Si të instaloni Alluc Addon në Kodi 18


Si të instaloni Alluc Addon në Kodi 18

Botuar: 16 korrik 2019


Nëse jeni një transmetues i etur dhe dëshironi të provoni shtesën Alluc në një provë në vitin 2019, ky udhëzues ekskluziv është gjithçka që ju nevojitet. Ne e kemi ndarë në tre pjesë të ndryshme për ta bërë atë gjithëpërfshirës për të gjithë:

 1. Si të instaloni Alluc Addon në Kodi 18
 2. Si të përdorim Alluc Addon në Kodi 18
 3. Fiksimet e zakonshme të gabimeve / gabimeve për Alluc Addon

Alluc ka qenë një shtesë ekstremisht e dëshirueshme në komunitetin e transmetimit Kodi për gati një dekadë. Disa prej jush duhet ta keni përdorur tashmë dhe ata që nuk kanë munguar shumë nga “argëtimi” nga Kodi.

Whatfarë është Alluc Addon

Alluc nuk është saktësisht një shërbim “streaming” dhe nuk pret asnjë përmbajtje të vetin. Shtë një uebfaqe që ofron lidhje falas të transmetimit nga burime të tjera. Deri më sot, Alluc krenohet me mijëra filma dhe shfaqje TV (të reja dhe të vjetra), të gjitha nga faqet e tjera të transmetimit. Ndërsa mund të mendoni se mund të jetë potencialisht e rrezikshme të ndiqni lidhje nga burime të panjohura, zhvilluesit e Alluc sigurohuni që të hiqni çdo lidhje të vdekur ose me qëllim të keq.

A është e ligjshme të përdorni Alluc Addon?

Meqenëse transmetimi dhe ligjshmëria i nënshtrohen gjithnjë kompleksitetit; kështu, është një zonë mjaft gri sesa e zezë ose e bardhë. Në shumë vende shkarkimi ose pritja e përmbajtjes për të cilën shikuesi nuk ka të drejta është e paligjshme. Por meqenëse Alluc nuk pret ndonjë nga përmbajtjet e veta dhe shërben si një direktori i lidhjeve që përcjellin në faqet e tjera, është e sigurt të supozosh që Alluc është i ligjshëm.
Aspektet juridike varen gjithashtu nga vendi ku jetoni. Për shembull, në shumicën e vendeve, është e ligjshme të shikoni përmbajtje, por shkarkimi ose pritja nuk është. Ndërsa në disa rajone si BE, ndalimi i përmbajtjes nga vetë burime jozyrtare është i ndaluar.

A është i sigurt për përdorim?

Siç u diskutua më lart, të gjitha lidhjet e postuara në Alluc inspektohen së pari nga zhvilluesit për çdo qëllim të keq për të eleminuar ose të paktën, minimizuar të gjitha rreziqet e sigurisë. Sidoqoftë, shqetësimet e sigurisë për Alluc si një shtesë e palës së tretë janë ende atje. Pra, nëse jeni të vetëdijshëm për të dhënat tuaja dhe privatësinë, mund të përdorni një Kodi VPN të dobishëm për të shijuar një përvojë të sigurt dhe private të transmetimit.

Si të instaloni Alluc në Kodi 18

Ndiqni këto hapa me kujdes për të instaluar Alluc në versionin Kodi 18 Leia.

 1. Shkarkoni versionin Kodi 18 (nëse nuk është shkarkuar tashmë)
 2. Shkoni në ekranin fillestar të Kodi, pastaj klikoni në “shtesat” nga menyja “cilësimet”
 3. Tani kontrolloni skedën “burime të panjohura” për t’i mundësuar Kodi të instalojë Alluc
 4. Shkarkoni skedarin zip të Alluc dhe ruajeni diku lehtësisht të arritshme
 5. Kthehu përsëri në ekranin fillestar të Kodi, kliko “shtesat” dhe zgjidh “shfletuesin e shtesave”.
 6. Zgjidhni “instaloni nga skedari zip” duke lokalizuar skedarin zip që keni ruajtur më parë
 7. Prisni për njoftimin e aktivizuar me shtesën
 8. Kthehuni përsëri në ekranin fillestar dhe hapni “cilësimet”.
 9. Hapni “menaxherin e skedarëve” dhe pastaj kliko në “shto burimin”.
 10. Shtoni burime në kutinë e sipërme dhe kutinë e poshtme
 11. Hapni përsëri ekranin fillestar të Kodi, zgjidhni “shtesa” dhe pastaj “shfletues shtesash”.
 12. Klikoni mbi “instaloni nga skedari zip” dhe prisni njoftimin e aktivizuar me shtesën
 13. Klikoni në “instaloni nga depoja” dhe më pas zgjidhni “instalimin” dhe prisni që njoftimi të shfaqet
 14. Klikoni tek “instaloni nga depoja” dhe zgjidhni shtesat “video / muzikë / program”
 15. Zgjidhni “Alluc” dhe prisni për njoftimin
 16. Alluc tani është gati për t’u përdorur

