Si të instaloni asnjë kufizim të ndërtuar magjik në Kodi


Si të instaloni asnjë kufizim të ndërtuar magjik në Kodi

Botuar: 16 Janar 2020


Nuk mund të instaloni Kodi No Limits Magic Build? Pastaj përdorni këtë udhëzues për ndihmë. Plus, përdorni PureVPN për vetëm 0,99 dollarë pasi është një nga Kodi VPN më i mirë që zhbllokon shumë shtesa. Shijoni kanalet transmetuese në Kodi dhe de-stresoni trurin tuaj gjatë mbylljes.

Nuk ka kufij ndërtimi magjik

No Limits Magic Build është pa dyshim një nga ndërtimet më të qëndrueshme tani që mirëmbahet rregullisht nga zhvilluesit e tij për t’u siguruar që ndërtimi dhe shtesat e tij funksionojnë pa probleme. Ajo vjen e mbushur me një bibliotekë të gjithanshme të shtesave të lidhura me filma, shfaqje TV, muzikë dhe dokumentarë. Meqenëse aplikacioni mirëmbahet dhe azhurnohet rregullisht nga zhvilluesit, ai gjithashtu pret shumë shtesa më të fundit për muzikë dhe video si The Magic Dragon, dhe Deja Vu. Paraqitja Aeon Nox 5: Silvo Skin i jep një pamje të tillë moderne sa që pothuajse të duket futuriste dhe ndërfaqja e bën navigimin e lehtë. Në përgjithësi, No Limits Build është një provë e domosdoshme për ata Nëse përdorni Kodi si burimin tuaj kryesor të argëtimit në shtëpi.

Disclaimer: PureVPN nuk është i lidhur me No Limits Magic build. Isshtë një ndërtesë e lirë Kodi që përshëndet nga depot jozyrtare dhe nuk kemi asnjë përgjegjësi për mënyrën e përdorimit të saj. Ky udhëzues është krijuar thjesht për t’ju lejuar të përdorni këtë ndërtim të sigurt për nevojat tuaja personale. Për më tepër, PureVPN dënon çdo veprim që lidhet me shkeljen e të drejtës së autorit dhe transmetimin ose ndarjen e përmbajtjes pirate.

Si të instaloni asnjë kufizim Magic Build

Tani le të zbresim në pjesën kryesore. Metoda e instalimit për No Limits Magic ndërtuar në Kodi.

Shënim: Ndërtimi funksionon me të dy versionet Kodi Krypton 17.6 dhe Leia. Sidoqoftë, nëse nuk jeni në gjendje të instaloni ndërtesën në Kodi Leia 18.4 ose 18.5, atëherë duhet të zbritni në 18.1 që ndërtimi të funksionojë pa probleme.

Magjistari No Limits Magic build është i disponueshëm përmes këtyre dy depove.

 1. https://www.nolimitswiz.appboxes.co
 2. http://nolimitsbuilds.com/kodi/

Të dy këto depo funksionojnë por Nr.2 mund të jetë hit dhe ndonjëherë humbas siç raportohet nga disa përdorues prandaj këtu do të shkojmë me https://www.nolimitswiz.appboxes.co.

Ju lutemi vini re se pasi të instaloni magjistarin, do të gjeni versione të ndryshme të No Limits Magic, të ndërtoni disa prej të cilave pritini përmbajtje për të rritur. Për transmetimin në media, shumica e përdoruesve rekomandojnë të përdorni versionin “Lite”. Ne e kemi ndarë procesin e instalimit në 3 hapa. Ja se si shpaloset.

Hapi 1: Aktivizoni “Burimet e panjohura”

Në mënyrë që të lejoni Kodi të pranojë ndonjë ndërtesë ose shtesa të palëve të treta, ju duhet të aktivizoni “burimet e panjohura” së pari.

