokuar KuGou nga jashtë:

 • Regjistrohu në PureVPN.
 • Shkarkoni dhe instaloni PureVPN për pajisjen tuaj.
 • Hapni aplikacionin / klientin dhe regjistrohuni duke përdorur letrat kredenciale.
 • Zgjidhni Kinën si vendndodhjen e dëshiruar të serverit tuaj.
 • Rrjedhin KuGou pa asnjë pengesë!

Si të zhbllokoni KuGou në iPhone?

Nëse dëshironi të hyni në KuGou në iPhone tuaj, duhet të instaloni aplikacionin e tyre të dedikuar të disponueshëm në App Store. Sidoqoftë, pasi do të jetë i padisponueshëm në vendin tuaj, është thelbësore të ndryshoni rajonin tuaj të App Store në Kinë.

Pasi të keni mbaruar, ndiqni këto hapa të thjeshtë për të zhbllokuar KuGou në iPhone:

 • Shkarkoni aplikacionin KuGou iPhone.
 • Hyni në PureVPN duke përdorur emrin dhe fjalëkalimin tuaj.
 • Lidhu me një server në Kinë.
 • Nisni KuGou dhe dëgjoni larg!

Si të zhbllokoni KuGou në Android?

Nëse doni të përdorni KuGou në pajisjen tuaj Android, shërbimi i transmetimit të muzikës ka një aplikacion të dedikuar të disponueshëm në Dyqanin Luaj. Por për ta instaluar atë nga vendi juaj, do të duhet të ndryshoni rajonin tuaj të Store Store në Kinë.

Pasi të keni mbaruar, ndiqni këto hapa të thjeshtë për të zhbllokuar KuGou në Android:

 • Shkarkoni aplikacionin KuGou Android.
 • Hyni në PureVPN duke përdorur emrin dhe fjalëkalimin tuaj.
 • Lidhu me një server në Kinë.
 • Nisni KuGou dhe dëgjoni larg!

Qasuni në aplikacionet e tjera muzikore kineze që transmetojnë transmetime me PureVPN!

Në gjendje të gjeni muzikën që dëshironi në KuGou? Nuk ka problem! Ekzistojnë një mori shërbimesh të tjera kineze të transmetimit të muzikës, si QQ Music, Baidu dhe Xiami Music. Duke përdorur PureVPN në pajisjen tuaj, ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në Kinë dhe të merrni qasje në to.

Ne krenohemi me një rrjet gjithnjë në rritje me më shumë se 2,000 serverë VPN dhe 300,000 IP në mbi 140 vende në të gjithë globin, përfshirë Kinë. Për më tepër, gjithmonë do të përjetoni shpejtësinë më të shpejtë pasi ne ofrojmë qindra serverë të dedikuar për streaming.

Kur të lidheni me shërbimin tonë, i gjithë trafiku juaj mbrohet duke përdorur algoritme të kodit më të lartë. Kjo e bën të pamundur për palët e treta si ISP-të, hakerat dhe qeveritë të dinë se çfarë jeni në internet.

PureVPN ofron aplikacione për përdorim të lehtë për të gjithë platformat kryesore kompjuterike dhe mobile, të cilat duhet të kenë karakteristika të tilla si ndërprerësi i vrasjes së Internetit, tunelizimi i derdhur, si dhe mbrojtja e rrjedhjeve IPv6, DNS dhe WebRTC.

Për më tepër, të gjitha planet tona mbulohen nga një politikë bujare e rimbursimit 31-ditor. Kjo ju jep mundësinë të provoni PureVPN për të hyrë në KuGou dhe shërbime të tjera kineze të transmetimit të muzikës, plotësisht pa rrezik!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me