Si të hapni portet për opsionet e zeza 4 duke përdorur Porting Forwarding


Si të hapni portet për opsionet e zeza 4 duke përdorur Porting Forwarding

Call of Duty: Black Ops 4 është një lojë e njohur rekreative me një person të parë me një lojtar me një bazë lojtarësh që rritet me shpejtësi. Tani, kjo është kryesisht për shkak të modalitetit të lojës së tërë royale të betejës së lojës, të titulluar Blackout. Sidoqoftë, me një mënyrë loje aq konkurruese sa kjo, duket se lojtarët kanë pasur disa çështje me lojën, ose serverët e saj të jenë të saktë.

Kjo përfshin vonesë, vonesë dhe në disa raste, madje edhe lidhja e gomës e cila siç e dimë të gjithë deri tani, është një nga gjërat më të bezdisshme për një gamer online. Pra, për të ndihmuar komunitetin e Black Ops 4, ne do të shpjegojmë se si Black Ops 4 Port Forwarding mund të ju ndihmojë të punoni rreth çështjeve të tilla.

Portet që duhen për të ekzekutuar opsionet e zeza 4

Përmendur më poshtë janë portet që kërkohen për të ekzekutuar Call of Duty: Ops Black 4 pa ndonjë problem si vonesa. Nëse ndonjë prej këtyre është bllokuar, atëherë ju këshillojmë t’i hapni ato për një përvojë shumë më të butë. Shpresojmë që hapja e këtyre porteve të shpëtoj nga rastet e humbjes së lidhjes, ping-ut të lartë dhe vonesës.

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: 3074,27014-27050 Porte Kopjimi UDP: 3478,4379-4380,27000-27031,27036 Portet e kopjimit

Portet për Forward on – Playstation 4

TCP: 1935,3478-3480 Copy Ports UDP: 3074,3478-3479 Ports Copy

Portet për përpara në – Xbox One

TCP: 3074 Porty Copy UDP: 88,500,3074-3075,3544,4500 Porte Kopjimi

Si të aktivizoni thirrjen e detyrës: Forward Forward 4 Port Ops Black

Mundësimi i Forwarding Portit për Ops Black 4 është më i lehtë nga sa mendoni. Gjithçka që duhet të bësh është të shkosh te cilësimet e ruterit tënd dhe të bësh disa alternime atje. Por për t’i bërë gjërat edhe më të thjeshta, ne jemi këtu me një udhëzues hap pas hapi se si mund të hapni portet e Black Ops 4.

Por para se të fillojmë, ka një numër të tillë që kërkohen. Shikoni listën poshtë:

 • Adresa IP e routerit tuaj
 • Adresa IP e PC, PlayStation 4 ose Xbox One.
 • Portet TCP dhe UDP të cilat duhet të hapen. (Lista e dhënë më lart)

Nëse tashmë keni të gjitha këto parakushte në dispozicion, atëherë jeni gati të filloni. Sidoqoftë, nëse nuk e shqetësoni, mos u shqetësoni. Ne kemi shpinën. Për më shumë hollësi, vizitoni udhëzuesin tonë mbi Si të dërgoni portet në ruterin tuaj për lojëra online.

Procesi i dërgimit të një porti është përgjithësisht:

 • Hapni një shfletues në internet dhe shtoni adresën IP të ruterit tuaj të sapo fituar në shiritin e kërkimit.
 • Shikoni seksionin e përcjelljes së portit të routerit tuaj në cilësimet
 • Shtoni adresën IP të platformës tuaj të lojrave në kutinë e duhur
 • Shtoni portat TCP dhe UDP Black Ops 4
 • Rinisni routerin tuaj që ndryshimet të hyjnë në fuqi

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Shtesa Port Forwarding e PureVPN e bën më të lehtë hapjen e porteve TCP dhe UDP, përfshirë ato të kërkuara për Ops Black 4. Kështu, nëse nuk doni të kaloni me procesin e vendosjes së përcjelljes së portit me dorë, atëherë Porti ynë Forwarding Shtoni -s është basti juaj më i mirë.

Me të, jo vetëm që mund të hapni porte Black Ops 4 me disa klikime, por edhe të merrni shumë përfitime të tjera.

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Luaj me sa kohë që dëshiron pa u shqetësuar për vonesën, vonesën dhe çështje të tjera të tilla.

Me shtesën Port Forwarding të PureVPN, lojërat në internet nuk janë dukur kurrë më mirë.

Këtu janë disa përfitime të tjera të përdorimit të shtesës Port Forwarding:

  • Transportueshmëri e plotë. Hyni në kompjuterin tuaj nga kudo në çdo kohë
  • Rritni shpejtësinë e shkarkimeve tuaja P2P
  • Hapni Portet UDP / TCP nga çdo pajisje
  • Konfiguroni CGNAT (Përkthimi i Adresës së Rrjetit të Carrier Grade) duke përdorur Portin Forwarding
  • Hapni porte specifike për të rritur performancën në lojërat online

IMG

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map