Si të hapni portet për Red Dead Redemption 2 duke përdorur Portin Forwarding


Si të hapni portet për Red Dead Redemption 2 duke përdorur Portin Forwarding

Red Dead Redemption 2 ofron një përvojë lojrash e cila është ndryshe nga çdo tjetër që keni luajtur më parë. Ai krenohet me një lojë shumë të thellë, të plotësuar me një thellësi ultra të nivelit, mekanikë të lojës së gjallë, betejat emocionuese, hartë të gjerë botërore, dhe më shumë.

Pavarësisht, nëse jeni duke humbur kënaqësinë e RDR 2 për shkak të humbjes së vazhdueshme të paketave, pingut të lartë dhe latencës së parregullt, mos u shqetësoni. Ju mund të merrni përvojën tuaj të lojrave në internet në nivelin tjetër me shtesën tonë Port Forwarding.

Portet e nevojshme për të ekzekutuar Red Dead Redemption 2

Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm apo një lojtar i etur, duhet të kuptoni domethënien e stabilitetit të rrjetit. Nëse rrjeti juaj nuk është i qëndrueshëm dhe i rrënuar me humbje të paketave dhe latente më të lartë, loja juaj do të pësojë patjetër vonesë dhe shkëputje të vazhdueshme.

Këtu, dërgimi i porteve specifike mund t’ju ndihmojë të shijoni lojëra në internet pa probleme. Pra, nëse përballeni me vonesa dhe shkëputje ndërsa luani RDR 2, mund të hapni porte specifike Red Dead Redemption 2 në ruterin tuaj për të zgjidhur këtë problem.

Portet për Përparim në PlayStation 4

TCP: 465, 983, 1935, 3478-3480, 10070-10080, 30211-30217 Copy Ports UDP: 3074, 3478-3479, 6672, 61455-61458 Copy Ports

Portet për Forward në Xbox One

TCP: 3074, 30211-30217 Copy Ports UDP: 88, 500, 3047, 3074, 3544, 4500, 6672, 61455-61458 Copy Ports

Portet për Forward on Steam

TCP: 27015-27030,27036-27037,30211-30217 Copy Ports UDP: 4380,6672,27000-27031,27036,61455-61458 Copy Ports

Si të hapni portet për Red Dead Redemption 2

Nëse keni një kuptim themelor të cilësimeve të routerit tuaj, mund të dërgoni me lehtësi portën për RDR 2. Por, para se të shkoni në lidhje me të, do t’ju duhet të kontrolloni dhe të shënoni detajet e mëposhtme:

 • Para së gjithash, duhet të njihni adresën IP të routerit tuaj, të cilën mund ta gjeni në manual ose në anën ose pjesën e pasme të ruterit.
 • Së dyti, do t’ju duhej adresa IP e PS4 ose Xbox One.
 • Në fund të fundit, ju nevojiten portet TCP dhe UDP të Red Dead Redemption 2 (të listuara më lart).

Pasi të keni të gjitha parakushtet, mund të vazhdoni në mësimin e mëposhtëm të përcjelljes së portit Red Dead Redemption 2:

Procesi i dërgimit të një porti është përgjithësisht:

 • Vendosni adresën IP të routerit tuaj në shfletuesin tuaj të internetit
 • Tani, shkruani letrat kredenciale të routerit për të vazhduar në pultin ose cilësimet
 • Shkoni te cilësimet e Port Forwarding në ruterin tuaj (lundrimi mund të ndryshojë në ruterë të ndryshëm)
 • Tani, fusni adresën tuaj PS4 ose Xbox One në fushat boshe
 • Në fushat përkatëse, futni portat TCP dhe UDP të RDR 2
 • Rinisni ruterin tuaj

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Për shumicën e njerëzve, dërgimi i portit është një detyrë mjaft e kërkuar. Për fillestarët, çdo ruter ka një tastierë tjetër, e cila shpesh e bën të vështirë lundrimin në cilësimet specifike.

Së dyti, jo gjithmonë do të keni mundësi të hapni portin RDR 2 në ruterin tuaj nëse portet janë të kufizuara nga ISP-ja juaj. Po, e dëgjuat ashtu! ISP-të janë famëkeq për bllokimin e porteve për arsye të sigurisë. Nëse ISP nuk është arsyeja prapa një porte të bllokuar, atëherë ndoshta mund të jetë muri i zjarrit i sistemit tuaj operativ.

Epo, ju mund t’i bëni që të gjitha këto probleme të largohen dhe të shijoni lojëra të qetë në internet në të gjitha sistemet tuaja të dëshiruara me shtesën Port Forwarding të PureVPN. Përmes shtesës Port Forwarding, ju mund të lejoni të gjitha portet, të mos lejoni të gjitha portat dhe të lejoni porte specifike.

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Shtesa Port Forwarding e PureVPN mund të ju ndihmojë në dhjetëra mënyra. Këtu janë disa nga mënyrat më të mira për të përfituar nga shtesa:

  • Mund të lejoni ose mos lejoni portat e dëshiruar në të gjitha pajisjet tuaja të preferuara
  • Ju mund të përdorni nga distanca pajisjen tuaj nga kudo në botë
  • Ju mund të përmirësoni shpejtësinë tuaj të shkarkimit
  • Ju lehtë mund të anashkaloni CGNAT (Natyra e shkallës së transportuesit)
  • Mund të përcillni portet ndërsa përdorni një VPN

IMG

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map