Si të hapni portet për PUBG duke përdorur Portin përpara


Si të hapni portet për PUBG duke përdorur Portin përpara

Fushat e betejave të PlayerUnknown, më shpesh të njohura si PUBG, është një nga lojërat më të mira në internet me lojëra royale me shumë lojtar, me një bazë aktive lojrash në miliona. Gameplay është gjithëpërfshirëse dhe plot eksitim; ju mund të luani me miqtë tuaj, si dhe të komunikoni me ta për të ndërtuar strategji për të mbijetuar dhe fituar.

Nëse doni të jeni pjesë e aksionit, por nuk keni qenë në gjendje, mos u shqetësoni pasi ne ju kemi mbuluar! Duke hapur porte specifike në ruterin tuaj, mund ta bëni përvojën tuaj të lojërave PUBG më të qëndrueshme dhe madje edhe më të shpejtë. Këtu, do t’ju tregojmë se si të veproni në lidhje me këtë.

Portet që duhen për të ekzekutuar fushat e betejave të lojtarëve të panjohur

Duke qenë një gamer, mund të jetë mjaft zhgënjyese kur nuk jeni në gjendje të luani me potencialin tuaj të plotë për shkak të porteve të padisponueshme. Nëse nuk jeni në gjendje të luani PUBG pa probleme, dërgimi i porteve të përmendura më poshtë duhet t’ju ndihmojë të shmangni rastet e porteve që nuk janë të disponueshme:

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: 27015-27030,27036-27037 Portet e kopjimit UDP: 4380,27000-27031,27036 Portet e kopjimit

Portet për Forward në Playstation 4

TCP: 3074 Porty Copy UDP: 88, 500, 3074, 3544, 4500 Porte Copy

Portet për Forward në Xbox One

TCP: 1935, 3478-3480 Porte Kopjimi UDP: 3074, 3478-3479 Portet e kopjimit

Si të përcillni portet në PUBG

Tani që e dini se si portat e dërgimit për PUBG mund të optimizojnë performancën tuaj të lojërave, hapi tjetër është të futni në cilësimet e routerit tuaj. Sidoqoftë, para se të bëni, sigurohuni që të keni këto informacione:

 • Së pari, duhet të dini se çfarë është adresa e routerit tuaj.
 • Së dyti, ju duhet të gjeni adresën IP të Xbox One, PlayStation 4 ose PC tuaj.
 • Më në fund, duhet të kuptoni portet TCP dhe UDP të PUBG që duhet të hapen (kontrolloni listën e mësipërme).

Pasi të keni këto detaje me vete, vazhdoni me udhëzuesin hap pas hapi për të mundësuar përcjelljen e portit për PUBG:

Procesi i dërgimit të një porti është përgjithësisht:

 • Vendosni adresën IP të routerit tuaj në shiritin URL të shfletuesit tuaj të internetit.
 • Përdorni kredencialet e administratorit të routerit tuaj për të hyrë në pult.
 • Gjeni seksionin e dërgimit të portit të routerit tuaj.
 • Vendosni adresën IP të PC ose tastierën e lojrave në kutinë e aplikueshme.
 • Në kutitë përkatëse, futni portat TCP dhe UDP të PUBG.
 • Tani, rindizni ruterin tuaj për të zbatuar ndryshimet.

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Forwarding Port nuk është një detyrë e lehtë për të kryer nga amatorë. Ruterat vijnë me ndërfaqe të ndryshme që mund të bëjnë lundrimin nëpër parametrat mjaft konfuz. Më shpesh sesa jo, ISP-ja juaj do të bllokojë porte të caktuara për qëllime sigurie.

Ndonjëherë, firewall-i i sistemit operativ bllokon portet e nevojshme për të luajtur Battlefield V në internet. Nëse jeni duke kërkuar një zgjidhje të lehtë për përcjelljen e portit, PureVPN ju ka mbuluar! Shtesa Port Forwarding e bën jetën më të lehtë.

Me të, ju mund të lejoni ose mos lejoni të gjitha portet, si dhe të lejoni porte specifike në vetëm disa klikime!

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Me të, ju lehtë mund të hapni porte specifike, të hapni të gjitha portet, ose madje të bllokoni të gjitha portet. Sidoqoftë, kjo nuk është mënyra e vetme që shtesa Port Forwarding mund t’ju ndihmojë. Më poshtë janë disa përfitime të tjera të përdorimit të shtesës së parë të këtij lloji.

  • Qasni kompjuterin ose laptopin tuaj nga kudo në botë.
  • Rritni shpejtësinë e shkarkimeve tuaja përrua.
  • Hapni portat TCP dhe UPD nga pajisja juaj e preferuar.
  • Bypass CGNAT (Natyra e shkallës së transportuesit).
  • Përdorni një VPN dhe përcjellje porti njëkohësisht.

IMG

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map