Si të instaloni Fusion Addon në Kodi?

Botuar: 02 korrik 2019

Për fat të mirë, ekziston një mënyrë e thjeshtë për të instaluar fusion në Kodi në pajisjet tuaja streaming për sa kohë që jeni duke përdorur një VPN. Merrni PureVPN në pajisjen tuaj ose vendosni së pari një ruter VPN për të instaluar lehtësisht fusion në Kodi. PureVPN po ofron një provë 7-ditore të zbritur me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë, në mënyrë që të mund të merrni sa më shumë shtesë në Kodi, pasi dëshironi të shmangni stresin në bllokim.

** Përditësimi: Një version i ri më i mirë i aplikacionit tonë Kodi është jashtë! Ne kemi rregulluar disa gabime & prezantoi përmirësime të mëdha të performancës. Ju lutemi modernizoni aplikacionin ekzistues në versionin 1.8.0 (nëse nuk keni tashmë) nga këtu. **
Zhvilluar nga TVAddons.co, depo Fusion ju lejon të instaloni shtesa të shumta për të shikuar përmbajtjen tuaj të preferuar. Fusion gjithashtu ju jep mundësinë e përdorimit të Indigo, një mjet gjithëpërfshirës që ju lejon të kërkoni dhe menaxhoni shtesa jozyrtare Kodi. Megjithatë, mbyllja e saj në fillim të korrikut, 2017 la shumë përdorues të Kodi pa një mënyrë për të azhurnuar ose instaluar shtesën kodi fusion.
Ndërsa Fusion u kthye përsëri në skenën e Kodi pas dy muajsh të qenit M.I.A, depoja nuk është e njëjtë si më parë. Pavarësisht, ne jo vetëm do t’ju tregojmë se si të instaloni Fusion në Kodi në këtë udhëzues, por gjithashtu të përmendim disa alternativa kryesore për depo vetëm në rast se dëshironi disa aromë të shtuar.
Por para se të arrijmë në atë, le të shohim më nga afër pse duhet të përdorni një VPN për Kodi.

Si të instaloni Fusion në Kodi

instaloni fusion në Kodi

Tani që më në fund të kuptoni se çfarë është Fusion dhe pse keni nevojë për një VPN, këtu janë hapat që duhet të ndiqni për të instaluar shtesën kodi fusion, indifo aka:

 1. Shkoni në Ikona ingranazhesh në këndin e sipërm të majtë të ekranit fillestar për të hyrë në Cilësimet.
 2. Kliko Cilësimet e sistemit.
 3. Nga shiriti vertikal i menusë, klikoni Add-ons.
 4. Klikoni në Burime të panjohura shirit rrëshqitës.
 5. Pasi të shfaqet një shfaqje, zgjidhniPo’ për të konfirmuar që ju autorizoni instalimin e shtesave nga burime jozyrtare.
 6. Kthehu në menunë e mëparshme pas Burime të panjohura është aktivizuar.
 7. zgjedh Menaxher i Dosjeve.
 8. Kliko Shto Burimin.
 9. Në fushë ‘Asnje‘, Shkruani në vijim: http://fusion.tvaddons.co dhe klikoni Ne rregull.
 10. Zgjidhni kutinë e hyrjes në fund, futni bashkim duke përdorur tastierën në ekran dhe klikoni Ne rregull.
 11. Kliko Ne rregull në fund të dritares.
 12. Tani që keni shtuar burimin Fusion, kthehuni në ekranin fillestar.
 13. Nga shiriti vertikal i menusë, klikoni Add-ons.
 14. Kliko Futni shfletuesin e shtesave.
 15. Kliko Instaloni nga skedari zip alternativë.
 16. Gjeni Installer Fusion të listuar si bashkim.
 17. Fillo Ketu ose të fillojë-këtu instalon dosje Indigo, kodi-repos dosja përbëhet nga disa depo, ndërsa Kodi-scripts dosja përbëhet nga varësi të tilla si Meta Handler dhe URL Resolver.

5 alternativat kryesore të shtimit Fusion

Siç u përmend më herët, depoja e Fusion nuk është aq e mirë sa dikur. Nuk do të vijë më me shtesat e tua të preferuara Kodi dhe, kështu, ka pak gjëra që ndoshta mund të bësh me të. Për fat të mirë, ka shumë alternativa në dispozicion që mund të përdorni. Po kështu, nëse nuk doni të instaloni fusion në kodi dhe kërkoni alternativa, shikoni shtesat më të mira që kemi renditur këtu:

1. Reputacioni NoobsandNerds

NoobsandNerds është një depo me shumë qëllime që nuk ofron mijëra opsione si SuperRepo, por ajo që e veçon është cilësia dhe vëmendja e saj e jashtëzakonshme deri në detaje. Jo vetëm që do të gjeni URL për filma dhe shfaqje televizive, por gjithashtu do të hasni lidhje për sporte, përmbajtje në BBC, filma të ngrohtë dhe disa kanale televizive irlandeze rajonalë.

