Si të instaloni Kodi në pajisjen Android dhe smartphone

Botuar: 02 korrik 2019

Mësoni se si ta instaloni Kodi në Android dhe përdorni një VPN për të marrë shtesat e duhura në këtë udhëzues. Abonuesit e Kodit mund të marrin PureVPN për sa më pak 0.99 dollarë për të hyrë në disa shtesë dhe për të transmetuar më shumë kanale. Parandaloni mërzinë e bllokimit në shtëpi dhe filloni të transmetoni kanalet më të mira në Kodi.

** Update: Një version më i ri, më i mirë i aplikacionit tonë Kodi është jashtë! Ne kemi rregulluar disa gabime & prezantoi përmirësime të mëdha të performancës. Ju lutemi azhurnoni aplikacionin ekzistues në versionin 1.8.0 (nëse nuk keni tashmë) nga KËTU. **

Kodi nuk ka nevojë për hyrje fare. Mbi të gjitha, është një aplikacion i përdorur gjerësisht për argëtim mediatik në të gjithë globin.

Sidoqoftë, procesi i instalimit ose konfigurimit të Kodi nuk është i ngjashëm me pajisje të ndryshme ose sisteme operative. Për shembull, i njëjti proces i iOS nuk mund të ndiqet kur bëhet fjalë për sistemin operativ Android.

Meqenëse jeni këtu për të mësuar se si të instaloni dhe përdorni Kodi për Android, ne kemi krijuar këtë udhëzues të thjeshtë ku mund të mësoni vetëm atë.

Por, para se të filloni procesin e instalimit, nuk do të dëmtojë të bëni disa minuta jashtë për të mësuar së pari pse keni nevojë për Kodi, dhe pse duhet të vendosni Kodi në Android tuaj me një VPN.

Pse keni nevojë për Kodi për Android?

Meqenëse zgjidhjet për argëtim mediatik vijnë nga dhjetëra këto ditë, mund të të bëjë që të pyesësh pse të duhet Kodi dhe jo ndonjë shërbim tjetër.

A e dini se ka mbi 10 milion instalime të Kodi në Google Play Store? Statistikat tregojnë qartë mbizotërimin e Kodi si zgjidhja kryesore argëtuese. Statistikat mënjanë, ka disa arsye më të vlefshme që mbrojnë nevojën e Kodi për pajisjet Android.

Përvoja e rrjedhës pa kosto

Përveç një numri të vogël kanalesh premium, Kodi ju ofron një zgjidhje falas për transmetimin, e cila mund të sigurojë kujdesin e duhur për shikimin tuaj. Luajtësi është mjaft i thjeshtë për të lundruar dhe ofron transmetim me cilësi të lartë. Në fakt, ka disa kanale që ofrojnë përkufizim të lartë, përkufizim ultra të lartë dhe transmetim me rezolucion 4K.

Shtesa të pakufizuara

Kodi nuk është asgjë pa shtesat e tij. Për më tepër, nuk janë grupet e shtesave zyrtare të Kodi ato që e bëjnë atë të mahnitshme, por disponueshmërinë e qindra shtesave të tjera të palëve të treta. Ju mund të gjeni shtesa Netflix në Kodi, Shtesa Hulu në Kodi dhe shtesa të tjera të njohura si Exodus dhe Covenant. Adddo shtesë ka një galeri të gjerë të përmbajtjes e cila përfshin filma, shfaqje TV, sporte live, dhe më shumë.

Pse keni nevojë për një VPN për Kodi?

Siç u përmend më herët, shtesat janë ato që e bëjnë Kodi një nga qendrat më argëtuese dhe të kërkuara. Por, çfarë nëse kur nuk mund të kesh qasje në disa shtesa? Ose, çfarë nëse disa shtesa nuk janë të arritshme, edhe pse ju jeni një përdorues premium i këtij kanali, siç janë Hulu ose Netflix?

Në situata të tilla, ju duhet një VPN për Kodi. Një Rrjet privat virtual (VPN) është e vetmja zgjidhje e fundit që mund t’i drejtoheni kur bëhet fjalë për të hyrë në shtesa të kufizuara të Kodi. Këto shtesa nuk kufizohen vetëm nga Kodi por nga ofruesit e kanalit.

Shtë për shkak të problemeve të të drejtave të autorit që shërbimet e disa kanaleve si Hulu janë të kufizuara në vendin që ka licencën për të treguar përmbajtje specifike. Për shembull, edhe nëse keni anëtarësim në një kanal premium, nuk mund të hyni në përmbajtjen lokale të këtij kanali, përveç nëse jeni në atë vend.

Për të kaluar kufizime të tilla absurde të përmbajtjes, keni nevojë për ndihmën e një rrjeti virtual virtual si PureVPN.

