Si të hapni portet për Roblox duke përdorur Port Forwarding


Si të hapni portet për Roblox duke përdorur Port Forwarding

Ju jeni të fiksuar me Roblox për shkak të të gjitha hyjnive që keni dëgjuar nga miqtë tuaj. Tani që doni ta luani vetë, ju keni ngecur me disa probleme të papritura:

 • Roblox nuk ju lejon të luani në lojë
 • Sistemi herë jashtë çdo herë që përpiqesh të lidhesh
 • Nuk mund të duket se gjen një lidhje të qëndrueshme

Nëse pengesat e lartpërmendura po dëmtojnë seancat tuaja të lojërave dhe ju pengojnë të luani Roblox, nuk do të keni asnjë mundësi tjetër përveçse të mbështeteni në Forwarding Port Roblox.

Duke dërguar portet në ruterin tuaj, ju mund të lejoni trafikun hyrës, i cili ndryshe bllokohet nga pajisja. Si pasojë, ju përfundoni me një lidhje të qëndrueshme dhe një përvojë më të mirë të lojrave.

Varet nga ju nëse dëshironi të shkoni në opsionin e përcjelljes së portit manual ose për një metodë më të përshtatshme – Shtesë PureVPN.

Portet që duhen për të ekzekutuar Roblox

Nëse nuk jeni në gjendje të luani Roblox pa ndonjë ndërprerje, dërgimi i porteve të përmendura më poshtë do t’ju ndihmonte të shmangni raste të tilla. Ja se si ta transferoni përpara Roblox:

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: UDP: 49152-65535 Porte Kopjimi

Portet për përpara në XBOX ONE

TCP: 3074 Porty Copy UDP: 88, 500, 3074, 3544, 4500 Porte Copy

Si të përcillni portet në Roblox

Ju nuk duhet të jeni një shkencëtar rakete për të hapur portet Roblox në ruterin tuaj përmes cilësimeve manuale. Pra, për të filluar me dërgimin manual të portit Roblox, së pari duhet të kujdeseni për disa parakushte. Për fillestaret:

 • Keni nevojë për adresën IP të ruterit tuaj që të mund të hapni panelin në pajisjen tuaj
 • Ju gjithashtu duhet të keni adresën IP të pajisjes në të cilën dëshironi të luani Roblox siç është PC ose Xbox
 • Në fund të fundit, ju nevojiten portet TCP dhe UDP që të mund të përcillni portat në ruterin tuaj për një përvojë optimale të lojërave Roblox.

Ne kemi përmendur portet TCP dhe UDP për Windows, si dhe Xbox. Pra, ajo që ju nevojitet vetëm është IP adresa e pajisjes tuaj dhe ruteri. Pasi ta keni pasur këtë, ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

Procesi i dërgimit të një porti shkon si kjo:

 • Hapni pultin e ruterit në pajisjen tuaj duke futur adresën e tij IP
 • Hyni në pultin e ruterit duke futur letrat kredenciale
 • Shkoni te cilësimet e Port Forwarding në ruterin tuaj
 • Tani, shkruani adresën IP të pajisjes tuaj të lojrave në fushën përkatëse
 • Vendosni portet përkatëse TCP dhe UDP të Roblox
 • Ruani ndryshimet dhe rindizni ruterin

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

Hapni Portet Roblox me Vetëm një Klikim

Dërgimi i porteve për të bërë funksionimin e Roblox në pajisjen tuaj mund të duket e lehtë nëse ndiqni procesin manual. Megjithatë, nuk është gjithmonë e garantuar.

Për shembull, nëse nuk jeni person me teknologji, mund të përfundoni duke shkatërruar cilësimet e routerit tuaj. Së dyti, nuk do të keni mundësi të hapni porte lehtësisht në ruterin tuaj nëse është i firewall-it nga ISP-ja juaj.

Për më tepër, ekziston një arsye pse disa porte zakonisht nuk lejohen ose bllokohen. Për shembull, porti mund të bllokohet për qëllime të sigurisë.

Nëse këto probleme rrëmuhen me kokën tuaj dhe nuk dini se çfarë të bëni më, mund të provoni shtesën e Port Forwarding të PureVPN.

Me shtesën në arsenalin tuaj, ju mund të përcillni portet me një klikim, ndërsa të gjithë nuk duhet të shqetësoheni për prishjen e cilësimeve të routerit tuaj ose pengimin e ndonjë firewall.

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Ju nuk dëshironi të prishni mendjen tuaj me procesin manual të përcjelljes së portit Roblox. Epo, nëse nuk dëshiron ta bësh atë, atëherë jo!

Ju thjesht mund të regjistroheni në shtesën e primit të PureVPN, d.m.th, Port Forwarding dhe të lejoni / mos lejoni portet specifike vetëm me një klik.

Këtu është edhe një surprizë tjetër për ju – ka shumë përfitime të tjera që ju mund të shijoni me shtesën tonë premium, siç janë:

  • Qasni larg nga laptopi ose desktopi nga kudo tjetër
  • Gjithmonë mund t’i shpejtoni lojrat tuaja, si dhe shkarkimet e përruave
  • Mund të zhbllokoni çdo portë TCP dhe UDP për çdo pajisje me një klik
  • Ju mund të merrni rreth natyrës së shkallës së Transportuesit
  • Mund të përdorni të dy shtesat e përcjelljes së portit dhe VPN njëherësh

përfitimet e përdorimit të përcjelljes së portit roblox

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map