Si të instaloni Video Prime Amazon Në Kodi

Përditësuar: 01 Nëntor 2019

Amazon Prime është në dispozicion në Kodi dhe ju mund të përdorni një shtesë, Amazon Prime Instant Video, për të hyrë në të. Por si mund ta zhbllokoni këtë shtesë? Përdorni PureVPN për të zhbllokuar dhe instaluar Amazon Prime Video në Kodi nga kudo. PureVPN po ofron një gjyq 7-ditor me vetëm 0,99 dollarë për të ndihmuar pajtimtarët e Kodi të kursejnë para dhe të shmangin stresin në bllokim.

Isfarë është Amazon Prime?

Video Kryeministri Amazon

Meqenëse tendenca e prerjes së kurrizit e tërhoqi botën nga stuhia, janë shfaqur shumë shërbime streaming, ndër të cilat një emër shumë i njohur është Amazon Prime. Megjithëse nuk është në dispozicion në çdo vend, është një shërbim që ia vlen të marrësh duart tuaja. Shtë një alternativë e shkëlqyeshme për Netflix, dhe nëse jeni në mesin e atyre që mbesin të impresionuar me sugjerimet e Netflix dhe përmbajtjen e re, Amazon Prime është shërbimi i transmetimit për të cilin duhet të regjistroheni menjëherë.

Pse të marrë Amazon Prime në Kodi?

Në fund të fundit, Kodi ka qenë lojtari më i popullarizuar i burimit të hapur në mesin e popullatës që transmeton. Aq shumë sa që të gjithë faqet e internetit tani janë kushtuar shtesave për Kodi. Ashtu si aplikacionet janë ato që e bëjnë smartphonein një pajisje prodhuese, shtesat e bëjnë Kodi një lojtar të shkëlqyeshëm.

Me një shtesë të Amazon Prime për Kodi, gjërat janë bërë shumë të lehta dhe të përshtatshme. Ju nuk keni më nevojë të regjistroheni në Amazon, ose të kaloni ndonjë proces regjistrimi për atë çështje. Thjesht instaloni Kodi, merrni shtesën Amazon Prime dhe filloni të shikoni menjëherë përmbajtjen e Amazon Prime në çdo pajisje të zgjuar që ka një ekran. Shtë efektive, e lirë dhe funksionon shkëlqyeshëm.

Si ta gjeni Amazon Prime në Kodi?

Ja se si ta instaloni Amazon Prime në Kodi.

 • Filloni duke hapur Kodi.
 • Nga ekrani fillestar, zgjidhni Shtesa. Ju duhet të shihni ikonën e një kutie të hapur me një shigjetë që tregon brenda. Shkoni përpara dhe klikoni atë. Ky është ekrani i shtesave të shfletuesit. Zgjidhni Instaloni nga skedari zip.
 • Klikoni në skedarin që sapo keni ruajtur. Ai duhet të etiketohet si depo.xlordx-1.0.0.zip.
 • Tani, klikoni Install nga Repository.Amazon Kryi Kodi Shtoj 2
 • Zgjidhni XLordX Repo.
 • Tjetra, zgjidhni Shtesa Video.Amazon Prime për Kodi 3
 • Zgjidhni Videot e çastit të Amazon, dhe pastaj Instaloni.Amazon Prime për Kodi 4
 • Prisni për njoftimin e aktivizuar Shtesa.
 • Qasja duke shkuar te Shtesat > Videos > Video e çastit e kryeministrit Amazon.

Si të shikoni Amazon Prime në Kodi pas Instalimit?

Përdorimi i Kodi për të parë Amazon Prime është shumë e thjeshtë. Ja se si funksionon:

 1. Lëshoni Kodi
 2. Shkoni në Shtesat e videos
 3. Shikoni për Amazon Prime Instant, atë që keni instaluar në hapin e mëparshëm.
 4. Shfletoni përmbajtjen në dispozicion dhe transmetoni atë që ju pëlqen.

Për dallim nga abonimi i Amazon Prime që u ngarkon përdoruesve të tij një premium mujor, shikimi i Amazon Prime në Kodi është absolutisht falas.

VPN më e mirë për Kodi

Edhe pse Kodi është një shërbim i mahnitshëm që ka shumë përparësi, ai ka edhe disa komedi të shkurtra gjithashtu. Për fillestarët, kjo ju bën të prirur për hacks dhe sulmet në internet. Kjo për shkak se komuniteti i transmetimit është komuniteti më i sulmuar në internet. Meqenëse pajisjet e tyre janë kryesisht në internet dhe dërgimi / marrja e të dhënave pa shumë shqyrtim, malware dhe ransomware shpesh janë në shënjestër të transmetuesve. Ata janë gjithmonë një objektiv i lehtë.

Për më tepër, me Kodin, e gjithë përmbajtja është e lirë për tu parë pasi është një media player me burim të hapur, por ka disa pasoja. Përmbajtja nuk është e lirë; është piratuar dhe transmetuar përmes kanaleve të paligjshme, gjë që mund t’i bëjë përdoruesit e Kodi të përfundojnë në ujëra të nxehta.

Mënyra më e mirë për të qëndruar e sigurt nga të gjitha rreziqet e tilla në internet është duke përdorur PureVPN. Isshtë një VPN mjaft i qëndrueshëm i optimizuar për transmetim. Ai nuk bën kompromis me shpejtësinë tuaj të transmetimit dhe ju siguron qasje në mijëra kanale dhe uebfaqe të bllokuara. Pjesa më e mirë është se anonimizon identitetin tuaj, gjë që e bën të pamundur që hakerat dhe policia në internet të ju identifikojnë dhe ndjekin penalisht.

Fjala e fundit

PureVPN është avokati i fundit për privatësinë tuaj në internet dhe të drejtat dixhitale. Duke përdorur PureVPN, ju mund të kërkoni të gjitha të drejtat tuaja dixhitale që ju meritoni; e drejta juaj për lirinë e fjalës, lirinë e qasjes dhe anonimitetin tani janë në dorëzën tuaj me këtë VPN të shkëlqyeshme.

PureVPN ka vendosur serverat e tij në më shumë se 750 vende në të gjithë globin. Kjo ju siguron sigurinë përfundimtare për të dhënat tuaja duke ofruar encryption AES 256-bit, e cila është e pamundur të goditet nga ndonjë haker apo autoritet monitorimi online. Nëse kujdeseni për të drejtat tuaja në internet dhe dëshironi t’i mbani të mbrojtura të dhënat tuaja personale, merrni PureVPN tani.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me