Si të instaloni Kodi në iPhone ose Ipad – Një Udhëzues pa Jailbreaking


Si të instaloni Kodi në iPhone ose Ipad – Një Udhëzues pa Jailbreaking

Botuar: 02 korrik 2019


Dëshironi të instaloni Kodi në një iPhone ose iPad pa shkelje jailbreak? Atëherë ky udhëzues është për ju. Ne do të shpjegojmë hapat themelorë për të marrë Kodi në pajisjet IOS pa ndonjë telashe. Për më tepër, merrni PureVPN për vetëm 0,99 $ për të parë rreth geoblocks dhe për të shijuar transmetimin në iPhone gjatë ditëve të bllokimit.

** Update: Një version më i ri, më i mirë i aplikacionit tonë Kodi është jashtë! Ne kemi rregulluar disa gabime & prezantoi përmirësime të mëdha të performancës. Ju lutemi azhurnoni aplikacionin ekzistues në versionin 1.8.0 (nëse nuk keni tashmë) nga këtu.**
Ju mund të keni dëgjuar miqtë, bashkëmoshatarët ose motrat tuaj duke kënduar lëvdata për Kodin. Mjerisht, në shumicën e rasteve, ju vetëm mbetën të pyesin “Si ta shkarkoj Kodin në iPhone tim?” E drejtë? Në fund të fundit, iPhone nuk lejon instalimin e aplikacionit të palëve të treta, përveç nëse e bëni pajisjen me burgim.
Ndërsa kërkoni për udhëzuesin, ju mund të keni hasur në disa hacks që mund t’ju ndihmojnëet up Kodi në iPhone ose IPad. Por, çdo udhëzues ju kërkon të bëni jailbreak telefonin tuaj. Për shkak të arsyeve të sigurisë dhe për shkak se nuk doni të kompromentoni iPhone tuaj të ri, ju dëshironi një metodë pa shkelje burgu për të instaluar Kodi.
Për fat të mirë për ju, ne kemi krijuar këtë udhëzues të mahnitshëm, në mënyrë që të mësoni se si ta instaloni Kodi në iPhone pa bërë jailbreaking atë.

Pse keni nevojë për një VPN për Kodi

Duke kaluar nëpër udhëzues, ju do të jeni në gjendje ta bëni Kodi të funksionojë në mënyrë të përsosur në iPhone tuaj. Sidoqoftë, do të mbeteni duke dëshiruar më shumë kur do të shihni se disa prej shtesave më të mira të Kodi nuk janë aspak të arritshme!
Ju do të ndjeheni të zemëruar. Nuk do ti Në fund të fundit, një shtesë e vetme ka një galeri masive të filmave, shfaqjeve televizive dhe shumë përmbajtje të tjera argëtuese, të cilat nuk mund t’i qaseni për shkak të kufizimeve si përmbajtja lokale ose çështjet e të drejtave të autorit.
Mund të shqetësoheni edhe më shumë kur vini re se keni abonimin e primit në një kanal, por nuk mund të qaseni në përmbajtje kur udhëtoni në një vendndodhje tjetër.
Ju mund t’i bëni të gjitha çështjet e tilla të largohen plotësisht me një VPN për Kodi. Me një rrjet virtual privat nga ana juaj, ju mund të kapërceni çdo pengesë dixhitale të ngritur nga çdo vend për t’ju mbajtur të shijuar shfaqjet tuaja të preferuara.
Pra, pavarësisht se kudo që po udhëtoni, gjithmonë mund të shikoni përmbajtjen duke përdorur Kodi në iPhone me një VPN.

Si të përdorni Kodi në iPhone me PureVPN

PureVPN ju ofron përvojën më të mirë VPN në iPhone tuaj. Mund të shikoni të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar Kodi në iPhone, pavarësisht nga kufizimet fare. Këtu janë hapat e mëposhtëm që mund t’ju ndihmojnë të zhbllokoni potencialin e vërtetë të Kodi në iPhone tuaj.

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni aplikacionin PureVPN iOS për iPhone
 3. Lidhuni me çdo vendndodhje të serverit që dëshironi
 4. Shijoni një përvojë të pakufizuar dhe të pasur me argëtim Kodi

Si të instaloni Kodi në iPhone me App TweakBox

Si të instaloni Kodi në iPhone me App TweakBox

Tani që keni kuptuar pse keni nevojë për një Kodi VPN dhe si të vendosni PureVPN në pajisjen tuaj iOS, vazhdoni me procesin e instalimit të Kodi.
Meqenëse nuk mund ta shkarkoni dhe instaloni Kodi direkt nga Apple Store, duhet të shkarkoni një “instalues ​​aplikacioni” për të bërë mashtrimin.

