Si të hapni portet për thirrjen e detyrës Luftës Botërore 2 duke përdorur Portin përpara


Si të hapni portet për thirrjen e detyrës Luftës Botërore 2 duke përdorur Portin përpara

Call of Duty World War 2 është ndër këstet më të fundit të serialit Call of Duty. Loja shkon prapa në ditë, dhe ju lejon të përjetoni emocionin e pjesëmarrjes në një nga luftërat më shkatërruese në planetin Tokë!

Pas devijimit larg nga skenarët fantastikë të Luftërave Botërore, ekskluziviteti COD është rikthyer përfundimisht në rrënjët e tij të Luftës së Dytë Botërore. Ata që ishin adhurues të serialit në të kaluarën do ta gjejnë lojën e re edhe më të mirë për shkak të grafikëve të saj të mahnitshëm dhe një skenari më të madh se kurrë më parë.

Me këstin e ri, loja po kthehet në lojën e saj “çizmet në tokë”. Në të, lojtarët mund të gjejnë ose të kërkojnë pako shëndetësore, dhe madje edhe municione, ndër të tjera. Skena e tregimit është gjithëpërfshirëse dhe shumë tërheqëse.

Nëse jeni të humbur në të gjitha argëtimet COD Luftës së Dytë Botërore për shkak të humbjes së vazhdueshme të paketave, ping-ut të lartë, ose latencës së parregullt, atëherë mos u shqetësoni! Tani mund ta pasuroni me lehtësi përvojën tuaj të lojrave në internet duke hapur porte specifike në ruterin tuaj.

Portet që duhen për të ekzekutuar thirrjen e detyrës: Lufta e Dytë Botërore

Pavarësisht nëse jeni një gamer i rastësishëm apo një avid; është e rëndësishme për ju të kuptoni rëndësinë e stabilitetit të rrjetit. Për shkak të një rrjeti të dobët, do të përjetoni shumë vonesa dhe shkëputje. Humbja e paketave dhe vonesa më e lartë do të shkatërrojnë plotësisht përvojën tuaj të lojrave në internet.

Nëse jeni duke përjetuar çështje të ndërprerjes ose shkëputje ndërsa luani COD WWII, mund të hapni porte specifike të Call of Duty World War 2 në ruterin tuaj për ta bërë lidhjen tuaj pa probleme dhe të qëndrueshme. Të dhëna më poshtë janë portet që duhet të hapni për lojën COD WWII pa vonesa:

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: 1935,3074,3478-3480 Copy Ports UDP: 3074,3478-3479 Ports Copy

Portet për Forward në Playstation 4

TCP: 3074 Porty Copy UDP: 88,500,3074,3544,4500 Porte Copy

Portet për Forward në Xbox One

TCP: 3074,27015-27030,27036-27037 Porte Kopjimi UDP: 3074,4380,27000-27031,27036 Portet e kopjimit

Si të hapni portet për thirrjen e detyrës: Lufta Botërore 2

Megjithëse dërgimi i portit për Call of Duty World War 2 do të përmirësojë lojën e përgjithshme, është e rëndësishme të mbani mend që do të vëzhgoni në cilësimet e ruterit tuaj për ta vendosur atë. Por para se të vazhdoni, duhet të keni detajet e mëposhtme:

 • Para së gjithash, duhet të dini adresën IP të ruterit tuaj. Mund ta gjeni në manualin e përdoruesit ose në anën e pasme të ruterit.
 • Së dyti, duhet të zbuloni adresën IP të PC, PS4 ose Xbox One.
 • Së fundmi, do t’ju duhet portet TCP dhe UDP të Call of Duty World War 2. Këto janë renditur më lart.

Pasi të keni këto informacione, mund të ndiqni hapat e përmendur më poshtë për të hapur porte për Call of Duty World War 2:

Procesi i dërgimit të një porti është përgjithësisht:

 • Vendosni adresën IP të ruterit tuaj në shfletuesin tuaj të internetit.
 • Pastaj futni letrat kredenciale të ruterit për të hyrë në pult.
 • Hapni cilësimet e Port Forwarding të ruterit tuaj.
 • Pastaj, futni tastierën tuaj të lojrave ose adresën IP të kompjuterave në fushat boshe.
 • Në fushat ngjitur ose korresponduese, vendosni portet TCP dhe UDP të COD WWII
 • Më në fund, rindizni ruterin tuaj!

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Përcjellja e portit mund të jetë një detyrë e vështirë për ata që janë të pamendur. Rdo ruter ka një ndërfaqe të ndryshme, gjë që e bën tepër konfuze të lundrosh nëpër cilësime dhe të gjesh atë që po kërkon.

Ndonjëherë, ISP bllokon porte të caktuara, që do të thotë se nuk do të mund të hapni porte COD WWII në ruterin tuaj nëse ISP juaj i ka bllokuar tashmë këto. Dhe nëse ISP nuk është me faj, atëherë problemi mund të jetë shkaktuar nga muri i zjarrit i sistemit tuaj operativ.

Sado problematike të duket e gjithë kjo, këto çështje mund të zgjidhen brenda disa minutave duke përdorur shtesën Port Forwarding të PureVPN. Me të, ju mund të lejoni të gjitha portet, ose t’i lejoni ato, dhe madje të lejoni porte specifike për përdorimin tuaj.

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Shtesa Port Forwarding e PureVPN është e dobishme në shumë mënyra. Këtu janë disa përfitime të tjera të përdorimit të shtesës:

  • Mund të lejoni ose mos lejoni portet nga çdo pajisje
  • Mund të hyni në pajisjen tuaj nga distanca nga kudo në botë
  • Do të përjetoni shpejtësi të përmirësuara të shkarkimit
  • Ju mund të anashkaloni CGNAT (Natyra e shkallës së transportuesit)
  • Ju gëzoni më shumë siguri ndërsa përdorni përcjelljen e portit me një VPN

IMG

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map