Si të gjeni Netflix Amerikan në PS4

Botuar: 6 Dhjetor 2019

A jeni një gamer që rastësisht i pëlqen të shikojë filma dhe shfaqje televizive gjithashtu? Kanë shkuar ditët kur përdoruesit u është dashur të kalojnë në një pajisje tjetër për ta bërë këtë. Falë konzollave të lojrave të përparuara si PS4, ju mund të përdorni vendet e transmetimit të popullarizuar si Netflix dhe Amazon Prime menjëherë në ekranin tuaj. Në këtë udhëzues do t’ju tregojmë se si të merrni aplikacionin Netflix në PS4 dhe PS4 Pro së bashku me një rrugëdalje të shpejtë për të parë bibliotekën e SHBA Netflix nga kudo.

Nëse jeni një lojtar hardcore, nuk ka asgjë që mund të vijë madje nga distanca afër gjallërisë që dilni duke luajtur lojën tuaj të preferuar video. Sidoqoftë, mund të vijë një kohë kur thjesht ndjeni nevojën për të ulur kontrolluesin dhe për të pirë një filxhan kafe ndërsa shikoni një film të vjetër klasik ose një shfaqje të fundit të komedisë. Kjo është kur një konsol lojrash me shumë qëllime PS4 hyn në lojë. Falë përparimeve të vazhdueshme nga zhvilluesit, PS4 ka evoluar nga një tastierë lojrash në një pajisje inteligjente plotësisht funksionale që gjithashtu punon një shfletues dhe një media player. Duke pasur aplikacione të njohura të transmetimit, si Netflix, të disponueshme me një klik, PS4 është një zgjidhje me një ndalesë për lojrat dhe nevojat tuaja të transmetimit..

Si të përdorni Netflix në PS4

Për PS4 dhe PS4 Pro

Hapi 1: Shkarkoni Aplikacionin Netflix

 • Shkoni në PS4 në shtëpi, pastaj shkoni në ‘TV & Video ‘, dhe zgjidhni “Netflix”

  Shënim: Sigurohuni që të keni hyrë në llogarinë tuaj PSN për të qenë në gjendje të hyni në TV & Opsioni i videos

 • Tani zgjidhni “Shkarkim”

  Nëse nuk mund ta gjeni aplikacionin Netflix në TV & Video ‘, mund ta shkarkoni nga dyqani PlayStation duke përdorur këto hapa.-> Shkoni te “Dyqani PlayStation”, pastaj zgjidhni “Aplikacionet”-> Zgjidhni “Filmat / TV”, pastaj “Netflix” dhe hit “Shkarkoni”

Pasi të përfundojë shkarkimi, zhvendoseni në hapin 2.

Hapi 2: Hyni në Netflix

 • Nga ekrani fillestar PS4, shkoni te TV & Seksioni i videos dhe trokitni lehtë mbi “ikonën Netflix”
 • Takoni “Hyni” në ekranin fillestar Netflix
 • Vendosni kredencialet tuaja të hyrjes (emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin). Nëse nuk jeni pajtimtar i Netflix akoma, regjistrohuni për një plan të zgjedhur tuaj.
 • Tani mund të hyni në aplikacionin Netflix në PS4

Si të gjeni Netflix Amerikan në PS4

Tani që keni aplikacionin Netflix në tastierën tuaj PS4, le të tregojmë se si mund të hyni në bibliotekën e fuqishme të mediave amerikane. Nëse keni përdorur ndonjë shërbim të rrjedhës në internet, duhet të dini se si kontrollojnë ata në mënyrë të njohur në cilën përmbajtje mund të hyni nga një rajon i veçantë, duke aplikuar kufizime të bazuara në vendndodhje. Kur bëhet fjalë për Netflix, biblioteka e përmbajtjes së saj amerikane ofron më shumë tituj sesa homologët e saj, që natyrisht që është i kufizuar për të hyrë nga jashtë SH.B.A. Le të supozojmë se po udhëtoni jashtë SH.B.A. dhe po përdorni Netflix, nuk do të mund të transmetoni shumë nga filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara, të cilat ishin të disponueshme ndryshe kur ishit në vend.

Atëherë, si e gjen një rrugëdalje nga këto pengesa rajonale? Zjarri i zjarrit Netflix është bërë pothuajse i padepërtueshëm dhe metoda të vjetra si ndryshimi me dorë i parametrave DNS ose përdorimi i SmartDNS mezi funksionon më. Edhe nëse gjeni disi një mjet smartDNS që po funksionon, mospërputhja do t’ju bëjë të dëshironi të prisni kontrolluesin tuaj të lojës. Kështu që kurseni veten nga të gjitha zhgënjimet dhe merrni vetë abonimin PureVPN.

