Si të hapni portet për Fortnite duke përdorur Forwarding Portit


Si të hapni portet për Fortnite duke përdorur Forwarding Portit

Gjatë dy viteve të fundit, bota e lojërave me video në internet po zhurmon me hyjnizimin e shtesave më të fundit të Epic Game, Fortnite. Vetëm një muaj pas fillimit të saj, miliona lojtarë nga e gjithë planeti filluan të regjistroheshin, duke e bërë atë jo vetëm royale-in më të madh të betejës, por edhe lojën video më të njohur. Lessshtë e panevojshme të përmendet, tendenca duket se do të mbetet e njëjtë edhe sot e kësaj dite.

Sidoqoftë, me mijëra lojtarë që luajnë Fornite në internet çdo ditë, raportet që lidhen me vonesën, pingulimet e larta dhe çështje të tjera të tilla kanë filluar të dalin në sipërfaqe. Meqenëse të gjithë ndajmë një vend të veçantë për këtë titull të pabesueshëm, ne kemi marrë kohën e duhur për t’ju sjellë një udhëzues se si të merreni me pinguj të lartë, latente dhe shqetësime të tjera në internet nga Fortnite Port Forwarding.

Portet që duhen për të ekzekutuar Fortnite

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: 5222,5795-5847 Porte Kopjimi UDP: 5222,5795-5847 Portet e kopjimit

Portet për Forward on – Playstation 4

TCP: 1935,3478-3480 Copy Ports UDP: 3074,3478-3479 Ports Copy

Portet për përpara në – Xbox One

TCP: 3074 Porty Copy UDP: 88,500,3074,3544,4500 Porte Copy

Si të aktivizoni Forwarding Portin Fortnite

Në fillim, procesi i hapjes së porteve Fortnite mund të duket si një detyrë e ndërlikuar, pasi jo shumë njerëz janë të vetëdijshëm për Port Forwarding dhe si funksionon ai.

Por, mos u shqetëso. Forwarding portet e dëshiruara është e lehtë, dhe kjo mund të bëhet në disa hapa të thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkulni disa çift cilësime në ruterin tuaj dhe të keni mbaruar.

Thënë kjo, këtu është udhëzuesi se si mund të aktivizoni përcjelljen e portit Fortnite. Por para se të fillojmë me të, këtu janë disa parakushte që ju duhet të kujdeseni.

 • Adresa IP e routerit tuaj
 • Adresa IP e PC, PlayStation 4 ose Xbox One.
 • Portet TCP dhe UDP të cilat duhet të hapen. (Lista e dhënë më lart)

Për ata nga ju që kanë probleme me listën e përmendur më lart dhe të hutuar se ku mund të marrin informacione të tilla, mos u shqetësoni. Për më shumë informacion, vizitoni faqen tonë Si të Përcjellim Portet në Ruterin tuaj për Lojërat Online.

Me informacionin tani në dispozicion për ju, le të vazhdojmë me të. Ndiqni hapat dhe do të keni mundësi të luani Fortnite pa çështje si vonesa, vonesa në rrjet ose lidhja e gomës.

Procesi i dërgimit të një porti është përgjithësisht:

 • Vendosni adresën IP të routerit tuaj për të hyrë në cilësimet e tij.
 • Shkoni në seksionin e dërgimit të portit
 • Në fushat përkatëse, shtoni adresën IP të platformës tuaj të lojrave të dëshiruar
 • Shton portet TCP dhe UDP Fortnite
 • Rinisni ruterin

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Shtesa krejt e re e Forwarding Portit PureVPN bën gjithçka për ju, në mënyrë që të mos keni nevojë të bëni përsipër detyrën e ndryshimit të cilësimeve të ndryshme të ruterit. Plus, me ndihmën e kësaj shtese të re, ju keni mundësinë të përcillni ose hapni çdo portë UDP / TCP që forcon lidhjen tuaj me serverin e lojës. Dhe kjo vetëm maja e ajsbergut.

Luaj Fortnite në internet duke hapur portet e saj me Portin e PureVPN Forwarding shtesë në vetëm 0,99 dollarë

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Luaj me sa kohë që dëshiron pa u shqetësuar për vonesën, vonesën dhe çështje të tjera të tilla.

Me shtesën Port Forwarding të PureVPN, lojërat në internet nuk janë dukur kurrë më mirë.

Këtu janë disa përfitime të tjera të përdorimit të shtesës Port Forwarding:

  • Transportueshmëri e plotë. Qaseni në PC tuaj nga kudo në çdo kohë
  • Rritni shpejtësinë e shkarkimeve tuaja nga kolegët
  • Hapni Portet UDP / TCP nga çdo pajisje
  • Merrni rreth CGNAT (Ndalesa e klasës së transportuesit)
  • Hapni porte specifike për të rritur performancën në lojërat online

IMG

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map