Si të instaloni titanin në Kodi


Si të instaloni titanin në Kodi

Botuar: 6 Dhjetor 2019


Mësoni si të instaloni Titanium në Kodi në këtë udhëzues. Siç e dini Titanium është një ndërtesë Kodi që ofron shtesa dhe depo të mahnitshme, ne do t’ju ndihmojmë ta instaloni lehtë. Për ta bërë përvojën tuaj të transmetimit më të mirë se më parë, merrni PureVPN me vetëm 0,99 $.

Kodi është “thjesht një lojtar tjetër mediatik” pa shtesat e tij dhe përdoruesit shpesh e gjejnë veten të vështirë të gjejnë ato që i përshtaten nevojave të tyre. Ne jemi njerëz të uritur për argëtim dhe një shtesë e vetme thjesht nuk është e mjaftueshme për shumicën prej nesh, kështu që ne instalojmë shtesa të shumta, të përshtatura për t’iu përshtatur nevojave tona të transmetimit. Sidoqoftë, me kaq shumë shtesa, menaxhmenti bëhet i ndërlikuar në krye të shqetësimit të shkaktuar nga gjetja e këtyre shtesave të ndryshme dhe instalimi i tyre. Kjo është aty ku një Kodi i gjithanshëm ndërtohet si Titani hyn në lojë. Një ndërtim Kodi vjen i instaluar paraprakisht me një shumëllojshmëri të shtesave të dobishme për të shpëtuar veten nga problemet e instalimit të secilit prej tyre veç e veç.

Titani Kodi Ndërtimi

Përshëndetje nga Supreme Builds Wizard, Titanium vjen plotësisht i ngarkuar me disa nga shtesat më të mira që Kodi ka për të ofruar. Pavarësisht nëse jeni në filma, shfaqje televizive ose sporte; Titanium ju ka mbuluar me një kombinim yjor të shtesave të tilla si Neptune Rising, playlist në Mbretërinë e Bashkuar, zonën e fëmijëve, TV Vader, Gears TV, Placenta, SportsDevil, PVR + Subs, Sports Replay dhe shumë më tepër.

Easilyshtë lehtësisht një nga ndërtimet më të qëndrueshme atje. Pavarësisht se është kaq i pasur me karakteristika, është një ndërtim i lehtë prej 260 MB që ofron një performancë super të shpejtë në të gjitha pajisjet e pajisura me Kodi për dallim nga shumica e ndërtimeve të Kodi. Ndërfaqja është e lëmuar pa mundësi të rrëmujshme ose të tronditura për të ngatërruar përdoruesin, dhe paraqitja e përgjithshme është një karamele e syve. Për ta përmbledhur, Titanium është një qendër vizuale spektakolare për çdo qendër mediatike Kodi dhe funksionon po aq mirë sa duket. Ndërtimi rekomandohet shumë nga të dy ekspertët dhe përdoruesit e thjeshtë për tu përdorur në vitin 2019.

Si të instaloni titanin në Kodi 18.4

Titani është i disponueshëm për të dy versionet Kodi Krypton 17.6 dhe Leia 18.4, por nëse doni ta bëni përvojën tuaj më të këndshme me Titanium, përdorni atë me versionin më të fundit të Kodi 18.4.

Para se të fillojmë me procesin e instalimit, mbani në mend se Titanium është një ndërtim i palëve të treta. Kodi ka një veçori të sigurisë që parandalon instalimin nga ndonjë burim tjetër përveç depove zyrtare Kodi për mbrojtje nga malware. Titani supozohet të jetë i sigurt pasi përdoret nga mijëra përdorues të Kodi, kështu që nëse doni ta provoni, ndiqni hapat më poshtë.

 • Nisni Kodin dhe shkoni te “Cilësimet” duke klikuar në ikonën e mashtrimit të vendosur në pjesën e majtë të ekranit.
 • Shko te “Sistemi”
 • Shkoni te “Shtesat” nga menuja e majtë
 • Ndizni “Burimet e panjohura”
 • Klikoni “Po” në mesazhin paralajmërues që shfaqet

Duke vepruar kështu, ju keni mundësuar që Kodi të pranojë ndonjë palë të tretë të ndërtojë ose shtesa që mund të dëshironi. Tani rri pezull për udhëzuesin e instalimit hap pas hapi.

Procesi i instalimit:

Titanium vjen nga Wizards Supreme Build kështu që së pari duhet të instalojmë Repartin e Ndërtimit të Lartë, dhe më pas të përdorim magjistarin për të instaluar Titanium. Ndiqni hapat më poshtë.

 • Nisni Kodin dhe shkoni te “Cilësimet”
 • Shko te “Menaxheri i skedarëve” nga menuja
 • Në ekranin e foleve, zgjidhni “Shto burimin”
 • Klikoni “
 • Shkruajeni në URL-në e burimit për Supreme Build Repo ↦ http://repo.supremebuilds.com
 • Zgjidhni një emër për burimin që keni futur më lart. Thingdo gjë që do të jetë e lehtë për t’u kujtuar më vonë.
 • Klikoni “Ok”
 • Shpejtoni përsëri në ekranin fillestar të Kodi dhe shkoni te “Shtesa” nga shirita e majtë
 • Zgjidhni ikonën “Installer Package” në pjesën e sipërme të majtë. Ai që duket si një kuti.
 • Zgjidhni “Instaloni nga skedari zip”
 • Klikoni në emrin e burimit të mediave që ruajtur më lart
 • Klikoni në skedarin me emrin ‘repository.supremebuilds-x.x.x.zip. X.X.X paraqet numrin e versionit aktualisht që funksionon
 • Prisni njoftimin “shtesë të instaluar” për të shfaqur
 • Tani zgjidhni “Instaloni nga depoja” nga i njëjti ekran
 • Zgjidhni “Suportin e Ndërtimit të Lartë” nga lista e opsioneve
 • Zgjidhni “Shtesat e programit”
 • Zgjidhni “Supreme Builds Wizard” dhe klikoni “Instaloni”
 • Tani prisni që të shfaqet njoftimi në ekran
 • Pasi të jetë instaluar magjistari, zgjidhni “pushim” në ekranin e tanishëm

Tani që keni instaluar “Supreme Build Wizard”, le të tregojmë se si të instaloni Titanium.

 • Shkoni në ekranin fillestar të Kodi dhe zgjidhni “Shtesa” pastaj “Shtesa të Programit”
 • Zgjidhni ikonën “Supreme Build Wizard”
 • Tani zgjidhni “(Ndërtesat Supreme)” ndërton dhe një listë e të gjitha depove të disponueshme do të shfaqen në ekran
 • Klikoni mbi ndërtimin e “Titanium”
 • Do t’ju kërkohet të zgjidhni nga dy opsione; “Instalim i freskët” dhe “Instalim standard”. Rekomandohet të zgjidhni “Instalim të freskët” për të shmangur çdo problem teknik të mundshëm por gjithashtu do të fshijë të gjitha të dhënat ekzistuese
 • Pasi të konfirmoni opsionin tuaj, Titanum do të fillojë të shkarkojë dhe instalojë në sfond, Nuk duhet të marrë shumë kohë me kusht që të jetë vetëm 260 MB në madhësi.
 • Pasi të përfundojë instalimi, zgjidhni “Forcën e Forcës” për të rifilluar Kodin dhe do të gjeni “Titanin” në ekran
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map