 1. Hapni iPhone-in tuaj dhe shkruani https://www.tweakboxapp.com/ në shfletuesin Safari.
 2. trokitje e lehtë Shkarkoni Aplikacionin dhe trokitje e lehtë lejoj nëse shfaqet një kuti pop-up
 3. Tani trokitni lehtë mbi instaloj dhe nëse aplikacioni kërkon përsëri për konfirmim, trokitni lehtë mbi instaloj përsëri
 4. Pasi të instalohet aplikacioni, hapur ajo
 5. trokitje e lehtë Apps nga sipër, menuja horizontale
 6. Navigoni Kategoritë seksionin dhe trokitni lehtë mbi Aplikacionet Tweakbox
 7. Gjej Kodi në listë dhe trokitni lehtë mbi atë instaloj
 8. Nëse shihni një kuti konfirmimi, trokitni lehtë mbi instaloj përsëri
 9. Pasi të përfundojë instalimi, shkoni te Cilësimet të iPhone tuaj
 10. i përgjithshëm menyja e cilësimeve të iPhone tuaj, shkoni te Profilet & Menaxhimi i pajisjes
 11. Takoni opsionin nën Aplikimet e ndërmarrjes seksion
 12. trokitje e lehtë Besim
 13. trokitje e lehtë Besim përsëri
 14. Tani, shijoni Kodi në iPhone tuaj

Si të instaloni Kodi në iPhone me Cydia Impactor

Cydia Impactor është ndër aplikacionet më të njohura që ju lejojnë të shkarkoni dhe instaloni aplikacione të palëve të treta në iPhone tuaj. Para se të vazhdoni, shkarkoni skedarin Kodi.IPA së bashku me aplikacionin CydiaImpactor.

 1. Lidhni iPhone tuaj ose me tuajin PC ose Mac. Nëse iTunes juaj e merr pajisjen automatikisht, dilni nga iTunes.
 2. Hape Cydia Impactor aplikacion
 3. Zvarrit dhe lësho Kodi.IPA skedar në Cydia Impactor
 4. Zgjidhni iPhone nga Menyja e lëshimit
 5. Kliko fillim
 6. Aplikacioni do të kërkojë ID ose Apple të Zhvilluesit. Vendosni ose të njëjtin ID ose përdorni një tjetër
 7. Pas instalimit, shkoni te Cilësimet dhe pastaj Profilet & Menaxhimi i pajisjes
 8. Gjej ID e Apple keni përdorur dhe trokitni lehtë mbi për të vazhduar
 9. Takoni Besim opsion për të vazhduar
 10. Shijoni Kodi në iPhone tuaj

Si të instaloni Kodi në iPhone me Xcode

Kodi në iPhone me Xcode

Përdorimi i Xcode për të shkarkuar dhe instaluar Kodi në iPhone është pak më teknik dhe i vështirë. Për të filluar, së pari duhet të shkarkoni Shkarkuesit e Aplikacionit iOS, aplikacionin Xcode dhe ndërtimin e qëndrueshëm të Kodi.

 1. Lidhu iPhone në Mac tuaj dhe hapni Xcode aplikacion
 2. Tani zgjidhni Krijoni një projekt të ri Xcode dhe zgjedh Aplikim për pamje të vetme.
 3. Kliko tjetër
 4. Tani në Emri i produktit fushë, lloji Kodi.
 5. Gjithashtu, shkruani detaje në Identifikuesi i organizatës. Dhe në pajisje zbres, zgjidh universal
 6. Kliko tjetër për të vazhduar
 7. Nëse shihni ndonjë gabim siç është Nuk u gjet asnjë profil provizor përkatës, Kliko Fixështja fikse. Ju do të duhet të shkruani Apple ID tuaj për të zgjidhur problemin
 8. Nisja Nënshkrues i aplikacionit iOS
 9. Dosja e hyrjes fushë, browse dhe zgjidhni Kodi skedar që shkarkuat më herët
 10. Profili i Sigurimit fushë, zgjidhni Identifikuesi keni vendosur më herët në Hapi 5. Klikoni Start për të shkuar në hapin tjetër, ku do të ruani skedarin
 11. Shkoni në ekranin fillestar Xcode dhe zgjidhni DevicesWindows menuja në krye
 12. Zgjidhni pajisjen tuaj iOS, e cila është iPhone KËTU. Shkoni poshtë për të gjetur një plus të vogël (+) shenjë. Klikoni në shenjën +
 13. Tani gjeni dhe zgjidhni skedarin .ipa që krijuat Hapi 10
 14. Pasi të keni mbaruar, hiqni iPhone tuaj dhe shkoni në ekranin fillestar ose menunë e tij për të gjetur ikonën Kodi
 15. Shkoni në Cilësimet, atëherë Menaxhimi i pajisjes dhe shko te Aplikacioni i Zhvilluesit për të zgjedhur Besim mesazh. trokitje e lehtë Besim përsëri nëse pyet
 16. Tani je mirë të shkosh

Ndër të gjitha metodat e listuara më lart për instalimin e Kodi në iPhone, metoda e Tweakbox App duket se është më e lehtë. Sidoqoftë, nëse një metodë nuk funksionon, gjithmonë mund të provoni metodën tjetër për të marrë një dozë të pakufizuar argëtimi në iPhone tuaj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map