Si të hapni portet për pasojat 76 duke përdorur Portin përpara

Fallout 76 është një lojë me role duke luajtur role që ka qindra e mijëra lojtarë. ’Shtë një parathënie narrative për lojërat e mëparshme nga seri Fallout dhe Bethesda Game Studios, loja e parë në internet e multiplayer-centrike e cila ka marrë vlerësime përgjithësisht të përziera. Lojtarët eksplorojnë botën e hapur pas apokaliptike me të tjerët dhe bashkëpunojnë (ose jo) për të mbijetuar.

Nëse nuk keni qenë në gjendje ta shijoni lojën në maksimum për shkak të çështjeve siç janë shkëputjet e papritura, vonesa e vazhdueshme dhe humbja e lartë e paketave, mos u shqetësoni! E tëra çfarë ju duhet të bëni është të hapni disa porte në ruterin tuaj – jo vetëm që do ta bëjë përvojën tuaj të lojërave Fallout 76 më të qëndrueshme, por edhe më të shpejtë. Këtu, do t’ju tregojmë hapat për të bërë këtë.

Portet e nevojshme për të ekzekutuar Fallout 76

Pavarësisht nëse jeni një lojtar rishtar ose me përvojë, një gjë është e sigurt: ju doni të jeni në gjendje të luani lojërat tuaja të preferuara pa probleme. Për të provuar Fallout 76 pa asnjë ndërprerje, hapja e porteve të përmendura më poshtë duhet t’ju ndihmojë të heqni qafe ato shqetësime të bezdisshme dhe të mbetjeve.

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: 27015-27030,27036-27037 Porte Kopjimi UDP: 000-3010,4380,27000-27031,27036 Portet e kopjimit

Portet për Forward në Playstation 4

TCP: 1935,3478-3480 Copy Ports UDP: 3000-3010,3074,3478-3479 Ports Copy

Portet për Forward në Xbox One

TCP: 3074 Porty Copy UDP: 88,500,3000-3010,3074,3544,4500 Porte Kopjimi

Si të përcillni portet në Rrjetin 76

Ndërsa hapja e porteve për Fallout 76 mund të përmirësojë lojën e përgjithshme, është e rëndësishme të mbani mend se ruterat si parazgjedhje nuk lejojnë kërkesa hyrëse në porte të caktuara. Si e tillë, do të duhet të vendosni përcjelljen e portit duke futur në cilësimet e ruterit tuaj. Sidoqoftë, para se të filloni, duhet të keni me vete këto pjesë të informacionit:

 • Adresa IP e ruterit tuaj, ose porta e paracaktuar siç quhet zakonisht.
 • Adresa IP e PC, Xbox One, ose PlayStation 4.
 • E fundit, por jo më e rëndësishmja, duhet të dini portet TCP dhe UDP të Fallout 76 që duhet të përcillen (kontrolloni listën e mësipërme.)

Pasi të keni këto detaje, do të vazhdoni me hapat e mëposhtëm për të përcjellur portet për Fallout 76:

Procesi i dërgimit të një porti është përgjithësisht:

 • Hapni shfletuesin tuaj të internetit dhe futni adresën IP të routerit tuaj në shiritin URL.
 • Qasuni në pult, duke përdorur letrat kredenciale të administratorit.
 • Gjeni seksionin e dërgimit të portit.
 • Vendosni adresën IP të tastierës së lojrave ose PC tuaj në kutinë përkatëse.
 • Vendosni portat TCP dhe UDP të Fallout 76 në kutitë përkatëse.
 • Më në fund, rindizni ruterin tuaj për ndryshimet që do të zbatohen.

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Nëse nuk jeni një individ me mend teknologjik, mund të përballeni me vështirësi në vendosjen e dërgimit të portit për Fallout 76 ose qëllime të tjera. Pse? Sepse, për fillestarët, ruterët kanë ndërfaqe të ndryshme në varësi të makinës dhe modelit të tyre.

Pastaj, ekziston gjithashtu mundësia që kufizimet në murin tuaj të sistemit operativ mund të ju pengojnë hapjen e porteve. Më në fund, disa porte mund të bllokohen nga ISP-ja juaj për arsye sigurie dhe nuk është gjithmonë e lehtë të zbulohet kjo.

Sidoqoftë, me shtesën Port Forwarding të PureVPN, ju lehtë mund të hapni porte për Fallout 76 dhe lojëra të tjera në asnjë kohë! Kjo e bën procesin e hapjes së porteve specifike më të lehtë se kurrë, dhe gjithashtu ju lejon të hapni ose bllokoni të gjitha portet.

Përfitimet e shtesës Port Forwarding nuk kufizohen vetëm në lojëra. Këto janë disa mënyra të tjera që shtesa jonë mund t’ju ndihmojë:

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Me të, ju lehtë mund të hapni porte specifike, të hapni të gjitha portet, ose madje të bllokoni të gjitha portet. Sidoqoftë, kjo nuk është mënyra e vetme që shtesa Port Forwarding mund t’ju ndihmojë. Më poshtë janë disa përfitime të tjera të përdorimit të shtesës së parë të këtij lloji.

  • Hyni në kompjuterin tuaj (laptop, kompjuter, etj.) Nga distanca nga kudo.
  • Përmirësoni shpejtësinë e shkarkimeve tuaja P2P.
  • Hapni portet (TCP dhe UDP) nga pajisja që ju preferoni.
  • Merrni rreth CGNAT (Natyra e gradës së transportuesit).
  • Port përpara, ndërsa jeni i lidhur me një VPN.

IMG

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me