Si të instaloni Hulu në Kodi?

Dëshironi të instaloni Hulu në Kodi nga jashtë SH.B.A.? Pastaj përdorni PureVPN në pajisjen tuaj, IOS, Android, Linux ose Amazon Fire TV. PureVPN po ofron një provë 7-ditore me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë. Përdorni këtë marrëveshje me zbritje për të marrë disa shtesa Kodi dhe për të parandaluar mërzitjen në shtëpi.

Mënyra se si ne argëtohemi me përmbajtje video ka ndryshuar shumë gjatë dekadës së fundit. TV konvencionale dhe operatorët kabllorë TV janë zëvendësuar plotësisht me trendin e ri të prerjes së litarëve dhe regjistrimit të shërbimeve streaming, siç është Hulu.

Shërbimet e transmetimit janë një lehtësi e shkëlqyeshme për sistemin konvencional të kabllove TV. Ato ofrojnë cilësi shumë më të mirë, mbështetje shumë më të mirë të klientit dhe sasi të çmendura të përmbajtjes së re. Kjo është arsyeja pse shërbimet e transmetimit kanë përfshirë industrinë e argëtimit në një hapësirë ​​kaq të shkurtër kohore.

Farë është Hulu?

Një shembull i shkëlqyeshëm i një shërbimi streaming është Hulu. Ky shërbim amerikan i transmetimit është i dyti për vetëm Netflix. Ka shumë karakteristika të shkëlqyera, shumica e të cilave janë shumë më të mira se Netflix. Për shembull, ka shumë shfaqje televizive origjinale dhe filma dhe është shumë më e lirë se Netflix. Vlen të përmendet se shumë origjinal të prodhuar nga Hulu kanë fituar çmime. Këto përfshijnë përrallën e Handmaid’s, The Looming Tower, Future Man, Runaways of Marvel, The Sath, and Castle Rock.

Pjesa më e mirë në lidhje me Hulu është që azhurnon episodet më të fundit të shfaqjeve televizive në vazhdim vetëm 24 orë pasi transmetohen. Për dallim nga Netflix, ku përdoruesit shpesh duhet të presin me muaj për të marrë duart e tyre në episodet e freskëta, përdoruesit e Hulu janë gjithmonë të parët që marrin përmbajtje të freskët.

Fatkeqësisht, ky shërbim i mahnitshëm i transmetimit është i disponueshëm vetëm në SH.B.A. Shtë gati e pamundur të hysh në Hulu nga jashtë SH.B.A.-së pa një hak konkret.

Si ta shikojmë Hulu nga kudo

Ju mund ta shikoni Hulu nga kudo në botë me PureVPN. Edhe pse Hulu është i paarritshëm në vendet përveç SH.B.A., ju ende mund të përdorni atë me një VPN duke ndryshuar vendndodhjen tuaj në SH.B.A. Pasi të keni ndryshuar vendndodhjen tuaj, mund të përdorni çdo uebfaqe ose shërbim transmetimi të padisponueshëm në rajonin tuaj.

Vendndodhja juaj përcaktohet nga adresa juaj e IP-së, e cila është një numër numrash që u tregojnë serverëve të rrjetit për vendndodhjen tuaj, pajisjen dhe informacionin tjetër personal. Me PureVPN, adresa juaj e vërtetë IP maskohet nga një adresë e re IP pseudo e cila është e vendosur në SH.B.A. Kjo ju lejon të përdorni çdo gjë nga cilado bibliotekë me përmbajtje online në SH.B.A. pa qenë fizikisht e pranishme në SH.B.A..

Si të merrni Hulu Addon për Kodi?