Siç duket qartë nga vetë emri, një Rrjet Virtual Privat kripton trafikun tuaj të internetit dhe e drejton atë përmes një serveri të pritur në një lokacion që dëshironi. Pra, nëse doni të përdorni Netflix Amerikan në PS4 tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të regjistroheni në një shërbim të besueshëm Netflix VPN që ka një rrjet të gjerë të serverëve, dhe të lidheni me një adresë IP të SH.B.A.-së për të hyrë në versionin amerikan të Netflix. Shërbimet kryesore VPN si PureVPN ofrojnë gjithashtu IP të dedikuar specifik për rajonin për kontroll më të madh të përvojës suaj në internet.

Si të vendosni një VPN në PS4

Metoda 1: Lidhni PS4 me një Ruter VPN

Mënyra më e lehtë për të vendosur një PSP VPN është duke përdorur një router Wi-Fi. Thjesht vendosni një VPN në ruterin tuaj Wi-Fi i cili nga ana tjetër do të shifronte lidhjen tuaj PS4 si parazgjedhje. Shërbimet më të larta VPN si PureVPN mbështesin një grup të gjerë ruterash. Manualët e plotë të konfigurimit të routerit mund të gjenden këtu.

Pasi të keni rregulluar ruterin, ndiqni hapat më poshtë.

 • Shko te menuja XMB në PS4, “tings Cilësimet” ➝ “Cilësimet e rrjetit”
 • Nën “Cilësimet e rrjetit”, zgjidhni “Vendosni lidhjen e Internetit” dhe zgjidhni “Përdorni WiFi” kur ju kërkohet në ekran
 • Zgjidhni metodën e lidhjes si “Lehtë”. Tani PS4 skanon automatikisht lidhjen tuaj Wi-Fi
 • Zgjidhni Wi-Fi tuaj dhe shkruani fjalëkalimin tuaj për t’u lidhur
 • Zgjidhni “Mos përdorni një server Proxy” kur ju kërkohet në ekran
 • Pranoni të gjitha cilësimet pas kontrollimit të gjithçkaje dhe ekzekutoni një “Lidhje Testi”
 • Tani ju jeni të gjithë të vendosur për të transmetuar Netflix Amerikane

Nëse keni një ruter që nuk mbështetet nga shërbimi juaj VPN, provoni një metodë alternative në vend që të blini një të ri.

Metoda 2: Vendosni PS4 VPN në Windows

 • Instaloni aplikacionin PureVPN Windows në kompjuterin tuaj
 • Vendosni njërën anë të kabllit tuaj të ethernetit në PS4, dhe fundin tjetër në PC tuaj
 • Klikoni “Paneli i kontrollit” nga menyja PS4 dhe pastaj kliko “Rrjeti dhe Qendra e Ndarjes”
 • Klikoni “Ndrysho Cilësimet e Adapterit” nga e majta e ekranit
 • Klikoni me të djathtën mbi “PureVPN” dhe zgjidhni “Properties”
 • Hapni skedën “Ndarja” dhe shenjën “Lejoni përdoruesit e tjerë të rrjetit të lidhen përmes lidhjes në internet të këtij kompjuteri”
 • Zgjidhni “Lidhjen e Rrjetit në Shtëpi” dhe do të shfaqet një menu dropdown me lidhjet tuaja të internetit në dispozicion. Zgjidhni lidhjen që dëshironi të ndani me tastierën tuaj PS4 dhe klikoni “Ok”
 • Shkoni te aplikacioni PureVPN Windows dhe lidheni me një server amerikan
 • Shko te menuja XMB në PS4, “tings Cilësimet” ➝ “Cilësimet e rrjetit”
 • Nën “Cilësimet e rrjetit”, zgjidhni “Vendosni lidhjen e Internetit” dhe zgjidhni “Përdorni një kabllo LAN” kur ju kërkohet
 • Zgjidhni metodën e lidhjes si “Lehtë”. Tani PS4 skanon automatikisht lidhjen tuaj Wi-Fi
 • Zgjidhni Wi-Fi tuaj dhe shkruani fjalëkalimin tuaj për t’u lidhur
 • Zgjidhni “Mos përdorni një server Proxy” kur ju kërkohet në ekran
 • Pranoni të gjitha cilësimet pas kontrollimit të gjithçkaje dhe ekzekutoni një “Lidhje Testi”
 • Tani ju mund të keni qasje në Netflix Amerikan
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me