Shko te Kodi ‘Cilësimet’ > “Cilësimet e sistemit” > ‘Shtesa’ > “Burimet e panjohura” dhe ndizni funksionin. Klikoni “Po” kur mesazhi “Paralajmërim” shfaqet

Hapi 2: Instaloni asnjë kufizim magjik magjik

 • Tani rri pezull tek Kodi ‘Home’ dhe shko te ‘Cilësimet’
 • Hapni “Menaxherin e Dosjeve” < Klikoni në “Shto burimin” > Klikoni “
 • Vendosni lidhjen e depove: https://www.nolimitswiz.appboxes.co/
 • Në fushën menjëherë poshtë ku keni futur URL-në, vendosni një emër për burimin tuaj të mediave dhe klikoni “Ok”. Zgjidhni diçka të dukshme dhe të lehtë për t’u mbajtur mend si “Jo Limits Magic”
 • Kthehu përsëri në ekranin fillestar Kodi.
 • Hapni “Shtesat” dhe zgjidhni ikonën “Instaluesi i paketimit” në të majtë të ekranit, ai që duket si kuti
 • Klikoni në “Instaloni nga skedari Zip” dhe zgjidhni emrin që e keni ruajtur më herët për burimin e mediave që në këtë rast është “Jo Limits Magic”
 • Për Kodi Krypton 17.6 dhe më herët – Zgjidhni: plugin.video.nolimitswizard.zip
 • Për Kodi 18 Leia – Zgjidhni: plugin.video.nolimitswizard18.zip dhe kliko ‘Ok’
 • Pas disa sekondash do të merrni një njoftim në ekran ‘Nuk është instaluar Shtesa e Wizard-it pa kufizime

Nëse jeni duke përdorur Kodi 18, një numër i shfaqjeve do të shfaqen pasi të jetë instaluar magjistari për të cilin thjesht duhet të klikoni në butonat e duhur për të hequr qafe ato.

Hapi 3: Instaloni asnjë Limits Magic ndërtuar nga Wizard

 • Kthehu përsëri në ekranin fillestar Kodi
 • Klikoni në “Shtesa” > ‘Shtesa të programit’, më pas hapeni “Jo Limits Wizard”
 • Përdoruesit e Kodi Leia duhet të klikojnë “Instaloni / Përditësoni” Jo Kufijtë Ndërtoni sapo të hapin magjistarin
 • Tani do të shihni versione të ndryshme të ndërtesës në dispozicion. Ju mund të zgjidhni një sipas nevojave dhe preferencave tuaja. Do të gjeni gjithashtu shumë servera për të zgjedhur. Në rast se hasni probleme gjatë shkarkimit të ndërtesës nga një server specifik, provoni një tjetër, derisa të fillojë të shkarkojë
 • Zgjidhni instalimin “Standard” ose “Fresh” dhe kliko “Po”
 • Tani prisni me durim që të përfundojë shkarkimi
 • Pasi të keni mbaruar shkarkimi, mos kryeni asnjë veprim tjetër derisa të jenë nxjerrë të gjithë skedarët. Nëse kërkohet, zgjidhni “Forcë Kodin afër”
 • Tani rinisni PC-në tuaj dhe filloni Kodi. Nëse jeni duke përdorur një pajisje tjetër si Firestick, kryeni një cikël energjie për t’i dhënë pajisjes një fillim të ri

Tani ndërtimi automatikisht do të përfundojë hapat e mbetur si cilësimet e lëkurës në sfond. Nëse konstatoni se imazhet e sfondit nuk po ngarkojnë siç duhet, rinisni përsëri Kodin.

Pasi të përfundojë procesi, do të shihni Lëkurën Futuristic Aeon Nox 5 në ekranin tuaj në shtëpi Kodi. Në rast se duket njëlloj si më parë, ndiqni hapat më poshtë për të azhurnuar lëkurën tuaj.

 • Shko te “Cilësimet”, > Cilësimet e sistemit Klikoni Cilësimet e Ndërfaqes, > lëkurë
 • Zgjidhni Aeon Nox 5: Silvo
 • Klikoni “PO” kur të kërkohet
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map