 1. Hap Kodin.
 2. Shko tek Systems > skedar menaxher.
 3. Kliko shtoj burim >zgjedh Asnje.
 4. Në kutinë e URL-së, shkruani http://fusion.tvaddons.org
 5. hit Done.
 6. Kliko Vendosni emrin e burimit të mediave.
 7. lloj bashkim dhe klikoni Done > hit Ne rregull.
 8. Shko tek Systems > Cilësimet > addons.
 9. zgjedh Instaloni nga skedari zipping.
 10. zgjedh bashkim të dish si ta marrësh Hulu-në Kodi.
 11. Kliko xmbc-raportet > anglisht > entertainmentrepo.backup-1.1.4.zip.
 12. Prisni njoftimin që thotë Repo argëtuese është instaluar.
 13. Nga ekrani fillestar shkoni te Systems > Cilësimet > Add-ons.
 14. zgjedh Instaloni nga depoja > Repo argëtuese > Shtesa video.
 15. zgjedh TV Hulu Movie dhe klikoni instaloj.

Si të shikojmë Hulu në Kodi pas Instalimit?

Pasi të jetë instaluar me sukses shtesa Hulu, shkoni te ekrani fillestar Kodi. Pastaj shkoni te Video > Add-ons. Zgjidhni shtesën Hulu që sapo keni instaluar. Filloni të shijoni përmbajtje falas në Hulu.

Kodi VPN – A kam vërtet nevojë për të?

Përdorimi i një VPN me Kodi ose një Kodi VPN është bërë një domosdoshmëri për transmetuesit. Nuk është sekret i fshehur që transmetuesit janë komuniteti më i sulmuar në internet kur bëhet fjalë për vjedhje identiteti, shpifje dhe hacks. Një shpjegim i thjeshtë për një model të tillë është fakti që streamers janë gjithmonë në kërkim të platformave të reja nga ku ata mund të marrin qasje në përmbajtje falas video.

Gjetja e platformës së duhur që ofron shpejtësi dhe përmbajtje të qëndrueshme që dëshironi të shikoni është e lodhshme, dhe kërkon që streamers të shikojnë disa dhjetëra faqe në internet para se të merrni përfundimisht një ndeshje të mirë. Gjatë procesit të gjuetisë, është e natyrshme të klikoni në disa lidhje me qëllim të keq që mund të çojnë në infektimin e pajisjes nga malware ose programe të tjera me qëllim të keq..

Për më tepër, përmbajtja në dispozicion në Kodi, pa dyshim, nuk është e licencuar. Isshtë në dispozicion në Kodi nga burimi i piratuar dhe vazhdon t’i shërbejë qëllimit të tij, pavarësisht përpjekjeve të shumta nga prodhuesit dhe autoritetet monitoruese për ta mbyllur atë. Si pasojë, streamers gjithashtu përfundojnë në probleme nganjëherë nëse ato gjenden duke konsumuar përmbajtje pirate përmes Kodi.

Mënyra më e mirë për të qëndruar të sigurt nga të gjitha çështjet e tilla në internet është duke përdorur PureVPN. Shtë një VPN e shkëlqyer e optimizuar për transmetim dhe siguron të gjitha funksionet dhe veçoritë e nevojshme që vetëm përmirësojnë përvojën tuaj të transmetimit por gjithashtu ju sigurojnë sigurinë dixhitale që ju nevojiten për t’ju mbajtur të sigurt në internet në çdo kohë.

PureVPN – Zgjedhja më e mirë e transmetuesve

PureVPN është VPN më e popullarizuar në mesin e transmetuesve. Ka më shumë se 750+ serverë të optimizuar për transmetim, të cilat lejojnë përdoruesit të shijojnë një përvojë transmetimi të pandërprerë dhe tamponizues nga kudo në botë. Ai i mundëson transmetuesve të shmangin çështjet më të zakonshme siç janë përmbajtja e bllokuar nga rajoni dhe goditja e ISP duke anonimizuar identitetin e tyre dhe duke koduar të dhënat e tyre.

Nëse jeni një transmetues i rregullt që përdor platforma të shumta transmetimi shumë shpesh, duhet të dini që jeni në një rrezik shumë të lartë. Anydo haker ose ndërhyrës në internet lehtë mund të fitojë qasje në pajisjen dhe të dhënat tuaja, dhe t’i përdorë ato për qëllime dashakeqe që mund të rrezikojnë reputacionin tuaj ose të shkaktojnë një humbje financiare.

Gjithmonë është më mirë të jesh në anën e sigurt dhe të përdorësh PureVPN sa herë që lidhesh me internetin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me