2. Smo Repo

Një nga depot më të reja në skenën e Kodi, Smash Repo pret një përzgjedhje të gjerë të shtesave më të njohura jozyrtare për Kodi. Ka atë që duhet për tu bërë të preferuarat e të gjithëve dhe për të zëvendësuar Fusion duke ecur përpara, por vetëm koha do ta tregojë. Përveç mbajtjes së shtesave të shtesave, Smash Repo gjithashtu strehon shumë depo të tjera në mënyrë që të mund të instaloni lehtësisht cilindo që dëshironi nga një burim i vetëm.
*** Shënim: Lidhja ka rënë për disa javë tani, ne do t’ju njoftojmë sa më shpejt që të mësojmë më shumë informacione rreth tij ***

3. SuperRepo

SuperRepo është një nga depot më të mëdha Kodi atje, ku do të gjeni më shumë se 2,000 shtesa Kodi. Depoja masive gjithashtu përmban shtesa për të ndryshuar pamjen e Kodi, transmetuar TV live, për të kapur filmat më të rinj dhe për të shikuar sporte. Përmbajtja azhurnohet rregullisht, dhe ju keni një përzgjedhje të gjerë të opsioneve në dispozicion. Nëse doni të instaloni shtesa nga një depo e vetme, SuperRepo është ajo që ju nevojitet!

4. Thjesht Caz Repo

Thjesht Caz, i referuar edhe si depo Cazwall, ofron koleksionin më të vogël të shtesave Kodi në këtë listë. Sidoqoftë, e kompenson atë me cilësi të lartë pasi mburret me një mori kanalesh sportive dhe të ndryshme. Më e mira nga të gjitha, ai përmban listat e listave të Elysium dhe Britanisë së Madhe, të cilat janë dyqane të shkëlqyera për të gjitha llojet e prurjeve të filmave dhe TV, pavarësisht nëse është në kërkesë ose përmbajtje live. Depoja gjithashtu azhurnon rregullisht shtesat e saj.

5. Kodi Israel Repo

KodiIsrael, i njohur edhe si Kodil ose Kodi Israel, është një nga depot më të vjetra të Kodi por edhe një nga më të mirat. Ajo ofron një shtesë të madhe të koleksionit për Kodi, dhe shumë prej tyre janë mjaft interesante. Me mbylljen e depove si Echo dhe Fusion, është një nga vendet e pakta ku mund të gjeni versione më të vjetra, pune të shtesave tuaja të preferuara Kodi.

Pse duhet të përdorni një VPN Kodi?

Nëse jeni përdorues i zjarrtë i Kodit, duhet të merrni duart tuaja në një shërbim të besueshëm VPN për të qëndruar anonim në internet. Në fund të fundit, Ofruesit e Shërbimit të Internetit (ISP) monitorojnë aktivitetin tuaj dhe ngasin bandën tuaj që ndikon në aftësinë tuaj për të transmetuar përmbajtjen tuaj të preferuar në Kodi.
Për më tepër, gjeo-kufizimet mund t’ju parandalojnë hyrjen e shtesave të caktuara dhe përmbajtjes. Për shembull, edhe nëse mësoni se si të instaloni shtesën kodi fusion, nuk do të keni mundësi ta përdorni atë pa VPN nëse është i kufizuar në rajonin tuaj.
Me PureVPN, ju mund të transmetoni atë që dëshironi nga kudo me intimitet të plotë dhe për këtë arsye të heqni qafe çështjet e bezdisshme tamponizuese që lindin nga rrëzimi i ISP-së. Plus, pasi që adresa juaj e vërtetë IP është zëvendësuar me një nga 88,000+ IP-të tona, mund të fitoni qasje të pakufizuar në shtesat kodi fusion – plus, qindra shtesa të tjera Kodi – pa u përballur me ndonjë sherr.

Fjala e fundit

Nëse dëshironi të provoni ndonjë prej alternativave të Fusion që kemi renditur në këtë udhëzues, gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni të njëjtat udhëzime të përmendura më lart (duke përjashtuar hapin 1 deri në 6 nëse tashmë jeni bërë me atë, natyrisht) dhe të zëvendësoni URL e burimit me atë të zgjedhjes suaj.
Shijoni të shikoni përmbajtjen që dëshironi në Kodi me shtesat tuaja të preferuara!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me