Si të hapni portet për Diablo IV duke përdorur Portin përpara

Ekskluziviteti Diablo është një nga lojërat isometrike më me ndikim për të luajtur role. Pak a shumë e shkruajti librin se si të bënte një zvarritës tërheqës burg që gjithashtu ka një histori tërheqëse dhe një botë përhapet.

Tifozët në të gjithë botën, për këtë arsye, humbën mendjen e tyre kolektive kur në Blizzcon 2019 u shpall kësti i katërt, i titulluar me vend Diablo IV, Një nga ndërrimet më të mëdha është kërkesa që lojtarët të jenë online në çdo kohë. Arsyeja për këtë është se, për herë të parë, seriali po shtyhet shumë për të përfshirë elementët MMO në përvojën e lojës.

Kjo mund të përbëjë një problem për lojtarët e gjatë që nuk kanë saktësisht lidhjen më të qëndrueshme në internet. Fatmirësisht ekziston një zgjidhje që mund t’ju ndihmojë kur loja lëshon në të ardhmen e afërt.

Mirësevini në botën e dërgimit të porteve.

Portet që duhen për të ekzekutuar Diablo IV

Ideja themelore e përcjelljes së portit është që të konfiguroni ruterin tuaj për të marrë një lidhje që nuk do të ishte zakonisht. Si parazgjedhje, nuk mund të tunelit (një term tjetër për përcjelljen e portit) pasi paraqet një rrezik sigurie. Përkundër kësaj, nëse doni një lidhje më të shpejtë me serverat Blizzard për Diablo IV, duhet të merrni parasysh dërgimin e portit.

Pra, si e bëjmë saktësisht këtë? Lexoni më tej për të zbuluar.

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: 1119 Kopjoni Portet UDP: 1119, 6120 Portet e kopjimit

Portet për Forward në Playstation 4

TCP: 1119, 1935, 3478-3480 Copy Ports UDP: 1119, 3074, 3478-3479, 6120 Porty Copy

Portet për Forward në Xbox One

TCP: 1119, 3074 Copy Ports UDP: 88, 500, 1119, 3074, 3544, 4500, 6120 Porty Copy

Si të përcillni portet për Diablo IV

 • Së pari, duhet të gjeni adresën tuaj IP.
 • Në Windows, kjo mund të bëhet duke hapur komandën e shpejtë dhe duke futur komandën “ipconfig”.

Për lojtarët tastierë të Diablo IV, ekziston një grup i komandave të ndryshme për t’u ndjekur. Meqenëse gjenerata tjetër e tastierës nuk është akoma jashtë, ne do të supozojmë se po luani në XBOX One ose Playstation 4.

 • Për XBOX One, shkoni te System > Cilësimet, pastaj zgjidhni Rrjetin > Cilësimet e rrjetit dhe në fund zgjidhni Cilësimet e Avancuara.
 • Në PS4 shkoni te Parametrat, pastaj zgjidhni Rrjetin dhe në fund Shikoni Statusin e Lidhjes.

Pasi të keni këto informacione dhe të jeni të sigurt për saktësinë e tij, tani mund të vazhdoni të transferoheni përpara.

  • Vendosni adresën IP të ruterit tuaj përmes kutisë URL të shfletuesit tuaj
  • Hyni në panelin e administratorit të routerit përmes futjes së letrave kredenciale
  • Vendosni adresën tuaj IP statike në kutinë e saj
  • Tjetra, konfiguroni murin tuaj për të pranuar trafikun nëpër portet e kërkuara
  • Vendosni numrat e portave TCP dhe UDP të pajisjes suaj të lojërave (PC ose tastierë)
  • Rinisni ruterin tuaj për të konfirmuar ndryshimet

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Kjo mund të jetë një dhimbje, pasi shumica e administratorëve me njohuri teknike teknike masive janë ata që bëjnë këtë hap të fundit. Një pengesë e madhe është se të gjithë ruterat janë të ndryshëm dhe mund të kërkojnë më shumë sesa hapat e listuar. Kjo kërkon studim individual të ruterit tuaj për të ditur si ta konfiguroni atë siç duhet.

Fatmirësisht me PureVPN, ne e bëjmë të lehtë.

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Të luash Diablo IV nuk duhet të të rrezikojë për një përvojë të keqe të lojërave, e as nuk duhet të të detyrojë të kesh një lidhje interneti të pasigurt. Me PureVPN, ne e bëjmë atë kështu që kurrë nuk duhet të merreni me asnjë çështje. Ejani 2021, do të jeni gati për të trajtuar botën e Diablo IV me të gjitha tiparet e tij duke punuar siç duhet.

Mos u lini në pluhur nga tiparet e reja në botën e Diablo IV. Përdorni përcjelljen e portit me PureVPN dhe luani lojën ashtu siç ishte menduar të ishte. Këtu janë disa përfitime të tjera të përdorimit të shtesës PureVPN Port Forwarding:

  • Duke përdorur shtesën tonë të përcjelljes së portit, mund të hapni dhe mbyllni çdo port (TCP dhe UDP)
  • Ju gjithashtu mund të përdorni shërbimin tonë të lidhjes VPN dhe përcjelljen e portit njëkohësisht
  • Për më tepër, shpejtësitë e shkarkimit të P2P do të rriten
  • CGNAT (Natyra e shkallës së transportuesit) mund të shmanget me lehtësi

përfitimet e përdorimit të përcjelljes së portit efootball pes 2020

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me