Si të Vendosni Kodi në Android me një VPN?

Kur dëshironi të përdorni Kodi për pajisjet android, do t’ju duhet PureVPN për të shfrytëzuar sa më shumë qendrën argëtuese. VPN do t’ju pajis me një IP të ndryshme, duke ju lejuar të anashkaloni pengesat dixhitale që kanë disa shtesa ose kanale të caktuara. Marrja e PureVPN për Kodi është mjaft e lehtë. Vetëm ndiqni këto hapa:

 • Regjistrohu për PureVPN
 • Shkarkoni PureVPN për Android
 • Hapni aplikacionin PureVPN, pasi të keni instaluar Kodi për Android
 • Zgjidhni vendndodhjen e serverit sipas zgjedhjes tuaj
 • Shijoni aksesin e plotë për të gjitha shtesat Kodi
 • Si të përdorim Kodi për Android?

  Instaloni Kodi në Android

  Ju nuk do të keni nevojë për ndonjë udhëzues të madh se si të shkarkoni Kodi në pajisjen Android sepse procesi është shumë i lehtë.

  1. Regjistrohu për PureVPN
  2. Shkarkoni PureVPN për Android
  3. Hapni aplikacionin PureVPN, pasi të keni instaluar Kodi për Android
  4. Zgjidhni vendndodhjen e serverit sipas zgjedhjes tuaj
  5. Shijoni aksesin e plotë për të gjitha shtesat Kodi

  E thjeshtë, apo jo? Megjithëse procesi i instalimit është i lehtë, por për të filluar shikimin e shfaqjeve tuaja të preferuara në Kodi, së pari duhet të bëni hapat e mëposhtëm:

  Hapi # 1 – Si të aktivizoni opsionin e burimit të panjohur

  Meqenëse shtesat më të njohura janë krijuar nga zhvilluesit e palëve të treta, do t’ju duhet të aktivizoni opsionin e panjohur të burimit në Kodi për të bërë shtesa dhe depo të funksionojnë

  1. Shkoni në Cilësimet në Kodi (majtas i majtë)
  2. Tani trokitni lehtë mbi Cilësimet e sistemit
  3. Navigoni dhe trokitni lehtë mbi ekspert (fundi majtas)
  4. Nën kursim energjie menuja, trokitni lehtë mbi Add-ons
  5. Ndizeni Burime të panjohura
  6. Nëse shfaqet një kuti paralajmëruese, trokitni lehtë mbi po për të konfirmuar

  Hapi # 2 – Si të instaloni shtesa Kodi në pajisjen Android

  Tani që keni aktivizuar opsionin e burimit të panjohur, tani mund të shkarkoni dhe instaloni depo Kodi, si dhe shtesa. Udhëzuesi i mëposhtëm do t’ju mësojë se si të instaloni shtesën Kodi në pajisjen tuaj Android.

  Për t’i bërë gjërat e qarta, ne do të përdorim shtesën e depozitimit XvBMC dhe shtojcën e Besëlidhjes për shembull këtu.

  1. Hapni aplikacionin tuaj Kodi dhe shkoni te Cilësimet
  2. Tani shkoni në Menaxher i Dosjeve për të vazhduar
  3. trokitje e lehtë Shto Burimin dhe do të shfaqet një kuti
  4. trokitje e lehtë Asnje dhe shkruani http://archive.org/download/repository.xvbmc/
  5. Vendosni emrin fushë, etiketoni repo me çdo emër që dëshironi, siç është emri repo, XvBMC
  6. trokitje e lehtë Ne rregull për të vazhduar
  7. Kthehu përsëri në Menu dhe trokitje e lehtë Add-ons
  8. Takoni Instaluesi i paketave ikonë. Do ta gjeni në këndin e sipërm të majtë
  9. trokitje e lehtë Instaloni Nga skedari zip
  10. Kur hapet një kuti e re, lundroni dhe trokitni lehtë mbi XvBMC
  11. Takoni skedarin .zip dhe goditni Ne rregull
  12. Pasi të instalohet depoja, trokitni lehtë mbi Instaloni nga depoja
  13. Takoni Repo XvBMC
  14. Tani shkoni në Shtesa të videos
  15. Takoni marrëveshje shtoni në
  16. Në ekranin tjetër, trokitni lehtë mbi instaloj
  17. Kthehu përsëri në Shtesa të videos menuja për të hyrë në shtesën e Besëlidhjes dhe për të shijuar shfaqjet tuaja të preferuara

  Kështu që,

  Tani e dini se si mund të vendosni Kodi në pajisjen tuaj Android dhe të përdorni shtesat. Shtë koha për të mbyllur dyert, fikur dritën dhe për të shijuar natën, duke shikuar të gjitha ato shfaqje që keni humbur.

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me