Si të përdorim Alluc në Kodi 18

Pasi të jetë vendosur Alluc, ja si mund ta përdorni për të shikuar filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara.

 1. Shkoni në ekranin fillestar të Kodi
 2. Shko te “shtesat” dhe zgjidh “shtesat e videos”.
 3. Zgjidhni “Alluc”
 4. Një dritare e mirëseardhur do të shfaqet për versionin e fundit të Alluc. Zgjidhni ‘tjetër’ për të filluar
 5. Tani do të shfaqet një mohim, klikoni ‘pranoni. ‘
 6. Tani do t’ju jepen dy mundësi për të ekzekutuar Alluc. “Thelbësore” dhe “Advanced”. Ju mund të përdorni “modalitetin e përparuar” për të ekzekutuar Transmogrifier ose Water Sochak. Por tani për tani, le t’i përmbahemi mënyrës themelore për t’i mbajtur gjërat thjeshtë
 7. Tani do të shfaqet një ekran me listën e gjuhëve. Ju mund të zgjidhni gjuhë të shumta për të transmetuar përmbajtje, por këtu ne do t’i përmbahemi vetëm “anglishtes” dhe do të zgjedhim “tjetër”.
 8. Nëse nuk keni një llogari Alluc tashmë, regjistrohuni për një llogari falas në http://accounts.alluc.com, regjistrimi është shumë i thjeshtë dhe do t’ju kërkohet të ndani informacione themelore si adresa e emailit tuaj.
 9. Tani shkruani letrat kredenciale tuaj në Alluc (emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin) në magjistarin e konfigurimit në Kodi dhe zgjidhni “tjetër”.
 10. Tani, zgjidhni “autorizoni” nëse doni të lidhni llogarinë tuaj Trakt.tv me aktivitetin tuaj Alluc. Nëse nuk përdorni trakt.tv, atëherë zgjidhni ‘konfigurimin e mbarimit’.
 11. Do të njoftoheni pasi të keni përfunduar konfigurimin. Zgjidhni “afër” për të filluar përdorimin e Alluc

Fiksimet e zakonshme të gabimeve / gabimeve për Alluc Addon

Ndërsa përdorni Alluc, mund të hasni disa gabime të bezdisshme për të ndërprerë përvojën tuaj të transmetimit. Më poshtë, ne kemi përshkruar disa të zakonshme së bashku me rregullimet e tyre të shpejtë.

Gabimet e hyrjes

Pasi të keni instaluar Alluc dhe të keni pranuar mohimin, mund të merrni një gabim duke ju penguar të regjistroheni nëse përpiqeni të ekzekutoni Alluc në mënyrë themelore ose të përparuar. zgjidhja:
Ky gabim shfaqet kryesisht kur llogaria juaj Alluc nuk është regjistruar me sukses. Shkoni në http://accounts.alluc.com dhe sigurohuni që keni klikuar në lidhjen e konfirmimit të llogarisë dërguar në kutinë tuaj të postës elektronike.

Nuk u gjet asnjë rezultat

Kur kërkoni për një shfaqje specifike në Alluc, ju jeni prezantuar me një listë të kërkimeve. Por ndonjëherë ju mund të merrni një gabim ‘nuk u gjetën rezultate’.

zgjidhja:

Shumica e kohës, ky gabim nuk ka asnjë lidhje me vetë addon. Ekzistojnë shanse që kërkimi juaj të mos ketë rezultate në dispozicion në drejtorinëAlluc. Ju mund të kontrolloni dyfish kërkesën tuaj këtu http://alluc.ee.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map